25 września 2014, 19:53:52 - Monki
Wymęczony awans Jagiellonii

W ostatnim meczu 1/16 finału Pucharu Polski Jagiellonia Białystok wygrała 3-1 (0-0) na wyjeździe z Chrobrym Głogów i awansowała do kolejnej fazy rozgrywek. Bramki dla "Jagi" zdobyli Maciej Gajos, Mateusz Piątkowski i Patryk Tuszyński, a dla pierwszoligowca Łukasz Szczepaniak.

W 5. minucie białostocczanie oddali pierwszy strzał w meczu. Na bramkę Sławomira Janickiego uderzał Rafał Grzyb, lecz wysoko nad poprzeczką. W odpowiedzi strzelał Damian Sędziak. Piłkę po rykoszecie z trudem obronił Jakub Słowik. W 12. minucie swoich sił z dystansu spróbował Damian Piotrowski, lecz i tym razem górą był bramkarz. Z drugiej strony boiska Janickiego uderzeniem w krótki róg próbował zaskoczyć Przemysław Frankowski. W 24. minucie w sytuacji sam na sam ze Słowikiem znalazł się Damian Sędziak, lecz w doskonałej sytuacji kopnął zaledwie obok bramki. Kilkadziesiąt sekund później bramkarz gości świetnie obronił strzał Krzysztofa Ulatowskiego zza pola karnego. Osiem minut przed końcem pierwszej odsłony Jagiellonia powinna objąć prowadzenie. Nika Dzalamidze podał do znajdującego się w polu karnym Macieja Gajosa. Pomocnik, mając przed sobą tylko golkipera, uderzył obok słupka. Pięć minut później w sytuacji sam na sam znalazł się Mateusz Hałambiec, lecz bramkarz wyszedł obronną ręką z tej sytuacji.

Znakomicie drugą część spotkania rozpoczęli gospodarze. Piotrowski popisał się indywidualną akcją i podał do znajdującego się w szesnastce Łukasza Szczepaniaka. Ofensywny pomocnik Chrobrego mocnym płaskim strzałem umieścił piłkę w bramce obok bezradnego Słowika. W 58. minucie po dośrodkowaniu Patryka Tuszyńskiego z rzutu rożnego minimalnie głową chybił Jan Pawłowski. Dwie minuty później składną akcję przeprowadzili goście. Pawłowski podał na prawe skrzydło do Mateusza Piątkowskiego, ten zagrał futbolówkę na długi słupek, gdzie wślizgiem w bramce umieścił ją Gajos. W 74. minucie Krzysztof Ziemniak podał do znajdującego się przed polem karnym Piotrowskiego. Skrzydłowy głogowian strzelił minimalnie obok słupka. Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry po składnej zespołowej akcji piłka trafiła w polu karnym do Piątkowskiego, który sprytnym strzałem pokonał bramkarza. W doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Patryk Tuszyński, który po podaniu Grzyba umieścił piłkę w pustej bramce.

25 września 2014, 18:00 - Głogów (stadion GOS)
Chrobry Głogów 1-3 Jagiellonia Białystok
Łukasz Szczepaniak 49 - Maciej Gajos 60, Mateusz Piątkowski 88, Patryk Tuszyński 90

Chrobry: 12. Sławomir Janicki - 18. Michał Ilków-Gołąb, 3. Michał Michalec, 24. Łukasz Bogusławski (64, 20. Michał Szałek), 22. Adam Samiec - 8. Karol Danielak (61, 21. Krzysztof Ziemniak), 7. Mateusz Hałambiec, 14. Krzysztof Ulatowski, 2. Łukasz Szczepaniak, 9. Damian Piotrowski - 17. Damian Sędziak (36, 23. Dominik Kościelniak).

Jagiellonia: 1. Jakub Słowik - 18. Martin Baran, 7. Sebastian Madera, 4. Michał Pazdan, 14. Marek Wasiluk - 21. Przemysław Frankowski (54, 27. Mateusz Piątkowski), 22. Rafał Grzyb, 20. Maciej Gajos, 8. Patryk Tuszyński, 10. Nika Dzalamidze (58, 6. Taras Romanczuk) - 9. Jan Pawłowski (90, 17. Radosław Jasiński).

