18 lipca 2013, 19:48:29 - dufusik
Solidna zaliczka Lecha

W pierwszym meczu II rundy eliminacji Ligi Europy Lech Poznań wygrał 3-1 (1-1) z fińskim FC Honka. Bramki dla podopiecznych Mariusza Rumaka strzelali Vojo Ubiparip, Łukasz Teodorczyk i Marcin Kamiński, natomiast dla Honki trafił Jussi Vasara.

Pierwszą dobrą sytuację w tym spotkaniu miał Lech w 7. minucie, jednak główkujący Kasper Hämäläinen uderzył za lekko. Dwie minuty później problem ze złapaniem futbolówki miał Krzysztof Kotorowski, jednak nie wykorzystał tego napastnik Honki Tim Väyrynen. Poznaniacy w 11. minucie wyszli na prowadzenie. Łukasz Teodorczyk dośrodkował z lewej strony, na piątym metrze znalazł się Vojo Ubiparip i strzałem głową pokonał Waltera Viitalę. Cztery minuty później gospodarze wyszli z kontrą, a Väyrynen zakończył akcję niecelnym strzałem. W 17. minucie Honka doprowadziła do wyrównania. Roni Porokara dośrodkował z prawej strony, a Jussi Vasara wykorzystał złe wybicie piłki przez Manuela Arboledę i po rykoszecie od kolumbijskiego obrońcy pokonał Kotorowskiego. W 22. minucie Antti Mäkijärvi dośrodkował z rzutu wolnego, a Hämäläinen był bliski strzelenia gola samobójczego, jednak piłka minęła bramkę. Dwie minuty później ponownie ten sam zawodnik wykonywał rzut wolny, po tym dośrodkowaniu do piłki dopadł Gideon Baah, lecz jego strzał głową trafił w prosto w ręce Kotorowskiego. W 30. minucie Mäkijärvi zdecydował się uderzyć bezpośrednio z rzutu wolnego, ale piłka po tym strzale poleciała obok bramki. Trzy minuty później strzelał Vasara, lecz niecelnie. W 39. minucie Lech odpowiedział dośrodkowaniem z prawej strony Mateusza Możdżenia, ale znajdującego się w polu karnym Teodorczyka wyprzedził Baah i wybił piłkę na aut. Dwie minuty później ponownie swoich sił próbował Vasara, lecz Kotorowski nie miał problemów z tym strzałem.

W 47. minucie na uderzenie z szesnastu metrów zdecydował się Väyrynen, jednak piłka po strzale poleciała nad poprzeczką. Sześć minut później bramkę na 2-1 dla Lecha zdobył Teodorczyk. Akcję zapoczątkował Możdżeń, który podał do Szymona Drewniaka, ten zagrał w pole karne, gdzie znalazł się Teodorczyk, któremu przeszkadzać próbował Abdoulaye Méïté, ale leżący już na ziemi napastnik poznaniaków pokonał Viitalę. Przez następne kilkanaście minut nie działo się nic godnego odnotowania. Dopiero w 64. minucie po dośrodkowaniu Mäkijärviego szansę na zdobycie gola miał Väyrynen, jednak piłkę z linii bramkowej wybił Drewniak. Siedem minut później poznaniacy podwyższyli prowadzenie. Z około trzydziestu metrów z rzutu wolnego uderzył Marcin Kamiński i przy biernej postawie Viitali piłka wpadła do bramki tuż przy słupku. Honka próbowała odpowiedzieć minutę później, jednak Väyrynen uderzył w boczną siatkę. W 80. minucie uderzył Kastriot Kastrati, jednak Kotorowski łatwo poradził sobie z tym strzałem. Trzy minuty później Väyrynen próbował lobować bramkarza Lecha, jednak strzelił nad bramką. W 87. minucie dośrodkowanie Moshtagha Yaghoubiego z łatwością złapał Kotorowski.

18 lipca 2013, 18:00 - Vantaa (ISS Stadion)
FC Honka 1-3 Lech Poznań
Jussi Vasara 17 - Vojo Ubiparip 11, Łukasz Teodorczyk 53, Marcin Kamiński 71

Honka: 12. Walter Viitala - 2. Sampo Koskinen, 19. Abdoulaye Méïté, 3. Gideon Baah, 5. Henri Aalto - 33. Roni Porokara (75, 8. Kastriot Kastrati), 18. Rubén Palazuelos, 17. Moshtagh Yaghoubi, 9. Jussi Vasara, 10. Antti Mäkijärvi (75, 11. Ilari Äijälä) - 7. Tim Väyrynen.

Lech: 27. Krzysztof Kotorowski - 32. Mateusz Możdżeń, 35. Marcin Kamiński, 5. Manuel Arboleda, 20. Hubert Wołąkiewicz - 11. Gergő Lovrencsics (83, 8. Szymon Pawłowski), 6. Łukasz Trałka, 17. Szymon Drewniak, 19. Kasper Hämäläinen, 14. Vojo Ubiparip (90, 28. Dariusz Formella) - 10. Łukasz Teodorczyk (86, 18. Bartosz Ślusarski).

