9 lipca 2015, 21:50:51 - koofel
Śląsk gra dalej

Śląsk wygrał 3-1 (0-0) z NK Celje w rewanżowym spotkaniu I rundy eliminacji Ligi Europy i awansował do dalszej fazy rozgrywek, w której zmierzy się ze szwedzkim IFK Göteborg. Tydzień temu w pierwszym meczu wrocławianie pokonali słoweńskiego rywala 1-0 (1-0). Dwie bramki dla Śląska strzelił Jacek Kiełb, jedną Krzysztof Ostrowski, a Celje odpowiedziało trafieniem Ivana Firera.

Pierwszy pod bramkę rywala przedostał się Śląsk. Po wrzutce Petera Grajciara z rzutu wolnego zakotłowało się w polu karnym gości i Tilen Klemenčič zmuszony był wybić piłkę głową na rzut rożny. Podobną okazję stworzyło sobie Celje po drugiej stronie boiska. Blaž Vrhovec dośrodkował z kornera, a futbolówkę spadającą w pole bramkowe zdołał wybić jeden z wrocławian. W 30. minucie Tom Hateley wrzucił piłkę do Krzysztofa Ostrowskiego, ten zgrał do Pawła Zielińskiego, a prawy obrońca Śląska z linii pola karnego kopnął nad poprzeczką.

Po chwili mocno z 20 metrów obok słupka uderzył Ivan Firer. Celniej przymierzył za to Danijel Miškić, zmuszając do wysiłku Pawełka, który na raty złapał piłkę. Gospodarze odpowiedzieli dośrodkowaniem ze skrzydła Ostrowskiego, po którym Jacek Kiełb główkował obok bramki. W ostatnich minutach pierwszej połowy Celje dwa razy stworzyło sobie szansę na gola. Najpierw Vrhovec strzelił z rzutu wolnego prosto w ręce Pawełka, a potem Tadej Vidmajer dopadł do piłki w szesnastce, ale kopnął wysoko nad bramką.

Nie zdążyła jeszcze minąć pierwsza minuta drugiej połowy, a Śląsk mógł cieszyć się z gola. Róbert Pich podał do Ostrowskiego, a rezerwowy wrocławian pokonał Matica Kotnika płaskim strzałem z szesnastu metrów między nogami interweniującego Vidmajera. Celje szybko mogło jednak wyrównać. Firer dośrodkował do Sunny'ego Omoregie, który niepilnowany z kilku metrów próbował głową pokonać Pawełka. Bramkarz wrocławian zdołał obronić to uderzenie, a piłkę zmierzającą w stronę bramki wybił jeszcze Mariusz Pawelec. Drugi gol dla gospodarzy padł w 56. minucie. Grajciar podał do rozpędzonego Kiełba, jego pierwszy strzał zdołał jeszcze zablokować Klemenčič, lecz po mocnej dobitce pod poprzeczkę Kotnik już skapitulował.

Po drugiej stronie boiska kolejny raz z rzutu wolnego strzelił Vrhovec, lecz czujny Pawełek odbił futbolówkę nad poprzeczkę. W 65. minucie Kiełb podał do Grajciara, a Słowak z prostego podbicia kopnął obok słupka. Kolejny szybki atak Śląska zakończył się strzałem Picha wprost w bramkarza. Niedługo później Grajciar otrzymał piłkę od Hateleya, ale w sytuacji sam na sam nie udało mu się pokonać Kotnika. Nonszalancja gospodarzy zemściła się w 80. minucie. Vidmajer dośrodkował z lewej strony boiska, a Firer na raty pokonał Pawełka, dobijając piłkę do pustej bramki. W odpowiedzi Ostrowski podał do Michała Bartkowiaka, a ten po mocnym uderzeniu trafił w słupek. W 88. minucie Dudu Paraíba wbiegł w pole karne, a jego strzał zdołał odbić Kotnik. Słoweńskiego rywala dobił Jacek Kiełb, który strzelił gola technicznym uderzeniem lewą nogą.

