11 sierpnia 2012, 20:23:02 - qmichal
Piast gra dalej

Piast Gliwice wygrał u siebie z Widzewem Łódź 1-0 (0-0) w spotkaniu 1/16 finału Pucharu Polski. Zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył w 50. minucie Rubén Jurado.

Mecz obserwowało tylko kilkuset kibiców, ponieważ Piast nie otrzymał zgody na organizację imprezy masowej. W pierwszej połowie lepiej prezentowali się gospodarze, którzy byli nieco groźniejsi w akcjach ofensywnych, jednak i tak nie mieli zbyt wielu dogodnych okazji do zdobycia gola. W 18. minucie piłka trafiła w pole karne gości do Wojciecha Kędziory, który jednak nieczysto trafił w piłkę i zmarnował niezłą okazję. Chwilę potem Kędziora nie trafił w futbolówkę dobrze dośrodkowaną w szesnastkę przez Tomasza Podgórskiego. W 25. minucie Maciej Mielcarz pewnie złapał piłkę po strzale z rzutu wolnego Podgórskiego. Sześć minut później Podgórski dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, a Mateusz Matras uderzył głową nad bramką. W 32. minucie Pavol Cicman wycofał futbolówkę przed szesnastkę do Mariusza Zganiacza, który strzelił nad poprzeczką. Bramkarz Piasta po raz pierwszy musiał interweniować w 41. minucie. Princewill Okachi uderzył prawą nogą sprzed pola karnego, a Dariusz Trela z drobnymi problemami zdołał złapać futbolówkę. Trzy minuty później Rubén Jurado strzelił z pola karnego prawą nogą, jednak posłał piłkę obok słupka.

Gospodarze powinni objąć prowadzenie tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. Cicman próbował lobować Mielcarza, który zdołał sięgnąć piłki, ale odbił ją wprost pod nogi Kędziory, który z kilku metrów trafił tylko w poprzeczkę i zmarnował najlepszą do tej pory okazję bramkową w tym spotkaniu. Co nie powiodło się w tej sytuacji, udało się niespełna pięć minut później. Sprzed pola karnego strzelił Cicman, Mielcarz odbił piłkę, która trafiła pod nogi Rubéna Jurado, a ten pewnie posłał futbolówkę do siatki.

Widzew mógł wyrównać w 58. minucie. Marcin Kaczmarek wbiegł w pole karne i silnie strzelił prawą nogą, ale Trela zdołał odbić futbolówkę na rzut rożny. Osiem minut później po błędzie Thomasa Phibela, który nie trafił w piłkę, nad bramką sprzed szesnastki uderzył Podgórski. W 72. minucie bramkarz Piasta odbił piłkę w bok po groźnym strzale wprowadzonego chwilę wcześniej na boisko Mariusza Stępińskiego. Kwadrans później Stępiński uderzył głową nad poprzeczką po dokładnym dośrodkowaniu Kaczmarka i zmarnował ostatnią szansę na wyrównanie. W doliczonym czasie gry Piast mógł podwyższyć prowadzenie, ale świetną sytuację zmarnował Adrian Sikora, który zbyt długo składał się do strzału i został zablokowany.

11 sierpnia 2012, 18:30 - Gliwice (Stadion Miejski)
Piast Gliwice 1-0 Widzew Łódź
Rubén Jurado 50

Piast: 12. Dariusz Trela - 4. Mateusz Matras, 14. Adrian Klepczyński, 25. Damian Zbozień, 23. Paweł Oleksy - 16. Pavol Cicman (90, 18. Matej Ižvolt), 6. Mariusz Zganiacz, 19. Álvaro Jurado, 22. Rubén Jurado (75, 11. Adrian Sikora), 17. Tomasz Podgórski - 24. Wojciech Kędziora (88, 20. Jan Buryán).