żółte kartki: Michalec - Pawłowski.

sędziował: Jarosław Rynkiewicz (Zielona Góra).
widzów: 1800.

1/8 finału Pucharu Polski zostanie rozegrana w dniach 14-30 października. Rywalem Jagiellonii w tej fazie rozgrywek będzie Lech Poznań.

Puchar Polski 2014/2015

elo - 25 września 2014, 19:54:59 - *.internetia.net.pl
elo 1

ehe - 25 września 2014, 19:55:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Liczy sie zwyciestwo

Prysiek_ts - 25 września 2014, 19:55:05 - *.dynamic.chello.pl
Czy wygranie 3:1 po przegrywaniu 1:0 to wymęczony awans?

Rasta - 25 września 2014, 19:56:27 - *.ksi-system.net
Ale druga brama dla jagi w 88 minucie, a trzecia w 92 minucie, dlatego wymęczony.

BadBoy - 25 września 2014, 19:57:13 - *.hfc.comcastbusiness.net
Fajnie myslalem ze przegramy

Hmmm - 25 września 2014, 19:57:39 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
A, co to za różnica w której minucie? Jakoś inaczej się liczą?

BKS - 25 września 2014, 19:57:48 - *.skybroadband.com
Brawo Jaga. Pozdro z Londynu

misiekBKS - 25 września 2014, 19:58:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
brawo jaga!

ada - 25 września 2014, 20:00:10 - *.bialystok.vectranet.pl
Zwycięstwo minimalnym nakładem sił, a szkoda bo można było przetestować młodych zmienników, którym by się pewnie bardziej chciało niż Dżali, czy Frankowskiemu.

as - 25 września 2014, 20:01:21 - *.internetdsl.tpnet.pl
Jaga bardzo słabiutka , jeszcze gorzej wygląda niż za Stokowca.Chrobry powinien prowadzić minimum trzema bramkami.Frankowski bardzo słabiutki,żeby nie trener to pewnie by nie grał nawet w rezerwach tylko w juniorach.

majkel - 25 września 2014, 20:02:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Mam nadzieję ze Dzalamidze i Frankowski następny mecz na ławce, oby Probierz do Frankowskigo nie był tak samo uparty jak Hakto do Gusica, mecz z Lechem w Białymstoku czy w Poznaniu>

ja - 25 września 2014, 20:02:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Gdzie ten Piątkowski się chował przez te lata?

do majkel - 25 września 2014, 20:04:46 - *.internetdsl.tpnet.pl
Tak samo Probierz będzie stawiał na swojego jak Stokowiec na Tosika

Volcan - 25 września 2014, 20:07:39 - *.olsztyn.vectranet.pl
"w końcówce piłkarze gości wykorzystali słabsze przygotowanie fizyczne rywala, dzięki czemu meldują się w 1/8 finału Pucharu Polski" Tak samo jak ze Stomilem. Naciskali Stomil do 50 minuty, a potem dostali 3 bramki, bo brak sił.

Chrobry - 25 września 2014, 20:08:03 - *.limes.com.pl
Szkoda byłem na meczu ta jagielonia jest słaba nasi chłopcy byli lepsi, zabrakło szczęścia , wybijanie piłki przez przestraszonych obrońców w trybuny to śmiech , mieli wiecej szczęścia ,ale brawo nasi chłopcy za walkę do boju chrobry.

męzatka - 25 września 2014, 20:09:40 - *.polkowice.vectranet.pl
Obstawiłam Chrobry - Olimpia Grudziądz 1-3.

las - 25 września 2014, 20:10:38 - *.146.157.164.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
@as.Zwracają uwagę Twoje wpisy krytykujące Trenera Jagi.Masz do niego jakieś uprzedzenie.Wydaje mi się,że nie zasługuje na ciągłe ataki.Pozdrawiam.

Leon - 25 września 2014, 20:11:59 - *.dyn.as47377.net
Brawo Jaga

mmio - 25 września 2014, 20:15:05 - *.kalisz.mm.pl
Dlaczego 90minut.pl podaje, że Jaga z Lechem w następnej rundzie gra na wyjeździe?

