28 kwietnia 2014, 19:53:01 - mistico
Wstrzymana Pogoń

W meczu 31. kolejki T-Mobile Ekstraklasy rozgrywanego w ramach grupy mistrzowskiej Pogoń Szczecin zremisowała na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze 2-2 (2-1). Obie bramki dla "Portowców" zdobył Marcin Robak. Goście dwukrotnie doprowadzali do wyrównania po bramkach Bartosza Iwana i Radosława Sobolewskiego.

Mecz świetnie rozpoczął się dla gospodarzy. Już w 2. minucie Sebastian Rudol wrzucał piłkę z autu w pole karne. Obrońcy zabrzan wybili ją przed pole karne, gdzie walkę w powietrzu wygrał Adam Frączczak i głową podał do Hernâniego. Obrońca "Portowców" zagrał piłkę za plecy do wybiegającego Marcina Robaka, a ten wyprzedził piłkarzy Górnika i pewnie wygrał pojedynek z powracającym po kontuzji Pāvelsem Šteinborsem. Osiem minut później Dzikamai Gwaze podał na prawe skrzydło do Łukasza Madeja, który szybko zacentrował w pole karne. Bartosz Iwan oddał mocny strzał głową, ale trafił w poprzeczkę. Chwilę później Górnik zdobył bramkę. Gwaze ponownie zagrał na prawą stronę boiska, lecz tym razem do wybiegającego Pawła Olkowskiego. Obrońca zabrzan spod linii końcowej boiska odegrał piłkę po ziemi w pole karne, Przemysław Oziębała ją przepuścił, a nabiegający na dalszy słupek Iwan pewnie sfinalizował tę akcję. W 23. minucie, po szybko wykonanym rzucie rożnym, Patryk Małecki podał do stojącego na siódmym metrze Takuyi Murayamy. Japończyk wycofał piłkę do Frączczaka, który oddał strzał, futbolówka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców, lecz Šteinbors wykazał się refleksem i zdołał obronić. Trzy minuty później indywidualną akcją popisał się Jakub Bąk. Pomocnik Pogoni wyprzedził zawodników Górnika, wbiegł w pole karne, ale nie zdołał pokonać bramkarza i piłka po jego strzale minęła dalszy słupek. Chwilę później z lewej strony boiska dobrze zacentrował Iwan, a będącego w dobrej sytuacji Mateusza Zacharę w ostatniej chwili uprzedził Radosław Janukiewicz. W 40. minucie Bąk dośrodkował w pole karne, lecz piłka po strzale głową Małeckiego przeleciała nad poprzeczką. Chwilę później z dystansu przestrzelił Gwaze. W ostatniej akcji pierwszej połowy obrońcy Górnika popełnili błąd przy wyprowadzaniu piłki. Futbolówkę odzyskał Maksymilian Rogalski i ta trafiła do Murayamy. Japończyk szybko zagrał do Rafała Murawskiego, który odegrał do Robaka. Napastnik Pogoni wbiegł w pole karne i po raz drugi w tym meczu pokonał Šteinborsa.

