24 lipca 2014, 20:49:41 - Monki
Zwycięski remis Ruchu

Ruch Chorzów zremisował bezbramkowo na wyjeździe w rewanżowym meczu II rundy eliminacyjnej Ligi Europy z FC Vaduz i dzięki zwycięstwu 3-2 w pierwszym spotkaniu awansował do kolejnej fazy rozgrywek, w której zagra z duńskim Esbjerg fB.

Pierwsi groźniej zaatakowali gospodarze. W 7. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Markusa Neumayra groźny strzał oddał Steven Lang, lecz został on zablokowany przez obrońców. Chwilę później Krzysztof Kamiński pewnie obronił strzał Neumayra. W 20. minucie na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Philipp Muntwiler. Piłka minimalnie minęła bramkę. W pierwszej fazie spotkania piłkarze chorzowskiego Ruchu swej szansy szukali głównie przy okazji wykonywania rzutów wolnych, lecz bezskutecznie. Sześć minut przed końcem pierwszej połowy doskonałą sytuację stworzył sobie zespół z Vaduz. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał głową z pola bramkowego oddał Manuel Sutter, lecz uderzył on wprost w bramkarza. Dopiero w 42. minucie swój pierwszy celny strzał w meczu oddał polski zespół. Futbolówkę po uderzeniu Michała Szewczyka zdołał obronić Peter Jehle. W odpowiedzi swych sił z dystansu spróbował Simone Grippo, lecz i tym razem obronną ręką z tej sytuacji wyszedł Kamiński.

Po zmianie stron mocno z dystansu uderzał Bartłomiej Babiarz, lecz piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. W 64. minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał Franz Burgmeier, po którym strzał oddał Muntwiler, lecz obronił go Kamiński. Z drugiej strony boiska Filip Starzyński znakomicie podał do Michała Szewczyka. Pomocnik Ruchu znalazł się w sytuacji sam na sam i oddał strzał, który na rzut rożny zdołał odbić golkiper gospodarzy. W 70. minucie po dośrodkowaniu Starzyńskiego z rzutu rożnego bliski strzelenia gola był Piotr Stawarczyk, który nieznacznie uderzył nad poprzeczką. Pięć minut później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Muntwiler i zdobywcy Pucharu Liechtensteinu musieli radzić sobie w dziesiątkę. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry groźny strzał wprowadzonego w drugiej połowie Nico Abegglena obronił Kamiński.

24 lipca 2014, 19:00 - Vaduz (Rheinpark Stadion)
FC Vaduz 0-0 Ruch Chorzów

Vaduz: 1. Peter Jehle - 17. Joel Untersee, 22. Florian Stahel, 3. Simone Grippo - 11. Franz Burgmeier (68, 12. Ramon Cecchini), 27. Philipp Muntwiler, 21. Hekuran Kryeziu (83, 15. Nico Abegglen), 23. Markus Neumayr, 7. Steven Lang (59, 13. Pascal Schürpf) - 9. Manuel Sutter, 16. Pak Kwang-ryong.

Ruch: 21. Krzysztof Kamiński - 39. Michał Helik, 32. Marcin Malinowski, 2. Piotr Stawarczyk, 3. Daniel Dziwniel (90, 15. Martin Konczkowski) - 7. Jakub Kowalski (89, 29. Kamil Włodyka), 4. Łukasz Surma, 16. Bartłomiej Babiarz, 10. Filip Starzyński, 6. Michał Szewczyk (66, 11. Michał Efir) - 9. Grzegorz Kuświk.

żółte kartki: Stahel, Muntwiler, Kryeziu - Stawarczyk, Starzyński, Kamiński, Babiarz.
czerwona kartka: Philipp Muntwiler (75. minuta, Vaduz, za drugą żółtą).

Martins - 24 lipca 2014, 20:51:18 - *.lublin.hypnet.pl
No to teraz arcytrudny przeciwnik Esbjerg. Tym, którym ta nazwa nic nie mówi, niech zobaczą sobie wyniki tej drużyny w Lidze Europy 2013/14.

JAGA - 24 lipca 2014, 20:51:22 - *.dyn.as47377.net
Brawo Ruch

niebieski - 24 lipca 2014, 20:51:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo - gigant z Liechtensteinu pokonany - who's next?