ZDZICHU - 25 września 2014, 20:15:24 - *.205.168.145.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
pozdrowienia dla piatkowskiego.bielawa jest dumna

Pozdrowienia dla Piatkowskiego.Bielawianka jest dumna.

leka2 - 25 września 2014, 20:21:34 - *.internetia.net.pl
Nieważnie jak ważne , że awans. Chrobry nie wiem co to za zespół?

ali - 25 września 2014, 20:22:26 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Jak Lech pokona Jagę to trafi w dwumeczu na Zagłębie LUBIN. Zapowiadają się super mecze.
Chrobry 1800 widzów nie ma klimatu dla piłki nożnej.

@mmio - 25 września 2014, 20:23:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Być może dlatego, że Jaga z Lechem w następnej rundzie gra na wyjeździe?

mmio - 25 września 2014, 20:24:47 - *.kalisz.mm.pl
Świetna, bardzo logiczna odpowiedź. Dzięki

Darek - 25 września 2014, 20:32:49 - *.42.133.41
Czy tak ciężko zapoznać się z regulaminem, widzę w Białymstoku mają z tym problem?:/ Mecz 1/8 oczywiście z Poznaniu.

woj70 - 25 września 2014, 20:36:42 - *.prasapodlaska.pl
Jaga gra w Poznaniu na skutek kretyńskiej zmiany regulaminu PP - gdy grają drużyny z jednej ligi, to gospodarzem jest zespół, który był wyżej w minionym sezonie. Z tego powodu Wigry gnały do Świnoujścia. Zamiast grać w Suwałkach przy 3000 widzów, to grano na Flocie przy 300. Najlepiej ma Legia, bo jako mistrz zawsze z rywamami z ekstraklasy zagra u siebie.PZPN gratuluję pomysłu.

kks - 25 września 2014, 20:37:33 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Lech gra z Jaga u siebie dlatego że był w tamtym sezonie wyżej w tabeli od Jagielloni.Jakby Chrobry wygrał z Jaga to jako drużyna z niższej ligi mecz z Lechem graliby u siebie.Nowe przepisy PP.Tak Legia gra z Pogonią,tak grał Zawisza z TSP, Górnik z Koroną.We wszystkich rundach gospodarzami pierwszego lub jedynego meczu będą drużyny grające w niższej klasie rozgrywkowej w dniu losowania (w przypadku, gdy w jednej parze rywalizować będą zespoły z jednego poziomu, gospodarzami będą drużyny występujące w wyższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2013/2014 lub sklasyfikowane na wyższym miejscu w tabeli danych rozgrywek w sezonie 2013/2014)

mike - 25 września 2014, 20:40:17 - *.adsl.inetia.pl
teraz czas na baty w Poznaniu żubry

lelek - 25 września 2014, 20:44:49 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Niezły kwas z tym regulaminem Po wuj losowania?

abc - 25 września 2014, 20:57:52 - *.icpnet.pl
Chrobry spadek ! pewne info !

BKS - 25 września 2014, 21:06:37 - *.skybroadband.com
3:1 to wg was wymeczone zwyciestwo? Ale juz 4:1 to by pewnie byl pogrom :D :D :D

ok - 25 września 2014, 21:08:02 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Gdyby to grała legia pewnie napisaliby że wszystko było pod kontrolą i planowane zwycięstwo!

xxx - 25 września 2014, 21:09:50 - *.tel.tkb.net.pl
Jaki wymęczony? Kto to w ogóle pisze?

mmio - 25 września 2014, 21:19:25 - *.kalisz.mm.pl
@kks Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Nie wiedziałem o tych zmianach.

mmio - 25 września 2014, 21:26:43 - *.kalisz.mm.pl
Mogła by być niezła inauguracja nowego stadionu w Białymstoku.

do xxx - 25 września 2014, 21:35:22 - *.ssp.dialog.net.pl
Ja potwierdzam, zresztą poczytaj relacje ze spotkania na stronie Jagi...

