8 kwietnia 2015, 22:37:12 - mistico
Saganowski dopełnił formalności

W rewanżowym spotkaniu 1/2 finału Pucharu Polski Legia Warszawa wygrała na własnym stadionie z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2-0 (1-0). Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Marek Saganowski. W pierwszym meczu Legia wygrała na wyjeździe 4-1.

Już w 3. minucie Podbeskidzie zmarnowało dogodną okazję do objęcia prowadzenia. Piotr Malinowski zdołał uciec obrońcom Legii, ale przegrał pojedynek z Dušanem Kuciakiem. Sześć minut później Dominik Furman przejął piłkę w środku boiska, minął Antona Slobodę i zagrał do wybiegającego na pozycję Jakuba Koseckiego. Skrzydłowy Legii płaskim strzałem z pola karnego posłał futbolówkę tuż obok dalszego słupka. Po chwili Malinowski ograł na prawym skrzydle Tomasza Brzyskiego, zagrał w pole karne do Dariusza Kołodzieja, a ten mocnym strzałem w środek bramki zmusił Kuciaka do interwencji. W 17. minucie Kosecki okiwał w polu karnym Gracjana Horoszkiewicza, ale z ostrego kąta uderzył nad poprzeczką. Dwie minuty później Kosecki przepchnął Adama Pazia i wbiegł w pole karne, lecz dobrą interwencją wykazał się Michal Peškovič, odbijając futbolówkę na rzut rożny. Z narożnika boiska zacentrował Furman, w polu karnym najwyżej wyskoczył Marek Saganowski i głową umieścił piłkę w siatce. W 27. minucie Róbert Demjan zagrał na szesnasty metr, Frank Adu Kwame poślizgnął się, a Ivica Vrdoljak nie zdołał opanować piłki. Ta trafiła do Kołodzieja, który uderzył mocno, ale w środek bramki i Kuciak obronił. Dwie minuty później mogło być już 2-0. Vrdoljak podał do Saganowskiego, a ten natychmiast odegrał do wybiegającego na pozycję Koseckiego. Skrzydłowy Legii przegrał jednak pojedynek z Peškovičem. Następnie Horoszkiewicz uderzył z piętnastu metrów w kierunku bliższego słupka, lecz kolejny raz dobrze interweniował słowacki bramkarz gospodarzy.

W 39. minucie Vrdoljak zagrał na lewe skrzydło do Koseckiego, który podał do nadbiegającego Ondreja Dudy. Słowak uderzył jednak minimalnie niecelnie. Po upływie niespełna minuty Brzyski zagrał w pole karne, a niefortunnie interweniujący Róbert Mazáň trafił piłką w słupek własnej bramki. Próbujący dobić futbolówkę Saganowski i Duda zostali uprzedzeni przez Peškoviča. Po chwili do zawodników Podbeskidzia znów uśmiechnęło się szczęście. Saganowski otrzymał znakomite podanie z własnej połowy za plecy obrońców gości. Napastnik Legii miał przed sobą tylko bramkarza, ale uderzył zbyt lekko i zmarnował dogodną sytuację. W doliczonym czasie pierwszej połowy Michał Żyro wstrzelił futbolówkę w pole karne, a Saganowski uderzył niecelnie.

