9 października 2014, 22:34:35 - mistico
eME: Fedor Černych i Konstantin Vassiljev wystąpili w meczu Litwa - Estonia

Piłkarz Górnika Łęczna Fedor Černych (Litwa) i zawodnik Piasta Gliwice Konstantin Vassiljev (Estonia) zagrali w meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy Litwa - Estonia 1-0 (0-0). Černych rozegrał pełne 90 minut, natomiast Vassiljev wszedł na boisko w 76. minucie, kiedy to opuścił je Joel Lindpere. Cały mecz na ławce rezerwowych gospodarzy spędzili dwaj bramkarze - Emilijus Zubas (GKS Bełchatów) i Vytautas Černiauskas (Korona Kielce).

9 października 2014, 20:45 - Wilno (LFF stadionas)
Litwa 1-0 Estonia
Saulius Mikoliūnas 76

żółte kartki: Vytautas Andriuškevičius, Egidijus Vaitkūnas - Sergei Zenjov, Ken Kallaste.
czerwona kartka: Ken Kallaste (86. minuta, Estonia, za drugą żółtą).

sędziował: Carlos Clos Gómez (Hiszpania).

W drużynie Litwy cały mecz rozegrali m.in. Georgas Freidgeimas (wcześniej Łódzki KS), Tadas Kijanskas (były piłkarz Jagiellonii Białystok i Korony Kielce), Vytautas Andriuškevičius (w przeszłości Lechia Gdańsk) oraz Mindaugas Panka (wcześniej Widzew Łódź i Ruch Chorzów). W ostatniej minucie boisko opuścił Deivydas Matulevičius (w przeszłości Odra Wodzisław Śląski i Cracovia), który zanotował asystę przy bramce. W jego miejsce wszedł Ričardas Beniušis. Mindaugas Kalonas (kiedyś Stomil Olsztyn) został zmieniony w 63. minucie przez Sauliusa Mikoliūnasa. Były bramkarz Wisły Kraków Sergei Pareiko rozegrał w barwach Estonii pełne 90 minut, natomiast od 64. minuty grał Henrik Ojamaa (wcześniej Legia Warszawa), który wszedł w miejsce Sergeia Zenjova. Na ławce rezerwowych Litwy był ponadto Vytautas Lukša (kiedyś Polonia Warszawa). W drużynie gości wśród rezerwowych znajdował się natomiast Igor Morozov (w przeszłości Polonia Warszawa).

kibic1 - 9 października 2014, 22:37:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Co Vassiljev ciągnie gre Estoni aż miło patrzec oby to samo grał w naszej Ekstraklasie. Szuka gry, gra bardzo szybko, każda akcja przez niego no powinniśmy sie nim troche pocieszyc.

janusz - 9 października 2014, 22:44:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Europa ekstraklasą stoi!

@@@ - 9 października 2014, 22:51:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
To chyba najdłuższa w historii serwisu lista powiązań z polską liga w jednym meczu :D

DENIS - 9 października 2014, 22:53:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Chłopaki

niezapomni - 9 października 2014, 22:59:42 - *.141.166.34
my polacy nie zapomnieliśmy naszego braterstwa i przyjaźni z litwą które w wyniku politycznych gierek naszych anglosaskich i germańskich wrogów zostały rozbite

jacek - 9 października 2014, 23:19:40 - *.dynamic.chello.pl