ropa - 25 września 2014, 21:38:28 - *.play-internet.pl
Wymęczone, bo decydującą bramka dla Jagi dopiero w 88 min, a ta trzecia wpadła w doliczonym czasie gdy Chrobry wycofał bramkarza. Ale skoro wygraliście to byliście jednak lepsi. Proste.
@Ali - a skąd ty masz taką pewność że Zagłębie Lubin jest już w 1\4 finału? Czyżbyś miał przecieki że w 1\8 znów sędzia będzie kręcił lody jak za starych dobrych czasów dla Zagłębia? Tylko dla kogo, jak was na mecze chodzi ledwo 2 tyś ludzi jak na meczu z Bytovią

ropa - 25 września 2014, 21:54:07 - *.play-internet.pl
Zapytaj jutro w gimnazjum pana od w-fu, o ile nie masz zwolnienia z ćwiczeń bo za ciężkie ;-)

May - 25 września 2014, 22:40:43 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Do leka 2 . Koles Jestes Zacofany? w Jakim Ty Kraju Zyjesz ?!

kibic Lech - 25 września 2014, 23:35:12 - *.wtvk.pl
No to gratki za awans i spotykamy sie w 1/8 a tam niech wygra lepszy

DENIS - 25 września 2014, 23:44:35 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Chcieli jakby nie mogli ale się udalo

matz77 - 25 września 2014, 23:50:03 - *.7.77.96
Jakie tłumy na stadionie. Wszystko wróciło do normy. Teraz wyjazd w 50 i sen o potędze się skończył. Widzieliście ilu nas było wczoraj na Legii ? To my jesteśmy teraz drugą siłą na dolnym śląsku. Tylko Miedz

fcwm - 26 września 2014, 0:48:05 - *.as13285.net
Wymęczone zwycięstwo, hmmm cóż za piękna nazwa... A może proponuję nazwę: Wszystko pod kontrolą :-) Przecież żadnej dogrywki czy karnych nie było, a i zwycięstwo dwiema a nie jedną bramkę. Ehh te 90minut. Torpiedo Maskwa, hihi

Wheeler ZL - 26 września 2014, 2:23:18 - *.77.124.106
Do matz77 - którą Wy jesteście siłą na Dolnym Śląsku?. Rozumiem,że Śląska nie liczysz.

aaa - 26 września 2014, 4:58:02 - *.glb.pl
Chyba Janka Pawłowskiego trzymają tylko po to żeby nie wyszło jak z Bartkiem który rozstrzelał się po wyjeździe... szkoda że nic wielkiego nie pokazuje.

obiektywny - 26 września 2014, 7:12:17 - *.233.60.65.static.msgaz.pl
jak to prawda z tym że Jaga jedzie do Poznania to uważam ze powinna zrobić jak Wisła i wysłać juniorów.....podbnie niech zrbi Pogoń, olac ten durny PP, niech zrobią finał Lech-Legia, prznajmniej zawodnicy nie będą przemęczeni.....albo niech będą zdrowe zasady tzn meczy i rewanż albo niech teoretycznie słabsza druzyna ma mecz u siebie...

saws - 26 września 2014, 7:40:56 - *.180.230.131.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Brawo Jaga.
Gratulacje z Lublina.

malytsa - 26 września 2014, 8:59:41 - *.homenett.pl
ty sam jestes wymeczony chlopcze!!!

? - 26 września 2014, 11:33:58 - *.173.12.173.tesatnet.pl
obiektywny czego beczysz i co ci się nie podoba? Dlaczego niby Jagiellonia miałaby grac u siebie skoro grając na tym samym szczeblu rozgrywkowym co Lech zajęła niższe miejsce od Lecha co Lechowi jako teoretycznie lepszej drużynie powinno dawać jakąś nagrodę z tego faktu. Legia i Lech jako mistrz i wicemistrz są rozstawione i jakieś korzyści z tego ze zajęły dwa najwyższe miejsca w lidze powinny mieć.

ropa - 26 września 2014, 11:42:51 - *.play-internet.pl
@matz77: akurat twój wpis jako kibica Miedzi brzmi tu bardzo śmieszne :-) Zapomnies już o waszych wyjazdach do Stróży czy Wągrowca w kilka osób? Gdzie do tego wylapaliscie w trąbe. Ciekawe ilu was teraz pojedzie do Świnoujścia? Chrobrego było tam 180 typa. Was pewnie będzie mało, bo strach by po drodze nie trafić na Falubaz, Stilon czy Pogoń będzie większy

matz77 - 26 września 2014, 12:23:41 - *.7.77.96
@ropa nie ma kogo się bać po drodze. Zagłębie jest cieńkie. Chrobry i Falubaz tak samo a o Stilonie nawet się nie będe wypowiadał. Pogoń na nas nie poluje. 200 nas pojedzie. A te dwa ostatnie oklepy to przypadek.

