16 lipca 2015, 22:18:19 - koofel
Śląsk zatrzymał potop szwedzki

Śląsk Wrocław zremisował 0-0 ze szwedzkim IFK Göteborg w pierwszym spotkaniu II rundy eliminacyjnej Ligi Europy. Rewanż odbędzie się 23 lipca o 19:00.

Pierwszy celny strzał oddali goście. Lasse Vibe wbiegł z piłką w pole karne z prawej strony boiska i z trudnej pozycji strzelił mocno wprost w Mariusza Pawełka. Po sennym okresie gry Śląsk stworzył sobie okazję na gola po rzucie rożnym. Peter Grajciar dośrodkował w stronę Jacka Kiełba, który minął się z piłką, a zamykający akcję Róbert Pich kopnął wprost w jednego ze szwedzkich defensorów. Obrońcy IFK kolejny raz ze swojego zadania wywiązali się w 27. minucie, gdy zablokowali uderzenie Kiełba. Po drugiej stronie boiska piłkę wymienili między sobą Haitam Aleesami, Jakob Ankersen i Vibe, ale ten ostatni kopnął obok słupka.

Śląsk największe zagrożenie stwarzał po stałych fragmentach gry. Grajciar, wykonując rzut wolny, omal nie zaskoczył wysuniętego z bramki Johna Alvbåge, który był zmuszony wybić piłkę na korner. Pod bramką Śląska z kolei Piotr Celeban wybił piłkę głową wprost pod nogi Vibe, a ten strzelił z powietrza obok słupka. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy Dudu Paraíba dośrodkował wprost na głowę Hołoty, który z kilku metrów uderzył nad poprzeczką. Przed zmianą stron szanse na gola mieli również goście. Mikael Boman wbiegł z piłką w szesnastkę, lecz kopnął wzdłuż bramki obok słupka.

Druga połowa rozpoczęła się od niecelnego strzału z dystansu Ankersena. Skrzydłowy IFK pomylił się również w 56. minucie, gdy po podaniu od Emila Salomonssona kopnął obok bramki. Serię uderzeń gości zakończył Boman, którego zdołali zablokować jeszcze wrocławscy obrońcy. W odpowiedzi prawą stroną boiska przedarł się Grajciar, piłka w zamieszaniu podbramkowym spadła pod nogi Picha, ale i on trafił z bliska w nogi rywala. Aktywny w barwach IFK Vibe kolejny raz zagroził Pawełkowi w 69. minucie. Po płaskim podaniu od Bomana kopnął z pierwszej piłki tuż obok słupka. Ta sama dwójka zagroziła Śląskowi już chwilę potem. Boman zgrał piłkę klatką piersiową do Vibe, a ten uderzył wysoko nad poprzeczką.

Wykazać w bramce musiał się za to Alvbåge, który po wymianie piłki przez Marcela Gecova, Grajciara i Picha obronił groźny strzał tego ostatniego. Po chwili na strzał z dystansu zdecydował się Sebastian Eriksson, ale czujny w bramce był Pawełek. W 82. minucie Pich wycofał futbolówkę do stojącego na lewym skrzydle Dudu Paraíby, a piłka po jego dośrodkowaniu spadła tuż obok słupka, uderzając w boczną siatkę. Ostatnią szansą dla Śląska na gola był rzut wolny wykonywany przez Grajciara. Słowak uderzył nad murem, ale czujnością w bramce wykazał się Alvbåge, odbijając piłkę.

16 lipca 2015, 20:30 - Wrocław (Stadion Miejski)
Śląsk Wrocław 0-0 IFK Göteborg

Śląsk: 33. Mariusz Pawełek - 23. Paweł Zieliński, 3. Piotr Celeban, 17. Mariusz Pawelec, 12. Dudu Paraíba - 29. Peter Grajciar, 20. Adam Kokoszka (59, 15. Marcel Gecov), 4. Tom Hateley (67, 19. Kamil Biliński), 6. Tomasz Hołota, 10. Róbert Pich - 9. Jacek Kiełb (77, 28. Flávio Paixão).

IFK: 1. John Alvbåge - 2. Emil Salomonsson, 30. Mattias Bjärsmyr, 28. Thomas Rogne (86, 14. Hjálmar Jónsson), 4. Haitam Aleesami - 11. Martin Smedberg-Dalence (78, 8. Søren Rieks), 6. Sebastian Eriksson, 13. Gustav Svensson, 9. Jakob Ankersen - 16. Mikael Boman (78, 19. Gustav Engvall), 29. Lasse Vibe.