W 57. minucie, po wrzucie z autu przez Rudola, obrońcy gości wybili piłkę przed pole karne. Przejął ją Frączczak i oddał silny strzał. Bramkarz Górnika zdołał obronić. Chwilę później Pavle Popara dobrze dośrodkował z rzutu rożnego, a Robak mocno uderzył głową pod poprzeczkę. Po raz kolejny dobrze interweniował Šteinbors i przerzucił futbolówkę nad bramką. W 67. minucie zabrzanie doprowadzili do wyrównania. Szymon Drewniak zacentrował z rzutu wolnego w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Radosław Sobolewski, który głową posłał piłkę tuż przy słupku i nie dał szans Janukiewiczowi. Kolejna groźna sytuacja miała miejsce trzynaście minut później, kiedy po indywidualnej akcji mocny strzał z narożnika pola karnego oddał Frączczak. Bramkarz Górnika zdołał odbić futbolówkę. Chwilę później z rzutu wolnego dobrze dośrodkował Drewniak, Janukiewicz zderzył się z obrońcą wychodząc do piłki i ta trafiła do Adama Dancha, który nie wykorzystał dogodnej okazji i przestrzelił. W 88. minucie po zamieszaniu w polu karnym Górnika futbolówka trafiła do stojącego na trzydziestym metrze Popary. Serb oddał bardzo mocny strzał, lecz w sam środek bramki i Šteinbors obronił. Chwilę później Rogalski przestrzelił z rzutu wolnego z ponad trzydziestu metrów. W ostatniej minucie meczu wyborną okazję zmarnowali goście. Préjuce Nakoulma uciekł obrońcom Pogoni i znalazł się przed Janukiewiczem, ale nie zdecydował się na strzał i po niedokładnym zagraniu "Portowcy" wybili piłkę. Po chwili z dystansu mocno uderzał Robak. Dobrze dysponowany tego dnia bramkarz Górnika po raz kolejny pewnie interweniował.

28 kwietnia 2014, 18:00 - Szczecin (Stadion im. Floriana Krygiera)
Pogoń Szczecin 2-2 Górnik Zabrze
Marcin Robak 2, 45 - Bartosz Iwan 13, Radosław Sobolewski 67

Pogoń: 84. Radosław Janukiewicz - 25. Sebastian Rudol, 3. Maciej Dąbrowski, 44. Hernâni, 9. Adam Frączczak - 19. Patryk Małecki (46, 23. Pavle Popara), 17. Maksymilian Rogalski, 6. Rafał Murawski, 8. Jakub Bąk (73, 7. Dominik Kun), 13. Takuya Murayama - 11. Marcin Robak.

Górnik: 1. Pāvels Šteinbors - 17. Paweł Olkowski, 26. Adam Danch, 6. Radosław Sobolewski, 4. Rafał Kosznik - 8. Przemysław Oziębała, 16. Szymon Drewniak, 25. Dzikamai Gwaze (65, 81. Róbert Jež), 38. Bartosz Iwan (78, 3. Antoni Łukasiewicz), 18. Łukasz Madej (65, 14. Préjuce Nakoulma) - 20. Mateusz Zachara.

żółte kartki: Murawski, Dąbrowski, Hernâni - Madej, Oziębała.

sędziował: Marcin Borski (Warszawa).
widzów: 9317.

Rydułtowy - 28 kwietnia 2014, 19:53:49 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
pozdrowienia dla Górnika Zabrze

Bonifacy - 28 kwietnia 2014, 19:54:40 - *.unity-media.net
Rewelacyjny mecz, masa sytuacji bramkowych, aż z czystą przyjemnością się oglądało. Widać pomału rękę trenera Warzychy. Oby tak dalej, oby więcej takich meczów w Ekstraklasie.

a - 28 kwietnia 2014, 19:55:11 - *.free.aero2.net.pl
szkoda Pogoni należa sie puchary

botopolska - 28 kwietnia 2014, 19:55:30 - *.szczecin.mm.pl
jak zwykle sedzia ustala wynik

jozek - 28 kwietnia 2014, 19:55:42 - *.multi-telekom.pl
mecz ustawiony na remis ewidentnie nawet na dokladny wynik 2-2 od 2-2 kopanina i podanie pilki przeciwnikowi. zachara mogl strzelic to sie przewrocil bo moglby nie przestrzelic i by bylo 3-2 do gornika nakulma chwile wczesniej jechol sam na sam i wjechol na bramkarza co to jesat?? ustawione

Jareksg - 28 kwietnia 2014, 19:56:12 - *.toya.net.pl
Jakby Górnik miał jakiegokolwiek trenera to myślę, ze spokojnie zainkasowałby 3pkt! Nie rozumiem czym Warzycha sugeruje się trzymiąc na boisku Oziebałe?!

