24 września 2014, 22:34:37 - mistico
Na troski Pawłowski

W meczu 1/16 finału Pucharu Polski Lech Poznań wygrał na własnym stadionie z Wisłą Kraków 2-0 (0-0). Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Szymon Pawłowski. Przez większą część meczu gra toczyła się na połowie gości, ale piłkarze "Kolejorza" nie potrafili wykorzystać stworzonych sytuacji.

Od początku meczu piłkarze Lecha kontrolowali grę. Już w 1. minucie Zaur Sadajew uderzył z pola karnego, ale dobrze interweniował Gerard Bieszczad. Pięć minut później, po serii rzutów rożnych dla gospodarzy, z szesnastu metrów przestrzelił Gergő Lovrencsics. Po chwili Kasper Hämäläinen zagrał w pole karne Wisły, a debiutujący w drużynie "Białej Gwiazdy" Richárd Guzmics uprzedził nadbiegającego Sadajewa. W 17. minucie Lovrencsics podał do Darko Jevticia, a ten odegrał na prawo do Muhameda Keïty. Skrzydłowy Lecha z ostrego kąta trafił w poprzeczkę. Minutę później Szymon Pawłowski podał do Lovrencsicsa, który mocno wstrzelił piłkę w pole karne. Będący w doskonałej sytuacji Keïta uderzył niedokładnie i Bieszczad obronił. Po chwili Wisła przeprowadziła szybki kontratak. Dariusz Dudka zagrał na wolne pole do Emmanuela Sarkiego. Skrzydłowy gości minął Macieja Gostomskiego, ale zbyt długo zwlekał z uderzeniem do pustej bramki i wracający Hubert Wołąkiewicz wybił piłkę.

W 21. minucie Pawłowski szybko wykonał rzut wolny zagrywając do wychodzącego na pozycję Hämäläinena. Fin nie wykorzystał okazji i posłał futbolówkę tuż obok dalszego słupka. Po upływie dwunastu minut piłkarze Lecha wykonywali kolejny rzut rożny. Lovrencsics zacentrował, Tomasz Kędziora uderzył głową, lecz Bieszczad pewnie złapał piłkę. Następie węgierski pomocnik gospodarzy ruszył prawą stroną boiska i wbiegł w pole karne, gdzie został sfaulowany przez Wilde'a-Donalda Guerriera. Dobrze dysponowany tego dnia Bieszczad zdołał obronić rzut karny wykonywany przez Jevticia. Po chwili Lovrencsics dośrodkował z rzutu rożnego, a Pawłowski posłał piłkę nad poprzeczką. W 40. minucie Lovrencsics wykonywał rzut wolny z ostrego kąta i próbował zaskoczyć bramkarza Wisły strzałem, lecz Bieszczad kolejny raz obronił. Cztery minuty później Lovrencsics zagrał piętą do Keïty, a ten wstrzelił futbolówkę w pole karne. Piotr Żemło do spółki z Bieszczadem zdołali powstrzymać Hämäläinena.

W 48. minucie Marcin Kamiński uderzył z rzutu wolnego, ale Bieszczad pewnie złapał futbolówkę. Siedem minut później Lovrencsics próbował zaskoczyć bramkarza z dystansu, lecz nie trafił w bramkę. W 66. minucie Sarki stracił piłkę na własnej połowie na rzecz Hämäläinena. Fin zagrał na lewo do Pawłowskiego, który wbiegł w pole karne i oddał strzał. Bieszczad zdołał sparować to uderzenie na rzut rożny. Z narożnika boiska zacentrował Barry Douglas, bramkarz Wisły wypiąstkował piłkę, a ta trafiła do Pawłowskiego, który płaskim strzałem zdobył bramkę. Po chwili Hämäläinen dośrodkował, ale będący w polu karnym Lovrencsics nie trafił czysto w piłkę. W 77. minucie było 2-0. Pawłowski wymanewrował Przemysława Lecha i Żemłę, wbiegł w pole karne i pewnie wykończył swoją indywidualną akcję.

