14 maja 2015, 22:53:49 - akordial
Drużyna Grzegorza Krychowiaka w finale Ligi Europy

Sevilla FC z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie awansowała do finału Ligi Europy. W rewanżowym spotkaniu 1/2 finału drużyna Polaka pokonała ACF Fiorentina 2-0 (2-0). W pierwszym meczu Sevilla wygrała 3-0. Polski pomocnik rozegrał całe spotkanie. Po jego faulu sędzia podyktował rzut karny dla Fiorentiny.

14 maja 2015, 21:05 - Florencja (Stadio Artemio Franchi)
ACF Fiorentina 0-2 Sevilla FC
Carlos Bacca 22, Daniel Carriço 27

żółte kartki: David Pizarro, Stefan Savić, Borja Valero - Éver Banega.

sędziował: Damir Skomina (Słowenia).

W 67. minucie Josip Iličič (Fiorentina) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił nad bramką).

Rywalem Sevilli w finale będzie Dnipro Dniepropietrowsk. Spotkanie to zostanie rozegrane 27 maja na warszawskim Stadionie Narodowym.

Liga Europy 2014/2015

marco - 14 maja 2015, 22:56:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
super, będzie polski piłkarz w finale na Narodowym ;)

Kultura - 14 maja 2015, 22:56:36 - *.31.217.210
Chociaż jeden Polak dojechał na Narodowy. Gratulacje!

bolo - 14 maja 2015, 22:58:25 - *.hsd1.fl.comcast.net
będzie też mówiący po polsku trener

Tobias - 14 maja 2015, 23:02:06 - *.tkk.pl
wychowanek Żaków Kołobrzeg, nieźle ;)

Tomo - 14 maja 2015, 23:02:32 - *.150.158.166.internetia.net.pl
I pomyśleć, że jeszcze 4 lata temu Lech Poznań eliminował najpierw w 4. rundzie el. LE Dnipro, a później w fazie grupowej Juventus Turyn. Coś niesamowitego. Tylko gdzie dziś jest Lech? Bo rywale są w finałach odpowiednio LE i LM :D

Mati - 14 maja 2015, 23:03:17 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dnipro potrafiło, a gdzie są polskie drużyny?

alex - 14 maja 2015, 23:03:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
sensacyjne Dnipro ! brawo Ukraińcy !

ja - 14 maja 2015, 23:05:58 - *.leczyca.vectranet.pl
Kto by pomyślał że w finale LE zagra Dnipro. Gdyby nie fatalny błąd czeskiego sędziego w mecu 6 kolejki fazy grupowej w meczu Qarabag - Inter, gdzie nie uznał gola dla Azerów w doliczonym czasie to Dnipro by nie awansowało. Sevilla - Dnipro zobaczymy co z tego wyjdzie.

futbolista - 14 maja 2015, 23:06:08 - *.bois.qwest.net
no to Dnipro PANY.nalezy sie na ochlode glupoty w ich kraju !!! i bedzie gitara Ferdziu !!!!!!!

Kolo - 14 maja 2015, 23:08:35 - *.ewe-ip-backbone.de
gdyby nie przekręcili sędziowie w rewanżu Borussi M'Gladbach to by Sevilli już dawno nie było, ale coz mafia to mafia,grunt ze z Realem się nie udało

qen - 14 maja 2015, 23:18:30 - *.interduo.pl
ukraincy awansowali, bo strzelili gola ze spalonego w pierwszym meczu. nie zasłuzyli na awans, jakby w finali grało napoli mozna byłoby sie spodziewac bramek, a tak bedzie murowanie bramki dnipro

arc - 14 maja 2015, 23:20:22 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Z tego co kojarzę Polak jeszcze nie zdobył Ligi Europejskiej. Także Krychowiak będzie pierwszy.
Ostatni Polak który wygrał z kolei w Pucharze Uefa (ostatni sezon przed zmianą Pucharu Uefa na Ligę Europejską) to Mariusz Lewandowski z Szachtarem.
A jeszcze wcześniej byli Rząsa i Smolarek z Feyenoordem.

MksFan - 14 maja 2015, 23:42:21 - *.94.30.195
Jeżeli już to: Dnipro Dnipropetrowsk (od Petrowa a nie Pietrowa)

Mądry - 14 maja 2015, 23:48:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
ile sevilli we florencji?

Elek - 14 maja 2015, 23:52:35 - *.belchatow.msk.pl
Nie chcę nic pisać, ale bardzo możliwe że będą sędziowie pchać Dnipro. Wiadomo w jakiej są sytuacji politycznej, dodatkowo na polskiej ziemi. Dodadzą do tego sędziego niemieckiego czy brytyjskiego i będą cyrki na maksa.

patryki - 15 maja 2015, 9:40:15 - *.158.218.228.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Sevilla przyjedzie z fanami śląska z kołami do góry wywieszą dla przypomnienia będzie dobra beka

olavp - 15 maja 2015, 14:57:19 - *.smgr.pl
@patryki, sevilla wogóle nie przyjedzie

gg - 15 maja 2015, 15:09:30 - *.81.140.54-static.reverse.softlayer.com
jedni i drudzy(banderowcy i ciapaki) nie są przyjaciółmi polski lecz wrogami i żadne brawa im się nie należą lecz gwizdy i pogarda, bo tylko na to sobie zasłużyli, zresztą jak przyjadą do polski to dostaną za swoje, tego jestem pewien

koc - 15 maja 2015, 16:26:01 - *.play-internet.pl
wychowanek Orła Mrzeżyno, nie żadnych Żaków..

gaudi10 - 15 maja 2015, 20:18:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Najbardziej z przyjazdu Sevilli ucieszył się Śląsk.