żółte kartki: Palazuelos, Méïté - Wołąkiewicz.

pytanko - 18 lipca 2013, 19:50:08 - *.dynamic.chello.pl
Czy to oznacza poprawę naszej pozycji w rankingu FIFA?

Fezo1908 - 18 lipca 2013, 19:50:46 - *.devs.futuro.pl
Całkiem ciekawie to wyglądało Widać było jako taki pomysł na grę, ciekawe czasem niekonwencjonalne zagrania i to czego nasze kluby wystrzegają się jak ognia grę na jeden kontakt Oby tak dalej

Ketald - 18 lipca 2013, 19:50:49 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
I dobrze

Olo - 18 lipca 2013, 19:51:10 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Na pewno lepiej niż Legia, ale szału nie ma.

ja - 18 lipca 2013, 19:51:22 - *.play-internet.pl
Z taka gra daleko kolejorz nie zajedzie, wynik lepszy niz gra

gościu - 18 lipca 2013, 19:51:34 - *.dynamic.chello.pl
pytanko - 18 lipca 2013, 19:50:08 - 89-65-69-147.dynamic.chello.pl
Tak awansujemy o 17 pozycji

huzar90 - 18 lipca 2013, 19:51:52 - *.play-internet.pl
Co robił Hamalainen przez 90 minut? Jedyny plus Teodorczyk. Reszta poniżej oczekiwań ale wynik ważniejszy.

uik - 18 lipca 2013, 19:52:13 - *.31.127.28.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
mamy 0,5 pkt. Piast przegrał, ciekawe jak Slask

devlieger - 18 lipca 2013, 19:52:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Niezły mecz Lecha, choć wiadomo, że to tylko przetarcie. Głupi błąd Arboledy złamał Kolejorza i przez pewną część pierwszej połowy nie grali tak jak powinni. Druga połowa, poza pierwszymi pięcioma minutami to już kontrola wydarzeń na boisku. Spokojna wygrana 3-1 na wyjeździe, bardzo dobra zaliczka. Najważniejsze, że Lech zagra dalej.

CIUPAK1 - 18 lipca 2013, 19:52:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Spokojna wygrana Lecha, Honka nic nie pokazała.

dangen - 18 lipca 2013, 19:54:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Lech, gra wyglądała w niektórych momentach naprawdę obiecując, dużo pracy jeszcze, ale zrobili na mnie lepsze wrażenie niż Legia.

pytanko - 18 lipca 2013, 19:56:58 - *.dynamic.chello.pl

Ejber - 18 lipca 2013, 19:57:10 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wynik cieszy lecz trzeba poczekać aż się wbiją w rytm meczowy . Brawo Lech !

Jatu - 18 lipca 2013, 19:58:05 - *.dynamic.chello.pl
Ofensywa fajnie. Obrona tragedia, jakby czterech Gusiciów grało. Sędzia strasznie drukował. Dziękuję. Dobranoc.

Znany - 18 lipca 2013, 20:00:18 - *.adsl.inetia.pl
Dobra Zaliczka tak jak Legii z TNS w LM

kell19877 - 18 lipca 2013, 20:02:04 - *.dynamic.chello.pl
Ci co piszą, że Lech grał dobrze to chyba inny mecz widzieli...ja zawsze kibicuje polskim drużynom w Europejskich Pucharach, ale jak dla mnie wynik duży lepszy niż gra...Honka miała mnóstwo sytuacji...Arboleda nie wiem co w ogóle robił na boisku, ale zawsze lepiej wygrywać grając źle niż przegrywać grając pięknie

pozmar - 18 lipca 2013, 20:10:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@kell19877: A ty chyba oglądałeś ten mecz przez okulary 3D

oglądacz - 18 lipca 2013, 20:10:46 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
wynik idiotyczny.. Finowie stworzyli chyba więcej sytuacji od Lecha

czech25 - 18 lipca 2013, 20:13:49 - *.net.pbthawe.eu
Słaba gra Kolejorza w I połowie, na usprawiedliwienie fakt, że nawierzchnia z plastiku zupełnie nie dawała poznaniakom grać. Druga połowa znacznie lepsza, bo i Finowie osłabli. Teodorczyk naprawdę nie zachwycił mimo strzelonej bramki.Kotorowski jest za niski do dośrodkowań nie dochodzi. Wynik lepszy od gry.Zobaczymy jak będzie za tydzień.

TheBill - 18 lipca 2013, 20:14:11 - *.adsl.inetia.pl
szesnasty!

rob_sad - 18 lipca 2013, 20:15:31 - *.play-internet.pl
Niestety nie wyglądało to dobrze. Po stracie bramki gra taka jak Legii wczoraj w pierwszej połowie. Po co te kombinacje z utrzymywaniem piłki na własnej połowie (spadek po Bakero?). Za dużo gry na czas. Mecz wyglądał całkiem dynamicznie, ale było sporo bałaganu po obu stronach. Honka to przeciwnik raczej lepszy niż wczorajsze TNS, ale i tak Lech jest w tej samej niepewnej pozycji co Legia.
Na plus wynik Dila Gori, co w praktyce zapewnie Legii rozstawienie w Q4 LE w razie całkiem prawdopodobnej wtopy w Q3 LM.

