28 sierpnia 2012, 22:39:27 - qmichal
Anderlecht w fazie grupowej LM

Klub Marcina Wasilewskiego RSC Anderlecht wywalczył awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów dzięki wygranej u siebie z cypryjskim AÉL-em Limassol 2-0 (0-0). W pierwszym meczu IV rundy eliminacyjnej klub z Brukseli przegrał 1-2. W dzisiejszym spotkaniu Wasilewski rozegrał pełne 90 minut w barwach gospodarzy.

28 sierpnia 2012, 20:45 - Anderlecht (Stade Constant Vanden Stock)
RSC Anderlecht 2-0 AÉL (Limassol)
Dieumerci Mbokani 81, Ołeksandr Jakowenko 89

żółte kartki: Guillaume Gillet, Lucas Biglia, Ołeksandr Jakowenko, Sacha Kljestan - Matías Degra, Marco Airosa, Dédé, Edwin Ouon.

sędziował: Marcin Borski (Polska).

Do 79. minuty w barwach AÉL-u grał były pomocnik Zagłębia Lubin Rui Miguel.

Liga Mistrzów 2012/13

Ketald - 28 sierpnia 2012, 22:41:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
I co jak tam pan Borski, oglądał ktoś mecz żeby stwierdzić jaki bł poziom sędziowania?

endriu - 28 sierpnia 2012, 22:42:19 - *.225-95-b.business.telecomitalia.it
ciekawe czy borski dal zoltko wasylowi :D

johny - 28 sierpnia 2012, 22:42:30 - *.ssp.dialog.net.pl
@Ketald
Nawet obyło się bez jakichś "wielbłądów". Marcin wielkie gratulacje za awans! Niezły horror ten mecz.

zwirasAG - 28 sierpnia 2012, 22:48:06 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2 kontrowersyjne gwizdy Borskiego, ale nie majace wplywu na strzelenie bramek, ogolnie dobrze sedziowal;)

? - 28 sierpnia 2012, 22:50:43 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wasyl gra teraz na stoperze w Anderlechcie?

xxx - 28 sierpnia 2012, 22:53:23 - *.xdsl.centertel.pl
Martwię się trochę o formę Wasyla, już kolejny mecz bez kartki.nie wygląda to dobrze...

michal - 28 sierpnia 2012, 22:54:47 - *.chojnet.pl
Tak, Wasyl na stoperze. Anderlecht miał kilka 100 procentowych okazji. Udało im się dopiero w 81 minucie, ale awans zasłużony.
Borski nie dał się nabierać na sztuczki Cypryjczyków przy 0:0. Większych błędów nie zauważyłem.

Autovidol - 28 sierpnia 2012, 23:10:30 - *.dsl.wotnoh.ameritech.net
prosimy Tow. eksperta Ciamciarę o komentarz do spotkania.

pati - 28 sierpnia 2012, 23:37:51 - *.dynamic.chello.pl
Nie rozumiem narzekania komentatorów n sportu na sędziego. Wg mnie bardzo dobre sędziowanie , aż byłem w szoku. Bramkarz w 43 minucie wybija piłkę z 50 metra, dosłownnie z lini środkowej, ociąga się kilka sekund to Borski dal mu żółtko, a wcześniej już go upominał. A komentatorzy że nie potrzebnie ,takich rzeczy się nie robi w tej minucie. Słusznie zrobił. Potem co chwila że powinien być faul, rożny, jakby chcieli zgnoić Polaka. Super sędziował, super mecz, Pozdro

max - 28 sierpnia 2012, 23:46:13 - *.tktelekom.pl
Oglądałem . Borski bardzo dobrze sędziował . Aż się zdzwiłem tym faktem .

kibic - 28 sierpnia 2012, 23:50:20 - *.adsl.inetia.pl
PATI ,pamiętaj ,że w N sporcie niema komentatorów ,tam są goście którzy dziwią się ze bramki są dwie ,oni są gorsi od Szpakowskiego ,Szpak nic nie wie ,ale potrafi chociaż jakąś tam atmosferę zrobić ,a ci kompletne zero.
Borski błędów większych nie popełniał ,choć widziałem jedną sytuację jak Wasyl czysto wybił piłkę ,a Borski gwizdnął ,było ewidentnie po ustach widać w jakim języku obrońca Anderlechtu wyrażą swoje niezadowolenie w kierunku Pana sędziego :-D
Nie mniej uważam ,że Borski jest jednym z NAJSŁABSZYCH sędziów w polskiej Ekstraklasie - a z miejsca mogę wymienić paru lepszych - choćby Musiał lub Siejewicz.

ALBIN - 28 sierpnia 2012, 23:52:02 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Oto pelna obsada sedziowska glowny Borski na lini niezawodny Rafalek, szn Listka, bramkowi sedziowie to Piasecki i Stefanski tylko czemu technicznym byl Maciek Wierzbowski wieczny asystent.Jakis przekret ze strony PZPN, gdyby Borski doznal kontuzji to ciekawe kto by go zastapil?

Dark - 28 sierpnia 2012, 23:59:18 - *.dynamic.chello.pl
Lepszy dla UEFA Champions League jest Anderlecht, bo to klub grający w u siebie na obiekcie z krytymi trybunami, a nie jak AÉL na wyjeździe w Nikozji bez w całości krytych trybun.