Widzew: 13. Maciej Mielcarz - 2. Jakub Bartkowski, 5. Thomas Phibel, 30. Hachem Abbès, 28. Łukasz Broź - 19. Adrian Pietrowski (59, 29. Aléx Bruno), 14. Radosław Bartoszewicz, 3. Sebastian Dudek, 8. Princewill Okachi (71, 15. Mariusz Stępiński), 9. Marcin Kaczmarek - 7. Mehdi Ben Dhifallah (46, 17. Mariusz Rybicki).

żółte kartki: Á.Jurado, Oleksy - Phibel, Okachi, Dudek, Rybicki.

sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
widzów: 523.

1/8 finału Pucharu Polski odbędzie się 26 września.

Widzew - 11 sierpnia 2012, 20:25:34 - *.147.9.251.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Widzew w drugiej Połowie Lepiej grała ...Ale mogli wziac bramkarza czarnogorza on by lepiej bronil ...fajnie ze trafilismy puchar polski

baa - 11 sierpnia 2012, 20:25:55 - *.dynamic.chello.pl
Czemu tak mało kibiców?

partyjniak - 11 sierpnia 2012, 20:26:07 - *.toya.net.pl
Po cholere Broz chce grac o wyzsze cele skoro nic nie umie.Posyp se glowe popiolem a pozniej polej zimna woda.Wiecej pokory grajku na zasilku.

/R\ - 11 sierpnia 2012, 20:27:19 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Wporzo atomosfera pod stadionem. Szacun dla gospodarzy. Fajny doping pod telebimem.

@mafi44
Piast nie dostał zgody na imprezę masową, mogło wejść 999 osób.
A tak poza tym dlaczego ten news jest na niebiesko? Jakim zespołem jest Piast że to kolorujecie? Kolorowaliście mecze Śląska i Legii w PP, jutro pewnie pokolorujecie Lecha i Ruch, ale żeby Piast?

Trynek 100 - 11 sierpnia 2012, 20:29:35 - *.kpn.net
brawo Ruben brawo Piast

Rudy - 11 sierpnia 2012, 20:29:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Widzew na poziomie okręgówki, ogromne problemy z wymianą trzech podań, Piast gdyby miał napastnika (Co sie dzieje ze Świerczokiem??) to byłoby 3-0.

paw - 11 sierpnia 2012, 20:30:35 - *.hsd1.nj.comcast.net
Swinski duet, dwie kaleki, Dudek i Kaczmarek wypad z Widzewa

Rudy - 11 sierpnia 2012, 20:31:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
No i zapomniałem wspomnieć o Jurado - to może być gwiazda naszej pożal się Boże ligi

czeher - 11 sierpnia 2012, 20:32:05 - *.wieszowanet.pl
Piast nie dostal zgody policji na impreze masowa... wiec malo kto poszedl.
Podkreslili na niebiesko bo grali z soba zespoly z ekstraklasy

Oski(L) - 11 sierpnia 2012, 20:33:37 - *.160.224.12
Dobrze że zagrał Zbozień, ale czemu nie zagrał Lisowski z Legii ?
TYLKO LEGIA !

Steffen - 11 sierpnia 2012, 20:35:42 - *.adsl.inetia.pl
Dno i wodorosty. Najgorsi z Widzewa na boisku: Bartoszewicz, Pietrowski i (podobno miał być taki dobry) Phibel. Nie popisali się też: Kaczmarek, Ben Dhifallah, Dudek i Okachi. Niech jak najszybciej ściągają tego stopera, napastnika i najlepiej jeszcze ŚPD, bo jak narazie w RTSie jest cieniutko!!!

Chestero - 11 sierpnia 2012, 20:43:50 - *.toya.net.pl
Ostatni sparing jednak przegrany. Cienko to widzę w lidze...