żółta kartka: Kiełb.

sędziował: Jesús Gil Manzano (Hiszpania).

dsdsd - 16 lipca 2015, 22:20:08 - *.dynamic.chello.pl
Jak sie wam podobal szwedzki komentarz na Viasat?

sdfsdf - 16 lipca 2015, 22:21:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
moze dadza rade pocieszajace ze goeteborg w zeszlym sezonie gral slabo u siebie w pucharach

alty - 16 lipca 2015, 22:21:50 - *.opera-mini.net (*.87.246.60)
17k na ostatnim meczu w europejskich rozgrywkach

oooo - 16 lipca 2015, 22:22:44 - *.play-internet.pl
ale patalachy jagielonia slask i legia nawet goli nie moga szczelic z czym do europy?

333 - 16 lipca 2015, 22:22:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
W zeszlym roku Ruch też zremisował u siebie z teoretycznie mocniejszymi od nich Duńczykami, a w rewanżu strzelili bramki i przeszli dalej

za mało mamrota wypili malinowe nosy ,oby odpadli

Dzambo - 16 lipca 2015, 22:26:05 - *.opera-mini.net (*.181.147.126)
Nie oszukując prawdę mówiąc to taka kopanina wyszła ale dobrze że nie straciliśmy u siebie bramki teraz będzie dobrze wierze w awans wierze w Śląsk że da radę i będzie ten awans ! Pozdrawiam

Hans - 16 lipca 2015, 22:26:11 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Moim zdaniem 0-0 u siebie, to lepszy wynik niż 0-0 na wyjeździe, więc i Jagiellonia, i Śląsk mają teraz minimalnie większe szanse na awans, niż przed pierwszym spotkaniem.

Mikel - 16 lipca 2015, 22:27:50 - *.204.245.116.dsl.dynamic.t-mobile.pl
Ważne że na 0 z tyłu. IFK nie jest wcale takie straszne. Trzeba wierzyć w awans. Pozdrawiam

szymens - 16 lipca 2015, 22:28:17 - *.grakom.pl
Same płaczki normalnie tutaj. Remis bezbramkowy to najlepszy możliwy wynik prócz wygranej. Wystarczy teraz tylko nie przegrać. Awans jest sprawą otwartą, ale lepiej napisac, że się żegnamy z pucharami.

pwls - 16 lipca 2015, 22:31:28 - *.euro-net.pl
IMO Ślask ma większe szans na awans niż Jaga, choć i one nie są zbyt wielkie...

zzzzz - 16 lipca 2015, 22:41:07 - *.class101.petrotel.pl
Fachowcy już oba kluby wyrzucają z Ligi Europy... Nie strzeliliśmy gola, ale jednocześnie go nie straciliśmy co jest istotnie ważne. Jagiellonia na Cyprze będzie miała dużo trudniej niż Śląsk, ale dla Wrocławian sprawa awansu jest otwarta. Pyknąć jakąś bramkę i Szwedzi będą mieli mokro, bo muszą strzelić 2. ;)

łut - 16 lipca 2015, 22:49:09 - *.centertel.pl
jak narazie Legia wiecej zdobyla punktow do wspolczynnika niz w tym sezonie wszystkie kluby razem wziete bez Legionistow

Hans - 16 lipca 2015, 23:04:05 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
@szymens - płaczki, bo to jeszcze dzieci. Naczytali się w kolorowych magazynkach o Barcelonach i Realach, i czekają na to, że nasze drużyny będą wszystkich bić 5-0. Każdy człowiek, który zna się na piłce wie, że 0-0 u siebie to dobry wynik dla gospodarza, zły dla gościa. Ale dzieciaki znają się na piłce w ten sposób, że wiedzą jaki jest nowy samochód Cristiano Ronaldo, a inne rzeczy są dla nich mało ważne

Hans - 16 lipca 2015, 23:05:07 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

bob - 16 lipca 2015, 23:05:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Śląsk, damy radę w Geteborgu, a mamy najsilnieszego przeiwnika ! Odpadają po tym co widziałem legia i jaga. Wielka kompromitacja stolycznych ze słabiakami
Szkoda,że tak późno transfery Bili i Geova ..., a i Flavio za tydzień bedzie w pełni sił !
Hej Śląsk

