29 października 2013, 22:20:21 - Tony
Trójka do zera Brożka i Guerriera

W ostatnim wtorkowym spotkaniu 14. kolejki Ekstraklasy Wisła Kraków wygrała 3-0 (2-0) na własnym boisku z Widzewem Łódź. Dwie bramki zdobył Wilde-Donald Guerrier, a jedno trafienie dołożył Paweł Brożek. Dwiema efektownymi asystami popisał się Łukasz Garguła. Gospodarze dominowali niemal przez całe spotkanie, a wynik w pełni oddaje przebieg meczu.

Po spokojniejszych pierwszych dziesięciu minutach zaatakowała Wisła. Gospodarze wyszli z szybkim kontratakiem, piłkę od Łukasza Garguły otrzymał Wilde-Donald Guerrier, bardzo łatwo poradził sobie z Patrykiem Stępińskim i dość szczęśliwie skierował piłkę do siatki. Czternaście minut później wiślacy prowadzili już różnicą dwóch goli. Przyjezdni stracili piłkę na własnej połowie na rzecz Michała Chrapka, a ten natychmiast obsłużył świetnym podaniem Pawła Brożka, który w sytuacji sam na sam bez większego trudu przelobował Macieja Mielcarza.

W 31. minucie kolejny raz świetnym podaniem popisał się Chrapek, jednak tym razem Mielcarz wygrał pojedynek z Pawłem Brożkiem. Napastnik Wisły ponownie próbował lobować bramkarza Widzewa, lecz tym razem ten drugi wyczuł intencje strzelca. Na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy za faul na Guerrierze czerwoną kartkę otrzymał Jonathan de Amo. Wisła otrzymała rzut wolny, a do piłki ustawionej na osiemnastym metrze podszedł Garguła, lecz znacznie się pomylił. W odpowiedzi w doliczonym czasie gry do pierwszej połowy minimalnie niecelnie z rzutu wolnego uderzył Veljko Batrović.

W 60. minucie po błędzie Krystiana Nowaka sam na sam z Mielcarzem znalazł się Paweł Brożek, lecz naciskany przez obrońcę ostatecznie nie zdołał oddać celnego strzału. Chwilę później po znakomitej akcji gospodarzy w środku pola niemal w identycznej sytuacji pojedynek z bramkarzem Widzewa przegrał Garguła. W 69. minucie płaski strzał z dystansu oddał Aleksejs Višņakovs, ale pewnie interweniował Michał Miśkiewicz. Trzynaście minut później po złym wybiciu Mielcarza w dobrej sytuacji znalazł się Garguła, ale jego uderzenie z piętnastu metrów minęło bramkę Widzewa. W 85. minucie gospodarze strzelili trzecią bramkę. Po dwójkowej akcji Guerriera z Gargułą ten pierwszy wyszedł sam na sam z golkiperem Widzewa i efektownym lobem podwyższył wynik. W doliczonym czasie gry w dogodnej sytuacji fatalnie spudłował Patryk Małecki. Chwilę później Miśkiewicz znakomitą interwencją po strzale z rzutu wolnego wykonywanego przez Mariusza Rybickiego uratował czyste konto dla swojego zespołu.

29 października 2013, 20:30 - Kraków (Stadion Miejski)
Wisła Kraków 3-0 Widzew Łódź
Wilde-Donald Guerrier 11, 85, Paweł Brożek 25

Wisła: 1. Michał Miśkiewicz - 14. Patryk Fryc, 21. Łukasz Burliga, 13. Marko Jovanović, 3. Gordan Bunoza (70, 19. Patryk Małecki) - 9. Rafał Boguski (64, 8. Piotr Brożek), 20. Michał Chrapek (80, 15. Emmanuel Sarki), 17. Ostoja Stjepanović, 10. Łukasz Garguła, 77. Wilde-Donald Guerrier - 11. Paweł Brożek.

Widzew: 13. Maciej Mielcarz - 7. Patryk Stępiński (81, 19. Łukasz Staroń), 3. Kevin Lafrance, 16. Jonathan de Amo, 27. Lewon Hajrapetjan - 94. Veljko Batrović (67, 25. Aleksejs Višņakovs), 18. Krystian Nowak, 28. Povilas Leimonas (63, 29. Aléx Bruno), 8. Princewill Okachi, 17. Mariusz Rybicki - 15. Eduards Višņakovs.