Kiler - 11 sierpnia 2012, 20:50:02 - *.opera-mini.net (*.20.70.65)
Szkoda czerwonych latarnihehe

oleinar - 11 sierpnia 2012, 20:52:40 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@as
Ten news jest na niebiesko chyba dlatego, że grały 2 drużyny Ekstraklasy.

as - 11 sierpnia 2012, 21:05:43 - *.ssp.dialog.net.pl
@oleinar
słaby argument, ale spoko

JorgPG - 11 sierpnia 2012, 21:09:27 - *.cust.telenor.se
Ten news jest na niebiesko ,zeby cie to bolalo . Widac dziala .

boederman - 11 sierpnia 2012, 21:10:23 - *.as13285.net
A Sobiech strzelil dzisiaj Manchesterowi United w meczu towarzyskim i zero informacji na ten temat.

ja - 11 sierpnia 2012, 21:11:25 - *.kpn.net
a co nas Sobiech obchodzi?

boederman - 11 sierpnia 2012, 21:16:03 - *.as13285.net
A kogo obchodzi jakis Piast z Widzewem? I tak to glowni kandydaci do spadku w tym sezonie.

Ziomek18 - 11 sierpnia 2012, 21:17:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Czy wygrywasz czy nie, Ja itak kocham Cię, bo najlepszy w Polsce jest - Łódzki WIDZEW RTS !!!

Gliwice - 11 sierpnia 2012, 21:18:33 - *.net.brewet.pl
To news o meczu Piasta, więc to zainteresowanych obchodzi. Nasz Ruben jest niezawodny, Piast powinien powalczyć o coś więcej w lidze.

JorgPG - 11 sierpnia 2012, 21:18:53 - *.cust.telenor.se
Jak cie nie interesuje , to po ciula czytasz - idz na fejsbuka se polajkuj .

PIAST - 11 sierpnia 2012, 21:21:31 - *.dynamic.chello.pl
dobry wynik przed derbami! jak gral gornik?

ełksaforev - 11 sierpnia 2012, 21:22:41 - *.dynamic.gprs.plus.pl
I już Phibel zrobił pierwszy kibel...

ole - 11 sierpnia 2012, 21:24:52 - *.toya.net.pl
Najfajniejsza wiadomosc dzisiejszego dnia ze podmiejscy dostali w pupke.W Łodzi bez zmian TYLKO ŁÓDZKI KLUB SPORTOWY !!!!!!!!!!! HEJ

asd - 11 sierpnia 2012, 21:30:31 - *.sileman.net.pl
heh nawet 999 miejsc nie wykorzystali, "derbiczki" na Śląską dajce z 6 koła biletów Żabką

kopernik z - 11 sierpnia 2012, 21:34:39 - *.37.82.122.dyn.user.ono.com
@kosa - już po wieczorynce do łóżeczka proszę hyc szybciutko bo mama się zezłości ju jutro szlaban na komputerek będzie - nie sądzę był miał/a więcej jak 10-12 lat bo czytać prostego tekstu ze zrozumieniem nie potrafisz -Mecz obserwowało tylko kilkuset kibiców, ponieważ Piast nie otrzymał zgody na organizację imprezy masowej
Ale brawo cyferki już znasz -powoli i literki sobie przyswoisz-zuch chłopak (dziewczyna)!!!!!

Pasiaty - 11 sierpnia 2012, 21:36:10 - *.dynamic.chello.pl
widzew pierwszy do spadku bo z dzisiejszagra to nic nie pokazali, szkoda ze tak malo widzow na takim kameralnym stadionie

pol - 11 sierpnia 2012, 21:43:22 - *.dynamic.chello.pl
okachi same straty...kelner i tyle...

Piast*ool - 11 sierpnia 2012, 21:48:53 - *.73.190.19
@asd
liczba mnoga konczy sie na -om...
Mala liczba jest jest spowodowana tym ze kibice stworzyli strefe kibica z telebimem bojkotujac w ten sposob dzialania komendanta policji

toom - 11 sierpnia 2012, 21:49:24 - *.range86-168.btcentralplus.com
ole my przynajmniej przegraliśmy z druzyna z ex a nie tak jak wy

nieciecza - 11 sierpnia 2012, 21:55:02 - *.dynamic.chello.pl
To była parodia futbolu, ten "mecz". Kto oglądał ten widział to kopanie się po czołach.