9 lipca 2015, 20:00 - Wrocław (Stadion Miejski)
Śląsk Wrocław 3-1 NK Celje
Krzysztof Ostrowski 46, Jacek Kiełb 56, 90 - Ivan Firer 80

Śląsk: 33. Mariusz Pawełek - 23. Paweł Zieliński, 3. Piotr Celeban, 17. Mariusz Pawelec, 12. Dudu Paraíba - 28. Flávio Paixão (11, 2. Krzysztof Ostrowski), 6. Tomasz Hołota, 4. Tom Hateley, 29. Peter Grajciar (76, 25. Michał Bartkowiak), 10. Róbert Pich - 9. Jacek Kiełb (90, 30. Kamil Dankowski).

Celje: 12. Matic Kotnik - 20. Marko Jakolić, 6. Tilen Klemenčič, 27. Ramón Soria, 30. Tadej Vidmajer - 25. Matej Mršić (69, 24. Milan Spremo), 29. Mihovil Klapan, 4. Blaž Vrhovec, 8. Danijel Miškić (79, 10. Valon Ahmedi), 7. Ivan Firer - 11. Sunny Omoregie (57, 9. Gregor Bajde).

żółte kartki: Grajciar - Miškić, Vrhovec, Ahmedi.

sędziował: Anatolij Żabczenko (Ukraina).
widzów: 12 364.

Mecze Śląska z IFK Göteborg odbędą się 16 i 23 lipca. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane o godz. 20:30 we Wrocławiu.

Liga Europy 2015/16

Komando - 9 lipca 2015, 21:51:20 - *.lublin.hypnet.pl
Wielki Śląsk Wrocław. Gdzie są hejterzy, którzy mówili, że po wylosowaniu "wielkiego" Celje nie ma żadnych szans? Buahahah.

Murphy - 9 lipca 2015, 21:51:53 - *.dynamic.chello.pl
Zrobili co trzeba. Cieszą dwa zwycięstwa i punkty do rankingu.

kisiu - 9 lipca 2015, 21:51:56 - *.icpnet.pl
Ciekawe jak długo.

Warszawa - 9 lipca 2015, 21:52:18 - *.warszawa.vectranet.pl
Świetnie brawo Śląsk teraz czas na Szwedów! Gratki z Warszawy

kiciakks - 9 lipca 2015, 21:52:25 - *.adsl.inetia.pl
Formalność dokonana. Teraz czas na Goeteborg, który jest aktualnym liderem na półmetku Szwedzkiej ekstraklasy- uda się!

daniel - 9 lipca 2015, 21:52:38 - *.dynamic.mm.pl
Brawo polskie drużyny, teraz trzeba przejść dalej aż do fazy grupowej, trzymam kciuki za wszystkie polskie drużyny ;)

Antek - 9 lipca 2015, 21:52:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo ale co JAGA gromi

:) - 9 lipca 2015, 21:52:45 - *.wroclaw.mm.pl
brawo Śląsk !!!! :0 Jaga też wygra, punkty lecą do rankingu

Dzarej - 9 lipca 2015, 21:53:17 - *.la.net.ua
Brawo! Tak nasze drużyny powinny grać w pierwszych rundach. 2 zwycięstwa, 2 pkt do rankingu. Jaga podobnie i już mamy 4 pkt

Warszawiak - 9 lipca 2015, 21:53:28 - *.warszawa.vectranet.pl
Świetnie Śląsk gratki z Warszawy Teraz czas na Szwedów!

spider8 - 9 lipca 2015, 21:53:33 - *.dynamic-ra-4.vectranet.pl
Jagiellonia 6:0 prowadzi...

kgg - 9 lipca 2015, 21:53:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
ale podjarka tutaj. Wy chyba zapominacie ze to jest 1 runda. Tak czy inaczej gratuluje

kielczak - 9 lipca 2015, 21:54:23 - *.dfri.se
Brawo Ryba!

