19 października 2011, 22:36:00 - Lasior
Gol Roberta Lewandowskiego w Lidze Mistrzów

Robert Lewandowski strzelił bramkę dla Borussii Dortmund w spotkaniu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów przegranym na wyjeździe z Olympiakósem 1-3 (1-2). Polski napastnik zdobył jedynego gola dla swojego zespołu w 26. minucie. Jest to pierwsze trafienie Lewandowskiego w Lidze Mistrzów.

19 października 2011, 20:45 - Pireus (Stádio Geórgios Karaïskákis)
Olympiakós SFP (Pireus) 3-1 BV Borussia 1909 (Dortmund)
José Holebas 8, Rafik Djebbour 40, François Modesto 78 - Robert Lewandowski 26

żółta kartka: Marcel Schmelzer (Borussia).

sędziował: Bas Nijhuis (Holandia).

Lewandowski rozegrał pełne 90 minut. Przez cały mecz na boisku przebywał także obrońca Borussii Łukasz Piszczek. Trzeci Polak w drużynie mistrza Niemiec Jakub Błaszczykowski pojawił się na boisku w 66. minucie, kiedy zmienił Shinjiego Kagawę.

Ostatnim Polakiem, który zdobył bramkę w Lidze Mistrzów, był Marcin Żewłakow. Jego APÓEL zremisował wtedy w Londynie z Chelsea FC 2-2.

Liga Mistrzów 2011/2012

Kamilos - 19 października 2011, 22:37:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Bravo Lewy!!!

Mati - 19 października 2011, 22:39:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
BvB jest bardzo przeciętną niemiecką drużyną, przypomina Wolfsburg... jeden sezon dobry a kolejne to już będzie powrót do środka tabeli w Bundeslidze.
PS Tylko BMG

Mehdi - 19 października 2011, 22:40:03 - *.159.153.182
Obrona BVB to tragedia...

mat - 19 października 2011, 22:41:00 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
z przykrością trzeba stwierdzić, że Kuba po wejściu na boisko nie miał chyba żadnego celnego podania. No może inaczej, każda jego próba akcji kończyła się stratą...

Gao Feng - 19 października 2011, 22:41:01 - *.dip.t-dialin.net
Blaszczykowski zagral katastrofalnie, tracil prawie kazda pilke i zero dokladnych podan.

lm - 19 października 2011, 22:41:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
niezły mecz lewego, niezły gol, ale generalnie bvb gra fatalnie.

ds - 19 października 2011, 22:41:26 - *.adsl.inetia.pl
co ten Dortmund gra to jest jakaś masakra, brak Sahina aż nadto widoczny, nie ma kto tej piłki od tyłu rozegrać, Gundogan to nieporozumienie, zawodzi na całej linii

1908 - 19 października 2011, 22:55:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kagała to nieporozumienie.

oberschles - 19 października 2011, 23:15:56 - *.dynamic.chello.pl
Scheisse BvB !!!!!!!!!!

kibicP - 19 października 2011, 23:22:23 - *.interblock.pl
Borussia to najbardziej pechowa druzyna w tej edycji.Oni graja a rywale strzelaja.Brakuje tez im szczescia zdecydowanie w sytuacjach podbramkowych.Olimpiakos oddal nie wiem czy z 5 strzalow w calym meczu, tak jak Olimpique gdzie przegrali 3:0.Wyniki gorsze niz gra.Gdyby Borussia miala takie szczescie jak np Milan w tej edycji to by tez miala 7 pkt.Patrzylem dzis tez na Milan - Bate i ja sie zastanawialem jak ta druzyna ma juz tyle punktow gdzie slabi Bialorusini zdominowali Wlochow, a tym tradycyjnie juz sprzyjalo szczescie.Szkoda BvB bo wyniki sa zdecydowanie gorsze niz ich gra i zdecydowanie za wysokie.

Rafał - 20 października 2011, 1:15:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
A co ta borusia grała ? 15 minut po strzeleniu bramki na 1:1, a przez reszte meczu totalne dno. Żadnego celnego strzału w 2 połowie i wy gadacie że wynik gorszy niż gra. Gra i wynik beznadziejne równo.

Heh - 20 października 2011, 7:11:54 - *.204.137.171
Strzelil 1 Bramke w przegranym meczu 3-1 i artykul wyrozniony ? No dajcie spokoj buhahahaha

xyr - 20 października 2011, 7:41:13 - *.mofnet.gov.pl
No cóż, w Niemczech tak naprawde to liczy się tylko Bayern, a reszta to przeciętniacy.

taka true - 20 października 2011, 9:32:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
No Kuba gdyby strzelił bramę po wejsciu (a miał setkę) to byłby bohaterem i lepiej by mu się grało. A tak to miał 100% złych zagrań;/ a Dyzma się zachwyca że gra jak Brazylejro;/ Lewy gol ok, ale problemy z odskakiwaniem podawanej do neigo piłki i niecelne podania to też niestety widać było mocno;/ Lukasz ok. ale nawet na tych piłkarzach widać polską myśl szkoleniową czyli zero techniki

Marcin - 20 października 2011, 10:32:10 - *.opera-mini.net (*.181.86.203)
Naliczyłem 3 Greków w drużynie Olimpiakosu.Ciekawe czy tam też gimnazjaliści robią szum w internecie z tego powodu .

e - 20 października 2011, 12:39:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Niby Bundesliga silna i coraz silniejsza, a w starciu z Europą (i to wcale nie tą najlepszą) mistrz Niemiec zagubiony, jak dzieci we mgle.

LM - 20 października 2011, 12:49:14 - *.wmbp.edu.pl
ciut przereklampowany ten ,,Gece

Huras - 20 października 2011, 13:23:33 - *.dip.t-dialin.net
Cala Borussia nic nie pokazala i jeszcze nie dojrzala do LM !!!!!!!!!!

DENIS - 20 października 2011, 13:33:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Robert super gol szkoda tylko tej porażki ale nie się co martwic jeszcze jest kilka meczy do rozegrania

Kapsel - 20 października 2011, 14:09:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
KOLEDZY.mam pytanie,które nie daje mi spokoju.Robert Lewandowski jest 20 polskim piłkarzem,którzy strzelili gola w Lidze Mistrzów.Cholera ja znam tylko 17 :Saganowski,Citko,Warzycha,Krzynówek,Olisdebe,Sypn
iewski,Hajto,Rudy,Lewandowski,Majak,Czerwiec,Dębiń
ski,Pisz,Staniek,Jóźwiak,Podbrożny,Żewłakow.Bardzo
proszę podajcie mi 3 brakujących.

Kapsel - 20 października 2011, 14:27:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Już mam brakującą trójkę:Dziubiński,Kosecki,Lesiak.
NIEEEEEEEE dziękuję za pomoc.

kibic - 20 października 2011, 14:27:51 - *.adsl.inetia.pl
Ja się dziwie kto z tego Getze'go robi na siłe wielką gwiazdę? Piłkarz z niego bardzo przeciętny (w europejskiej skali), widziałem już nie jeden mecz Borussii i wcale mnie nie zachwyca, wiele strat, złych decyzji... A co do meczu to obrona Borussii gra jeszcze gorzej niż Wisły, a chyba tamci piłkarze trochę więcej kosztują i zarabiają... Jak piłka znajduje się w okolicach 20m od bramki Borussii, to już pachnie bramką. Wygrana Olympiakosu trochę zbyt skromna, sam prawo skrzydłowy mógł strzelić 2-3 bramki przy odrobinie szczęścia i do połowy powinno być 5:1.

kibicP - 20 października 2011, 14:57:46 - *.interblock.pl
ez mnie to dziwi, grajek na poziomie Lewandowskiego a tu Barcelony Reale na niego poluja.Sam nie wiem czy teraz najbardziej znaczaca postacia w klubie nie jest wlasnie Lewandowski, to on potrafi pociagnac cala ofensywe i on ostatnio to glowny strzelec zespolu.No ale wiadomo z niego to Polak wiec zainteresowania gigantów nie wzbudzi.Gdyby mial na nazwisko Levandovski albo Lethandovskitz to juz by bylo zainteresowanie od gigantow.To samo jakos Piszczkiem najlepszym z obroncow Borussi i Bundesligi nikt sie nie interesuje.No ale wiadomo i to przykro pisac ze narodowosc robi swoje.Jesli nie jestes bramkarzem z Polski i tylko bramkarzem kariery w Hiszpanii czy Anglii nie zrobisz.. Niestety narodowosc decyduje.

Czecho - 20 października 2011, 16:42:00 - *.mycingular.net