29 października 2014, 22:36:13 - mistico
Janczyk z Badíą bełchatowian biją

W drugim dzisiejszym meczu 1/8 finału Pucharu Polski Piast Gliwice wygrał na własnym stadionie z GKS-em Bełchatów 5-0 (3-0). Po dwie bramki dla Piasta zdobyli Gerard Badía i Dawid Janczyk. Ozdobą meczu był gol Konstantina Vassiljeva, który przelobował Emilijusa Zubasa z ponad czterdziestu metrów.

Na początku meczu na indywidualny rajd zdecydował się Michał Mak, który ruszył prawą stroną boiska, po czym zbiegł do środka i oddał niecelny strzał. W 8. minucie Piast wyszedł na prowadzenie. Sędzia podyktował rzut wolny dwadzieścia pięć metrów od bramki GKS-u. Do piłki podszedł Gerard Badía i uderzył tuż przy bliższym słupku nie dając żadnych szans bramkarzowi. Dwie minuty później z dystansu w sam środek bramki trafił Łukasz Hanzel. Kolejna groźna sytuacja miała miejsce po kwadransie wyrównanej gry. Badía dośrodkował z rzutu rożnego, a Hebert uderzył głową. Adrian Basta próbował wybić futbolówkę, ale zrobił to na tyle niefortunnie, że był bliski zaskoczenia własnego bramkarza. Na szczęście dla gości, Emilijus Zubas wykazał się refleksem i przerzucił piłkę nad poprzeczką. W 36. minucie było 2-0. Bartosz Szeliga ruszył prawym skrzydłem i zagrał w pole karne do Dawida Janczyka, który mocno uderzył na bramkę z jedenastu metrów. Zubas odbił piłkę, lecz tę przejął jeszcze Badía. Hiszpan natychmiast strzelił ponad leżącym bramkarzem. Gliwiczanie zdołali przed przerwą zdobyć trzeciego gola, przy którym znów spory udział miał Badía. Piotr Brożek podał do będącego na lewym skrzydle Hiszpana, który świetnym przyjęciem piłki minął Bastę i zacentrował do Janczyka, który pewnie wygrał pojedynek z Zubasem.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo podobnie do pierwszej. Andreja Prokić zagrał do Maka, a ten przestrzelił z linii pola karnego. Po chwili odpowiedzieć próbował Janczyk, ale jego uderzenie z narożnika pola karnego pewnie złapał Zubas. W 51. minucie Badía podał do Janczyka, a ten wbiegł w pole karne, lecz obrońcy przeszkodzili mu w oddaniu strzału. Piłka trafiła ostatecznie do Szeligi, który trafił wprost w bramkarza GKS-u. Cztery minuty później po rzucie rożnym niecelnie uderzył Paweł Baranowski. Po chwili Konstantin Vassiljev zagrał w pole karne do Sašy Živca, a ten został sfaulowany przez Grzegorza Barana. Rzut karny pewnie wykorzystał Janczyk. Następnie Adam Mójta zacentrował w pole karne, a po strzale Bartosza Ślusarskiego piłkę z linii bramkowej wybił Hanzel. Futbolówka trafiła jeszcze do napastnika GKS-u, ale ten uderzył niecelnie. W 71. minucie Zubas obronił mocny strzał Szeligi z dystansu. Piłka trafiła jeszcze pod nogi Carlesa Martíneza, lecz zbyt długo zwlekał on z oddaniem strzału. Trzy minuty później padł piąty gol dla Piasta. Janczyk podał do Vassiljeva, a ten z ponad czterdziestu metrów przelobował Zubasa. Po chwili Janczyk zagrał na wolne pole do wybiegającego Szeligi, który wbiegł w pole karne i z ostrego kąta mocno uderzył w światło bramki. Bramkarz bełchatowian zdołał złapać futbolówkę. W 85. minucie Brożek zagrał niedokładnie i piłkę przejął Baran, po czym strzelił z dystansu obok słupka. Po upływie trzech minut Mójta zacentrował w pole karne, a Mak głową posłał futbolówkę nad poprzeczką. Po chwili mocno z dystansu uderzył Szymon Sawala, a wprowadzony w drugiej połowie Alberto Cifuentes sparował piłkę na rzut rożny. Następnie po dośrodkowaniu Maka niecelnie główkował Błażej Telichowski.