Tuż po przerwie Legia podwyższyła prowadzenie. Kosecki ruszył lewym skrzydłem, zbiegł do środka i oddał strzał. Piłka odbiła się od Dudy i zmyliła Peškoviča, który odbił futbolówkę przed siebie. Dobiegł do niej Saganowski i z kilku metrów zdobył swojego drugiego gola w tym meczu. W 49. minucie Demjan wykorzystał błąd Igora Lewczuka i wbiegł z piłką w pole karne, a następnie wysoko przestrzelił. Siedem minut później Kosecki zagrał na prawą flankę do Guilherme, a ten odegrał w pole karne do Dudy. Słowak uderzył jednak nad poprzeczką. W 67. minucie Guilherme zagrał z prawego skrzydła przed pole karne do nadbiegającego Furmana. Pomocnik Legii oddał strzał, a Peškovič odbił piłkę pod nogi Guilherme. Brazylijczyk zagrał wzdłuż bramki, lecz żaden z jego partnerów nie zdołał sfinalizować akcji. Sześć minut później po zamieszaniu przed bramką Podbeskidzia futbolówka trafiła na dwudziesty metr do Tomasza Jodłowca. Reprezentant Polski uderzył mocno po ziemi, jednak Peškovič nie dał się zaskoczyć. Po chwili efektowną akcją popisał się Guilherme. Brazylijczyk minął na prawej stronie Mazánia i Adu Kwame, ale nie zdołał dokładnie podać. W 87. minucie Pazio próbował zaskoczyć Kuciaka z 30 metrów. Futbolówka po mocnym strzale obrońcy Podbeskidzia minęła bramkę. W doliczonym czasie gry Maciej Felsch uderzył z dystansu, a Kuciak wykazał się dobrą interwencją i odbił piłkę.

8 kwietnia 2015, 20:45 - Warszawa (Stadion Wojska Polskiego)
Legia Warszawa 2-0 Podbeskidzie Bielsko-Biała
Marek Saganowski 19, 46

Legia: 12. Dušan Kuciak - 28. Łukasz Broź, 25. Jakub Rzeźniczak, 4. Igor Lewczuk, 17. Tomasz Brzyski - 33. Michał Żyro (54, 6. Guilherme), 21. Ivica Vrdoljak (46, 3. Tomasz Jodłowiec), 37. Dominik Furman, 23. Hélio Pinto (34, 8. Ondrej Duda), 20. Jakub Kosecki - 9. Marek Saganowski.

Podbeskidzie: 33. Michal Peškovič - 32. Adam Pazio, 4. Gracjan Horoszkiewicz, 90. Kristián Kolčák, 37. Róbert Mazáň - 8. Piotr Malinowski (46, 15. Krzysztof Chrapek), 11. Anton Sloboda, 22. Artur Lenartowski, 9. Dariusz Kołodziej (80, 19. Maciej Felsch), 5. Frank Adu Kwame - 23. Róbert Demjan (58, 21. Tomasz Górkiewicz).

james - 8 kwietnia 2015, 22:39:52 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
8 tys ludzi , czyli jakieś 2 tys rodowitych warszawiaków..

Papay - 8 kwietnia 2015, 22:40:03 - *.serv-net.pl
Czekam za komentarzami "Finał : Legia - Błękitni".
Z drugiej strony(chociaż jestem kibicem Lecha) Błękitnym należy się zaszczyt zagrania w Finale. Może by trzepli Legię ze 2 lub 3 : 0
Pozdro

arczi78 - 8 kwietnia 2015, 22:42:29 - *.centertel.pl
Tomasz Jodlowiec - pilkarski D.E.B.I.L. Gratulacje dla pozostałych zawodnikow Legii za awans do finału P.P ( Zyro tez slabiutko)

alty - 8 kwietnia 2015, 22:43:03 - *.dynamic.mm.pl
No to finał Legia - Błękitni
Szkoda, że Legia na Narodowym w finale PP a nie LE. Ale i tak lepiej niż cała ta liga

Legniunia - 8 kwietnia 2015, 22:44:22 - *.jjs.pl
Puchar jest nasz, kurcze wracam z Poznania od rodziców dodomu kochanej wWarszawy i niemoglem być na meczu

Giovanni - 8 kwietnia 2015, 22:44:34 - *.opera-mini.net (*.113.132.113)
Puchar jest nasz
Lech polegnie z Błękitnymi
Saganowski miał takie pekaesy jak Hugh Jackman w X Men

Dark - 8 kwietnia 2015, 22:44:46 - *.dynamic.chello.pl
Jak na Legię Warszawa, frekwencja poniżej 10 tysięcy nie zasługuje na komlement.

góraal TSP - 8 kwietnia 2015, 22:46:10 - *.6-1.cable.virginm.net
szkoda walczymy dalej kompromitacji nie było gratulacje dla Legii, Bielsko-Biała walczy dalej o lepsze jutro w lidze ogień chłopaki !!!! FORZA TSP NAPRZÓD GÓRAALEE !!!!!!!