Judasz - 24 lipca 2014, 20:52:46 - *.toya.net.pl
ale cieniarze z mistrzem liechtensteinu ledwo ledwo... posmiewisko dla kraju...

bolekndm - 24 lipca 2014, 20:54:07 - *.111.238.0
Brawo dla Ruchu i powodzenia w kolejnych rundach

Rafał - 24 lipca 2014, 20:54:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Fuksiarze antyfutbol z amatorami no tak ale ruch to tez amatorzy.

ja - 24 lipca 2014, 20:54:45 - *.leczyca.vectranet.pl
gratulacje Ruch teraz martwimy się o wynik w Bydgoszczy ZAW(0-1)ZUL do przerwy.

CIUPAK1 - 24 lipca 2014, 20:54:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo!

Boateng - 24 lipca 2014, 20:54:50 - *.50.134.230
Duża nieskuteczność. Brawa za awans, bo to jednak liga szwajcarska. Kurs na Ruch w rewanżu był bardzo wysoki, bo 5 zł, a nie wygrali przez nieskuteczność.

żabol - 24 lipca 2014, 20:55:42 - *.play-internet.pl
bravo chorzowianie

Mati - 24 lipca 2014, 20:56:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ruch w losowaniu gdzie wylosował Vaduz był rozstawiony czy przeciwnik ?

Matt. - 24 lipca 2014, 20:57:13 - *.b-ras2.srl.dublin.eircom.net
Brawa dla Ruchu. Przechodza dalej i to sie liczy.

Unista - 24 lipca 2014, 20:57:16 - *.204.109.17.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Gratulacje dla Ruchu z Tarnowa!

awerus - 24 lipca 2014, 20:57:21 - *.eaw.com.pl
No i dobrze. Brawo!!!

RuchFan - 24 lipca 2014, 20:57:39 - *.play-internet.pl
awans jest. z relacji wynika ze byliśmy lepsi. teraz dopiero zobaczymy ile jesteśmy warci w przed-europa. bo ile jesteśmy w Polsce każdy wie. z kibicowskim pozdRoWieniem.

kokoszanel - 24 lipca 2014, 20:58:17 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
trzeba im pogratulowac.szczerze nie wierzylem w nich.szwajcarzy lepsi na papierze i na boisku tez w sumie lepsi.duzo szczescia mieli ale esbjerg to jeszcze wyzsza polka wiec raczej to max co osiagneli

kibic - 24 lipca 2014, 20:58:34 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ten gigant z Liechtensteinu gra w najwyższej lidze szwajcarskiej

znawca - 24 lipca 2014, 20:58:48 - *.opera-mini.net (*.13.106.81)
Tak jak mowilem, ze dalej zagra Legia, Lech, Ruch, a Zawisza odpadnie choc jeszcze gra i sa nadzieje na awans.

miodek - 24 lipca 2014, 20:58:49 - *.dynamic.chello.pl
Gratulacje !!

pimpek - 24 lipca 2014, 20:58:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
brawo ruch konseekwentnie niedopuszczali rywali do bramki powalczyc z druzyna danii realne

eLka - 24 lipca 2014, 20:59:04 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Cieszy kolejna drużyna w pucharach.

dfsds - 24 lipca 2014, 20:59:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lol, ludzie, czy wy się znacie na piłce? Vaduz to dobra ekipa i piszę to bez ironii. Większość grających tam kopaczy to Szwajcarzy i też w tamtej lidze występuje ten klub. Ruch oba korzystne wyniki.

RuchFan - 24 lipca 2014, 20:59:21 - *.play-internet.pl

ja - 24 lipca 2014, 20:59:43 - *.leczyca.vectranet.pl

pimpek - 24 lipca 2014, 20:59:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

kibicRuchu - 24 lipca 2014, 20:59:58 - *.swietochlowice.vectranet.pl
I już widać po paru wpisach że boli innych głowa że ten biedny Ruch przeszedł do następnej rundy BRAWO NIEBIESCY!!!!!!!!!!!

hl - 24 lipca 2014, 21:00:11 - *.dynamic.chello.pl
to się żabki zawiodły he he

blue134 - 24 lipca 2014, 21:00:20 - *.dynamic.vectranet.pl
cud, że przeszli, cud że 3 miejsce w poslkiej lidze, po prostu Ruch to jest cudowna drużyna

poswojemu - 24 lipca 2014, 21:00:22 - *.175.68.226
Plan minimum wykonany, choć gra wciąż nie zachwyca, druga połowa lepsza od pierwszej, trzeba wykorzystywać swoje sytuacje(Szewczyk, Kuświk), bo niepotrzebna nerwówka była. Ale jest awans, czyli to co było celem. Teraz Dania, rywal na podobnym poziomie co Ruch. Gratulacje i powodzenia !!