żółte kartki: Burliga, Bunoza, Małecki, Stjepanović, Piotr Brożek - Lafrance, E.Višņakovs.
czerwona kartka: Jonathan de Amo (42. minuta, Widzew, za faul taktyczny).

sędziował: Paweł Gil (Lublin).
widzów: 10 473.

1908 - 29 października 2013, 22:20:53 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lubię to!

buka - 29 października 2013, 22:21:04 - *.50.54.34
trzy piekne akcje, trzy piekne asysty, trzy piekne gole. najnizszy wymiar kary. brawo Wisla!

Ketald - 29 października 2013, 22:21:38 - *.108.97.19
Karniak dla Widzewa powinien być, ale i tak Widzew słabiutki i ciężko im może być się utrzymać.

Sto(L)ica - 29 października 2013, 22:25:11 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
widzew wkońcu poleci,miód na moje serce wkońcu wracają tam gdzie ich miejsce!TYLKO LEGIA WARSZAWA!Kolejne 2 mecze u siebie z nami i z Pogonią po 0-3 dla gości.

Cacek - 29 października 2013, 22:25:36 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Obiecałem zespół na Ligę Mistrzów?To macie.

Wdz - 29 października 2013, 22:25:55 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Maciek mielcarz jak zwykle w formie czemu nie mogą wystawić tego Krakowiaka i czemu jeszcze nic nie zrobili z Maciusiem bo on teraz tylko emerytura

Castorp - 29 października 2013, 22:29:15 - *.play-internet.pl
Niestety nonszalancja,nonszalancja i jeszcze raz nonszalancja. To powinno być 5,cz 6 do 0. Dobrze nierozgrzany Miśkiewicz i - niespodziewanie-Piotr Brożek. Jedziemy dalej Biała Gwiazdo!P.S: gratulacje dla Widzewa za ambitną walkę.

three6s - 29 października 2013, 22:29:36 - *.as13285.net
szkoda, ze tak malo strzelonych bramek. mozna bylo pokusic sie o pogrom. moze w nastepnej kolejce ktos sie zdecyduje odwazniej ruszyc na widzewiakow.

asd - 29 października 2013, 22:29:54 - *.toya.net.pl
czego by nie mowic to widzewu chociaz regularny jest! i chwala im za to.

yeep - 29 października 2013, 22:30:25 - *.toya.net.pl
Panie Cacek,czy o to Panu chodzi?
Ja sprzedałbym jeszcze [Wiśnię],póki jest na fali
i pomału zamknąłbym interes.

waloos - 29 października 2013, 22:30:26 - *.galatea.pl
"chorera", Widzew ambitnie ale bez umiejętności, pechowo i te błędy indywidualne. Mielcarz i Bruno na ławkę. Nisko upadliśmy.

RTSiak - 29 października 2013, 22:30:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
proponuję wprowadzić nowe wyrażenie do słownika polskiego ... cackowe lata = chude lata ...Temu panu już dziękujemy!!!!

zekori - 29 października 2013, 22:31:14 - *.175.73.107
Czekamy na ocenę Ciamciary.

Wiszcz1908 - 29 października 2013, 22:33:45 - *.centertel.pl
To już koniec, nie ma już nic.
Dobrze, że to już koniec tego podłódzkiego klubu.
Koniec wesela wracajcie do Iz..ela.
Wyszydzani, obrażani, znienawidzeni.
Ci kontrowersyjni piłkarze widzewa: sprzedawcy kebabów, czyściciele wielbłądów budzą bardzo skrajne emocje, nikt jednak nie może odebrać im statusu chłopców do bicia.
Ave ŁKS!