1910Podhal - 11 sierpnia 2012, 22:14:32 - *.158.216.244.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Widzew ja wciąż w Ciebie wierzę, piast??? co to jest???

1910Podhal - 11 sierpnia 2012, 22:15:42 - *.180.28.199.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasz Widzewek gra!

pb23 - 11 sierpnia 2012, 22:25:01 - *.adsl.inetia.pl
Nie Rubén Jurado, tylko Rubén Jurado Fernández!!!

srodmiesci - 11 sierpnia 2012, 22:32:36 - ip178-72
1910Podhal - jestesmy zawsze tam ? to gdzie byles jak Widzew byl dzisiaj z nami w strefie kibica ? slaby mecz ale jest zwyciestwo. PILKA NOZNA DLA KIBICOW!

aqaaa - 11 sierpnia 2012, 22:38:07 - *.opera-mini.net (*.205.49.191)
Co.się dziwicie.że tylu ich było na meczu? przecież ten śmieszny klub kibicowsko nie.istnieje. w tamtym sezonie ich było 15 na najważniejszym wyjedzie w sezonie buhah.

..' - 11 sierpnia 2012, 22:50:24 - *.rudaslaska.vectranet.pl

ŁKSŁODZ - 11 sierpnia 2012, 22:54:53 - *.toya.net.pl
ha ha ha ha ha. I co wiejskie kmiotki. Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni.

Laguna - 11 sierpnia 2012, 22:55:29 - *.ssp.dialog.net.pl
to o co chodzi z tym stadionem Piasta dlaczego nie dostał zgody na organizację imprezy masowej ??
co to za nowe czary ?

PGinio - 11 sierpnia 2012, 23:04:14 - *.95.94.17.gl.digi.pl
@Laguna:
Jakiś nowy komendant czy coś jest i chce się ponapinać...

Lukas - 11 sierpnia 2012, 23:20:06 - *.internetdsl.tpnet.pl (*.168.30.61)
Nie oglądałem w poprzednim sezonie I ligi, może mi ktoś powiedzieć coś o tych Hiszpanach w Piaście? Robią różnicą, mają dobre wyszkolenie techniczne? Czy to po prostu zwykli obcokrajowcy jakich pełno w Extraklasie? Bo z tego co widzę to często strzelają bramy

piastol194 - 11 sierpnia 2012, 23:30:23 - ip178-72
Ruben Jurado Fernandez - techniki nie ma duzej ale potrafi sie znalezc na boisku ale naprawde jest swietny, Alvaro - mocne uderzenie,technika,szybkosc. Fernando Cuerda Pena malo go widzialem bo leczyl kontuzje

gumba - 11 sierpnia 2012, 23:31:07 - *.adsl.inetia.pl
ty ole, to bardzo przykre jest to twoje zycie. WIDZEW NA WIEKI

Piast - 11 sierpnia 2012, 23:31:56 - *.dynamic.chello.pl
@Lukas
Robią różnicę. Zwłaszcza dwójka Ruben Fernandez i Alvaro Jurado Espinosa bo Fernando Cuerda częściej kontuzjowany niż zdrowy. Jednak jak już jest zdrowy to jest to bardzo przyzwoity środkowy obrońca.
Ogólnie obcokrajowcy w Piaście wypadają bardzo dobrze. Poza Hiszpanami jest dwóch słowaków Cicman który zapiernicza po skrzydle aż miło i Izvolt który dziś debiutował w końcówce i miał jeden kapitalny rajd po którym powinna paść bramka na 2-0.

Widzew to i tak marka europejska i temu klubowi będę kibicować do końca moich dni!