ZakOrek - 26 września 2014, 13:13:22 - *.play-internet.pl
Zgadzam się z Matz 77. Z Legnicy wyruszy nad morze duży tabor bo liczymy na zysk z występów przy akordeonach i tamburynach. Poza tym wszyscy są ciency przy nas i nas o tym cały czas przekonuje Roman Andersen. A on jak wiadomo prawdę powiada.

do ? - 26 września 2014, 13:29:08 - *.233.60.65.static.msgaz.pl
skoro są tak uprzywilejowani to czemu np Legia nie grała z Miedzią u siebie?- co z tego że to inna liga? a moze zrobić finał dla tych zespołów i finito.....teraz rozumiem Smudę.....poza tym nie zmienia sie reguł w trakcie gry....olac ten puchar ciepłym moczem

:) - 26 września 2014, 13:42:52 - *.matcom.com.pl
I bardzo dobrze, że sobie olewacie i zrzekacie się beneficjum gry w pucharach, bo tylko niweczycie dorobek punktowy w rankingu UEFA, tak jak m.in. Zawisza. Zaściankom dziękujemy - Arrive Derci

Po - 26 września 2014, 14:34:10 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
W białym Jaga by pojechała Leszka na luzie, jak prawie zawsze ostatnimi laty.

majki - 26 września 2014, 14:50:06 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wszystko jest ukartowane pod finał Legia-Lech, łącznie z kretyńską zmianą w regulaminie, że gospodarzem jest drużyna, która skończyła rozgrywki wyżej. Mam nadzieję, że ktoś popsuje im tę sztuczną manipulację i chamskie kalkulacje. Może finał Pogoń-Jaga? Rewanż za 2010 rok?

odp - 26 września 2014, 17:09:07 - *.173.12.173.tesatnet.pl
obiektywny możesz płakać i olewać ten puchar nikt ci tego nie zabroni Jeszcze raz zespoły z niższych lig dostają szanse i graja u siebie a przy zespołach grających na tym samym szczeblu decyduje miejsce w tabeli poprzedniego sezonu! Nikt nie bronił Jagiellonii być wyżej od Lecha ale skoro tego nie potrafiła to niby dlaczego ma ona być uprzywilejowana? Nowe zasady były ustalane przed losowaniem PP i dla każdego są takie same. Rok temu Lech i Legia były w podobnej sytuacji i jakoś do finału nie dotarły.

arkanastra - 26 września 2014, 20:14:38 - *.158.219.125.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Ile kibiców 1800 ? Wstyd ! Teraz ilu was na wyjazd pojedzie ?15 osób ? Cienizna i dno. Zero tłumaczenia. Do Miedzi Legnica i Zagłębia Lubin to macie daleko i to bardzo. POZDRAWIAM.

orsonra - 26 września 2014, 20:19:31 - *.9.140.132
To cieniasy i tyle. W internecie się spinają a telefonów nieodbierają. Chrobry nieistnieje. Ostatnio mieli mecz derbowy w Lubinie i ultras Chrobry nic niepokazał. Od strony opraw to wielkie zero. Ustawić się z wsią za lasem też niechcieli bo w majty narobili jak falubaz zobaczyli i Zawisze. To taka ekipa co ma dużo do powiedzenia w sieci. Źycie weryfikuje to kim są. A kim ? Nikim ! Wydygali w Lubinie po meczu. Tylko Miedź.

grant - 27 września 2014, 9:42:34 - *.31.120.225.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
@orsonra -zobaczymy czy wy nie wydygacie pajacyku.Już ochronkę od kiepskich sobie szykujecie,dwa miesiące przed meczem?

domel - 1 października 2014, 16:49:42 - *.centertel.pl