T - 29 października 2013, 22:34:05 - *.ists.pl
Widzew musi się teraz odwołać od kartki dla Eduardsa, tylko PZPN będzie miał niezły zgryz, bo jak uzna odwołanie, to przyzna, że sędzia wypaczył wynik meczu!

zabieniec - 29 października 2013, 22:34:43 - *.lodz.mm.pl
Nie ma kasy = nie ma ligi. Co takie zdziwienie. Wczoraj się urodziliście?

zabieniec - 29 października 2013, 22:37:35 - *.lodz.mm.pl
Czarni Rząśnia Pany !!!

leon - 29 października 2013, 22:39:31 - *.231.17.46.koba.pl
Przewidziałem ten wynik, tak samo jak Górnik -Craxa. Jako Rodowity białostocczanin szanuje Wisłe i Widzew. Kibicuje tym klubom we wszystkich meczach oprócz tych z Jagą.. Wisła pchac się jak najwyżej, a Widzew nie spadnie!!!!!!! Pozdro od Leona z Jagi.
@Stlnica - Kocha was jeszcze Pogoń czy już nie?

TUCUDEAN - 29 października 2013, 22:39:46 - *.kalisz.mm.pl
Prawda jest taka że bez kasy nie ma wyników,nie ma sponsora nie ma stabilizacji jest dno ... Widzew jeszcze powalczy o utrzymanie,a co do debilnych wpisów żebraków z ŁKS to nawet tego nie trzeba komentować!!!

FC Narnia - 29 października 2013, 22:40:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Narnia 100% Widzew

koń rafał - 29 października 2013, 22:44:08 - *.172.252.243
Po ubiegłym sezonie powiedziałem wszędzie i wszystkim, że kibice Widzewa bedą jeszcze mocno, bardzo mocno i gorzko żałować swojego wesołego rechotu z ŁKS i z GKS Bełchatów. No koledzy, dzisiaj idziecie ku otchłani bo nawet w 1 lidze was niebedzie jak spadniecie z czego doskonale zdajecie sobie sprawę. Nadchodzi płacz i zgrzytanie zębów panowie. I byłoby mi was żal, ale jakoś nie jest bo wiedziałem ze tak będzie. Karma potrafi być wredna. Jesień 2012 gdzie uratowaliscie swój byt już sie nie powtórzy, tak jak nie powtórzy sie wiosna 2013 dla Podbeskidzia. Pozdrowienia z Bełchatowa chłopaki.

FC Rohan - 29 października 2013, 22:51:08 - *.182.70.31.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Rohan 100% Widzew

Jonasz - 29 października 2013, 22:53:17 - *.231.17.46.koba.pl
Korona, my chcemy zgody!

zordon - 29 października 2013, 22:55:50 - *.ssp.dialog.net.pl
Lepiej przegrać 0:3 z Wisłą, niż 2:3 z Czarnymi Rząśnia, lub 1:3 z Nerem Poddębice.

Piotruś - 29 października 2013, 22:58:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nibylandia 100% Widzew

Radek33 - 29 października 2013, 23:05:47 - *.play-internet.pl
koń rafał dokładnie potwierdzam to w 100% co napisałeś.Widzew jeszcze zapłacze jak sięgnie ich ręka sprawiedliwości za to że w ostatniej kolejce tak rozłożyli nogi przed Podbeskidziem aby spuścić Bełchatów.Notabene przypomina mi się końcówka sezonu 2010/2011 kiedy do Bełchatowa przyjechała jeszcze nie pewna utrzymania Cracovia a mimo to pewny już co najmniej 10 miejsca GKS wygrał 1-0 no ale do takich spraw trzeba mieć honor Widzewiacy.Miłego spadku.

rts1910 - 29 października 2013, 23:14:56 - *.30.41.244.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Czy wygrywasz czy nie! Tylko Widzew RTS reszta sie nie liczy

uledebuluz - 29 października 2013, 23:14:59 - *.toya.net.pl
K pax 100% Widzew

adam - 29 października 2013, 23:15:58 - *.181.18.199.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Tylko 10tys widzow w rak duzym miescie? Ludzie wola tv.

a - 29 października 2013, 23:33:31 - *.cable.net-inotel.pl
powinno być 12:1

sado - 29 października 2013, 23:53:29 - *.toya.net.pl
Widzew swoją grą kompromituje te rozgrywki. Nie widziałem tak słabej drużyny od 15 lat. Z miejsca należy sie spadek o 2 klasy, żeby godnych przeciwników dla tej zbieraniny zagranicznych odpadów znaleźć.

1910 - 29 października 2013, 23:59:42 - *.astral.lodz.pl
przykro się patrzy na agonie mojego ukochanego Klubu , chyba bym wolał żeby grał w 4 lidze i był otoczony życzliwymi mu osobami dla których dobro i rozwój Widzewa jest najważniejsze , czuje się jakby ktoś z mojej najbliższej rodziny umierał a ja nie jestem wstanie nic zrobić , mam wrażenie że ludzie /działacze/związani z Widzewem nie traktują naszego Klubu powżnie

greg - 30 października 2013, 0:05:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
pytanie do kibiców widzewa ,jak wyglada sytiacja z nowym stadionem? jesli widzew spadnie to czy budowa się opózni?

vol - 30 października 2013, 0:21:21 - *.228.2.138
@greg
jak widzew spadnie, wtedy ŁKS użyje argumentów i retoryki samego widzewa : "po co budować stadion dla upadającego klubu?"

Pogon - 30 października 2013, 0:46:58 - *.in-addr.btopenworld.com
Ale tu sie napinajom co nie ktorzy zeby wam mina zbladla jak widzew zostanie w ex zenada chodz kibice Pogoni nie darzom widzewa ja jaki kibic Pogoni zycze Pozostania w ex

czesiu1910 - 30 października 2013, 2:02:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
tekst po meczu "Patryk chodź do nas!" Mistrzostwo hahah ale sie uśmiałem pomimo że na sektorze gospodarzy siedziałem ale bardzo blisko naszych ogólnie na meczu doping naszych super jak na taką ilość, świetnie się bawiłem, dzięki chłopaki!!!

do vol - 30 października 2013, 2:07:03 - *.ksiezyc.pl
Pytanie po co budować stadion dla Widzewa nasuwa się już teraz.Z jednej strony wybudowanie stadionu już teraz na Widzewie będzie tylko gwoździem do trumny, z drugiej strony zanim wybudują nawet ten stadion na Widzewie Widzew będzie w 4 lidze albo wogólę go już nie będzie.Tak czy siak upadek Widzewa jest nieunikniony więc niech kibice Widzewa przestaną gadać ze po co w 4 lidze stadion Łksowi jak zanim stadion na Łksie wybudują ŁKS będzie już w 2 lidze a będzie miał dopiero 1 trybunę bo taki jest przetarg i nie skończą budować 1 trybuny a już trzeba bedzie pozostałe stawiać. Podumowujać za 2-3 lata ŁKS może powiedzieć po co stadion cały na Widzewie w 4 lidze jak my w 2 czy 1 lidze mamy 1 trybune, zanim oba stadiony powstaną ŁKS będzie w 2-1 lidze i bedzie potrzebować pozostalych 3 trybun a gdzie będzie Widzew jak powstanie dla niego 30 tysięcznik?

Jowisz - 30 października 2013, 2:34:13 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Widzew FC Jowisz pozdrawia- jesteśmy w całej galaktyce!

xxx - 30 października 2013, 5:33:36 - *.toya.net.pl
koniec blisko heheheeheheheheheeheh

ktos - 30 października 2013, 6:51:44 - *.dynamic.chello.pl
Na stadionie Wisły powinna grać Legia. Tylko ona przyciąga w Krakowie 3x więcej luda od i tak zmyślonej przeciętnej frekwencji.

KKS NS - 30 października 2013, 7:41:00 - *.dynamic.gprs.plus.pl
frekwencja powala he he na necie sie spinacie a stadionu nie zapelniacie he he he

world kibi - 30 października 2013, 8:16:46 - *.dynamic.gprs.plus.pl
A ja uważam że frekwencja całkiem niezła w porównaniu do innych lig europejskich np. Rosyjskiej. Tak tak moi panowie. Rosyjskiej, Bułgarskiej,Duńskiej,a nawet Greckiej (nie licząc Olympiakosu i Panathinaikosu). Tym bardziej, że był to wtorek i późna godzina , gdzie ludzie na drugi dzień chodzą do szkół lub do pracy.

Ziomek - 30 października 2013, 8:30:11 - *.compower.pl
Przepraszam,gdzie się podziało 22 tysiące ludzi którzy byli na meczu z Legią?
Cechuje was "Wierność"...

w - 30 października 2013, 9:18:50 - *.254.245.11
Jak Guerriera nauczą taktyki to może być naprawdę dobry grajek.

e.tam - 30 października 2013, 10:51:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Cacek - po co wprowadzałeś klub do ekstraklasy? Żeby go uwalić?

WAWRZU88 - 30 października 2013, 11:09:34 - *.toya.net.pl
no to jak widzew upadnie to łodzi na dułgie lata nie będzie widzieć ekstraklasy bo w naszym mieście nie daje miasto sponsorować klubu żadnemu inwestorowi obiecują gruszki na wierzbie i nic nie ma niestety jesteśmy nielicznym miastem w którym nie bendzie stadionu co najmniej jeszcze kilka lat

ZIENIU - 30 października 2013, 11:14:46 - *.ssp.dialog.net.pl
Widzew i Podbeskidzie - zdecydowanie do spadku

PRAWDA - 30 października 2013, 11:19:58 - *.centertel.pl
Kolejna żenująca frekwencja na Wiśle. Inna sprawa czemu mecz przeciętnej Wisły z beznadziejnym Widzewem jest wytłuszczonym drukiem...

WOU - 30 października 2013, 11:52:11 - *.73.101.145
7 tys widzow to maks

sedzia - 30 października 2013, 13:33:16 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Ja w temacie pana Gila...nikt nie zauważył że to Gil wypaczył wynik swoimi decyzjami...karny po wejściu Visniakovsa,żółtko a nie czerwień po nietrafieniu w piłkę Hiszpana...i pisze to obiektywnie sędzia z Wrocławia

BogoTSW - 30 października 2013, 13:51:11 - *.centertel.pl
Po co sie spinacie o frekwencje byla calkiem niezla jak na dzien i godzine w naszej ekstraklasie pewniee tylko na lecha przyszlo by wiecej obiektywnie patrzac

ftww - 30 października 2013, 14:36:41 - *.play-internet.pl
Westeros 110% WIDZEW !

DENIS - 30 października 2013, 15:06:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Szkoda Że Guerrier nie ma Polskiego obywatelska przydał by się

judasz - 30 października 2013, 15:12:59 - *.ihelse.net
@sedzia - najwiekszym bledem bylo nie ukaranie Maleckiego czerwona kartka za umyslne kopniecie przeciwnika. Dostal tylko zolta. Ale jak widzimy niektorzy moga wiecej, juz widzialem wiele czerwieni w polskiej lidze po byle jakim popchnieciu przeciwnika.
@DENIS - Guerrier - na razie szalu nie ma, wiec moze tak ostroznie z rozdawaniem paszportow.

TSW - 30 października 2013, 21:06:30 - *.145.246.94.ip4.artcom.pl
Ostoja to faktycznie Ostoja jednak, znów w tym meczu było to widać.

@peja - 30 października 2013, 23:32:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2014 rok - Widzew - Zawisza 1:3 - spadek Widzewa.

Alan - 31 października 2013, 8:36:38 - *.net011-g1.isko.net.pl
przecież Wisła mogla śmialo wygrac ze sześc do zerka

tylko GKS - 31 października 2013, 10:13:09 - *.centertel.pl
Widzew-Podbeskidzie 1-2 w poprzednim sezonie.TEGO NIE ZAPOMNIMY !!!.Bełchatów czeka na mecz 1 ligi w przyszłym sezonie Widzew-Podbeskidzie.

L - 31 października 2013, 20:10:54 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Widać, że poraszki widzewa najbardziej cieszą kibiców klubów z centrum:Legia, Łks, Petrochemia, Bełchatów.Ciekawa jaka frekwencja bedzie na najbliższym meczu u siebie widzewa i czy peksy z prowincji dodajdą.Po co to utrzymuje jeszcze Cacek nierozumiem.

bifer - 8 maja 2016, 14:42:00 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Znów porażka Widzewa i po mału upadek klubu a Wisła swoje czyli łatwo i przyjemnie wygrała mecz.