23 lipca 2015, 20:54:19 - Monki
Botoszany - plan wykonany

Legia Warszawa pewnie wygrała na wyjeździe 3-0 (2-0) w rewanżowym meczu II rundy eliminacyjnej Ligi Europy z rumuńskim FC Botoșani i awansowała do dalszej fazy rozgrywek. W pierwszym meczu polski zespół wygrał 1-0 (0-0). W kolejnej rundzie wicemistrzowie Polski zmierzą się ze zwycięzcą dwumeczu FK Kukësi - FK Mladost. Pierwsze spotkanie, które zostanie rozegrane w przyszłym tygodniu, Legia rozegra na wyjeździe.

Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla warszawskiej Legii. W 5. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Michał Kucharczyk, jednak zrobił to zbyt lekko i niecelnie by zaskoczyć bramkarza gospodarzy. Następna akcja stołecznego zespołu zakończyła się już sukcesem. Błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnił Andrei Cordoș. Futbolówkę przejął Nemanja Nikolić i odegrał ją do Ondreja Dudy, ten podał szybko do Kucharczyka, a skrzydłowy Legii zagrał wzdłuż pola bramkowego do wbiegającego Guilherme. Brazylijczyk mając przed sobą tylko golkipera pokonał go płaskim strzałem, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. W 15. minucie Ciprian Brata wycofał piłkę przed pole karne do Raula Costina. Defensywny pomocnik rumuńskiego zespołu strzelił precyzyjnie minimalnie obok słupka. Po chwili znakomitą interwencją wykazał się Dušan Kuciak, który przeniósł piłkę nad poprzeczką po strzale Attili Hadnagiego z dystansu. Kilkadziesiąt sekund później słowacki golkiper popisał się jeszcze jedną kapitalną paradą, broniąc uderzenie Mariusa Croitoru z rzutu wolnego.

W 32. minucie wicemistrzowie Polski powinni prowadzić już różnicą dwóch goli. Dominik Furman podał prostopadle do Dudy. Niepilnowany Słowak popędził kilkanaście metrów z piłką na bramkę i, mając przed sobą tylko bramkarza, uderzył ponad nim, ale i ponad bramką. Siedem minut później Florin Acsinte sfaulował we własnej szesnastce szarżującego Nikolicia i arbiter spotkania podyktował jedenastkę dla Legii. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Cztery minuty przed końcem pierwszej połowy w sytuacji sam na sam, po błędzie Florina Plămady znalazł się, znalazł się Guilherme. Strzelec pierwszej bramki w doskonałej sytuacji uderzył zaledwie w słupek.

Dwie minuty po rozpoczęciu drugiej odsłony spotkania celny strzał z ostrego kąta oddał wprowadzony po przerwie Michał Żyro, lecz pewnie piłkę złapał Płamen Ilijew. W 55. minucie Furman obsłużył długim, prostopadłym podaniem Kucharczyka. Skrzydłowy Legii wbiegł w szesnastkę i dość dobrej sytuacji strzelił ponad bramką. Trzy minuty później po składnej, zespołowej akcji precyzyjnie po ziemi w kierunku dalszego słupka zza pola karnego uderzył Quenten Martinus. Jego strzał z największym trudem obronił Kuciak.

Chwilę później warszawskiej bramce raz jeszcze zagrozili goście. Po kombinacyjnej akcji celnie, lecz zbyt lekko by zdobyć gola, z woleja strzelił Acsinte. W 71. minucie Rumuni byli bliscy zdobycia bramki kontaktowej. Z dwudziestu metrów z pierwszej piłki wprost w poprzeczkę strzelił Croitoru. Sześć minut przed końcem meczu Łukasz Broź zagrał znakomicie za linię obrony do wybiegającego na czystą pozycję Aleksandra Prijovicia. Szwajcar zachował zimną krew i z pełnym spokojem zdobył trzecią bramkę dla Legii. W odpowiedzi z drugiej strony boiska po kombinacyjnie rozegranym rzucie wolnym minimalnie nad poprzeczką z dystansu strzelił Gabriel Vașvari.