Ciamciara - 29 sierpnia 2012, 0:25:56 - *.30.50.38.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
hie hie, lud woła, Ciamciara odpowiada! Powiem szczerze że nie oglądałem spotkania, bo karwasz w twarz TVP nie pokazało tego, a już miałem schłodzonego zimnego Ciechana... Byk by to kopytem popieścił, telewizja publiczna, a tak mnie zrobiła w balona! Jako element informacyjny na dobranoc podam iż Kun Van der Bizoń ukąsił dzisiaj dwie bramki z Borussią. Pozdrawiam gołowąsy, śpijcie smacznie, JC.

etnocentry - 29 sierpnia 2012, 0:53:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Sędzia Borski to najgorszy polski sędzia ligowy, najgorsze jest to, że przed EURO media zrobiły z niego pół boga tylko dlatego, że załapał się jako techniczny na tę imprezę.
Siejewicz czy Musiał to zdecydowanie najlepsi polscy arbitrzy.

@ALBIN - 29 sierpnia 2012, 2:24:14 - *.252.38.248.internetia.net.pl
Otóż od tego sezonu, w przypadku gdy mecz obsługują także dodatkowi asystenci za bramkami, na sędziego technicznego wyznaczany jest sędzia pełniący normalnie funkcję asystenta. W przypadku kontuzji arbitra głównego, jego rolę pełni wyżej sklasyfikowany dodatkowy asystent.

@etnocentr - 29 sierpnia 2012, 2:28:02 - *.252.38.248.internetia.net.pl
Nie sądzę, aby panowie Musiał i Siejewicz byli tacy świetni. Może i takimi są dla piłkarzy, bo nie dają ewidentnych żółtych kartek i pozwalają często na nieprzepisową grę. Jakkolwiek, dla obserwatorów i ludzi obeznanych w sędziowaniu nie są oni wybitnymi arbitrami. Szczególnie obecnie, gdy coraz bardziej dba się o zdrowie piłkarzy i zalecane jest surowsze dysponowanie kartkami. Czołówka polskiego arbitrażu to bez wątpienia Marcin Borski, Szymon Marciniak, Paweł Gil oraz Daniel Stefański.

sedzia - 29 sierpnia 2012, 3:58:53 - *.techentrance.com
Pelny sklad na mecz:
Sędzia: Marcin Borski (POL)
Sędzia Asystent 1: Rafal Rostkowski (POL)
Sędzia Asystent 2: Tomasz Listkiewicz (POL)
Sędzia Techniczny: Maciej Wierzbowski (POL)
Dodatkowy Sędzia Asystent 1: Dawid Piasecki (POL)
Dodatkowy Sędzia Asystent 2: Daniel Stefanski (POL)
Delegat UEFA: David Findlay (SCO)
Obserwator UEFA: Kyros Vassaras (GRE)
UEFA Referee Liaison Officer: Georges Delacour (BEL)
dziego-anderlecht-ael/3156

dangen - 29 sierpnia 2012, 8:07:04 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Stefański w czołówce polskich sędziów??? przecież ten człowiek nawet w ostatnim spotkaniu w lidze się nie popisał.
Można było mieć zastrzeżenia do jego pracy, zresztą jest to stronniczy sędzia, wypaczył wynik meczu Polonii z Lechem.
Ceesay powinien ewidentnie wylecieć z boiska, za swoje głupie faule należała mu się druga żółta i out.
Co do ręki Baszcza chwilę przed strzeleniem drugiego gola dla Lecha. Mam wątpliwości czy takowa była?
Co do sytuacji stykowej między Teo i Henriquezem, arbiter dobrze to ocenił i sprawiedliwie dał obu piłkarzom po żółtku.
Jednak kontrowersji było sporo, nie wiem czy to dobrze świadczy o sędziowaniu pana Stefańskiego czy na odwrót.
Jednak do czołówki polskich arbitrów bym go nie zaliczał.

dolar08 - 29 sierpnia 2012, 12:39:36 - *.play-internet.pl
RSCA & ŁKS Łódź!

@dangen - 29 sierpnia 2012, 13:05:42 - *.252.38.248.internetia.net.pl
Oczywiście zgadzam się, że jest u niego kilka elementów do poprawy, ale jest to spowodowane tym, że nie jest on arbitrem międzynarodowym, a co za tym idzie, nie uczestniczy w szkoleniach z genialnymi instruktorami. Błędy i słabszy mecz zdarzają się najlepszym, więc po jednym meczu nie skreślałbym go, ani tym bardziej nazywałbym stronniczym. Jeśli chodzi o styl (positioning, prezencja, umiejętność opanowania zapalnych sytuacji), to jest to najlepszy sędzia Ekstraklasy.

highland - 29 sierpnia 2012, 13:05:47 - *.adsl.inetia.pl
największy nieudacznik spośród polskich sędziów to: Krysztof Jakubik !!!

DENIS - 29 sierpnia 2012, 15:31:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Wasyl powodzenia w fazie grupowej

Anton - 30 sierpnia 2012, 8:44:35 - *.ibd.gtsenergis.pl
mistrz ligi cypryjskiej za dwa lata bedzie grał w LM, bez eliminacji, kosztem... prawdopodobnie ligi tureckiej

Tomek - 30 sierpnia 2012, 9:53:42 - *.internetdsl.tpnet.pl
Ze Stefańskim to tylko jeden tekst mi się kojarzy: "Jak można dać takiego słabego sędziego na taki mecz
" - M. Skorża ;))) Ale fakt, co on wyprawiał w meczu Legii z Lechem w Poznaniu to się w pycie nie mieści.