8 września 2014, 22:36:53 - mistico
eME: Fedor Černych zagrał w reprezentacji Litwy

Pomocnik Górnika Łęczna Fedor Černych wystąpił w wygranym 2-0 (2-0) meczu eliminacyjnym mistrzostw Europy z San Marino. 23-letni piłkarz został zmieniony w 90. minucie przez Mantasa Kuklysa.

8 września 2014, 20:45 - Serravalle (San Marino Stadium)
San Marino 0-2 Litwa
Deivydas Matulevičius 5, Arvydas Novikovas 36

żółte kartki: Alex Gasperoni, Manuel Battistini, Michele Cervellini - Gediminas Vičius.

sędziował: Libor Kovařík (Czechy).

Cały mecz na ławce rezerwowych Litwy spędzili bramkarze Emilijus Zubas (GKS Bełchatów) i Vytautas Černiauskas (Korona Kielce). Ponadto w drużynie gości wystąpili piłkarze znani z występów w polskich klubach. Deivydas Matulevičius (Odra Wodzisław Śląski, Cracovia) strzelił jedną z bramek i został zmieniony w 86. minucie przez Simonasa Stankevičiusa. Cały mecz rozegrali Mindaugas Kalonas (Stomil Olsztyn), Tadas Kijanskas (Jagiellonia Białystok, Korona Kielce) oraz Georgas Freidgeimas (Łódzki KS), który zaliczył asystę przy drugim golu. W 66. minucie Gediminas Vičius wszedł na boisko w miejsce Mindaugasa Panki (Widzew Łódź, Ruch Chorzów), natomiast Vytautas Andriuškevičius (Lechia Gdańsk) cały mecz obejrzał z ławki rezerwowych.