tom - 9 lipca 2015, 21:54:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
teraz właściciele musza kupic napastnika i geteborg do ogrania a przy okazji pare euro zarobią jak przejdą 2 rundy !

swój - 9 lipca 2015, 21:54:33 - *.prox.pl
FIRER strzelił gola?? Romek Zieliński będzie dumny!!

daniel - 9 lipca 2015, 21:54:34 - *.dynamic.mm.pl
Jak taki Śląsk ma być na tym poziomie co inne kluby z najlepszych lig to tki Goeteborg powinien pokonać, liczę na to!

polska - 9 lipca 2015, 21:54:54 - *.play-internet.pl
Jaga jak jedzie juz 6 Gratulacje Slask

dedsa - 9 lipca 2015, 21:55:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
troche to dziwne polskie druzyny wreszcie seryjnie wygrywaja z ogorkami :O

Jatu - 9 lipca 2015, 21:55:13 - *.dynamic.chello.pl
Zieliński i Kiełb, mimo 2 bramek, poziom 4 ligi.

mistrzu_ar - 9 lipca 2015, 21:55:39 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Gratulacje.
Ale jeszcze dużo musicie uczyć się od Jagi.

kibol - 9 lipca 2015, 21:55:48 - *.7.238.223
gratki z Poznania

cyk - 9 lipca 2015, 21:56:08 - *.adsl.inetia.pl
a sezony tu po losowaniu pisały o pewnym awansie Celje...

:) - 9 lipca 2015, 21:56:38 - *.wroclaw.mm.pl
Jacek 2 bramy , graty ! bardzo dobre wejście młodego Bartkowiaka, oj będzie pociecha z chłopaka. szkoda tylko tego słupka..
@Antek - no Jaga gromi ale gra z półamatorami, Słoweńcy nimi nie są. jak byśmy trafili na Gibraltar to pewnie było by wyżej :P

pipek - 9 lipca 2015, 21:56:53 - *.dynamic.mm.pl
trochę to lipnie zrobili, grają nasze drużyny u siebie a tu nie ma nawet jednej transmisji z meczu, skandal, jestem niepocieszony, ale miło widzęć pozytywne wyniki, brawooo ;)

tom - 9 lipca 2015, 21:57:17 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
pachnie dobrymi wyńikami polskich klubów w pucharach w tej edycji i może w końcu awansem w rankingu który zapewni 2 miejsca w LM

hahahha - 9 lipca 2015, 21:57:30 - *.cable.smsnet.pl
Goteborg zniszcze ten "Wielki Slask"
(smiech)

hura - 9 lipca 2015, 21:57:41 - *.dynamic.chello.pl
Było okej, w sumie to zespół ze słoweńskiej ligi grał w poprzednim sezonie w LM

Pol - 9 lipca 2015, 21:57:47 - *.matcom.com.pl
Oglądałem cały mecz i trzeba powiedzieć, że po bardzo przeciętnej pierwszej połowie , w drugiej szybko strzelona bramka wytrąciła Celje z równowagi potem jeszcze próbowali, mieli świetna sytuację Pawelec wybił piłkę z linii bramkowej, a chwilę potem Kiełb już cieszył się z gola=) po za tym godna odnotowania fajna zmiana Bartkowiaka, zdolny gracz

mietek - 9 lipca 2015, 21:59:05 - *.ssp.dialog.net.pl
@pipek: Frekwencja na stadionie pokazała zainteresowanie kibiców tym meczem, a w stacjach telewizyjnych umieją liczyć i wiedzą, że im się zakup praw nie zwróci.