bomber - 28 kwietnia 2014, 19:56:19 - *.lmk.metro.digiweb.ie
W koncu Gornik zagral dobry mecz ale obrona slaba no i Nakoulma slabiutko Madej mogl grac do konca

GreatMKS - 28 kwietnia 2014, 19:56:41 - *.stargardszczecinski.vectranet.pl
Hernani i Frączczak out!!!

jozek - 28 kwietnia 2014, 19:57:08 - *.multi-telekom.pl
jozek do 2-2 bylo granie zeby nie podpasc a jak bylo 2-2 to jaki byl mecz??

micky - 28 kwietnia 2014, 19:57:26 - *.pool.mediaWays.net
bonifacy ty to chyba inny mecz ogladales gornik troche lepiej niz w ostatnich spotkaniachtylko denerwuja mnie te chaotyczne wybicia pilki do przodu

wyspiarz83 - 28 kwietnia 2014, 19:58:01 - *.adsl.inetia.pl
człowiek bez twarzy wybronił im remis :/

kęsik - 28 kwietnia 2014, 19:58:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Borski znowu kradnie punkty! Gdyby nie on Pogoń by wygrała.

ss - 28 kwietnia 2014, 19:58:17 - *.ip.netia.com.pl
Szczyt idiotyzmu Pogoni? (O ile tak będzie)
Awansować do pucharów i sprzedać Robaka :D

asdasdsa - 28 kwietnia 2014, 19:59:55 - *.free.aero2.net.pl
Bąk, Hernani, Rogalski największa padaka na boisku. Aż się nie chciało oglądać. Dobry mecz oczywiście Robaka, dobrze Murawski i Mury. Pozytywnie też Popara. Radek znowu przy tych bramkach mógł jedynie o... obronę. Masarka. Celeban powiedział w Głosie Sz. i na antenie że nie powiedział Pogoni "nie"... Chłopie chodź do nas i zrób coś z tą naszą obroną!

Vlad 1313 - 28 kwietnia 2014, 20:03:35 - *.36.euro-lan.pl
Podbeskidzie jedyna drużyna która wygrała w tej kolejce na wyjeździe

Naprzód J - 28 kwietnia 2014, 20:05:18 - *.dynamic.chello.pl
Super Pogoń, świetnie się ogląda każdy Wasz mecz! Widać ofensywną grę. Szkoda tylko baboli w defensywie, ale nie można mieć wszystkiego...

ja - 28 kwietnia 2014, 20:06:07 - *.asternet.pl
Celeban zostaje w Szczecine pewne info

szal - 28 kwietnia 2014, 20:38:05 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Pogoń to zbieranina partaczy,która bez Robaka byłaby w tabeli poniżej Widzewa.

pogon - 28 kwietnia 2014, 20:46:18 - *.asternet.pl
szal moze i tak ale to Pogon za niego zaplacila pajacyku na gumce

@szal - 28 kwietnia 2014, 20:58:50 - *.free.aero2.net.pl
Robaka jakby nie było gdyby nie podania. Lewandowski w reprezentacji do dziś nie ma kogoś kto do niego zagra.

PS! - 28 kwietnia 2014, 20:59:17 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
sędzia żenada !!! druga bramka dla Górnika dzięki sędziemu, który popełniał multum błędów w tym meczu !

rzodkiewka - 28 kwietnia 2014, 21:12:39 - *.dynamic.chello.pl
- taku na ławe

alan - 28 kwietnia 2014, 21:16:59 - *.net011-g1.isko.net.pl
ale ta Pogoń z takim Górnikiem nie wygrać trochę nie tak

TorcaGliwi - 28 kwietnia 2014, 21:24:28 - *.grakom.pl
Wreszcie Górnik rozegrał dobre spotkanie i wierze ze ten marazm sie juz skonczył! no i remisik dał awans na 6 pozycje ale to musi bolec hehe

Pan ze St. - 28 kwietnia 2014, 21:48:51 - *.158.216.126.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Osiągając takie wyniki Pogoń może zapomnieć o europejskich pucharach.

