28 września 2011, 17:48:24 - qmichal
Widzew gra dalej

Widzew Łódź wygrał 1-0 (0-0) z wiceliderem II ligi wschodniej OKS-em 1945 Olsztyn w meczu 1/16 finału Pucharu Polski. Zwycięską bramkę dla podopiecznych Radosława Mroczkowskiego zdobył w 61. minucie Piotr Grzelczak.

W pierwszej połowie spotkanie było dość wyrównane. Ataki widzewiaków nie przynosiły większych efektów, obrońcy drugoligowca skutecznie radzili sobie z wyżej notowanymi rywalami. Jedyna warta odnotowania sytuacja miała miejsce 22. minucie, kiedy ciekawą akcję przeprowadzili gospodarze. Paweł Łukasik zagrał do niepilnowanego w polu karnym Krzysztofa Filipka, ale ten uderzył za lekko i piłkę pewnie złapał Bartosz Kaniecki. W końcówce pierwszej części spotkania groźniejsi byli olsztynianie, ale nie przyniosło to efektu bramkowego.

Początek drugiej połowy także należał do gospodarzy. W 53. minucie Łukasz Suchocki ograł Ugochukwu Ukah i wbiegł w pole karne Widzewa, ale uderzył obok bramki. Chwilę potem Radosław Stefanowicz zagrał w szesnastkę gości do Filipka, ale do piłki doszedł Łukasik, który z pięciu metrów uderzył nad bramką. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 61. minucie. Wtedy to wprowadzony w drugiej połowie na boisko Princewill Okachi zagrał do Piotra Grzelczaka, który wbiegł w pole karne i pokonał Erwina Saka. Gospodarze starali się odrobić straty. W 87. minucie niecelny strzał oddał Michał Świderski. Trzy minuty później drugą bramkę mógł zdobyć Grzelczak, jednak uderzył nad bramką. Chwilę potem Okachi podał do Niki Dzalamidze, a strzał Gruzina obronił Sak.

28 września 2011, 16:00 - Olsztyn (stadion OSiR)
OKS 1945 Olsztyn 0-1 Widzew Łódź
Piotr Grzelczak 61

OKS 1945: 33. Erwin Sak - 18. Janusz Bucholc, 5. Paweł Baranowski, 23. Arkadiusz Koprucki, 7. Paweł Głowacki - 9. Łukasz Suchocki, 11. Robert Tunkiewicz (83, 10. Daniel Michałowski), 21. Łukasz Jegliński, 6. Krzysztof Filipek, 13. Radosław Stefanowicz (79, 20. Michał Świderski) - 25. Paweł Łukasik (68, 17. Kamil Bartosiewicz).

Widzew: 23. Bartosz Kaniecki - 29. Jakub Bartkowski, 7. Sebastian Madera, 6. Ugochukwu Ukah, 30. Hachem Abbès - 28. Damian Radowicz, 8. Mindaugas Panka (61, 3. Bruno Pinheiro), 25. Piotr Mroziński (48, 10. Princewill Okachi), 20. Przemysław Oziębała (46, 17. Nika Dzalamidze), 24. Krzysztof Ostrowski - 15. Piotr Grzelczak.

żółte kartki: Suchocki - Ukah, Bartkowski, Grzelczak.

sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom).
widzów: 4000.

Spotkania 1/8 finału Pucharu Polski zostaną rozegrane w dniach 18-20 października.

OE - 28 września 2011, 17:51:10 - *.centertel.pl
Napinke czas zaczac jestescie sto mil za nami.

Widzewzako - 28 września 2011, 17:51:35 - *.182.8.220.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Niepokonany jest nasz Widzewek kochany!

JTG14 - 28 września 2011, 17:51:56 - *.ust.vectranet.pl
Takie mecze są właśnie najtrudniejsze, i nie liczy się piękna gra tylko skuteczność, ważne, że nie było dogrywki.

piszczel - 28 września 2011, 17:52:19 - *.play-internet.pl
Marzy mi się finał. Gratki za awans.

oli - 28 września 2011, 17:52:44 - *.olsztyn.mm.pl
Brawo Stomil --- wynik nie wstydzi.
Ale jak w 6 minut nie wykorzystuje się 3 setek to trochę żal.