Bolec - 11 sierpnia 2012, 23:43:42 - *.15-1.cable.virginmedia.com
Lukas tak obiektywnie w naszej Ex trochę pewno nastrzelają lub nastrzela bo w głównej mierze strzela Ruben Jurado. Wartym zwrócenia uwagi jest też Alvaro Jurado- który zagrał 2-3 spotkania w pierwszej Sevilli, ale nie o to chodzi bo wielu było takich u nas co grało w mocnych klubach i nic nie ugrali. Alvaro jest dosyć dobry defensywnym pomocnikiem, za szybki nie jest ale bardzo dobrze się u stawia i ładnie rozprowadza piłki, na pewno jest ponad naszą średnią. Oboje dysponują jak na Hiszpanów przystało dosyć dobrą techniką i jakiegoś szału nie robią ale są przyzwoitymi grajkami. Na tle naszej obecnej Ex mogą się trochę wybijać, ale nie są jakimiś"magikami", ot solidni gracze.Jest jeszcze trzeci Hiszpan Fernando Cuerda, grajek nie najgorszy ale ciągle kontuzjowany więc ciężko coś więcej o nim powiedzieć. W każdym Bądź razie F.Jurado jest na pewno wzmocnieniem w ataku, a Alvaro w pomocy i dzięki temu ostatniemu widać że Zganiacz odżył i zaczyna wracać do dawnej formy, podobnie zresztą kontuzjowany Urban. Podsumowując ja jako chłodno głowy pesymista obstawiam Piasta na pozycjach 8-12, no ale zobaczymy jak to będzie....

Laguna - 11 sierpnia 2012, 23:45:18 - *.ssp.dialog.net.pl
Widzew to BYŁA marka europejska ale już nią nigdy nie będzie bo Polszcza a przedewszystkim Łódź cofnęła się w czasie nie mówiać o pójściu do przodu.

zenek - 11 sierpnia 2012, 23:46:29 - *.ip.media3.com.pl
Mam pytanie do znawców, ile zespołów spada z ekstraklasy?Tutaj piszą niektórzy ze Piast, Widzew, gdzieś tam pisze niejaki Arkowiec ze spada Lechia, Ktoś pisze ze Pogoń. To w końcu ile??Jezeli to jest wróżenie to pewnie z fusów.

omg - 11 sierpnia 2012, 23:50:53 - ip178-72
To sa ich spekulacje i osobiste myslenie (najczesciej nie lubie jakiegos klubu to napisze, ze spadnie) a spadaja dwa zespoly

Barti - 12 sierpnia 2012, 0:00:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
hehe od kiedy Piast pozyskał Jurado z Schalke? : D Cienki ten Puchar Polski, może to jest puchar sparingowy-rekreacyjny?

gunner - 12 sierpnia 2012, 1:11:06 - *.toya.net.pl
no prosze zakompleksieni zamiedzowi się z Widzewa śmieją że przegrał z Piastem (po fatalnym meczu to fakt) ale nie widzą tego że przegrywają z Górnikiem Wałbrzych śmieją się że Widzew pierwszy do spadku z Ex a sam Chojnacki mówi że głownym celem jest utrzymanie w pierwszej lidze tylko niestety większość udzielających się na tym forum to dzieci

Mentor - 12 sierpnia 2012, 1:15:13 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Piast nie dostał zgody na imprezę masową, bo prezes Kołodziejczyk nie złożył wniosku o mecze PP (prawdopodobnie w ogóle nie wiedział, że są takie rozgrywki). O mały włos byłby problem z meczami ekstraklasy, bo Kołodziejczyk złożył wniosek na mecze od listopada zamiast od sierpnia. Na szczęście ktoś kumaty w porę to zauważył.

Piciu - 12 sierpnia 2012, 8:17:57 - *.icpnet.pl
Rubén Jurado DO LECHA !!!