Maximus - 28 kwietnia 2014, 21:58:55 - *.dynamic.vectranet.pl
he he Górnik to mistrz Polski już od 7mej kolejki !!! hi hi
zresztą to wg ich kibiców to mistrz już czterdziestoośmiokrotny mistrz i ma najlepsiejszy stadion Polski który .......bla bla bla ......

Gliwice - 28 kwietnia 2014, 22:13:16 - *.promax.media.pl
Jak Pogoń nie mogła wygrac z tak cienkim górnikiem nawet Piast ich 2 razy rozjechal.

54 - 28 kwietnia 2014, 22:18:22 - *.adsl.inetia.pl
Górnik zdobył drugi punkt na wyjeździe wiosną brawo pogoń gdzie wy patałachy na puchary się pchacie haha

kris - 28 kwietnia 2014, 22:20:35 - *.dynamic.chello.pl
do gliwice. To czemu piast gra o utrzymanie jak jest taki świetny

Rydułtowy - 28 kwietnia 2014, 22:24:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Gliwice: Górnik nie jest cienki, a jest to klub 10 razy solidniejszy od Piasta Gliwice. Po drugie Piast Gliwice w tym sezonie spada do I ligi. Skoro Górnik jest cieniutki to co można powiedzieć o Piaście. Aha wiesz że w Gliwicach kibicują w Sośnicy, Łabędach, na Osiedlu Kopernika Górnikowi Zabrze. Poza tym 55% Gliwic a nawet Politechnika to tereny Górnika. Wy jesteście mniejszością we własnym mieście i sukcesów nie macie. Kibicowsko nie pasujecie do tej ligi. Zero napinki bo na Roosevelta stadion modernizują.

sdsd - 28 kwietnia 2014, 22:33:36 - *.elomza.pl
szkoda Pogoni a Jaga liderem spadkowiczów

Rydułtowy - 28 kwietnia 2014, 22:51:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Szkoda Górnika Zabrze, a Piast Gliwice liderem spadkowiczów

revi - 28 kwietnia 2014, 23:02:17 - *.centertel.pl
Hehe solidniejszy finansowo czytaj klub z zabrza bankrut od kilku lat ty chyba poza rydultowy w szalu niewychodzisz

wrc - 28 kwietnia 2014, 23:05:10 - *.ssp.dialog.net.pl
znowu jak za komuny kupili za wungiel. Gruz arena najwcześniej za 2 lata - zabiorą licencję za to i za długi. Ostatnie "wyczyny" w zeszłym stuleciu i z czym do ludzi.

Gliwice - 28 kwietnia 2014, 23:09:15 - *.promax.media.pl
Nie ciesz się tak, bo Górnik też leci za brak licencji.

ala - 28 kwietnia 2014, 23:11:17 - *.play-internet.pl
te rydultowy czy jak ci tam leci ogarnij sie

OnlyKSG - 28 kwietnia 2014, 23:12:00 - *.dynamic.dsl.as9105.com
@Gliwice Piast ich 2x rozjechał? W trzeciej kolejce wynik był "troszkę" odbiegający od tego co napisałeś (2:1 na korzyść Górnika), ale rozumiem Cię . Chcesz się dowartościować, tym bardziej, że w przyszłym sezonie możesz nie mieć okazji, bo każda Twoja wypowiedź będzie skwitowana tym, iż masz się wypowiadać w lidze, w której gra Twój klubik

revi - 28 kwietnia 2014, 23:27:32 - *.centertel.pl
Jak by nieczytac komentarza w dwu meczu wynik na korzysc Piasta 3-2

Torcidok - 29 kwietnia 2014, 6:14:37 - *.opera-mini.net (*.254.148.116)
@gliwice. Jesteście tak zpatologizowaną ekipką z tak rozdmuchanym,przerośniętym poczuciem nienawiści do Górnika, że spać nie możecie po nocach. Bez pozdrowień parówo.

rafalski - 29 kwietnia 2014, 6:41:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dopiero teraz widać ręke trenera Warzychy Szykuje się rewolucja w przerwie letniej w Zabrzu Ukłony dla Sobolewskiego i bramkarza w masce!!!!