Simsu - 18 lipca 2013, 20:20:51 - *.adsl.inetia.pl
Aż takiej przewagi bramkowej się nie spodziewałem.Teraz nie można już myśleć o nastęnej rundzie jak mówiłWojciech Kowalczyk tylko zagrać ze spokojem i trzymać Honkę jak najdalej od wlasnego pola karnego.

1922 - 18 lipca 2013, 20:27:01 - *.icpnet.pl
no jedno jest chyba pewne kotor pierwszy mecz i miejmy nadzieje ze ostatni ...... tylko drewniakowi trzeba zawdzięczać ze nie przegrywaliśmy i bylo by kiepsko gość z takim doświadczeniem a w bramce zachowuje sie jak 5 latek , w niedziele buric pierwszy i Gostomski na lawie a kotor rezerwy i niech III lige uczy

leiter84 - 18 lipca 2013, 21:13:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Rumak nie popełnił błędów Urbana i wystawił podstawowy skład poprzedniego sezonu. Zgrana i zdyscyplinowana paczka zagrała swoje, awans raczej na 100%.

robsad - 18 lipca 2013, 21:29:20 - *.centertel.pl
No sklad byl wlasnie raczej eksperymentalny. Arboleda, Ubiparip, Teodorczyk, Mozdzen. Brak Cessaya, Murawskiego, Slusarski na chwile.

Maxxx - 18 lipca 2013, 22:31:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
jestem kibicem Legii ;) gratuluję wygranej Lechowi , kibicuję każdej polskiej drożynie grające w Europejskich pucharach nie zależnie jaki ma się do tych klubów sentyment ,denerwuję mnie złośliwe komentarze i się prześciganie w obelgach ludzie ogarnijcie się!!! przynajmniej w pucharach dajcie spokój i kibicujcie bo te kluby prezentują naszą ligę .Cieszmy się z każdych miłych chwil nie ważne jak zagrali ale wygrali a maja teraz czas na analizę i poprawę swojej gry Legia ,Lech ,Śląsk ,Piast jedynie przegrał ale wierzę ze u siebie pokażą na co ich stać i awansują do kolejnej rundy ;)
pozdrawiam normalnych kibiców

pws - 18 lipca 2013, 22:46:13 - *.icpnet.pl
Oby więcej takich kibiców jak Maxxx. Sam jestem kibicem Lecha i chciałbym żeby chłopaki weszli do grupy, ale Legii też życzę awansu do LM. Tylko w ten sposób nasza liga może iść w górę w rankingu, a szansa jest bo kilka lig przeżywa duży kryzys finansowy.

zxc - 18 lipca 2013, 22:54:14 - *.tel.tkb.net.pl
Brawo Polskie kluby ! Najwazniejsze ze nie ma blamażu tylko Piast wpadł ale dla Piasta mozna wybaczyc...oby ta trójka cos ugrała widać Levy we Wrocławiu niezła robote robi oby tak dalej trzymam kciuki. Natomiast Lech wiedziałem ze bedzie grał jak należy Najwazniejsze ze te wejscie w sezon jest dobre bo to dla polskich klubów było ciężko dzisiaj jest ok wiadomo ze rywale nie sa super ale ten poczatek sezonu trzeba grac koncertowo pozniej sie rozegraja wpadna w rytm i bedzie dobrze... lipiec najgorszy...

aldi - 18 lipca 2013, 23:26:15 - *.gigainternet.pl
Bravo Lech. Pozdrowienia z Cracova !

BIGOS - 19 lipca 2013, 1:50:53 - *.icpnet.pl
Opis meczu jest rażąco niesprawiedliwy. Tak naprawdę Lech był lepszy i zasłużenie wygrał.

warciarz73 - 19 lipca 2013, 7:31:37 - *.181.83.59.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Brawo Lech legia Śląsk .Piast tez ma szanse na awans .Teo odpalił Ubiprom też wiec pozytywnie . Szacun dla kibiców Honki mimo nie kożystnego wyniku wspierali swoich chłopaków do końca

PIEKArY - 19 lipca 2013, 10:39:59 - *.piekary.net (*.168.170.87)
bravo Kolejorz pozdro z Trójkolorowych Piekar

Sędzia - 19 lipca 2013, 11:57:20 - *.68.92.242.mielec92.tnp.pl
UEFA dawno powinna wykluczyć Polskie kluby z pucharów za to bydło które jeździ za nimi. Przynajmniej na pare lat powinny kluby być izolowane dopoki nie zrobią porządku z chołotą szalikową.

DENIS - 19 lipca 2013, 13:16:59 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Gra prawie podobna do Legii ale nastroje są lepsze Oby tak w rewanżu

zxc - 19 lipca 2013, 16:51:50 - *.tel.tkb.net.pl
juz tam wykluczyc kluby - wystarczy nalozyc ZAKAZ na wyjazdy w Europe za meczami swojej druzyny i wszystko odrazu klub zawieszac ale ja nie jestem za tym zamykali trybuny dla przyjezdnych.