Obserwator - 16 lipca 2015, 23:05:23 - *.9.145.0
Szczerze mówiąc wydawało mi się, że było o wiele więcej ludzi niż na Celje, tymczasem piszą, że tylko 17k.. Na taką firmę jak IFK mimo wszystko powinno przyjść nas więcej. Szwedzcy kibice przez cały mecz aktywni - trzeba im to oddać. Niestety byli czasem agresywni. Sędzia: oczywiście nie jestem obiektywny jako kibic WKSu ale absolutną większość piłek spornych przyznał tamtym, widać też po jego przymilaniu się do zawodników IFK, poklepywaniu i uśmieszkach że darzy ich większym szacunkiem. Ale srać na sędziego - Śląsk miał szanse ale ich nie wykorzystał. Nie wiem jak zdrowie Flavio ale za późno wszedł.Prawy obrońca Zieliński oraz Grajcar najsłabsi na boisku. Bałem się o Pawelca tymczasem Zieliński jest do wymiany im szybciej tym lepiej.

porto - 16 lipca 2015, 23:09:25 - *.dynamic.gprs.plus.pl
ja bym nie skreślał WKS . Wiadome że dostali trudnego rywala . Jagiellonia się ośmieszyła ,Legia wygrała ale też powinna wygrać wyżej... Cypryjczycy wcale nie są aż tak mocni jak ze dwa lata temu . APOEL nie potrafi wygrać z Vardarem.

kell1987 - 16 lipca 2015, 23:09:34 - *.dynamic.chello.pl
niezły jest ten Vibe, robi różnice. Co do meczu, to Śląsk grał lepiej piłką, ale Goteborg miał dość sporo klarownych sytuacji. Cieszy, że na zero z tyłu, choć niestety ciężko będzie awansować. Oczywiście ja wierzę

bzk - 16 lipca 2015, 23:11:00 - *.centertel.pl
jednak ten Ruch nie taki słaby......

kibic - 16 lipca 2015, 23:16:45 - *.mlawa.vectranet.pl
Szwedzi to nie ta drużyna co kiedyś są do ogrania

Hans - 16 lipca 2015, 23:18:52 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
@porto - a West Ham tylko 1-0 z Birkirkarą. Ale ta angielska piłka słaba, nie? Zeljeznicar inną maltańską drużynę (Balzan) odprawił bez problemu, więc liga bośniacka dużo lepsza od angielskiej na 200 procent!!! Czekaj... A to FK Sarajevo to nie z Bośni też? A Lech z nimi... TRUDNE DO OGARNIĘCIA, WIĘC W KAŻDYM RAZIE POLSKA LIGA JEST NAJSŁABSZA, A NASZE DRUŻYNY SIĘ KOMPROMITUJĄ NIEZALEŻNIE OD WYNIKU. I Twoja logika się sprawdza

Anton - 16 lipca 2015, 23:34:57 - *.dynamic.chello.pl
Nie ma co narzekać. Liga szwedzka jest poziomem zbliżona do naszej, może ciut słabsza. Jednak IFK to zdecydowany lider ligi szweckiej a Śląsk to 4. zespół polskiej. Wynik 0:0 u siebie nie jest zły. Szanse przed rewanżem są 50-50.

bru - 16 lipca 2015, 23:55:27 - *.static.tvk.wroc.pl
remis 0-0 to najsprawiedliwszy wynik meczu a przy tym może być korzystny w dwumeczu ,w końcówce Szwedzi lepsi fizycznie,ogólnie obie drużyny grały jak umiały.Wszyscy znawcy i miłośnicy ligi mistrzów dajcie sobie spokój z komentarzami i ocenami,tracicie czas oglądając takie mecze...Hej ŚLĄSK!

pawelwks - 16 lipca 2015, 23:56:17 - *.ssp.dialog.net.pl
ja nie wiem po kij sie wiekszosc z was wypowiada jak meczu nawet nie widziala ? Śląsk zagral dobrze zwlaszcza w 1 polowie , 2 polowa byla przecietne byly okazj ena gole niestety nie bylo szczescia z tego co wiem to Legia grala slabo bardzo kucharczyn na pustaka nie trafil ;D a o jagieloni si enie wypowiadam bo nie widzialem , sadze ze Śląsk ma szanse przejsc Szwedów ;)

kuziu - 17 lipca 2015, 0:08:13 - *.ostroleka.vectranet.pl
Nie ma co sie ekscytowac, bo delikatnie mówiąc szału nie ma. Akurat Śląsk w sumie chyba najlepszy rezultat, Jagiellonia wyjazd w najgorszych warunkach atmosferycznych małe szanse ze uda sie awansowac, a Legia, mając rywala przez ostatnie 20 minut na deskach, 1:0 wcale nie jest dobry wynik po dzisiejszym meczu z tak dysponowanym przeciwnikiem na rewanż powinni jechac z kilku bramkowa zaliczka bez zadnych obaw, a tak kazda druzyna u siebie moze cos odwalic (oby nie). Szanse Śląska 50/50

kotszkotko - 17 lipca 2015, 0:26:22 - *.dynamic.chello.pl
Jedna bramka i Szwedzi muszą strzelić dwie.
"0-0 słaby wynik".. Idioci

Yuki - 17 lipca 2015, 0:29:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Juz drugi kandydat do wyeliminowania .Pierwsza Jagiellonia.