@hahahha - 9 lipca 2015, 22:00:10 - *.wroclaw.mm.pl
a z czego Ty się śmiejesz trollu? że polski klub właśnie złapał punkty do rankingu? ja wiem, Twoja wiocha pewnie nigdy nie zagra w pucharach ale mimo wszystko, zachowanie poniżej dna

Wojtek - 9 lipca 2015, 22:01:45 - *.dynamic.chello.pl
Była transmisja na onecie za free

LEGNICA - 9 lipca 2015, 22:02:54 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Mam pytanko , kasę w eu pucharach jeżeli chodzi o eliminacje do fazy grupowej , dostaje się za wygrany mecz czyli 400 tys eu , czy za awans czyli 200 tys ?

pipek - 9 lipca 2015, 22:02:55 - *.dynamic.mm.pl
@ to gratuluje ci mozliwości oglądania, nie którzy nie mieli takiego szczęścia jak ty ;) @mietek to już lepsze to niz pokazywanie powtórek które i tak nic nie dadzą;)

rex - 9 lipca 2015, 22:03:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pocieszające,że nareszcie nasze zespoły nie przechodzą męczarni w pierwszych rundach. Itak powinno być zawsze. Może będzie nareszcie ciekawy sezon w Europie w naszym wykonaniu.

a - 9 lipca 2015, 22:03:20 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
7 do 0, jakis rekord sie szykuje czy byly wyzsze?

rrrrr - 9 lipca 2015, 22:03:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Gratulacje!!!Oby grali jak najdłużej

janek - 9 lipca 2015, 22:05:32 - *.adsl.inetia.pl
Czy Kielb musi w kazdym kontakcie z pilka probowac sztuczek technicznych? Bezproduktywny. Niezla ich gra wyglada ale brakuje im napastnika. Celje powinno dostac z 10 goli w dwumeczu.

lol - 9 lipca 2015, 22:05:36 - *.croy.cable.virginm.net
Hehehe... Jaga pieknie sie msci za Irtysz

xxx89 - 9 lipca 2015, 22:06:18 - *.146.84.53.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
co tu dużo pisać : bójcie się szwedy !!!!

pipek - 9 lipca 2015, 22:06:28 - *.dynamic.mm.pl
taaa super Jaga już szczęśliwą 7 pyknęła jak tak zagra z Omonią to następna runda jest jej i to z pocałowaniem ręki chociaż wiem że moga mieć pod górkę ale mam nadzieję że dadzą radę, do boju polskie drużyny!!!

pipek - 9 lipca 2015, 22:08:15 - *.dynamic.mm.pl
Remigiusz nie mam nic przeciwko jak dojdą do tego wyniku ;)

master - 9 lipca 2015, 22:08:49 - *.3-2.cable.virginm.net
Teraz czas na Szwedów.Na trybunach w obu meczach pewnie będzie ciekawie,ale oby też na boisku się coś działo,oczywiście ze strony Śląska.Faworytem Śląsk nie będzie na pewno,ale liczę że pokażą się z dobrej strony i sprawią niespodziankę

xxx89 - 9 lipca 2015, 22:08:56 - *.146.84.53.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Franek wejscie smoka :D

pipek - 9 lipca 2015, 22:09:22 - *.dynamic.mm.pl
Frankowski 2 minuty po wejściu i już 3 jak Tuszyński suuuper sprawa, jest zabawa ;)

don - 9 lipca 2015, 22:09:24 - *.dynamic.chello.pl
Jaga już 8:0 prowadzi...

d - 9 lipca 2015, 22:09:29 - *.internetia.net.pl
fajnie jakby sekulski strzelil chociaz 1

pipek - 9 lipca 2015, 22:11:42 - *.dynamic.mm.pl
tak sie właśnie gra z takimi drużynami, żeby tylko na 0 było i będzie pięknie ;)

dangen - 9 lipca 2015, 22:11:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dobry dzień polskiej piłki Śląsk wyraźnie lepszy od Celje, Jaga bezwzględna dla Litewskich słabeuszy oby tak dalej !!! Nasze ekipy muszą przejść przynajmniej jeszcze jednego rywala i będzie dobrze

spec - 9 lipca 2015, 22:12:00 - *.231.28.162.koba.pl
no i w pierwszej rundzie tak musi być, 4 zwycięstwa, tymczasem pare niespodzianek typu kajrat almaty rozbija crvena zvezde, a wiec te druzyny z kazachstanu to nie ogórki, to samo azerowie, a cypr do ogrania

