22 marca 2013, 22:07:04 - euzi
eMŚ: Reprezentanci polskiej ligi wystąpili w meczu Słowacja - Litwa

Słowak Dušan Kuciak (Legia Warszawa) oraz Litwini Tadas Kijanskas (Korona Kielce), Mindaugas Panka (Ruch Chorzów) i Vytautas Lukša (Polonia Warszawa) zagrali w barwach swoich reprezentacji w meczu grupy G eliminacji mistrzostw świata, w którym Litwa zremisowała w Żylinie ze Słowacją 1-1 (1-1). Kuciak, Kijanskas i Panka rozegrali całe spotkanie, a Lukša wszedł na boisko w 90. minucie za strzelca bramki dla Litwy, wypożyczonego z Zagłębia Lubin do tureckiego Gaziantepspor Kulübü Darvydasa Šernasa.

22 marca 2013, 20:10 - Żylina (Štadión pod Dubňom)
Słowacja 1-1 Litwa
Martin Jakubko 40 - Darvydas Šernas 19

żółte kartki: Martin Škrtel, Martin Jakubko - Mindaugas Panka, Deividas Šemberas, Darvydas Šernas, Tadas Kijanskas.

sędziował: Michael Oliver (Anglia).

Mecz na ławce rezerwowych spędzili inni reprezentanci polskiej ekstraklasy - Dušan Perniš (Pogoń Szczecin) i Vytautas Andriuškevičius (Lechia Gdańsk).

W składzie reprezentacji Litwy na ten mecz znalazło się ponadto kilku innych piłkarzy występujących w przeszłości w Polsce. W pierwszej jedenastce wystąpili wspomniany wcześniej Darvydas Šernas, Deivydas Matulevičius (Odra Wodzisław Śląski i Cracovia) i Mindaugas Kalonas (Stomil Olsztyn). Kalonasa w 69. minucie zmienił Arvydas Novikovas, pozostali rozegrali cały mecz. Tadas Labukas (Arka Gdynia) i Georgas Freidgeimas (ŁKS) pozostali na ławce rezerwowych.

Wśród powołanych Słowaków było też dwóch zawodników Zagłębia Lubin - Róbert Jež i Boris Godál. Obaj ostatecznie zostali na liście rezerwowej. Powołany do kadry Litwy jest też Emilijus Zubas. Bramkarz GKS-u Bełchatów także był na liście rezerwowej, jednak dostał powołanie na wtorkowy mecz towarzyski z Albanią.