KOKO - 8 kwietnia 2015, 23:19:01 - *.dynamic-ww-2.vectranet.pl
Czyli po staremu w tym sezonie.Wielka Legia na tronie w podwójnej kornie.

nyrol - 8 kwietnia 2015, 23:24:49 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Może byc finałek legia-lech!!! A Rodowici Warta-Polonia OI Skins !!!!

nyrol - 8 kwietnia 2015, 23:26:43 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nyrol Pozdrawia januszy jutro na meczu z Błękitymi pOdobno junki z buku Pobijom estadio rekord 45000 januszy z lecha!!!

nyrol - 8 kwietnia 2015, 23:58:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Derby 16.05.2015 Old Warta tylko PIS Naród OI!!!!!!!!!!!!!

ueo - 9 kwietnia 2015, 0:03:19 - *.76.67.236
ty wyzej znowu za duzo kleju w pracy było? Chłopie długo tak nie dasz rady

z - 9 kwietnia 2015, 0:08:30 - *.145.218.68
ja tam patrzylem na gre Koseckiego i mam pytanie do Romka K tatusiu tegoz oto kopacza bo pilkarzem go nie nazwe czy musisz go promowac na nazwisku ? najpierw niech nauczy sie grac a pozniej go promuj

Arek - 9 kwietnia 2015, 0:28:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@papay, to, że Lecha pojechali jeszcze nie znaczy, że pojadą Legię. Zresztą co tu dużo gadać? oby do jutra.

kataryniar - 9 kwietnia 2015, 0:51:36 - *.olsztyn.mm.pl
finał Legia - Błękitni, będzie ciekawie!

matitsp - 9 kwietnia 2015, 0:56:22 - *.internetdsl.tpnet.pl
czy tylko ja widziałem dwumetrowy spalony dudy przy drugiej bramce przez co bramka nie powinna być uznana..

SzK - 9 kwietnia 2015, 2:01:08 - *.core.ynet.pl
Tylko ty, idź do psychiatry.

blebleble - 9 kwietnia 2015, 2:24:57 - *.170.176.246.kormoran-net.pl
@matitsp
Nie tylko ty. Duda był blisko i zasłaniał bramkarzowi pole widzenia.

aspius - 9 kwietnia 2015, 7:51:33 - *.dynamic.mm.pl
Brawo Górale, za gre i pozostawione serducho na boisku. Duda skutecznie wyłaczony przez naszych rezerwowych, którzy bardzo przyzwoicie zaprezentowali sie na tle Mistrza Polski. Szczególnie cieszy debiut 16 letniego Macieja Felsha. Gratulacje dla Legii.A my czekamy z niecierpliwoscia na mecz z Łeczna, i byc moze zawitamy niebawem na Łazienkowska, ale juz w podstawowym składzie i powinno byc bardzo ciekawie.

Polbyt - 9 kwietnia 2015, 8:19:53 - *.akk.net.pl
Legia zasłużony awans,choc kto wie co by było gdyby w pierwszym meczu Ojrzynski nie pokpił sprawy stawiajac na zmienników(tu widac jak po "macoszemu"niektórzy traktuja PP).Dzis trzeba trzymac kciuki za Błekitnych żeby utarli Lechowi nosa i awansowali do finału.

kiciakks - 9 kwietnia 2015, 9:34:26 - *.adsl.inetia.pl
z 8 tysięcy to był słoiki pewnie

Azjaci - 9 kwietnia 2015, 10:37:09 - *.ssp.dialog.net.pl
10 tys widzów z czego 7 tys to słoiki

marins - 9 kwietnia 2015, 11:14:36 - *.internetdsl.tpnet.pl
Nie rozumiem sensu rozgrywania dwóch meczów, przez to tracą one na atrakcyjnośći, kto oglądał wczoraj Puchar Niemiec wie o czym mówię.

Warszawiak - 9 kwietnia 2015, 11:39:16 - *.dynamic.mm.pl
Czyli kolejny dublet dla Legii Warszawa

e - 9 kwietnia 2015, 11:54:51 - *.156.167.37
a kto to jest ten saganowski?

kibo(L) - 9 kwietnia 2015, 12:45:35 - *.static.chello.pl
Mogli wygrać wyżej, ale grunt że bez kontuzji i kartek przed najważniejszymi meczami sezonu, poza Pinto ale ten to nic nie wnosi do gry.

m. - 9 kwietnia 2015, 13:31:43 - *.dynamic.chello.pl
Na 10 tys. nie wygladalo. Dodali karnetowcow.

Arek - 9 kwietnia 2015, 13:38:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@matitsp pewnie wszyscy widzieli spalonego i przy drugiej i przy pierwszej bramce, gdzie bramkarz Podbeskidzia sam się zasłaniał, a w pierwszym meczu to wszystkie ze spalonego były bo przy jednej bramce Zajacowi zasłonili piłkarze Legii, przy kolejnej jego koledzy z obrony, a przy następnych słupek i poprzeczka mu zasłaniali. I w ogóle to był spisek na skalę światową, pod prokuratora to podchodzi. Ogólnie to się wszyscy nastawcie, że jak Legia wygra w Gdańsku to pewnie po jakimś spalonym, albo wiatr zawieje bramkarzowi w oczy, albo będzie karny po faulu Kuciaka na Lewczuku. Pamiętajcie to jest spisek i ta cała liga to jeden wielki spisek. Tak w ogóle puknijcie się w głowy drodzy paranoicy!

DENIS - 9 kwietnia 2015, 14:04:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Tu niespodzianki brak ciekawe jak będzie Dziś

Rydułtowy - 9 kwietnia 2015, 14:48:53 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jak od 50 lat interesuję się piłą nożną i jestem zarówno aktywnym kibicem jak i widzem, to w tym sezonie do spadku idzie Piast Gliwice z pozycji 16 i Zawisza Bydgoszcz z pozycji 15.

do m. - 9 kwietnia 2015, 16:01:24 - *.dynamic.chello.pl
na ten mecz karnety nie obowiązywały. karnetowcy musieli zapłacić 25zł za ten mecz. 10870 jak na środek tygodnia marniutkie podbeskidzie co dla Legii nic nie znaczy i fakt że po raz pierwszy karnetowcy musieli płacić za pp to całkiem niezły wynik. gdy w 1/4 graliśmy ze śląskiem a karnetowcy mieli bilet w cenie karnetu było ponad 21 tysięcy. tyle w temacie frekwencji

BB - 9 kwietnia 2015, 17:33:10 - *.bielskobiala.vectranet.pl
dober Bielsko rezerwami na Legie kto tak może ogrywać sobie ławkę z mistrzem Polski ? Bayern ... PSG ... hahahahaha

? - 9 kwietnia 2015, 21:14:53 - *.adsl.inetia.pl
Hej! Poznaniacy nie kasujcie komentarzy. Prawdopodobnie Legia zagra w finale z Błękitnymi

needle - 10 kwietnia 2015, 7:40:36 - *.adsl.inetia.pl
Aż pochwalić warto
Piękny wpis @Arek
IGła

@needle - 10 kwietnia 2015, 16:59:23 - *.opera-mini.net (*.128.27.74)
wpis żałosny jak frekwencja słoików na półfinale krajowego pucharu, ale takie przypały jak ty zadowolą się byle czym - to wiadomo

WKS - 11 kwietnia 2015, 18:13:25 - *.ssp.dialog.net.pl