pipek - 9 lipca 2015, 22:16:30 - *.dynamic.mm.pl
Ja tam nie patrzę na rundy, aby tylko przejść dalej co to za myslenie jest??? trzeba przejsć jak najdalej i myśleć co będzie później a nie liczyć na to ze jak sie przejdzie to dobrze a jak nie to trudno, max polskich drużyn jest dojście do faz grupowych a potem to się dopiero zobaczy, tak powinien mysleć polski klub i jego kibic!!!

Andrzej - 9 lipca 2015, 22:19:38 - *.play-internet.pl
Czy może mi ktoś napisac czy mecz Lechii z Wolsburgiem bedzie w TV.?

Andrzej - 9 lipca 2015, 22:22:17 - *.play-internet.pl

do dzarej - 9 lipca 2015, 22:35:13 - *.centertel.pl
Jesteś facet niedoinformowany to nie wprowadzaj ludzi w błąd.Za zwycięstwo w eliminacjach europejskich pucharach dostaje sie 0,250 pkt do rankingu. Nie mogę pojąć jak w czasach internetu ludzie nadal nie potrafią ogarnąc tego tematu...

roman - 9 lipca 2015, 22:39:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
12 koła ,szacun ,obstawialem góra 5

czech25 - 9 lipca 2015, 23:18:57 - *.static.icpnet.pl
Piękna sprawa, Śląsk i Jaga po niezłej grze w następnej rundzie eliminacji LE. Jaga dała swoim fanom radość demolując przeciwnika, chwała dla trenera Probierza ! Klasa ! Nie było potrzeby, ale dokonali rzezi na Litwinach ! Teraz tylko dobrze rozpracować kolejnych przeciwników ! Szkoda, że Śląsk z IFK Goeteborg musi grać pierwszy mecz u siebie, ale jako teoretycznie słabszy tak wyszło. Więc trzeba czymś Szwedów zaskoczyć, wygrać mecz bez straty gola i pojechać na rewanż z zaliczką. Taktyka w tej potyczce będzie decydująca ! A Jaga w tym sezonie w pucharach da popalić niejednej drużynie, jak zagrają z lepszym przeciwnikiem jak z
Kolejorzem na koniec rundy to zmiotą nie tylko Cypryjczyków, ale kolejnych z powierzchni ziemi !

DENIS - 9 lipca 2015, 23:27:39 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
No to koty poszły za płoty teraz czas na duże stopnie Powodzenia

Bobejło - 9 lipca 2015, 23:29:11 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Szwedzi jak najbardziej do przejścia.

Kartuz - 9 lipca 2015, 23:33:40 - *.centertel.pl
Oby to na IFK Goeteborg wystarczyło.... Trochę szkoda, że taki przeciwnik juz w II rundzie. Nie dość, że mocny to jeszcze w trakcie sezonu.

kibic - 9 lipca 2015, 23:38:28 - *.interblock.pl
Szwedzi nie powinni być tacy groźni.To już jest inny Śląsk niż ten co mistrza zdobywał.Wtedy Szwedzi ich ograli, a z Czarnogórcami była męka.Gra Śląska była fatalna i mdła.A teraz to zupełnie inna drużyna.Gra ofensywnie, pięknie dla oka, szybko i kombinacyjnie.Jak nie polska drużyna.Oni i Jagiellonia grają świetnie taktycznie i piłkę na tak jak chyba żadne polskie zespoły.Jeśli zagrają tak jak dziś, kombinacyjnie i szybko to toporni Szwedzi mogą popłynąć już w 1-szym meczu.Słowency nie byli tacy słabi, napewno lepsza drużyna od Stjarnanu czy Litwinów z którymi Lech odpadał, porównywalna myślę do Szwedów z którymi przed latami zarówno Śląsk jak i Lech odpadali.Teraz to jest zupełnie inna drużyna i powtórki z rozrywki gdzie Szwedzi się przejechali na Śląsku to nie będzie.