23 lipca 2015, 19:00 - Botoszany (Stadionul Municipal)
FC Botoșani 0-3 Legia Warszawa
Guilherme 7, Nemanja Nikolić 38 (k), Aleksandar Prijović 84

Botoșani: 1. Płamen Ilijew - 19. Andrei Patache (33, 11. Quenten Martinus), 5. Florin Plămadă, 3. Andrei Cordoș (46, 10. Gabriel Vașvari), 20. Florin Acsinte - 7. Ciprian Brata, 30. Raul Costin (73, 16. Scott Robertson), 17. Stelian Cucu, 8. Marius Croitoru, 88. Radosław Dimitrow - 80. Attila Hadnagy.

Legia: 12. Dušan Kuciak - 28. Łukasz Broź, 25. Jakub Rzeźniczak, 2. Michał Pazdan, 17. Tomasz Brzyski (46, 33. Michał Żyro) - 6. Guilherme, 37. Dominik Furman, 3. Tomasz Jodłowiec (80, 16. Michał Masłowski), 8. Ondrej Duda, 18. Michał Kucharczyk - 11. Nemanja Nikolić (70, 99. Aleksandar Prijović).

Berg OUT! - 23 lipca 2015, 20:55:05 - *.dynamic.chello.pl
Druga połowa - żenada do kwadratu! Łysy miał na celu chyba ogranie drewniaków typu Żyro czy Masłowski... WSTYD! PS. "To był trudny mecz"

dsdsd - 23 lipca 2015, 20:55:40 - *.dynamic.chello.pl
Ogladam mecz Mladost Podgorica - Kukesiktory wyloni rywala Legii w 3 rundzie. Narazie goscie prowadza 0:2. Oglada ktos ten mecz?

Boateng - 23 lipca 2015, 20:56:01 - *.94.201.150
Tak bez przemęczania punktuje się rywala, który od pół roku nie przegrał na swoim stadionie.

do Berg OU - 23 lipca 2015, 20:56:28 - *.31.219.240
Pograj sobie w Fife....

Ży(L)eta F - 23 lipca 2015, 20:56:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dawać te Kukesi, potem kolejnych i faze grupową. Brawo Nikolić znowu najlepszy na placu.

fh - 23 lipca 2015, 20:57:24 - *.dynamic-ww-3.vectranet.pl
Mamy nowego Zlatana w Warszawie

yahooGKS - 23 lipca 2015, 20:57:27 - *.toya.net.pl
Brawo Lech i Legia z zielonego Bełchatowa! Godnie reprezentujcie Polskę w Pucharach!

bolak - 23 lipca 2015, 20:58:29 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
W Lechu i Legii nadzieja. Reszta dno dna.

A.c.q. - 23 lipca 2015, 20:58:57 - *.222.27.188
Legia uratowała dziś honor naszego futbolu.
Nie wyobrażam sobie innego scenariusza niż wejście do IV rundy po 2 spokojnych zwycięstwach, oby udało się w najbliższym czasie dość już do optymalnej formy.

zaglebiak - 23 lipca 2015, 20:59:55 - *.dynamic.chello.pl
Legia ratuje honor polskiej kopanej

edd - 23 lipca 2015, 21:00:00 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Brawo Legio
Oby teraz z Albańczykami, bo czarnogórska dzicz znowu da o sobie znać (tak jak grał tam Śląsk a później polska reprezentacja)

Kuba - 23 lipca 2015, 21:01:40 - *.singnet.com.sg
hehe Acq. Jak mnie śmieszy ta powaga twoja. Liczy się wynik w Q4. Awans tam to nic wielkiego z takim budżetem i zaciągiem.

Znany - 23 lipca 2015, 21:01:44 - *.adsl.inetia.pl
No i oto chodziło Legia i Lech wiem że nie zawiodą a ci z Białegostoku niech uczą się od tych co mówiliście że odpadną z Botośani mówiłem po przegranym Legii SuperPucharze że Legia jak wygra 1 mecz to złapie Luz Zwycięzcy i będzie jej łatwiej wygrywać i oto chodzi Legia i Lech - Jedyne Polskie Zespoły od Czasów Wisły Kraków które w Pucharach nie zawiodą

Kolejorz - 23 lipca 2015, 21:03:29 - *.siedlce.vectranet.pl
czy tylko ja słyszałem "Botoszami" ? Jak można komentować mecz nie umiejąc wymówić nazwy zespołu ?

rozbawiony - 23 lipca 2015, 21:04:52 - *.centertel.pl
do dsdsd: ja nie

Sperone - 23 lipca 2015, 21:05:37 - *.direct-adsl.nl
na Legie mozna zawsze liczyc...nie to co na pozostałe wynalazki ktore nas reprezentowały ....z potęgami europy xD

Hilster - 23 lipca 2015, 21:07:13 - *.13-2.cable.virginm.net
Czesc krawaciarze, Jaga zagrala dzis padake ale porownywac Botosani z Omonia jest troche wedlug mnie nie na miejscu. Tak samo Legie z Jaga.