24 września 2014, 20:45 - Poznań (Inea Stadion)
Lech Poznań 2-0 Wisła Kraków
Szymon Pawłowski 66, 77

Lech: 33. Maciej Gostomski - 4. Tomasz Kędziora, 20. Hubert Wołąkiewicz, 35. Marcin Kamiński, 25. Luis Henríquez (63, 3. Barry Douglas) - 11. Gergő Lovrencsics, 6. Łukasz Trałka, 16. Darko Jevtić (78, 17. Szymon Drewniak), 19. Kasper Hämäläinen, 77. Muhamed Keïta - 95. Zaur Sadajew (15, 8. Szymon Pawłowski).

Wisła: 30. Gerard Bieszczad - 43. Piotr Żemło, 3. Michał Czekaj, 26. Richárd Guzmics, 77. Wilde-Donald Guerrier - 11. Emmanuel Sarki (70, 10. Łukasz Garguła), 32. Przemysław Lech (79, 27. Kamil Kuczak), 34. Alan Uryga, 5. Dariusz Dudka, 29. Tomasz Zając (58, 38. Bartłomiej Kolanko) - 14. Mariusz Stępiński.

żółta kartka: Trałka.

sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
widzów: 10 695.

W 38. minucie Darko Jevtić (Lech) nie wykorzystał rzutu karnego (Gerard Bieszczad obronił).

1/8 finału Pucharu Polski zostanie rozegrana w dniach 14-30 października. Rywalem Lecha w tej fazie rozgrywek będzie zwycięzca jutrzejszego meczu Chrobry Głogów - Jagiellonia Białystok.

Puchar Polski 2014/2015

Jan - 24 września 2014, 22:38:06 - *.dynamic.chello.pl
Lech i tak cieniutki, Pucharu nie będzie jak i podium w tym sezonie.

final - 24 września 2014, 22:38:48 - *.133.255.33
Legia-Lech finał PP 2015.

jax - 24 września 2014, 22:38:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
faktycznie osiągnięcie Lecha po byku...z juniorami 2:0 po męczarniach...WSTYD!

James - 24 września 2014, 22:39:02 - *.41.31.194.mediatelekom.pl
Czy ktoś orientuje się co z Sadejewem?

woc - 24 września 2014, 22:42:35 - *.18.80.61
kto będzie gospodarzem w następnej rundzie? Jaga czy Lech?

nyrol - 24 września 2014, 22:43:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Amica-Wisła 3 skład!!! Smuda Mega anti trener!!! Na Wildzie od 102 lat Warta 1912 Poznań Rodowici !!!!Warta Nawet w 4 lidze Jest Dumą Miasta a wy wronkowe wsioki won z Endeckiego i Narodowego Poznania!!!

TSW - 24 września 2014, 22:44:33 - *.inter-sat.pl
Legia Fans... sezon długi, nie dziel skóry na niedźwiedziu
póki co wy jeszcze nie wygraliście nic, więc nie podniecaj się tak bo Ci tatuaże pospadają..

kiki - 24 września 2014, 22:46:13 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ten Żemło z Wisły zdrowy i jak na gnojka silny cham i dobry grojek.

TSW - 24 września 2014, 22:46:55 - *.inter-sat.pl
póki co wy jeszcze nie wygraliście nic (mam tak samo jak ty, Ligę Mistrzów w TV , więc nie podniecaj się tak bo Ci tatuaże pospadają..

do jax - 24 września 2014, 22:50:16 - *.dynamic.gprs.plus.pl
jax: WSTYD??? A ile idioto strzałów na bramkę Gostomskiego mieli ci juniorzy? Okrągłe zero. Nie wiem czy w ogóle byś się nadawał na eksperta piłkarskiego. Sami juniorzy nie grali bo i zazwyczaj rezerwowi pierwszej osiemnastki na boisku się znaleźli. Na bramce grał bramkarz, który jako młody chłopak szkolił się w Poznaniu i wyglądał nieźle na tle swoich kolegów szkolonych w Krakowie. Co można sugerować że jednak szkolenie w stolicy wielkopolski nie stoi tak źle. Lech grał całą pierwszą połowę atak pozycyjny. Posiadał piłkę większą część czasu gola nie zdobył ale warto było grać bo przynajmniej potrenować można było tą formę ataku. W drugiej połowie wisła spróbował się otworzyć ale mizernie im to wyszło. A Lech grał to co zawsze przejęci, wyjście z kontrą i strzał na bramkę fakt nie wychodziło to dzisiaj Lechowi ale najważniejsze, żeby wychodziło w sobotę o 20:30 w Warszawie bo to może być ciekawy mecz jeśli obydwa kluby zagrają na wysokim poziomie.

tkwm - 24 września 2014, 22:51:36 - *.133.255.33
Odpadała nasza wisła i lechia to pozostało nam kibicować Śląskowi. Do boju!