Rodowity08 - 10 lipca 2015, 1:30:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
brawo Ślask z ifk tez dacie rade

KONRAD - 10 lipca 2015, 1:58:27 - *.centertel.pl
Transmisja bezpośrednia była na stronach www. Onetu i Przeglądu Sportowego.Oficjalna strona WKS i media informowały o tym.

jool - 10 lipca 2015, 4:45:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lać ogórków i zdobywact punkty do rankingu czas na Polską Ligę

ABGCALGARY - 10 lipca 2015, 5:59:04 - *.cg.shawcable.net
Pieknie i powodzenia w nastepnych rundach. Zobaczymy co pogra Lech z Legia.

wrw1908 - 10 lipca 2015, 6:09:23 - *.146.82.241.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Hej
Ślask!

jjo - 10 lipca 2015, 7:24:59 - *.bialapodlaska.vectranet.pl
8-0 , 3-1 , nie ważne ile , polskie drużyny na tym etapie powinny przechodzić bez problemów. Zadanie wykonane , odmaszerować do następnej rundy.

Pogoniarz - 10 lipca 2015, 7:31:51 - *.dynamic.chello.pl
Ifk ciezki rywal ale skoro na spontanie i na zwyklym wku...niu ograli Club Brugge co wg mnie jest silniejszym zespolem to tych Szwedow tez mozna ograc :D . Pozdrawiam

znawca - 10 lipca 2015, 8:53:21 - *.tktelekom.pl
Ludzie polskie zespoły grały z totalnymi ogórkami,czym wy się podniecacie,drugiej rundy nikt nie przejdzie,nikt!!! A juz na pewno nie śląsk który gra podobno z topornymi szwedami.

pokico - 10 lipca 2015, 9:22:42 - *.centertel.pl
Śląsk nie pobił rekordu najgorszego klubu w pucharach - na szczęście

LS - 10 lipca 2015, 9:30:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Śląsk ! WKS - Pany !

bystrzyca - 10 lipca 2015, 9:31:27 - *.hlrn.qwest.net
Cała ta transmisja O-netu to pomyłka.Starałem się oglądać z US/Denver i jak by to było w "slow motion". Dzięki za chęci Onetu.Matka Boska z nami
nie ze Szwedami...!

Paolo KKS - 10 lipca 2015, 9:47:17 - *.centertel.pl
Plan zrealizowany. Na szczęście

(L) - 10 lipca 2015, 11:02:10 - *.internetdsl.tpnet.pl
No i git.Gratulacje dla Ślaska.

hlz - 10 lipca 2015, 11:31:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zagłęmbie Lubin gratuluje Ślonskowi zwicienstwa.
My byśmy pewnie z nimi wiencej wygrali. Słabiótko ale daliście radęł.
Bardzo mało ludziuw na stadionie. U nas było by wiencej.
Tylko Zagłęmbie - fc Chocianów !!

buk - 10 lipca 2015, 11:37:38 - *.ssp.dialog.net.pl
Jaki kurs na awans Goeteborga ze Śląskiem? Oby jak największy. Pieniądze leżą na ziemi, wystarczy je podnieść

kell1987 - 10 lipca 2015, 11:56:43 - *.router6.tygrys.net
zgadzam się co do tego, że Zieliński i Kiełb zagrali słabo. Na Jacka niestety nie dało się patrzeć. Trochę ratuje się dwoma bramki, ale tak to cienizna. Co do Zielińskiego to tak jak w Słoweni, zagrał słabo, każda akcja Celje jego stroną, no i moim zdaniem kiepsko jeszcze Hatley. Super mecz zagrał Pawelec, bardzo dobrze Ostrowski i Pich oraz Bartkowiak. Ktoś w Polsce mógłby się zainteresować Vidmajera, bo ciekawy gracz.

@hlz - 10 lipca 2015, 14:42:17 - *.41.159.22