Widzewiacz - 28 września 2011, 17:52:52 - *.toya.net.pl
Widzew najlepszy

opel - 28 września 2011, 17:54:18 - *.184.21.237
Tylko Rodło Kwidzyn!

zabi - 28 września 2011, 17:54:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
... ważne że przeszli, więc wygranych się nie osądza, najważniejsze że nie zlekceważyli Stomilu i jesteśmy w następnej rundzie !!! TYLKO WIDZEW

JWP87 - 28 września 2011, 17:55:37 - *.9.175.184.ng.pl
Najmniejszym nakładem sił awans do następnej rundy i o to chodziło .....

Przypomnij sobie wynik z Iławy dla przypomnienia 2:0
Puchary się nie liczą po co grać w nich każdy ma wywalone na nie tylko wy myśleliście że do LM wejdziecie heee....Liczy się liga a na marginesie widzew zagrał na 30% swoich możliwości i tak jeszce wam pocisnął haaa...

e - 28 września 2011, 18:02:21 - *.adsl.inetia.pl
LE jak juz!

fan - 28 września 2011, 18:04:54 - *.lw.lannet.pl
dublerzy dali radę i oto chodzi,jedziemy dalej

do max41 - 28 września 2011, 18:12:00 - *.olsztyn.mm.pl
Jak liczy się liga to dlaczego jesteście za nami?

gruby - 28 września 2011, 18:35:15 - *.olsztyn.vectranet.pl
Szkoda mieliśmy więcej akcji i lepszych oprócz tej jednej Widzewa i to my powinniśmy wygrać ale no cóż to jest płka nożna.

wow - 28 września 2011, 18:56:40 - *.home.aster.pl
Słuchajcie najważniejsza informacja jest taka, że na tym meczu było najwięcej kibiców spośród wszystkich meczów 1/16 PP.. brawo!
Ilu było z Łodzi?
Pozdro!!

Sokół - 28 września 2011, 18:57:24 - *.olsztyn.vectranet.pl
i jeszcze napinka z iławy, gdzie to jest i ile to ma ludności...a może to już nie Polska???

swiezyna - 28 września 2011, 19:05:05 - *.olsztyn.vectranet.pl
z Widzewa dobra ekipa dostali 250 bietow i tyluich etz bylo z pewnoscia, mecz walki, wynik nie zadowala, ale brawa dlachlopakow za walke

ja mówię - 28 września 2011, 19:09:50 - *.olsztyn.vectranet.pl
Widzew dzisiaj spokojnie był do ogrania, trochę szczęścia i to Stomil byłby w następnej rundzie, dobra liczba widzewa jak na środę, już od początku prowokowali, więc szybko zostali przywitani przez całą krytą jak za starych czasów
Iławianki i elblążanki do lekcji matoły, bo rodzice neta odłączą.

HawkY - 28 września 2011, 19:16:57 - *.dynamic.chello.pl
Przykre, naprawdę smutne... Stomil nie powinien, tylko po prostu musiał wygrać ten mecz, no ale jak to mówi Szpaku w Fifie "Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić" ;P Mimo wszystko graty za ładną grę z prawie pierwszym składem Widzewa. A propo: Czy Eduardo jest w ogóle jeszcze w składzie Stomila?

Aro - 28 września 2011, 19:22:22 - *.olsztyn.mm.pl
Sisioraki i Turbiny szukać miejsca w swoich newsach i się nie spinać. SPW

pawius - 28 września 2011, 19:26:49 - *.olsztyn.vectranet.pl
Jak się nie wykorzstuje 4 setek , to nie ma co się dziwić.Widzewa około 250 . Aro ,Edka już na szcęscie nie mamy, wszystkie kluby już w miesice zwiedził

miruCK - 28 września 2011, 19:27:25 - *.kielce.hypnet.pl
Brawo Widzew.....oglądałem Wasz mecz z Jagą też gratulacje

WfcK - 28 września 2011, 19:33:51 - *.centertel.pl
Jeżeli ktoś liczył na niespodziankę to niestety.Prawda jest taka że stomil to 25% dawnego klubu, zaścianek piłki nożnej

K.M. - 28 września 2011, 19:35:02 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
No to teraz czekac na walne zebranko i wio do 4 ligi.Buhahahahaha.

bigos - 28 września 2011, 20:11:14 - *.play-internet.pl
hehehe a teraz dla okaesu dowidzenia dowidzenia ............ wam w d .............. do widzenia hehe pozdrawia Olimpia Elbląg

R.FORBRICH - 28 września 2011, 20:14:46 - *.cable-modem.tkk.net.pl
Pozdrawiam

mars - 28 września 2011, 20:20:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Widzew to był wtedy jak eliminował Manchester united,FC Liverpool,czy Juvenus Turyn z europejskich pucharów!Teraz to jest podwórkowa w porównaniu z tamtym Widzewem drużyna,ale oby tylko nA RAZIE!

naiwniak - 28 września 2011, 20:20:46 - *.dynamic.gprs.plus.pl
fajansiarstwo..do potęgi...!!!!!!

mars - 28 września 2011, 20:25:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
ja byłem naocznym świadkiem jak widzew eliminował z gry juventus turyn,manchester united,czy liverpool!to były czasy!

czerwone p - 28 września 2011, 20:37:06 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
zeby tak trafili na limanovie ech

bigos - 28 września 2011, 20:43:54 - *.play-internet.pl
Olsztyn ( stadion ) ( Ośrodek srania i ruchania)

bigos - 28 września 2011, 20:46:53 - *.play-internet.pl
hehe

argo - 28 września 2011, 20:48:26 - *.elblag.vectranet.pl
mogło być gorzej,tylko liga się liczy, no nie Aro

kotwica200 - 28 września 2011, 21:04:23 - *.internetdsl.tpnet.pl
3 sklad RTSu ,gumofilce odpadly... OE FORZA.

AVE STOMIL - 28 września 2011, 21:11:32 - *.opera-mini.net (*.190.158.171)
To Stomil a nie Olimpia czy Jeziorak zdobył szacunek u ekip z całej Polski ze względu na działalność kibicowską na przestrzeni wielu lat. Wyniki sportowe raz są gorsze, a raz lepsze. Stomil to my kibice. Dobranoc napinacze z Elbląga i Iławy

kary - 28 września 2011, 21:20:37 - *.net011-g1.isko.net.pl
szkoda że widzew gra dalej - ale teraz odpadnie poleci z hukiem

CAW - 28 września 2011, 21:25:43 - *.ssp.dialog.net.pl
do kary: widzę że mamy jasnowidza na forum mógłbyś podać liczby na najbliższe Lotto ????

Argo - 28 września 2011, 21:34:32 - *.elblag.vectranet.pl
do Ave Stomil. chłopie nie przesadzaj, Wisła Płock(niby zgoda) to nie Legia, Zagłębie co to za szacunek zobaczymy za przeszłość nie ma szacunku

merci - 28 września 2011, 21:53:37 - *.xdsl.centertel.pl
Widzew grał z OKS 1945 Olsztyn,a Stomil w Olsztynie to produkuje opony a nie gra w piłkę . Wy nieogarnięci Stomilowcy załóżcie sobie fan club przy oponach a nie podczepiAJCIE sie pod nasz OKS. Jasne!

do merci - 28 września 2011, 22:17:31 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Michelin produkuje opony w Olsztynie już od wielu lat... Ale skąd masz to wiedzieć? Z podstawówki a może z gimnazjum?
Zapytaj kibica, który jeździł choć trochę po naszym kraju, co mówi Mu skrót OKS. Zapewniam Cię, że padnie STOMIL, a nie inna nazwa klubu.
Pozdrawiam, inteligentnych.

War - 28 września 2011, 22:18:14 - *.olsztyn.vectranet.pl
turbiny i iława co za chora napinka!!!! stwórzcie sobie wspólną fuzję, bo do siebie jedynie pasujecie!!!

Rts - 28 września 2011, 22:32:37 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Widzew jest wielki,nawet w malych miasteczkach chca jego ogladac.Przypomne ze w takim malutkim Olsztynie bylo ze 3 tys ludzi a z tego co wiem kibicowsko te miasto slabo stoi.Mlyn tego Oks 1945 moze i maleńki ale troche ludzi przyszlo by zobaczyc Wielki Widzew.

Aro - 28 września 2011, 22:38:42 - *.olsztyn.mm.pl
@ do RTS na OKS chodzi najwięcej kibiców w II lidze a dzisiejszy obrazek w postaci 3500 ludzi to norma przy lepszych ekipach zwłaszcza w PP. Nie cukruj tak sobie bo przesłodzisz. Będzie 5000 miejsc będą zapełnione przy takich meczach. Wasza Łódź stadionami XXI wieku nie świeci.

specjal - 28 września 2011, 23:29:32 - *.as13285.net
Aro -w Łomży z ŁKS wygraliscie fuksem przegrywajac do przerwo 0:2!Widzew powinien grać w Łomży i na pewno by bylo ok 5 tys.ludzi!

OKS - 29 września 2011, 2:14:13 - *.028.c82.petrotel.pl
Do Rts. Malutkim Olsztynie hahahahaha co ty człowieku bredzisz Olsztyn ma prawie 200 tyś ludzi. A z całą aglomeracją liczy około 300 tyś to już jest zaliczany do dużych miast.To jest małe miasteczko nie rośmieszaj mnie człowieku. A co do wielkośći Widzewa to Widzew był wielki jak grali w nim boniek,Żmuda,Młynarczyk,smolarek,Surlit,i jeszcze inni potrafili eliminować Manchester Utd ,Juve,LI
liverpool. I w latach 90 coś znaczył.A teraz po tamtym Widzewie nic już nie zostało teraz to średniak ligowy.Została tylko historia. A ludzie przyszli dlatego bo w Olsztynie od lat niema ekstraklasy i przyjechał zespół z ekstraklasy inny by przyjechał zespół z ekstraklasy też by ludzi przyszło jest głód na dobrą piłkę bo od lat jest plątanie się między 2 ligą i trzecią czyli dawną trzeciom i czwartą nawet pierwszej nie było czyli drugiej od lat. A w Olsztynie w latach 90 w ekstraklasie przychodziło po 15-20 tyś ludzi na mecze jak chcesz wiedzieć kolego..

Gość - 29 września 2011, 7:23:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
ztyn-odpadl-z-pucharu-polski.html - tutaj macie skrót meczu (video) oraz ponad 100 zdjęć

pff - 29 września 2011, 7:30:27 - *.olsztyn.vectranet.pl
widzew zaprezentował bardzo bogatą wersje bębna(czyt. gwizdek)

adiocw - 29 września 2011, 8:58:42 - *.adsl.inetia.pl
brawo widzew

Kks - 29 września 2011, 10:35:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
czy to ten sam widzew który miał odbyć karę za korupcję w 2 lidze wschodniej,a dzięki machlojom jej nie odbył?

ZKS_Granat - 29 września 2011, 11:12:47 - *.stk.vectranet.pl
Szkoda ze STOMIL nie dal rady.Je..c widzew!!!

ddyllan - 29 września 2011, 11:18:07 - *.4web.pl
@Kks
Ten sam który 2 lata grał w I lidze chociaż za pierwszym razem miał 1 miejsce, ale został on zdegradowany ponownie. Więc nie płacz bo Widzew odbył karęaż za nadto ponieważ w końcu nie udowodniono Widzewowi winę...

Baluty - 29 września 2011, 12:32:17 - *.opera-mini.net (*.242.100.28)