Judasz - 24 lipca 2014, 21:00:24 - *.toya.net.pl

EMIL - 24 lipca 2014, 21:00:31 - *.dynamic.chello.pl
GIT !! GRATY !!! AWANS !!!! BRAWO !!!

żabol - 24 lipca 2014, 21:00:37 - *.play-internet.pl

marco - 24 lipca 2014, 21:00:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
to w końcu drużyna z LIGI SZWAJCARSKIEJ, więc jest czego gratulować, bravo Ruch chociaż wolałbym w pucharach Lechię bądź Śląsk

znawca - 24 lipca 2014, 21:00:58 - *.opera-mini.net (*.13.106.81)

kibicRuchu - 24 lipca 2014, 21:01:01 - *.swietochlowice.vectranet.pl

blue134 - 24 lipca 2014, 21:01:03 - *.dynamic.vectranet.pl

wroclaw - 24 lipca 2014, 21:01:05 - *.dynamic.chello.pl
LEGIA, LECH I RUCH !!! Powodzenia !!!

znaw - 24 lipca 2014, 21:01:06 - *.opera-mini.net (*.13.106.81)

@Martins - 24 lipca 2014, 21:01:06 - *.play-internet.pl
@Martins ale tego Esbjerga całkiem niedawno pyknęło spokojnie Podbeskidzie 3-1, więc nie przesadzaj.

viking - 24 lipca 2014, 21:01:52 - *.dynamic.vectranet.pl
A trolowniki i hejterzy typu Judasz szlochają !!!!!

Cieszę się z awansu Ruchu.
To dziś tylko Zawisza na aucie . Ciekawa że akurat im sędziowie pomogli wygrać 1/2 finału PP .

Mintai - 24 lipca 2014, 21:04:34 - *.37.euro-lan.pl
Jak na Ruch to nawet wyeliminowanie drużyny z liechtensteinu to sukces. Esbjerg ich pewnie rozjedzie jak Victoria Pilzno i Austria Wiedeń... :/

dfsds - 24 lipca 2014, 21:04:35 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

vxz - 24 lipca 2014, 21:05:42 - *.milenium.net.pl
zawisza przegrywa juz 0-2 odpada na 100%

Feciu - 24 lipca 2014, 21:05:56 - *.40.76.79.threembb.co.uk
Jacy amatorzy? Ludzie FC Vaduz to zespól beniaminek Swiss Super League - pelni profesjonalny klub. To tak jakby wziasc Swansea City - klub Walijski grajacy w Angielskiej Premier League, a liga walijska to poziom polskiej 2 ligi. Cena przed meczem u bookmacherów na Vaduz byla 1.66, a na ruch 5.0 wiec nie piszcie bzdur. Wedlug bookmacherów to nawet Vaduz bylo faworytem do awansu mimo porazki w pierszyw meczu 2-3. Awans dla Ruchu jest malutkim sukcesem. Teraz Dunczycy i bedzie im ciezko. A my czekamy na rywala Motherwell albo Islandczycy. zobaczymy

@Mati - 24 lipca 2014, 21:06:22 - *.23.150.234
Ruch był rozstawiony.

Vaduz - 24 lipca 2014, 21:06:44 - *.centertel.pl
Brawo za walke amatorzy z mini Liechtensteinu. Ten remis na mega farcie.

korzonek - 24 lipca 2014, 21:06:47 - *.toya.net.pl
Brawo Ruch co wy mówicie z Vaduz taki wynik i to szczęśliwy to wstyd.Cieszycie się jakby to byłby chociażby średniak ligi czeskiej.Nasza piłka to dno i 2 metry mółu.

Do Judasz - 24 lipca 2014, 21:11:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Z zdobywcą pucharu a nie mistrzem . Tam nie ma ligi i grają w Szwajcarskiej

ślązak - 24 lipca 2014, 21:11:07 - *.adsl.inetia.pl
Z czego tu się cieszyć? Kiepsko się Ruch zaprezentował w Vaduz. Słabiej niż w Gliwicach i to wyraźnie. Kompletny brak pomysłu na strzelenie bramki, beznadziejne rozgrywanie akcji ofensywnych. Źle to wygląda, źle. FC Vaduz grał w dziesiątkę.

Vip - 24 lipca 2014, 21:11:59 - *.dynamic.vectranet.pl
Judaszku !!!! Tak bardzo cie boli że tak cieniutko trolujesz !?

ted niebie - 24 lipca 2014, 21:14:52 - *.katowice.multimetro.pl
Brawo Niebiescy awans sie liczy do punktacji europejskiej a tacy amatorzy jak g.j judasz niech dalej piszą ze vaduz to druzyna z lichtensztajnu hehe. ale ska ten borok mo wiedziec jak on oglado mecze z dolcanem ząbki nie ublizajac dolcanowi.

RaV - 24 lipca 2014, 21:15:35 - *.175.66.206
Ja tylko przypomnę, że Vaduz to drużyna z kraju, który to na ostatnich Mistrzostwach Świata w piłce nożnej przegrał z wicemistrzami, Argentyńczykami w 1/8 finału 1:0

Judasz - 24 lipca 2014, 21:16:46 - *.toya.net.pl
ale muły są z was zeby nawet gola im nie strzelic haha szwedy was rozjadą!

kwas - 24 lipca 2014, 21:17:39 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
0-0 i co brawa hahahhaha precz z gornym slaskiem!!!

TUIF - 24 lipca 2014, 21:18:22 - *.torservers.net
No i gitara,Hanysy!

... - 24 lipca 2014, 21:18:24 - *.30.61.17.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Uff, wielki sukces...
Kiedyś "zwycięskie remisy" mieliśmy z Anglią, czy Belgią o wejście na MŚ, albo z ZSRR na mundialu, a dziś z klubikami z Liechtensteinu w rundach kwalifikacyjnych

BajRoniczn - 24 lipca 2014, 21:20:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
JUDASZKU mom ci przypomnieć ostatnio kompromitacjo twoich kopaczy p UEFA 2003/04 9ks VS CEMENTARNICA SKOPJE 0:0 1:1 ostatnie wasze puchary co macedoncy wos wykopali Wiec są lepsi od ciebie a ty idz napinej się kaj indziej GRATY DLA CHORZOWSKICH

Legia - 24 lipca 2014, 21:25:58 - *.158.217.115.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Vaduz? To nie piszcie , ze Lichtenstein itd
To drużyna z ligi o kilka poziomów wyższej niż extraklasa
- szwajcarskiej!!!
Brawo Ruch

Giovanni - 24 lipca 2014, 21:26:45 - *.play-internet.pl
Europuchary to nie Ekstraklasa i tu się kibicuje wszystkim polskim ekipom które grają

Dorian - 24 lipca 2014, 21:32:23 - *.hsi09.unitymediagroup.de
Judaszku a ty nie na wakacjach???!!! przeciez wszystkie dzieci wyjezdzaja !!! acha ,zapomnialem, ciebie nikt nie chce. ale mimo to usmiechnij sie i do lozeczka z pluszowym misiem !

Vaduz - 24 lipca 2014, 21:46:28 - *.centertel.pl
awans w dwumeczu po rece Stawarczyka nie zapominajcie o tym.

ruch1920 - 24 lipca 2014, 21:47:59 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Judasz ty sie znosz na fuzbalu jak jo na golfie i sie nie odzywej to nie szwedzi a duńczycy

Koray - 24 lipca 2014, 21:48:46 - *.access.telenet.be
nie wiem jak to wygladalo ale brawo, zaslozone brawa. mamy więcej emocji w najbliższym czasie\ i nie kraczcie

Vip - 24 lipca 2014, 21:50:32 - *.dynamic.vectranet.pl
judaszuniek tak się zagalopował w trolowaniu że w swoim baloniku na szyiku myśli że Esbjerg gra w lidze Duńskiej a są Szwedami ! buuuhahaha i na pewno już mu się tworzy wizja że są amatorami !

mca L - 24 lipca 2014, 21:50:58 - *.dynamic.chello.pl
Hej Ruch!!!, kibic Legii pozdrawia - SUPER!!!! Jedziecie dalej ... teraz z, Gangiem Olsena :-)

eLka - 24 lipca 2014, 21:55:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

antyjudasz - 24 lipca 2014, 21:59:51 - *.dynamic.vectranet.pl
co wy chcecie od judasza jak on jeszcze geografii w podstawówce nie miał, dzieciak cudem narazie 2 klase skończył

Johnny - 24 lipca 2014, 22:16:19 - *.158.217.21.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Ryspekttt ... Ruch "dramat" Chorzów - nie oszukujcie siebie a tym bardziej innych . Dno 10 kilo mułu i brak wodorostow tylko ręka Stawarczyka - którego ja bym za to nie winił . Ostatni gasi światło. Ja pier.... - szczyt " giercowania w gałę " .