29 października 2014, 20:45 - Gliwice (Stadion Miejski)
Piast Gliwice 5-0 GKS Bełchatów
Gerard Badía 8, 36, Dawid Janczyk 45, 63 (k), Konstantin Vassiljev 74

Piast: 1. Jakub Szmatuła (68, 91. Alberto Cifuentes) - 22. Tomasz Mokwa, 3. Csaba Horváth, 33. Hebert, 19. Piotr Brożek - 26. Bartosz Szeliga, 4. Carles Martínez, 20. Łukasz Hanzel, 18. Matej Ižvolt (34, 12. Saša Živec), 21. Gerard Badía (60, 84. Konstantin Vassiljev) - 15. Dawid Janczyk.

GKS: 22. Emilijus Zubas - 17. Adrian Basta, 5. Paweł Baranowski, 66. Błażej Telichowski, 15. Adam Mójta - 21. Alexis Norambuena (46, 8. Andreja Prokić), 3. Grzegorz Baran, 20. Patryk Rachwał (46, 6. Szymon Sawala), 19. Kamil Poźniak (73, 30. Kamil Wacławczyk), 9. Michał Mak - 18. Bartosz Ślusarski.

żółta kartka: Szeliga.

sędziował: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).
widzów: 1231.

W 1/4 finału, która zostanie rozegrana 4 i 18 marca, Piast zagra z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Puchar Polski 2014/2015

hjk777 - 29 października 2014, 22:37:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dawid Janczyk Dawid!

wiwernołak - 29 października 2014, 22:38:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Piast powstał z kolan! Janczyk zmartwychwstał!

dani - 29 października 2014, 22:39:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
PANOWIE TO JEST KABARET.. Rozumiem 5 od Lecha ale od Piasta.. Ta nasza drużyna z tygodnia na tydzień coraz słabiej gra. Szczęśliwa wygrana z Górnikiem nic nie zmienia. Obecnie brak stylu i pomysłu na grę, a trener nic nie zmienia w ustawieniu ani w personaliach. Baranowski poniżej krytyki dziś zagrał, choć to on utrzymywał stały poziom. Wacek głodny gry a reszta już zmęczona sezonem chyba ;(

Ketald - 29 października 2014, 22:39:20 - *.eaw.com.pl
Frekwencja też bije po oczach

lewsw - 29 października 2014, 22:39:55 - *.dynamic.chello.pl
janczyk krol, do kadry!!

dani - 29 października 2014, 22:40:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ale, czy wygrywasz czy nie, JA i tak kocham Cie!!

kamil - 29 października 2014, 22:40:33 - *.135.163.136.static.kolnet.eu
piastunki utrzymac forme strzelecka na podbeskidzie zycze wam tam wygranej

yahooGKS - 29 października 2014, 22:40:52 - *.toya.net.pl
Masakra co my gramy, zero jakiejkolwiek formacji. Nawet obrona, która traciła tak mało bramek dzisiaj była dziurawa na maxa.
Gramy tragedię i ktoś musi tym zespołem wstrząsnąć.

Zdzichu K. - 29 października 2014, 22:41:45 - *.centertel.pl
Te puste trybunki stadioniku tak samo wstydliwe jak gra zaprezentowana przez GKS..

alojz - 29 października 2014, 22:45:58 - *.play-internet.pl
A gra KSG zachwyca cały świat.pilnuj swojego podwórka. W 2meczach u siebie stracić 9 bramek

Nedved - 29 października 2014, 22:48:46 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Czas zmienić kierunkowy do Bełchatowa na 50.

SG 1945P - 29 października 2014, 22:53:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jak można ustalać w ostatnich dniach października, w środku tygodnia gdy panuje znaczny chłód mecze o godzinie 20.45 podczas już zmiany czasu na zimowy.
Gdyby zaszła konieczność dogrywki, a następnie rzutów karnych, to mecz skończyłby się około północy. Przecież należy jeszcze dotrzeć do domu, a rano wyjść do pracy względnie do szkoły. Dla kogo są takie mecze?. Gdyby ten mecz odbył się, a powinien 4 godziny wcześniej to zamiast 1231 widzów
byłoby ich co najmniej 4 tysiące. Czy czasami włodarzom klubu myślenie nie sprawia bólu?.

KSP - 29 października 2014, 22:53:24 - *.163.235.243.reserved.voxility.com
Swietna liczba kibicow. W Gliwicach jest moda na Piasta. To widac. Czy liga czy puchar. Multum.

Mbo - 29 października 2014, 22:53:34 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Janczyk ma zadebiutowac w Ekstraklasie. Juz nie moge patrzec na tych Hiszpanow, Bosniakow w Ekstraklasie. Dajcie mu szanse!

xxxx - 29 października 2014, 22:54:39 - *.play-internet.pl
belchatow wie co czul wczoraj gornik. z duzo slabszym rywalem takie becki.

Maniek - 29 października 2014, 22:54:40 - *.219.99.236
@Nedwed albo czas zmienić leki

12 - 29 października 2014, 22:55:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
pytanie do bełchatowian co wy chcecie skoro skład to sam szrot i odpad z innych klubów? trenera chcecie wzwolic zeby wstrzasnac zawodnikami? przeciez to bez sensu skoro umiejetnosci brakuje

DENIS - 29 października 2014, 22:57:43 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Janczyk Powstał I Wrócił z hukiem Brawo Dawid

5-ty - 29 października 2014, 22:59:51 - *.dynamic.chello.pl
godzinę meczu nie ustala klub tylko Polsat!!!

@Gliwiczan - 29 października 2014, 23:00:19 - *.clubnet.pl
@KSP i cokolwiek ksg
W Gliwicach ludzie maja prace, co znaczy tyle ze musza rano wstac, w przeciwienstwie do nierobow z zabrza, ktorzy moga balowac do 3 w nocy bezkarnie

VIP - 29 października 2014, 23:00:41 - *.syrion.pl
Cieszy mnie wygrana Piasta, ale Bełchatów odpuscił sobie puchary i nie podniecam sie tym wynikiem, bo w lidze może być róznie.
Wygrali z Legią by potem przegrać kolejne trzy mecze, więc nie ma co sie podniecac

antopol16 - 29 października 2014, 23:03:01 - *.centertel.pl
Ketald - Jaki przeciwnik, taka frekwencja.

Pomorzanin - 29 października 2014, 23:05:14 - *.free.aero2.net.pl
A zakompleksieni o frekwencji.Spojrzcie na swoja w PP .Zal mi was i waszych rodzicow

Pomorzanin - 29 października 2014, 23:07:33 - *.free.aero2.net.pl
nie jestem w temacie gornego slaska ale ci z zabrza to jak wkdze maja wielki kompleks Piasta.Ale nie dziwie sie skoro nie macie nawet stadionu i zyjecie na dlugach

ziutek - 29 października 2014, 23:09:29 - *.nowydwormazowiecki.vectranet.pl
Jakiś protest kibiców na Piaście?

wewetw - 29 października 2014, 23:14:43 - *.gliwice.vectranet.pl
Taki sam jak wczoraj w zabrzu na 3 tys bylo 2,500 a przeca ksg sie szczyca duza widownia.

roro - 29 października 2014, 23:19:12 - *.icpnet.pl
Puchar Polski to się dopiero jutro zaczyna ;)

ml - 29 października 2014, 23:25:10 - *.dynamic.gprs.plus.pl
a zaboli wczoraj bylo na kompromitacji z TSP az 760 osob wiecej...zaraz napisza ze zmniejszyli pojemnosc do 2 tys...gimbusy PP niestety u nas w Polsce nie cieszy sie wielka estyma...

pepe - 29 października 2014, 23:30:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jaki sponsor taki zespol. Zostancie GKSem w II lidze niz sie osmieszac.

JorgPG - 30 października 2014, 0:13:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pogrom z rezerwowym składem Piasta! :D

\*^*^*/ - 30 października 2014, 1:02:35 - *.20-1.cable.virginm.net
bełchatowian? Kogo, czego - dopełniacz, rzeczownik. Duża litera. Dziękuję ;)

Edek Kowal - 30 października 2014, 2:40:06 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wróciłem późno do domu i dopiero teraz zobaczyłem skrót meczu. Piękne bramki, widowiskowa gra Piasta, ale to co zrobił z obrońcą Bełchatowa Badia przed asystą do Janczyka na 3:0, to było bezczeszczenie zwłok! Zobaczcie, sobie w 0:59 sekundzie. Ja obejrzałem już ze dwadzieścia razy

piwowar - 30 października 2014, 3:02:30 - *.tel.tkb.net.pl
Janczyk, i Vassiljev już kiedyś udowodnili, że potrafią grać w piłkę. Jurado oraz przebłyski Wilczka i Badii z dobrą formą Brożka... pozostawiają bardzo otwartą wersję, iż Piast będzie w grupie mistrzowskiej. Jak Garcia to dobrze ogarnie i poukłada może być ciekawie na wiosnę. Lecz to tylko teoria

do \*^*^*/ - 30 października 2014, 3:34:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
nazwy określające mieszkańców miast piszemy małą literą, nieuku

Wisnia - 30 października 2014, 5:23:51 - *.98.45.124
Janczyk wraca do kadry.Szkoda, ze Legia nie byla tak cierpliwa i odesłala go z kwitkiem.Maja słabego Sa i weterana Sagana, zfolny Arak tula sie po wypozyczeniach, szklany Gui oraz Ronan wisza na liscie plac, a mietnota Pinto bierze ponad 100 tys.za Nic!!! Gdzie tu logika? A Janczyk? Bohater Gliwic!

olo - 30 października 2014, 6:06:32 - *.adsl.inetia.pl
Wisnia ale ty glupi jestes

do Wisnia - 30 października 2014, 6:06:53 - *.116.36.97
Dobrze Dawidku rozumiemy Twoj bol. Trzeba bylo trenowac - nie pic w Legii;)

roemke - 30 października 2014, 6:25:24 - *.centertel.pl
Janczyk słaby...w ekstraklasie nic nie zaistnieje. Zubas gra piach i nie dziwi fakt, że siedzi tylko na ławie.

annap - 30 października 2014, 8:00:26 - *.dynamic.chello.pl
I tylko szkoda, że nie zagramy z żabolami dwóch meczy na wiosnę!!!!!!SZKODA!!!!!!

saczers - 30 października 2014, 8:03:31 - *.2.179.146
Brawo Murzyn.. Wreszcie coś strzelasz może by tak powrót w rodzinne strony i regularna gra ????

zurek - 30 października 2014, 8:43:10 - *.dynamic.chello.pl
Brawo Dawid. Początek dobry. Oby tak dalej. Obyś się opanował.

piotrek - 30 października 2014, 8:59:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
gdzie są teraz ci co podniecali się bełchatowem ?
niemalże 1 skład i takie baty od przeciętnego piasta ?

ml - 30 października 2014, 9:34:34 - *.174.58.208
Badia to jeden z najlepszych pikarzy ligi!wczoraj co chlopaki grali to poezja,zmaitli Bełchatow pod dywan bez mrugniecia oka,a Vassiljew postawil wisienke na torcie...Brawo trener Garcia!

ml - 30 października 2014, 9:43:10 - *.174.58.208
piotus Piast zmiotl Bełchatow pod dywan bez dwoch zdan....i nie przecietny Piast,sklad mamy na 3 miejsce w tabeli

KKS - 30 października 2014, 11:25:41 - *.adsl.inetia.pl
brawo Sączersi(Jańczyk i Szeliga)moze kiedys zagaracie razem w reprezentacji do tego jeszcze Korzym

jotbe - 30 października 2014, 11:59:54 - *.19.am.szczecin.pl
Kręcimy karuzelę!!! ;)
Kiereś wyleci, za niego Wdowczyk, po tej kolejce z Korony wyleci Tarasiewicz, to go wezmą do Lechii, która zwolni Untona, a Kiereś do Kielc - tak bym to widział przed przerwą na kadrę

alberto - 30 października 2014, 13:14:42 - *.customers.d1-online.com (*.155.113.66)
Kazdy popelnia bledy David tez gdzies sie pogubil ale chwala chlopakowi za to ze potrafil sie pozbierac do kupy wygrac z nalogiem tak jak ja swego czasu.I nie wstydze sie tego!!!Bo alkoholizm jest choroba tylko trzeba chciec z tym zerwac a malolaty morde ciesza nie wiedzac jakie to zlo czyni w zyciu...David tak trzymaj chlopie!!!

max10 - 30 października 2014, 14:28:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jabber tytuł może być śmieszny, nie rozumiem jak tytuł może ośmieszać autora czy być wieśniacki? Według jakich kryteriów, twojego widzimisię? I powiedz poetom, że rymy są wieśniackie to cię wyśmieją. A co do meczu to Piast już z Jagiellonią nie grał źle, brakowało skuteczności o co się postarali w meczu z GKS-em, ale z góralami w poniedziałek raczej wtopią.

5 mało !! - 30 października 2014, 15:07:38 - *.play-internet.pl
ten zubas wspaniały hahhaha

DP - 30 października 2014, 18:01:36 - *.play-internet.pl
Pierwszy skład 5. drużyny ekstraklasy przegrywa z rezerwami klubu, który broni się przed spadkiem. Takie rzeczy tylko w polskiej lidze.

Medioznawc - 30 października 2014, 18:32:25 - *.c0.msk.pl
@max10 To jest jedna z podstawowych zasad dziennikarskich - tytuł nie powinien się rymować. To po prostu dziecinne. Inną sprawą jest, że nie ma już dziennikarzy, są tylko pracownicy mediów.

oki - 30 października 2014, 19:25:56 - *.158.221.41