WuKaeSiak - 17 lipca 2015, 0:32:42 - *.9.7.111
IFK to firma? A co oni osiągnęli przez ostatnie lata? Od nich ok. 100 głów tylko więc słabiutko. Ogólnie to pokazali, że są mocni w obronie i w ataku zależą od jednego gościa Lasse Vibe. Strzelimy im gola na wyjeździe i jeździmy dalej.

wislakwksl - 17 lipca 2015, 1:34:06 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Byłem na meczu i dziwią mnie bardzo krytyczne, skrajne komentarze (zarówno tutaj, jak i na niektórych portalach). Śląsk szczególnie w pierwszej połowie dominował i prowadził w grę. W drugiej połowie rywalizacja się wyrównała, ale ogólne wrażenie ze wskazaniem na Śląsk. Szansę na awans oceniam 50 na 50. Nie taki Goeteborg straszny, to już nie ten zespół co choćby 10-15 lat temu.

z - 17 lipca 2015, 1:42:59 - *.dab.02.net (*.169.0.108)
widze ze krytyczne komentarze jakies krety z wioski pod Wroclawiem wypisuja

barti - 17 lipca 2015, 7:46:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ale w Szwecji juz nie zatrzyma

Pablo N - 17 lipca 2015, 8:11:41 - *.90.163.98
Oglądałem mecz na stadionie i podobnie jak ktoś już napisał, Śląsk PRZEWAŻAŁ w pierwszej połowie, nie wiem skąd redaktor namnożył strzałów Goeteborga. W drugiej połowie faktycznie lepiej wyglądali goście, jednak cały mecz wyglądał na remisowy - i zakończyło się 0:0, wynikiem DOBRYM. Jak już wielu wspomniało - jedna bramka, a Szwedzi będą potrzebować dwóch.

Bor - 17 lipca 2015, 8:38:48 - *.ssp.dialog.net.pl
Ja jednak widzę pewien pozytyw gdyby Śląsk odpadł z pucharów. Jak wiadomo malinowe nosy to smakosze najtańszych trunków. W takich okolicznościach szansę na jakiś zarobek będą mieli sklepikarze czy właściciele knajpek, w których takie trunki są podawane.

Bladerunne - 17 lipca 2015, 9:24:29 - *.85.124.44 (*.139.81.134, 130.139.83.6)
@oooo A ty z czym do Europy ze swoimi polaczkowatymi kompleksikami? Nie rozumiesz tego sportu to zajmij sie kreglami a swoje kompleksiki zachowaj dla siebie.

Ino_KSG - 17 lipca 2015, 9:28:21 - *.3s.pl
IFK u siebie bedzie o wiele lepszy znafcy. Oni u siebie rzadko przegrywaja.
Będzie IFK 2 : 0 Sląsk

MmaUfcKsw - 17 lipca 2015, 10:23:06 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
baca ooo i inne typy nie znacie sie to nie newypowiadajcie sie nikt sie nie zegna z pucharami a wyniki nie sa slabe

państwowy - 17 lipca 2015, 11:48:11 - *.centertel.pl
Wynik nie jest zły. Sprawa awansu otwarta.

DENIS - 17 lipca 2015, 12:59:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Gdyby pierwszy mecz był na wyjeździe można by mówić że ten wynik jest dobry a tak sprawa otwarta i mam nadzieje że Śląsk poradzi sobie w rewanżu

gaudi10 - 17 lipca 2015, 15:11:17 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Moim zdaniem to 0-0 u siebie to to samo co 2-1. I tu i tu nie można bramki stracić.
Co do wyników innych drużyn typu WHU czy Thun to może one są na innym etapie przygotowań a może bukmacherzy też maczają w tym palce ?
robin200 - z tych co wymieniłeś to na 99% awansują oprócz tych oczywistych PAOK , Hajduk ,Thun czy Debrecen

starykibic - 17 lipca 2015, 17:38:20 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zanotowaliście postęp w porównaniu z dwumeczem z Helsingborgsem niedawno. Lepsze 0-0 niż 0-3.

KONRAD - 17 lipca 2015, 22:28:12 - *.centertel.pl
Sprawa awansu jest nadal otwarta,a WKS jest w grze.

Dzambo - 17 lipca 2015, 22:42:00 - *.opera-mini.net (*.181.147.126)