Rafal - 24 września 2014, 22:56:19 - *.hsd1.il.comcast.net
Zalosny Smuda zalosne pilkarzyki...nie daja
rady grac co 3 dni..

prorok - 24 września 2014, 23:00:56 - *.opera-mini.net (*.173.163.48)
jaga jak awansują gra u siebie. Nie mniej drabinka taka że stosunkowo łatwo dotrzeć do finału.

nyrol - 24 września 2014, 23:02:34 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Była Skins SkinHaeds Wisła Biała Siła i Wrzuciła coś na wronki ???

nyrol - 24 września 2014, 23:05:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Warta Oi Old Skins Wierzy że Chrobry Ogra Jagę i wyrzuci wrony z wronek z PP !!! Puchar Polski dla Ostrovii WLKP !!! Tylko Ovia w Ostrowie Wlkp Szacun Młody Start Gniezno Centrum Szacun !!!!!!!!!!

byther - 24 września 2014, 23:10:51 - *.dynamic.mm.pl
Bieszczad Bardzo Dobry mecz! No ale, sam meczu nie wygra ...

zdziwiony - 24 września 2014, 23:14:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
NP Wilde-Donald Guerrier 25 lat,Emmanuel Sarki , Łukasz Garguła, Dariusz Dudka ciekawe kiedy zaczną seniorską karierę Ci dobrze zapowiadający się juniorzy?

nyrol - 24 września 2014, 23:21:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Narodowa Polska Wilda Warta 1912 Poznań Duma z Rolnej !!!! Polska Narodowa i Pan Cyryl Ratajski Prawdziwy Poznań 1918-1939 Polska Narodowa!!! Warta 1912 Edmund Szyc Nadchodzimy!!! Narodowy Poznań i PIS Tadka Dziuby z Jeżyc Nadchodzimy!!!!!!!!!

L - 25 września 2014, 0:26:33 - *.dynamic.chello.pl
W rewanżu Wisła strzeli 3 bramki i awansuje dalej.

Dżołan Osa - 25 września 2014, 0:30:21 - *.10.250.76
Kto wybierał drużyny do pucharu?

amster - 25 września 2014, 0:56:09 - *.icpnet.pl
nyrol żyje i nadal ćpa. Wwoja duma Wildy na PP nawet nie dojechała. Nie mogliście się nyrole złożyć?:-))))))) Wstyd dla endeków:-)

rkt - 25 września 2014, 1:09:57 - *.182.35.208.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
nyrol jesteś "nygusem"

obiektywny - 25 września 2014, 7:07:43 - *.233.60.65.static.msgaz.pl
Jaga gra u usiebie z Lechem i uważam że do fianłu ma spacerek, półfinał obstawiam z Błekitnymi bo myślę że Cracovia nie wygra na drugim końcu Polski

asdad - 25 września 2014, 9:14:40 - *.dynamic.gprs.plus.pl
jak na Rabe Myslenice dobry wynik !!

mak - 25 września 2014, 10:19:46 - *.182.169.45.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Hej Kolejorz !!! Ponad 70% przy pilce poprostu spacerek dobry trening przed meczem w warszawie .A nie zdemolowali wisly przez szacunek do smudy!! A wisla grala dobrym skladem dudka gargula sarki ten gerrer smieszny czekaj sstepinski. Tylko LECH!!

Fryzjer - 25 września 2014, 12:14:59 - *.adsl.inetia.pl
Ach Ci Wiślacy.. Najśmieszniejsi kibice świata, twierdzą jaki to ich klub nie jest potężny, jak W

luka-kot - 25 września 2014, 12:15:17 - *.internetdsl.tpnet.pl
Nyrol popaprańcu:piszesz SKINS(rozumiem że jesteś skinem)i zaraz piszesz coś o jakimś Dziubie z PISU(rozumiem że jesteś za Kaczyńskim i PISEM)?! Pisowcy i skini!No niezłe jaja!Po takich wpisach widać że twoja makówka dawno przestała pracować na poziomie ,,człowieka normalnego" Podniecasz się tą Wartą jakby to była drużyna na topie w Polsce!ale OK.Każdy kibicuje komu chce,tylko że te ciągłe wpisy o skinach i pisiorach są idiotyczne!Morał jest taki:jesteś idiotą!!!