Cortez - 12 sierpnia 2012, 9:00:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Widzew zagrał słabiutko i to nie podlega dyskusji ale w EX utrzyma sie spokojnie wiec nie wiem z czym tak bardzo jarają sie pajacyki z łks i reszta ;]

Cortez - 12 sierpnia 2012, 9:04:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
zresztą sami przegrali z z Górnikiem Wałbrzych :D

Maras - 12 sierpnia 2012, 9:25:09 - *.174.rewolucja-net.pl
Gratulacje dla Piasta i Szacunek dla WIdzewa !
No to Piast wygrajcie z zabolami ;), to wasz swiety obowiazek!

JWP87 - 12 sierpnia 2012, 9:39:08 - *.9.175.184.ng.pl
Gratulacje dla zawodników Piasta w tym meczu byliście lepsi .....
Widzew zagrał dramatycznie słabo i bez pomysłu na grę.
Tylko WIDZEW !!!!!!!!

Tyler - 12 sierpnia 2012, 10:17:08 - *.toya.net.pl
Górnik też odpad z PP i co też jest do spadku ???

RemX - 12 sierpnia 2012, 10:36:47 - *.212.44.59-tolek.zabrze.debacom.pl
dlaczego nie otrzymali zgody na impreze masowa?
moze nikt o nia nie wystapil
pewnie zarzad kombinuje jak to zrobic zeby kibicow Gornika nie wpuscic

JorgPG - 12 sierpnia 2012, 10:56:32 - *.cust.telenor.se
Tak , zarzad sie nie zgodzil i zrezygnowal z kasy , o ktorej nawija przy kazdej okazji ,bo po to zostal przez UM powolany , zeby dobrze liczyc pieniadze podatnika . Na bank sami teraz trzesa tylkami o to co Franek se mysli na taka niegospodarnosc .

kibic - 12 sierpnia 2012, 12:51:44 - *.adsl.inetia.pl
ciekawe czy Piast pokazywał nagie tyłki w stronę sektora gości bo u nich to już chyba tradycja!!!

Wodzisław - 12 sierpnia 2012, 12:57:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Czyli po upadku Odry Wodzisław znalazł się godny następca.Czyli taki który w sposób godny będzie reprezentował Górny Śląsk. Gliwice to miasto gdzie taki sport jak piłka nożna ma perspektywy rozwoju bo Gliwice liczą coś około 200.000 mieszkańców. No i macie najnowocześniejszy stadion na Górnym Śląsku. W ostatnim sezonie jak graliście w I lidzie to zawsze powtarzałem że, w lidze macie najlepszy Sztab Szkoleniowy (Marcin Brosz, Dariusz Dudek) i najlepszy I ligowy skład na każdej pozycji jak graliście w I lidze i licząc że, rundę jesienna spędziliście na samych wyjazdach. Macie mocny skład. Możecie zaszaleć w Ekstraklasie w tym sezonie jak niegdyś Odra Wodzisław Śląski.

Wodzisław - 12 sierpnia 2012, 13:09:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Odra Wodzisław Śląski w sezonie 2012/2013,gra w III lidze grupie: opolsko-śląskiej. Start Bogdanowice występuje pod nazwą Odra Wodzisław Śląski. Ale kibice tego nie uznają. Ruchu Chorzów nienawidzą bo mają kosy z Radlinem, Pszowem i Marklowicami a w Wodzisławiu trochę kibiców Ruchu Chorzów jest. Odra Wodzisław od zawsze miała kosy z Ruchem Chorzów a na Rynku w Wodzisławiu Sląskim juz, pojawiają się sympatycy Piasta Gliwice którzy chodzą w koszulkach klubowych. Jak grywaliście na Bogumińskiej to sporo wodzisławian przychodziło na wasze mecze. Szkoda że zeszłoroczny sezon w rundzie jesiennej nie graliście w Wodzisławiu. Byłem na waszych wszystkich meczach które u nas rozgrywaliście na stadionie miejskim w Wodzisławiu. Musze przyznać że, dobry skład, profesjonalizm i miła gra dla oka. WW Wodzisławiu Sląskim już się rodzi FC Piasta Gliwice. Musze powiedzieć, że na moim osiedlu już około 50 chłopaków deklaruje się jako jawni kibice Piasta Gliwice. KOoszulki Piasta to też już codzienność w Wodzisławiu. Pozdrawiam i życzę Wam samych sukcesów.

Wodzisław - 12 sierpnia 2012, 13:15:34 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Piast Gliwice w polskiej Ekstraklasie będzie stanowił jedyny Polski Klub i ostatni bastion polskości na Górnym Śląsku. Bo taki Górnik Zabrze czy Ruch Chorzów to tam same Hanysy które nie mówią tylko "godajom", "krupnioki i karbinadle" jedzom i na Polskę cały czas psioczą. Pokażcie też kibicowska kulturę i nauczcie innych jak można, kulturalnie kibicować.

Damian-ek - 12 sierpnia 2012, 13:35:57 - *.kliknet.pl
Dlaczego na stadionie tylko 500 osób skoro mogło tam wejść 999?? BO GLIWICE SĄ WIERNE GÓRNIKOWI!!
Żenada... I nie da się tego wytłumaczyć brakiem zgody na impreze masową bo jeżeli klub by o nią wystąpił to by ją uzyskał w końcu ma nową imitacje stadionu... Tylko po co skoro na mecz i tak ludzie nie przyjdą... Wodzisław Śląski?? Każdy kto ogarnia ten temat wie że w tym regionie są kibice ROWu Rybnik i... długo długo nikt bo Odra nie jest żadnym przeciwnikiem a Piast?? praktycznie go nie ma...

JorgPG - 12 sierpnia 2012, 16:20:39 - *.cust.telenor.se
@Wodzislaw , ostatnim bastionem jest Jastrzebie , Gliwicom nie naszej latki nie przyklejaj , bo to nie Jastrzebie , ale tez nie Chorzow . W tym temacie sa jedni i drudzy , jedni drugim nie wnikaja i tak ma zostac - laczy nas Piast.

do Damian- - 12 sierpnia 2012, 16:34:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
wejdź na zdjęcia na stronie Piasta reszta stoi przed stadionem

piszczel - 12 sierpnia 2012, 17:23:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
spadek buhahaha

Daniello - 12 sierpnia 2012, 21:14:41 - *.adsl.inetia.pl
Brawo Piast !!! Kto by chciał to oglądać.
widzew tam gdzie jego miejsce ,czyli poza rozgrywkami .

TGZ_Łagole - 12 sierpnia 2012, 23:54:36 - *.microchip.net.pl
Wodzisław bo liczy sie INO Górny Ślonsk!!
Górnik i GieKSa pierońskie hanysy

DO Damian- - 13 sierpnia 2012, 8:41:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Piast nie ma kibiców a jaki klub miał największą frekwencje w 1 lidze? pokonując Arke ,Zawisze ,Pogoń ......pytam?

Torba Gul - 13 sierpnia 2012, 9:33:52 - *.opera-mini.net (*.108.14.60)
Bravo Piast - ten puchar się Wam należy ! Piast Gliwice & Górnik Zabrze = Wieczna Sztama

romek - 13 sierpnia 2012, 12:02:44 - *.wns.osi.pl
Brawo PIAST ! teraz wygrac derby z patolami z zabrza i bedzie git !

Gliwice - 13 sierpnia 2012, 22:58:16 - *.dynamic.chello.pl
Odkąd Piast grał w Wodzisławiu, odtąd jeżdżę na mecze Odry Wodzisław. Zakochałem się w tym klubie, tak jak 60 moich znajomych. W Gliwicach coraz bardziej aktywny FC Odry Wodzisław. Pozdrawiam!

Gliwice - 13 sierpnia 2012, 23:24:37 - *.net.brewet.pl
Ty powyżej, możesz łaskawie nie podszywać się pode mnie, ja już od dawna piszę pod tym nickiem,a takich bzdur nie wymyśliłby nikt , no chyba że ...żabol.