Gliwice - 29 kwietnia 2014, 7:57:14 - *.promax.media.pl

JohnyKSG - 29 kwietnia 2014, 8:09:38 - *.zabrze.vectranet.pl
Cieniutka Pogon.Jak taki zespoł może aspirowac do podium? Przeciez obie bramki to prezenty obrony Górnika.zabrzanie byli lepsi przez wieksza część spotkania,wiecej posiadali pilke,grali madrzej.Brakuje jeszcze skuteczności,ale mysle,że Zachara sie obudzi w końcu i Prezes też.W ostatniej akcji mogli mieć 3 punkty,no i ta poprzeczka Iwana.
Ale mecz ładny,obfitujacy w walkę i sytuacje.Oby tak dalej.

mati - 29 kwietnia 2014, 11:14:01 - *.153.114.9
Ale komentarz na Eurosport2 to dno. Nie dość, że jednemu z prowadzących ciężko było budować poprawne zdania to dodatkowo mylili się z nazwiskami i imionami graczy... Dodatkowo ciężko im było o słowo komentarza, gdy kamera przez dłuższy czas wskazywała siedzącego na trybunach reprezentanta Polski, Piotra Celebana. Żenada komentatorzy, żenada.

Jaro_KSG - 29 kwietnia 2014, 14:48:23 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
@Gliwice idz synek leczyc kompleksy gdzie indziej.

@@szal - 29 kwietnia 2014, 16:11:55 - *.adsl.inetia.pl
uwielbiam tę bzdurę, 'nie ma nikogo kto mu poda' - czyli jego koledzy w Borussi już mu w kadrze nie podają? :DDD moze jeszcze Szczęsny nie ma obrony?

Judasz - 30 kwietnia 2014, 8:04:09 - *.opera-mini.net (*.182.169.143)
Gornik ma takie dlugi jak kopalnie na Slasku, dlatego powinien nie otrzymac licencji na gre w ekstraklasie.

kris - 30 kwietnia 2014, 11:38:45 - *.dynamic.chello.pl
takie pytanko nie na temat.Jeżeli mecze{1} ligi europy pokazują w TVN turbo[nc+]to czy w przyszłym
sezonie tez pokażą mecz lub mecze ekstraklasy?

kaman - 30 kwietnia 2014, 14:56:16 - *.compnet.pl
jak można nie ograc cienkiego gornika zenada

Ruch Chorz - 30 kwietnia 2014, 17:46:39 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Gliwice i @Judasz: Górnik nie spadnie, bo licencję na grę w Ekstraklasie dostanie. Na ulicy Roosevelta trwają usilne 24 godzinne modernizacje Stadionu im. Ernesta Poola. Mam on mieć czwartą klasę według standardów FIFA i UFA (Możliwość rozgrywania meczy półfinałowych Ligi Mistrzów i Ligi Europy). Co do zadłużenia klubu to ten problem nie istnieje już blisko od roku. Mało tego Górnik Zabrze ma spore nadwyżki, z prywatnych źródeł, a nie to co jałmużna z Urzędu Miejskiego Gliwice. .
Ps. do usera Judasz. Trawny nick. W końcu kibice, fani i sympatycy Piasta to konfidenci i donosiciele.

99 - 1 maja 2014, 9:24:09 - *.radom.vectranet.pl
a co z AKA?

@99 - 1 maja 2014, 11:54:48 - *.globalconnect.pl
Kontuzja... Był na trybunach i zabawiał dzieciaki ;-) Z Wisłą ma być. Jak Aka wraca po przerwie (czy kontuzja, czy kartki) zawsze ładnie naku... Zobaczymy jak będzie tym razem.