Fryzjer - 25 września 2014, 12:18:44 - *.adsl.inetia.pl
Ach Ci Wiślacy.. Najśmieszniejsi kibice świata, twierdzą jaki to ich klub nie jest potężny, jak Wisła wygrywa, na forach napinka, jak przegrywa to zawsze szukają tłumaczeń, że nie grał ten, tamten, że rezerwy, młodziki, że sedzia, że błąd indywidualny...
Śmiejcie się z Legii dalej, że nie gra w LM, ale przypomnę wam, że kiedyś w niej grała a Wisła ?? haha pamiętacie jak frajersko traciliście bramki z Apoelem czy Panathinaikosem w ostatnich minutach ?? Tez były wymówki, że by wygrali, gdyby nie 2 3 stopnie mniejsza temperatura była..
Sorry nie jesteście najśmieszniejszymi kibicami, są jeszcze Widzewiacy przed wami heheh..

alfa - 25 września 2014, 14:09:50 - *.internetdsl.tpnet.pl
znowu te mało śmieszne tytuły.

tellchar - 25 września 2014, 14:46:48 - *.futuroexito.pl (*.0.3.120)
@L - nie ma rewanżów w tej rundzie, rewanże dopiero od ćwierćfinałów

SMuda - 25 września 2014, 14:52:26 - *.adsl.inetia.pl
nawet dobra frekwencja

NS - 25 września 2014, 14:55:06 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
To po co graliscie 3 składem?? Przeciez nie gracie w żadnych Europejskich rozgrywkach ,więc nie po co sie oszczedzac.
@7
Haha rewanze

@Fryzjer - 25 września 2014, 16:00:24 - *.dynamic.chello.pl
A właśnie najśmieszniejsi są właśnie kibice z Legii. Zapomniałeś jakie to były tłumaczenia że to UEFA zła, że Celtic niedobry, że regulamin kiepski. Ale żyjcie sobie dalej z przekonaniem żeście są tacy mocni, bo graliście w LM 20 lat temu!

DENIS - 25 września 2014, 17:01:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Lech

Romek - 25 września 2014, 19:20:03 - *.160.125.44
ale ta Wisła słabiuteńka nic dziwnego że legia u siebie ich tak załatwiła

Wuju - 25 września 2014, 22:06:26 - *.warszawa.vectranet.pl
@Fryzjer a Wy kiedy graliście ostatnio w Lidze Mistrzów?

lech - 26 września 2014, 8:11:29 - *.icpnet.pl
lech z jaga gra u siebie

alfred - 26 września 2014, 10:48:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
odszedł Rumak i Lech awansuje z 1/16 PP.
Przypadek? Nie sądzę.

bia(L)y - 26 września 2014, 12:12:46 - *.internetdsl.tpnet.pl
do TSW: Czekamy na 3 zwrotkę. A brzmieć ona będzie: "Trójka do zera, i Legia ...". Miłego weekendu!

nyrol - 26 września 2014, 23:32:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
rkt szpiclu po mafii rycha g i innych amica fanów dej głos junku z palundzia i buku!!!!!!!!!!!!Warta Skins Poznań PIS Tadek Dziuba Nadchodzimy!!!!!!!!!!!!

nyrol - 26 września 2014, 23:37:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Estadio 43000 a na meczyku 10000 w Tym Wisełka Skins z Dobrym Dopingiem!!!! Skins PIS Nadchodzimy!!!!!!!!!!!!!!

nyrol - 26 września 2014, 23:46:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
rkt sługo napisz coś na Warta 1912 Poznań Skins Będziemy Rodowita Wilda 100 % Warta Poznań PIS Nadchodzimy!!!!!!!!!!

nyrol - 27 września 2014, 0:17:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
57 Lat Na Warcie Rodowici Tylko PIS Tadek Dziuba Nadchodzimy!!!!!!!!!!!!!!!

Marjech73 - 27 września 2014, 10:45:59 - *.wtvk.pl
Prosze odczepic sie od Nyrola to juz ikona i legenda 90 minut !!!! Teraz Lech-Jaga i niech wygra lepszy