Piast - 14 sierpnia 2012, 11:23:18 - *.adsl.inetia.pl
Piast Gliwice & Ruch Chorzów sztama forever!

eee - 14 sierpnia 2012, 13:12:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Idiotyzm made in Poland - nowe stadiony z zakazem wpuszczania na nie kibiców...

parapet - 14 sierpnia 2012, 14:22:19 - *.play-internet.pl
Dużo widzów chodzi w tych Glwicach na mecze, można być spokojnym o frekwencje w ekstraklasie na meczach Piasta Gliwice, do tego kibice GKS Bełchatów,Górnika Zabrze(co za frekwencja była tam w zeszłym sezonie)i możemy świat doganiac, co tam liga angielska,niemiecka czy hiszpańska, mamy naszą swojską,polską.

Adam - 14 sierpnia 2012, 15:55:50 - *.play-internet.pl
brawo Piast.

eee - 14 sierpnia 2012, 17:40:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
"Normalność" made in Poland - nowe stadiony budowane po to, żeby zamykać je dla kibiców...

EmUzPRLu - 15 sierpnia 2012, 11:35:51 - *.play-internet.pl
Dla kibiców zamykają ale otwierają dla gwiazd typu Madonna która obraża normalność swoją etyką moralną, ale to etyka typowa dla homosovieticusa rządzącego tym krajem,więc akceptowalna przez elyty tu rządzące które najbardziej przerażają takie słowa ponoć faszyzujące jak BÓG,HONOR,OJCZYZNA, albo NIECH ŻYJE POLSKA !!!

eee - 15 sierpnia 2012, 12:25:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nikogo te słowa nie przerażają, szkopuł w tym, że coraz częściej są nadużywane przy byle okazji i przez byle kogo. Uwielbiają nimi wywijać szkodliwi kretyni od zadym - także na cmentarzach.

EmUzPRLu - 15 sierpnia 2012, 13:14:16 - *.play-internet.pl
@ eee - O których kretynach mówisz ? O tych dla których Polskość to nie normalność i którzy stawiają pomniki sowietom w Ossowie i chcą w Warszawie przywrócić pomnik czterech śpiących, zapraszają Jaruzelskiego,plują na polski patriotyzm, a potem idą na cmentarz "oddać hołd(cudzysłów potrzebny)Powstańcom Warszawskim, masz racje,to oni prowokują zadymy,a że ktoś tam na nich gwizdał ? Za daleko by napluć więc gwizdy zostały.

eee - 15 sierpnia 2012, 13:58:06 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@EmUzPRLu - spuść trochę powietrza i nie nazywaj idiotyzmu patriotyzmem, zresztą to portal futbolowy.

BenekPG - 16 sierpnia 2012, 8:36:38 - *.legnica.vectranet.pl
JorgPG ma rację. Są wśród kibiców Piasta i zdeklarowani Ślązacy i ci, którzy uważają się wyłącznie za Polaków. Wśród moich kumpli taki podział jest wyraźny. Ale nikomu to nie przeszkadza, nikt od nikogo nie wymaga zmiany stanowiska. Dlatego pisanie o Gliwicach i Piaście jako ostoi polskości na Śląsku to albo głupia prowokacja, albo dowód całkowitej nieznajomości realiów.

EmUzPRLu - 16 sierpnia 2012, 13:38:18 - *.play-internet.pl
@eee - Gdy twój płemieł piłkarzyk przestanie biegać w gaciach po podwórkach, a zacznie się w końcu zajmować tym za co płacą mu duże pieniądze i dłużej sprawować swój urząd niż tylko przez trzy dni w tygodniu,co w roku wychodzi 156 dni to wtedy uznam że polityka nie ma nic wspólnego z futbolem.

RemX - 16 sierpnia 2012, 21:23:24 - *.212.44.59-tolek.zabrze.debacom.pl