23 września 2014, 19:50:11 - Monki
Górnik gra dalej

Górnik Zabrze pokonał na własnym boisku 2-1 (1-0) Koronę Kielce w 1/16 finału Pucharu Polski i awansował do kolejnej fazy rozgrywek. Bramki dla zabrzan zdobyli Dawid Plizga i Wojciech Łuczak. Kielczanie odpowiedzieli trafieniem Siergieja Chiżniczenki.

Pierwszą dobra sytuację w meczu miał Górnik. W 6. minucie po dośrodkowaniu Rafała Kurzawy uderzenie Ołeksandra Szeweluchina w zamieszaniu w polu karnym zablokowali obrońcy. Chwilę później nad poprzeczką uderzył Wojciech Łuczak. W 25. minucie po składnej akcji Kurzawa podał do ustawionego przed polem karnym Dawida Plizgi. Skrzydłowy zabrzan w dobrej sytuacji uderzył nieznacznie niecelnie. Jedenaście minut później błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnił Radek Dejmek, przejął ją Plizga i popędził z nią w stronę bramki, po czym uderzył pod poprzeczkę, dając prowadzenie swojemu zespołowi. Pięć minut przed końcem pierwszej odsłony spotkania Vytautas Černiauskas obronił mocne uderzenie Konrada Nowaka.

Drugą połowę kapitalnie rozpoczął kielecki zespół. Paweł Sobolewski podał w szesnastkę do Vanji Markovicia, ten odegrał ją do Siergieja Chiżniczenki. Kazach ubiegł obrońców zabrzan i mocnym strzałem wyrównał stan spotkania. W odpowiedzi Kurzawa uderzył minimalnie nad bramką. W 60. minucie na dośrodkowanie z lewego skrzydła zdecydował się Nowak, po którym z woleja uderzył Plizga. Futbolówkę po jego strzale instynktownie obronił Černiauskas. Dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry celnie uderzył Przemysław Oziębała, lecz pewnie piłkę złapał bramkarz. Z drugiej strony boiska Pāvels Šteinbors z największym trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką po strzale Janoty z narożnika pola karnego. W 85. minucie w zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Łuczak i uderzeniem w okienko pokonał bramkarza.

23 września 2014, 18:00 - Zabrze (Stadion im. Ernesta Pohla)
Górnik Zabrze 2-1 Korona Kielce
Dawid Plizga 36, Wojciech Łuczak 85 - Siergiej Chiżniczenko 48

Górnik: 1. Pāvels Šteinbors - 17. Dominik Sadzawicki, 5. Ołeksandr Szeweluchin, 13. Maciej Mańka - 7. Rafał Kurzawa, 25. Dzikamai Gwaze, 26. Adam Danch, 9. Dawid Plizga (90, 3. Mateusz Słodowy), 10. Konrad Nowak (74, 11. Roman Gergel), 15. Maciej Małkowski (69, 8. Przemysław Oziębała) - 89. Wojciech Łuczak.

Korona: 22. Vytautas Černiauskas - 3. Kamil Kuzera (46, 2. Kamil Sylwestrzak), 32. Radek Dejmek, 14. Boliguibia Ouattara, 28. Leândro - 29. Paweł Sobolewski, 26. Kyryło Petrow, 23. Vanja Marković (88, 9. Przemysław Trytko), 10. Michał Janota, 5. Serhij Pyłypczuk - 91. Siergiej Chiżniczenko.

żółte kartki: Plizga, Mańka.

sędziował: Tomasz Radkiewicz (Łódź).
widzów: 1500.

1/8 finału Pucharu Polski zostanie rozegrana w dniach 14-30 października. Górnik w tej fazie rozgrywek zagra ze zwycięzcą meczu Zawisza Bydgoszcz - Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Puchar Polski 2014/2015

mm - 23 września 2014, 19:51:51 - *.opera-mini.net (*.33.76.83)
ladnie, mimo iz nie grali wszyscy z wyjsciowej 11 to i tak dobry wynik. gratulacje Lecimy z PBB

bla bla - 23 września 2014, 19:53:09 - *.191.162.209
zagrały wynalazki z którymi już dawno każdy normalny klub by rozwiązał kontrakty i mamy kolejną porażkę ale co tam Tarasiewicz wie lepiej będzie stawiał na tego Quattare aż się ten nauczy grać

ehge - 23 września 2014, 19:54:56 - *.dynamic.chello.pl
Tarasiewicz won z Korony, nikt cie tu juz nie chce.

Luna - 23 września 2014, 19:57:40 - *.internetdsl.tpnet.pl
Łuczak!

CK73 - 23 września 2014, 19:58:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
No i co Rysiu jesteśmy w czarnej d.pie z naciskiem na w czarnej !!! ;(

CK - 23 września 2014, 19:58:24 - *.252.222.66
@ehge, ja go chcę. Tylko on z nimi jest w stanie coś zrobić jeszcze, jakimś cudem uratować Ekstraklasę.