On - 23 lipca 2015, 21:07:40 - *.140.biaman.pl
do dsdsd A gdzie ogldasz podziel się z kolegami

kamilson - 23 lipca 2015, 21:09:51 - *.175.84.21
Może nie wstyd. Patrząc na skład Slaska i Jagi nie było zbyt wielu atutów. Legia i Lech to jednak są doswiadczone drużyny pucharowe. Jaga z Grzybem,Romanczukiem i w takiej formie Dzalamidze,Tuszynskiego i Gajosa to z Levadia by nie dały rady.

P - 23 lipca 2015, 21:10:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Gdzie są Ci co tak jechali na Legię.Jaga, Ślask żenada.Jeszcze Lech mogłby załapać trochę punktów oczywiście w LE bo LM nie mają szans.

Hanys - 23 lipca 2015, 21:10:40 - *.dynamic.chello.pl
Lech i Legia a potem długo długo nic , widać to choćby po grze piłkarzy , jest jakaś jakość a nie wybijanie piłek i liczenie na cud!! Chociaż mało wykorzystujecie okazji do goli a Żyro co zrobił w ostatniej minucie?? Sztuką było tego nie strzelić;) Only GieKSa&Rozwój

m - 23 lipca 2015, 21:12:20 - *.play-internet.pl
Czemu nie grał Bereszyński?

fan - 23 lipca 2015, 21:13:59 - *.dynamic.chello.pl

ksg - 23 lipca 2015, 21:14:35 - *.internetdsl.tpnet.pl
futbol robi sie nudny szczegolnie w wykonaniu naszych grajkow ! czemu ? kolejna druzyna do przerwy zalatwila sprawe a potem rownie dobrze mogli powiedziec chodzcie na piwo . I Ci tepi komentujacy ze sie oszczedzaja na lige ??? no prosze zagrali 3 mecz i juz zmeczeni ?? czym zelem na lebie czy lezeniem przy tatuazach ?? dno

Bolo - 23 lipca 2015, 21:16:21 - *.adsl.inetia.pl
Polska liga jest jak hiszpańska, w Hiszpanii liczy się tylko Barca i Real, w Polsce tylko Lech i Legia, reszta to statyści.

Zaki - 23 lipca 2015, 21:17:51 - *.dynamic-ww-2.vectranet.pl
Ja nie wiem, jak z takimi cieniasami można było się w W-wie męczyć...?!

sdf - 23 lipca 2015, 21:19:25 - *.play-internet.pl
Własnie na streamie oglądam Mladost-Kukesi.
Zwraca uwagę świetnie broniący w tym meczu bramkarz Kukesi 24-letni potężny (204) Mołdawianin Dimitrou Stiljan to przyszłość repry Mołdawii, Legia będzie musiała się niezle napocić żeby go pokonać jest świetny!!!

Mądry - 23 lipca 2015, 21:21:22 - *.dynamic.gprs.plus.pl
LEGIA powinna sprowadzić jeszcze Pawła Krauza.
Co dwóch Zlatanów to nie jeden !!!

ZIGA - 23 lipca 2015, 21:22:09 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Oby sk odpadła jak najszybciej!!!

Leszcz - 23 lipca 2015, 21:25:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Legia jaka jest profesjonalna pokazała w tamtym roku w dwumeczu z Celtikiem!

Dundy - 23 lipca 2015, 21:26:38 - *.opera-mini.net (*.11.12.206)
Martinus do któregoś z polskich klubów ! Wymiatał !

mlody - 23 lipca 2015, 21:30:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Mamy Lecha i Legie dwa kluby które z roku na rok gonią zachodnie kluby w organizacji , szkoleniu mlodziezy , skautingu. Reszta ligi jest tylko tłem i wogole nie powinny startowc w pucharach bo tylko sie kompromitują. Za rok tylko Lech i Legia powinny grac w pucharach reszta niech sie wycofa i dopiero jak doskoczy do poziomu Lech-Legia moze wtedy sprobowac.