Moni - 24 lipca 2014, 23:13:07 - *.icpnet.pl
Brawo. Esbjerg jest słabszym zespołem od Pilzna. Może sie postaracie. Poznań

uefa - 25 lipca 2014, 0:45:51 - *.157.27.204
Vaduz to nie mistrz Lichtensteinu tylko zdobywca pucharu tego kraju,w zakończonym sezonie zajął pierwsze miejsce w drugiej lidze szwajcarskiej, także to nie ogórki

Sanders - 25 lipca 2014, 0:47:54 - *.internetdsl.tpnet.pl
Nad czym te zachwyty i gratulacje ??? Nad remisem z kelnerami, listonoszami, księgowymi itp. z kraju, którego połowa Polaków nie potrafiłaby nawet wskazać na mapie ?
Taki wynik to po prostu kompromitacja !!!

Lore - 25 lipca 2014, 0:54:21 - *.restricted.multimetro.pl
FC Vaduz to w pełni profesjonalny klub grający w I lidze Szwajcarskiej, ale do niektórych głąbów to nie dociera. Żal ich ściska po prostu, że ich kluby nigdy nie zagrają w europejskich pucharach. ;)
Pozdrawiam

Aloiz - 25 lipca 2014, 1:06:55 - *.adsl.inetia.pl
Brawo Niebiescy! Przynajmniej graliśmy samymi POLAKAMI! I w większości młodymi! Gdzie są ci pesymiści co mówili, że odpadniemy?! Czysta zazdrość!

koneser - 25 lipca 2014, 2:58:55 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
bądźmy szczerzy, przed tym meczem bukmacherzy jako zdecydowanych faworytów widziala druzyne z Vaduz, to mozna oceniac jako sukces Ruchu. A dla tych którzy nadal piszą o zwycięstwie nad amatorami - nie macie pojecia o współczesnej pilce

Kumaty - 25 lipca 2014, 6:24:35 - *.114.21.119
W fazie grupowej ruch by grał na boisku piasta gliwice. Oczywiście jak by był awans.)

uhahany - 25 lipca 2014, 9:30:11 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
brawo Ruch! pozdro z WLKP!

Patryk - 25 lipca 2014, 9:36:50 - *.dynamic.chello.pl
Gratuluje awansu ,ale niektórzy niech się zastanowią co piszą. Vaduz jest to beniaminek(!!) najwyższej ligi w Szwajcarii, nie róbcie z tej ligi drugiej premier league, zwycięstwo w tym dwu meczu był obowiązkiem a udało to się to ledwo ledwo

kibic - 25 lipca 2014, 9:41:44 - *.internetdsl.tpnet.pl
Awans Ruchu dzięki bramce Stawarczyka strzeloną ręką w Gliwicach o czym zresztą sam powiedział przed kamerą.

toruniak - 25 lipca 2014, 9:57:54 - *.torun.mm.pl
Esbjerg to żadna potęga, ledwo uporali się z kazachami, także spiąć poślady i walczyć , awans całkiem realny ale trzeba dać z siebie wszystko!!!!

hubal - 25 lipca 2014, 10:44:20 - *.play-internet.pl
Brawo Ruch. Mimo,że Vaduz był faworyzowany w tym dwumeczu daliście radę. Myślę, że z Duńczykami nie jesteście na straconej pozycji. Powodzenia!

wielki - 25 lipca 2014, 11:48:05 - *.opera-mini.net (*.13.106.69)
@kibic
Nie strzelil tylko byl minimalny i przypadkowy kontakt pilki z reka przed strzeleniem gola.

Lolek - 25 lipca 2014, 13:03:40 - *.adsl.inetia.pl
no i elegancko... za kilka dni nikt nie będzie pamiętał wyniku tlko awans do następnej rundy !!! pozRowienia z OPOLA... ave OKS ODRA

do Vaduz - 25 lipca 2014, 15:39:52 - *.centertel.pl
Ten skład FC Vaduz pokonały przynajmniej dziesięć klubów z naszej ekstraklasy oni grają w silniejszej lidze od naszej

ZabaGieKSa - 25 lipca 2014, 15:53:13 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
nie noo,pełen szacun dla Ruchu przejsc faworyzowanego przeciwnika.W Chorzowie w pełni zasłuzone zwyciestwo w rewanzu sedzia nie stanoł na wysokosci zadania bo 1:0 sie nalezało.Jedyny polski klub ktory pokazał klase w rozgrywkach.Oby tak dalej.

jjo - 30 lipca 2014, 13:52:41 - *.bialapodlaska.vectranet.pl
I to już koniec kariery w LE. Pesymizm ? Nie , raczej realna ocena możliwości.