Jondek - 23 września 2014, 19:58:40 - *.ipt.aol.com
zobaczcie na drabinkę wynika że Legia i Ruch zagrają w finale Pucharu Polski, maja bardzo łatwy terminarz

Pasiak - 23 września 2014, 20:00:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ja rozumiem ze wtorek ale czemu tak malo osob ? Czy Gornik ma zamkniete trybuny i ilosc miejsc to 1500 ?

sss - 23 września 2014, 20:01:53 - *.play-internet.pl
kolego ehge wypowiadaj się za siebie, mundrol się znalazł. Liga jest najważniejsza.

kaszkaj - 23 września 2014, 20:02:04 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
szkoda mi tej Korony tam poza golanskim i moze malarczykiem to są takie ogóry ze szok.jacys kolorowi w obronie z 5 lig francuskich na skrzydle hasa 50 letni sobolewski a w ataku pierwszym napastnikiem jest trytko.potencjal tej druzyny jest tak marny ze tego hiszpana co ich prowadzil w zeszlym sezonie trzeba ocenic conajmiej przyzwoicie

Jaro_KSG - 23 września 2014, 20:03:31 - *.205.240.8
Mistrz Mistrz KSG!!!Nawet rezerwy dobrze graja!

JohnyKSG - 23 września 2014, 20:03:45 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Brawo Górnik.Zabrakło:Gancarczyka,Kosznika,Sobola,Gergel
a,Zachary i Madeja,a i tak wygraliśmy! Gramy dalej! teraz 3 punkty z Lechią,koniecznie!

fonseca - 23 września 2014, 20:06:44 - *.208.240.251
Koronie w perspektywie piątkowego meczu ligowego już się nie chciało biegać więc stracili bramkę w końcówce spotkania. Taktyczne posunięcie.

1/16 - 23 września 2014, 20:07:38 - *.centertel.pl
Brawo za awans dla rezerwowych Zabrza.

Pasiak - 23 września 2014, 20:07:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

ehge - 23 września 2014, 20:10:51 - *.dynamic.chello.pl
@sss Liga jest najważniejsza? To jak w tej lidze grają? Ile mają punktów? Na którym są miejscu? Ile mają zwycięstw a ile porażek? No powiedz..

JohnyKSG - 23 września 2014, 20:17:19 - *.dynamic.gprs.plus.pl
a,Zachary i Madeja,a i tak wygraliśmy! Gramy dalej! teraz 3 punkty z Lechią,koniecznie!E-Pasiak,Stadion Górnika dzieki Plajcie Mostostalu warszawa jest nadal w remoncie.W tej chwili montowane jest oświetlenie i dach,a także trwaja roboty przy wod-kan.Polecam strone www.stadion-zabrze.pl Po za tym na Puchar Polski a w dodatku przy takiej aurze chodzi zawsze mniej ludzi.W dodatku przy zapowiedzi,ze zagraja w dużej częsci rezerwami,które i tak ograja Korone.Tyle w temacie.

Luna - 23 września 2014, 20:25:51 - *.internetdsl.tpnet.pl
W Koronie Sobolewski grał solidny futbol. W Górniku Łuczak- widać moc. Mecz taki sobie...

ja - 23 września 2014, 20:28:53 - *.adsl.inetia.pl
Kolejna porazka z rezerwami. Tym razem z rezerwami Gornika

ja - 23 września 2014, 20:43:47 - *.adsl.inetia.pl
Dobra jest dno i metr mułu ale ktos jest przeciez za to odpowiedzialny. Za ten szrot ktory zostal sprowadzony i to nie tylko teraz ale takze wczesniej np trytko. Ktos musi za to odpowiedziec za to co sie teraz dzieje w Koronie, jesli nikt nie odpowie to powinien odpowiedziec prezydent Lubawski gdyz on mianuje ludzi do Korony

Byku - 23 września 2014, 20:45:01 - *.internetdsl.tpnet.pl
Sobolewski może i niemłody ale grał bardzo dobrze. Paweł ma znakomitą technikę...

hunter - 23 września 2014, 20:47:05 - *.dab.02.net (*.160.56.221)
korona stoi u bram 1ligi moze dariusz w.moglby cos zaradzic?

markar - 23 września 2014, 20:48:04 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Jeśli Górnik nie zasypie finansowego dołka to na nic zdadzą się jakiekolwiek wygrane. Bo skończy tak jak ŁKS.

kibic - 24 września 2014, 9:31:22 - *.static.ip.netia.com.pl
Tarasiewicz spadaj do Francji trenować żaby w stawie.

kib - 24 września 2014, 12:44:34 - *.dynamic.chello.pl
kto zawalił bramke na 1-1 dla korony.

judasz - 24 września 2014, 13:06:41 - *.opera-mini.net (*.13.106.71)
Dlaczego Gornik gral u siebie?
W poprzednim sezonie Korona w lidze i PP nizej.

szef - 24 września 2014, 14:54:43 - *.191.162.135
czemu nie szuka się zawodników w niższych ligach tylko sprowadza szrot z zagranicy? Piwowar zagrał kiepsko w jednym meczu Ekstraklasy i go od razu skreślono a Ouattara zawala w każdym meczu bramkę i dalej jest wpychany do składu a siłe ? W każdym innym klubie ten pseudo zawodnik by wyleciał już dawno

kielczanin - 24 września 2014, 15:27:13 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl