4 marca 2015, 19:52:31 - piter
Podbeskidzie bliżej awansu

Piast Gliwice przegrał 1-2 (0-0) na własnym stadionie z Podbeskidziem Bielsko-Biała w pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Polski. Prowadzenie gościom dał w 64. minucie z rzutu karnego Dariusz Kołodziej. Parę minut później było 0-2 za sprawą Piotra Malinowskiego. W 85. minucie kontaktowego gola dla Piasta zdobył Daniel Ciechański. Rewanż odbędzie się 19 marca o 16:00 w Bielsku-Białej. Zwycięzca dwumeczu zagra z lepszym z pary Legia - Śląsk.

W 6. minucie gry Dawid Janczyk otrzymał piłkę z głębi pola, przebiegł z nią kilka metrów, po czym będąc na 11. metrze uderzył obok prawego słupka bramki. Kilkadziesiąt sekund później Radosław Murawski zagrał na wolne pole do Bartosza Szeligi, który nie zdołał opanować futbolówki w polu karnym. Podbeskidzie odpowiedziało niecelnym strzałem Macieja Korzyma i celnym uderzeniem Dariusza Kołodzieja. Następnie na strzał lewą nogą z 20 metrów zdecydował się Kamil Wilczek, ale przy jego uderzeniu zabrakło precyzji, piłka minęła bramkę Richarda Zajaca. W 19. minucie z rzutu rożnego wrzucał Kołodziej, najwyżej w polu karnym wyskoczył Róbert Demjan. Słowacki napastnik uderzył z pięciu metrów w poprzeczkę. Po chwili Artur Lenartowski minął w środku pola kilku graczy Piasta, po czym podał do Korzyma, a ten z linii pola karnego uderzył metr obok bramki. Po drugiej stronie boiska na indywidualną akcję zdecydował się Saša Živec. Lewoskrzydłowy gospodarzy ruszył w kierunku pola karnego i oddał strzał z 16 metrów. Zajac z trudem odbił piłkę na rzut rożny. Tuż przed przerwą soczystym uderzeniem popisał się Kołodziej, lecz pewnie w bramce zachował się Dobrivoj Rusov.

Drugą połowę rozpoczął bardzo niecelny strzał Szeligi z dalszej odległości. Po chwili Živec zbiegł z lewej strony do środka i kopnął do Szeligi. Były piłkarz Sandecji przełożył piłkę na lewą nogę i strzelił obok bramki. W 55. minucie kolejną szansę miał Živec, ale piłka po jego uderzeniu wyszła jedynie na rzut rożny. Dwie minuty później mocno z dystansu, lecz niecelnie kopnął Paweł Moskwik. Piast atakował dalej. Świetną sytuację zmarnował Živec, który obrócił się z futbolówką w polu karnym i z najbliższej odległości trafił wprost w golkipera bielszczan. W 63. minucie sędzia Marcin Szczerbowicz podyktował rzut karny dla Podbeskidzia za zagranie piłki ręką przez Moskwika. Do piłki podszedł Kołodziej i pewnym strzałem w lewy róg dał prowadzenie swojej drużynie. Po chwili było 0-2. Wprowadzony po przerwie Piotr Malinowski zbiegł z lewej flanki do środka i silnym kopnięciem przeniósł piłkę nad ofiarnie interweniującym Rusovem. Gospodarze mogli odpowiedzieć za sprawą Daniela Ciechańskiego, ale ten z kilku metrów główkował niedokładnie. Młody napastnik Piasta kilka minut później miał kolejną szansę na zdobycie gola. Również i tym razem z jego uderzeniem zza pola karnego poradził sobie Zajac. W 83. minucie przy próbie dośrodkowania w słupek trafił Živec. Piłka trafiła jeszcze pod nogi Łukasza Hanzela, który przestrzelił w dobrej sytuacji. Dwie minuty później Ciechański dopiął swego. Z prawego skrzydła dośrodkowywał Tomasz Mokwa, Ciechański przyjął piłkę na klatkę piersiową i pewnym strzałem zmniejszył rozmiary porażki. Kilka chwil później fatalnie z paru metrów spudłował Wojciech Kędziora. Były zawodnik Zagłębia Lubin podobny strzał oddał w doliczonym czasie gry, tym razem z dalszej odległości. Następnie niedokładnie z dystansu strzelał Živec. W ostatniej akcji meczu świetnym strzałem z ponad 30 metrów popisał się Idrissa Cissé, piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

4 marca 2015, 18:00 - Gliwice (Stadion Miejski)
Piast Gliwice 1-2 Podbeskidzie Bielsko-Biała
Daniel Ciechański 85 - Dariusz Kołodziej 64 (k), Piotr Malinowski 67

Piast: 31. Dobrivoj Rusov - 22. Tomasz Mokwa, 3. Csaba Horváth, 28. Kornel Osyra, 11. Paweł Moskwik - 26. Bartosz Szeliga, 9. Radosław Murawski (74, 84. Konstantin Vassiljev), 20. Łukasz Hanzel, 10. Kamil Wilczek (58, 95. Daniel Ciechański), 12. Saša Živec - 15. Dawid Janczyk (68, 24. Wojciech Kędziora).

Podbeskidzie: 1. Richard Zajac - 21. Tomasz Górkiewicz, 4. Gracjan Horoszkiewicz, 90. Kristián Kolčák, 37. Róbert Mazáň - 32. Adam Pazio, 9. Dariusz Kołodziej, 22. Artur Lenartowski, 20. Wojciech Trochim (46, 8. Piotr Malinowski) - 23. Róbert Demjan (60, 99. Idrissa Cissé), 77. Maciej Korzym (75, 27. Adam Deja).

żółte kartki: Horváth - Mazáň, Pazio.

sędziował: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).

Szabla - 4 marca 2015, 19:54:46 - *.toya.net.pl
Mam pytanie czysto kibocowskie.Dlaczego Piastunki bez żadnej flagi na meczu???

SzK - 4 marca 2015, 19:54:52 - *.core.ynet.pl
Podbeskidzie mimo słabej końcówki ,myślę ,że może nawet wyeliminować Śląsk bądź Legię.

Brawo - 4 marca 2015, 19:55:52 - *.play-internet.pl
Dziś dla Podbeskidzia gole strzelali byli piłkarze Górnika, w sobotę zaś będą strzelać obecni

wuzel - 4 marca 2015, 19:56:08 - *.174.163.251
To co robi Zajac to jest skandal. Czy w Podbeskidziu nie ma żadnego juniora który potrafi choć trochę bronić?

Chris - 4 marca 2015, 20:00:53 - *.centertel.pl
Brawa dla Podbeskidzia. Oby tak dalej.

seba87 - 4 marca 2015, 20:01:14 - *.dynamic.mm.pl
Poziom sędziego taki że aż oczy bolą...
Sprawiedliwy wynik to remis...

do wuzel - 4 marca 2015, 20:01:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
W tym meczu nie mozna winic Zajaca. Pilka skoczyla mu na kupce ziemi i nie mogl tego obronic. Tak jakby dostal strzal po rykoszecie.

JohnyKSG - 4 marca 2015, 20:06:23 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Brawo Kołodziej i Malinowski! Byli Górnicy pokazali kurczakom ich miejsce w szeregu!
"Gwiazdy" oszczędzono na...sobotę.
Dzieciaki z młynka już się zastanawiają,gdzie się ukryć w sobotę.."-)

wuzel - 4 marca 2015, 20:06:37 - *.174.163.251
Nie zgadzam się z tym, że piłka Zajacowi skoczyła. Jemu zawsze coś wyskoczy. Proszę o podanie daty meczu Zajaca w którym nie zrobił wielkiego błędu. Ten gość to obecnie chodzący błąd choć klub wiele mu zawdzięcza i nie można o tym zapominać. Bukiet kwiatów, pożegnalny mecz i do domu.

Drozdowaty - 4 marca 2015, 20:07:20 - *.multi-net.eu
Bardzo dobrzy komentatorzy spotkania dawno się tak nie uśmiałem

Żywiec - 4 marca 2015, 20:09:16 - *.play-internet.pl
No wynik bardzo fajny myślę że spokojnie Piast przejdziemy na uwagę zasługuje Malina wypracowany karny a druga bramka stadiony świata dobrze że się chłopak odblokował bo tyle serducha co On to mało kto zostawia.Do zobaczenia w niedzielę z Koroną.

futbolista - 4 marca 2015, 20:11:05 - *.bois.qwest.net
ten pan sedzia jest b.dobrym.powinien regularnie sedziowac Extra lige.szacun!!!!

annap - 4 marca 2015, 20:13:45 - *.dynamic.chello.pl
Nic nie napiszę, bo szkoda słów !!!!!!!!!!!!!

werr - 4 marca 2015, 20:13:53 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Brawo TSP! Ja się tylko pytam co robił na boisku Cisse. Tak słabego zawodnika w Podbeskidziu jeszcze nie było. To jest istny dramat, katastrofa i wstyd. Gdy Cisse wchodzi na plac gry, gramy w osłabieniu...Jeszcze raz gratulacje za zwycięstwo, z Cisse w składzie czyli jakby poprzeczka była zawieszona dużo wyżej a mimo wszystko wygraliśmy.

antek - 4 marca 2015, 20:14:11 - *.ssp.dialog.net.pl
na Zajaca nie ma co narzekac, bo przy golu widac jak piłka skoczyła na kepe trawy i całkowicie zmieniła kierunek, super trawa jak na ekstraklasie, kepy trawy jak na pastwisku dla krów

komornik - 4 marca 2015, 20:23:08 - *.adsl.inetia.pl
@Brawo będą strzelać ale klocki do porcelanowego tronu

wuzel - 4 marca 2015, 20:26:08 - *.174.163.251
werr/ zgadzam się co do Cisse. Facet wchodzi w drugiej połowie i po 5 minutach nie ma sił na bieganie. Wydaje się też, że kilka kilogramów ma do zrzucenia "na już"

TSPowiec - 4 marca 2015, 20:39:21 - *.adsl.inetia.pl
Cisse, Zajac i Górek... w sumie to graliśmy w 8.. Wynik idzie w świat. Rysiu puścił babola nie ma co go bronić. Górkiewicz niemiłosiernie wkręcany w murawę (po prostu się nie nadaje, sorry). A to co odpierniczał Cisse.. Nadaje się raczej na zbiór ogórków w Niemczech niż do kopania gały. Rewanż jest sprawą otwartą. Do zobaczenia na Koronie!

Czyli finał Lech - Śląsk

tomektsp - 4 marca 2015, 21:09:35 - *.opera-mini.net (*.77.124.146)
w tym meczu bym niewinil Zajaca bo wybronil duzo trudnych pilek. Ktos pisal czy niema zadnego juniora ktory by troche lepiej bronil. Tak tylko gdyby takiego dac i by tsp by przegralo przez bramkarza bylo by czemu niedaliscie Zajaca i kolo sie zamyka

Klawy - 4 marca 2015, 21:17:54 - *.proxnet.pl
Dżony z ksg spięty jak zawsze nie popuść stary do soboty.

Brawo - 4 marca 2015, 21:26:36 - *.play-internet.pl
@komornik przypomnisz sobie moje słowa jak będziesz wychodził zasmucony z Tesco Areny

aspius - 4 marca 2015, 21:27:03 - *.dynamic.mm.pl
Zajac nigdy jako bramkarz mnie nieprzekonywał , ale dzisiaj bronił bardzo dobrze. Piłka pdskoczyła na kartoflisku i dlatego nie wybronił, ale to trzeba było zauwazyc, ja ogladełem w okularach i nie miałem z tym problemu, jesli ktos nie zauwazył to moge podac adres do dobrego okulisty. I jeszcze jedno gralismy w mocno rezerwowym składem, mówie o wyjsciowej jedenastce. Cise??????

LuckyKSG - 4 marca 2015, 21:35:16 - *.dynamic-ra-2.vectranet.pl
Dwa razy dostać u siebie w czape w jednym tygodniu to już przesada!! Dziś z Podbeskidziem a w sobotę z Górnikiem !

Torcida - 4 marca 2015, 21:39:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Do @komornik smiej sie smiej dzieciaku kibice Polonii Bytom i Odry Wodzislaw też sie smiali i teraz graja gdzie graja jedni w 3 lidze a ci drudzy nawet nie wiem czy sa w a klasie żeby ten twój smieszny klubik zwany piastem do nich nie dołączył.

Torcida - 4 marca 2015, 21:41:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

LuksTSP - 4 marca 2015, 21:44:43 - *.10.137.187
tak jak miałem tapetę Maliny po PP z Lechem,
gdzie można obejrzeć skróty i bramki ze sloneczka.??

Gliwiczani - 4 marca 2015, 22:05:51 - *.clubnet.pl
Ale się żabole w necie napinacie w temacie o cudzych drużynach, śmieszne dzieci. A do TSP, zanim zaczniecie ferować ostateczny wynik dwumeczu, sprawdzcie sobie ile podstawowych graczy Piasta zagrało przeciwko Wam. 19 marca wystawi się skład zbliżony do pierwszego to inaczej z Wami pojadą. Już to kiedyś przerabialiśmy.

Miss Sport - 4 marca 2015, 22:08:54 - *.156.225.91.bielskobiala.net.pl
Gliwiczanin a ilu z podstawowego grało w Podbeskidziu? Proszę ochłoń trochę rewanż 19 marca w Bielsku i zobaczymy jak będzie. Mimo wszystko to faworytem w Bielsku na pewno nie będzie Piast więc trochę pokory.

^^^ - 4 marca 2015, 22:14:47 - *.bielskobiala.vectranet.pl
zgłupiałem ... to II skład Podbeskidzia gra nie gorzej niz I ????????????

west - 4 marca 2015, 22:18:55 - *.adsl.inetia.pl
Najbardziej cieszy bramka Maliny chłopak wyśmiewany za nie skuteczność (wzrok w ziemie i sprint) jednak potrafi i to nie tylko w sparingach i przygotowawczym. A jeżeli tak do końca się odblokuje to będzie jednym z lepszych zawodników extraklasy. Zajaca bym nie winił bo przez cały mecz bronił dobrze piłka faktycznie niefortunnie się odbiła tuż przed nim. Cisse niestety być może coś tam nawet potrafi ale to podobno leń któremu średnio się chce biegać i walczyć tak więc chyba się z nim pożegnamy. Ogólnie szansa na półfinał jak najbardziej w zasięgu.

JohnyKSG - 4 marca 2015, 23:11:31 - *.174.67.12
hej 5-ty - możemy się spotkać za tym monitorem?
Zaryzykujesz dzieciaku? he,he,he..inny pisze:skład zbliżony do pierwszego...Żenada.Z tego,co czytam,to z 2 óch nie grało.
Zawsze tych dzieci z Gliwic było więcej na necie,od dwóch meczów jakby nie istnieli...W sobotę radzimy isć na mecz w większych grupach...

Fan - 4 marca 2015, 23:13:16 - *.proxnet.pl
Szkoda sytuacji Piasta - mogli choć zremisować.

Mlody - 4 marca 2015, 23:27:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Hej nie-koledzy z zabrza a wy z kin graliście w PP dzisiaj bo jakoś nie widać.

Coach - 4 marca 2015, 23:40:35 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Ciechanek ;) tak trzymać

PG - 4 marca 2015, 23:51:31 - *.eimperium.pl
@johnyKSG : macie zbiórke na rynku w zebżu na sobotnie spotkanie ? Potem rozumiem z drugiego peronu ze zebża przyjeżdzacie ? no i komornik wam chyba ten wyjazd funduje

Arek - 5 marca 2015, 0:40:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@olo i tak powinno być. Taki finał to będzie święto na narodowym. Chociaż fakt faktem wczoraj szkoda mi było Znicza, ale na taki finał będzie się czekało a nie jak rok temu za przeproszeniem.

kolo - 5 marca 2015, 6:45:22 - *.static.ip.netia.com.pl
brawoo Podbeskidzie,Piast sie stacza

tellchar - 5 marca 2015, 7:49:47 - *.futuroexito.pl
Do wszystkich znawców, którzy piszą, ze PZPN zrobi wszystko, żeby w finale był Lech z Legia... losowanie półfinałów było 14 sierpnia 2014 r., więc z góry wiadomo, że w półfinałach będą pary Piast/Podbeskidzie - Legia/Sląsk i Lech/Znicz - Cracovia/Błękitni. Zgodnie z regulaminem PP drabinkę ustawia się tak, żeby mistrz i wicemistrz Polski zmierzyli się dopiero w finale, nieważne czy chodzi o Lecha, Legię, Wisłę czy inny klub. Chyba czas to zapamietać, a nie pisać o "spisku PZPN"

xccc - 5 marca 2015, 18:12:40 - *.rev.poneytelecom.eu
Podbeskidzie, klub zupełnie bez tradycji sportowych. BKS Stal, klub z wielkimi sportowymi tradycjami. O tym wiedzą wszyscy normalni w Belsku-Bałej.

pioterbb - 5 marca 2015, 19:23:55 - *.bielskobiala.vectranet.pl
@xccc - oczywiście masz na myśli siatkarki Stali, bo piłkarze jakoś chyba niezbyt...

obserwator - 5 marca 2015, 20:43:04 - *.pl35.fiberway.pl
Pozdrowienie dla Moskwika od kibiców Puszczy.
Oby coraz częsciej w podstawowym składzie.

mama - 6 marca 2015, 20:21:26 - *.bielskobiala.vectranet.pl
xccc@ tak Podbeskidzie absolutnie "niczego" nieosiągnęło prze 20 lat za to 90 lat grania Bks-u po pastwiskach i 200 osób na sektorze na meczach o awans w mieście prawie 200 tys to faktycznie kawał wielkiej histroii&tradycji

xyz - 6 marca 2015, 22:49:37 - *.dynamic.gprs.plus.pl
BKS chwali się tym że dawno temu "prawie" awansowali do 1 ligi...