Sopot - 23 lipca 2015, 21:30:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Legii można nienawidzić ale jedzie robi swoje i tyle polskie zespoły juz odpadamy z Litwinami Estonczykami Lotyszami a nawet z amatorami z Islandii
Liga rumunska jest silniejsza nie tylko od ww ale i od naszej
A więc trochę szacunku

Mosiądz - 23 lipca 2015, 21:33:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Do obrońców Jagi i Śląska.
RUCH w ubiegłym roku doszedł do IV rundy i odpadł po dogrywce. Można?

sdf - 23 lipca 2015, 21:34:03 - *.play-internet.pl
Ten Krauz -15/2 i16/5 to jednak za mało na ekstraklasę max. 1 liga.
Co do meczu Kukesi wymiatają teraz ci Brazilijczycy i Chorwat!!!

fan - 23 lipca 2015, 21:34:24 - *.dynamic.chello.pl
@ ZIGA. Nawet nie wiesz jak się cieszę, że ty się nie cieszysz. Legia ci nie daje spać po nocach ? Biedaczek,

Warszawiak - 23 lipca 2015, 21:36:45 - *.warszawa.vectranet.pl
Super Legia brawo oby tak dalej!

Kibic - 23 lipca 2015, 21:37:29 - *.dynamic.chello.pl
Wygląda na to, że w Legii w końcu jest porządny atak. Szkoda tylko, że teraz obrona kuleje. Powinni jeszcze ściągnąć klasowego obrońcę do Legii.

> polskiej
Szczególne brawa dla autorów goli, rdzennych Polaków: Guilherme, Nikolicia i Prijovicia.

DP - 23 lipca 2015, 21:45:14 - *.play-internet.pl
Cała nadzieja w Legii i Lechu, żeby oba kluby awansowały do fazy grupowej LE. Piszę LE, bo o LM dla Lecha nie ma co marzyć, będą baty od Bazylei, ale przebolejemy ten kolejny rok bez LM, jeżeli dwie polskie drużyny awansują do LE. Minęło już trochę czasu odkąd mieliśmy dwóch przedstawicieli w rozgrywkach grupowych.

Mądry - 23 lipca 2015, 21:47:56 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Do:sdf
Krauz ma 18 lat,Lewandowski w jego wieku zaczynał grać w Zniczu.
Za dwa lata taki atak Krauz - Prijović byłby postrachem całego świata.
Dwa takie Zlatany...

PL - 23 lipca 2015, 21:55:09 - *.dynamic.chello.pl
Jak zawsze na placu boju pozostały Lech i Legia. Potrzebujemy więcej klubów które przebija się w Europie.

dex - 23 lipca 2015, 21:59:11 - *.tktelekom.pl
Tylko Lech i Legia mogą coś zdziałać w Europie . Reszta się nie nadaje ! Taka jest niestety brutalna prawda o naszej "ekstraklasie" .

jyhu - 23 lipca 2015, 22:01:38 - *.116.7.180
Teras Legia eliminuje Albanskie KUKESI i powinna byc LIGA EUROPY.Dolaczy tam tez Lech po odpadnieciu z FC BASEL.

ASSA - 23 lipca 2015, 22:05:40 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Co było do przewidzenia,tylko Legia i Lech mogą cokolwiek ugrać w Europie.
Jagiellonia i Śląsk to tylko i wyłącznie poziom polskiej ligi.
Trzymać jak najdalej od europejskich rozgrywek.

pin - 23 lipca 2015, 22:16:08 - *.static.chello.pl
Ciekawostka. 20.06.2015 Botosani (Rou)-Kukesi (Alb) 2 : 1 (sparing)

do Next - 23 lipca 2015, 22:16:51 - *.cable.smsnet.pl
odstaw te dopalacze, bo Ci żyłka już pęka

dziadu - 23 lipca 2015, 22:20:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
No i niestety z 3 pozostał tylko 1 w LE. Szkoda straconej szansy, bo losow. dla wszystkich 3 ekip było względne, a tylko Legia nie zawiodła. Jaga odpadła, choć Omonia nic wielkiego nie pokazała. Także Broendby mogła by nie przejść z taką grą. A Śląsk spartolił bardziej, bo z nierozst. na gorszego rywala, jak Belenenses, nie dało się trafić z tych, co były możliwe... Także zwł. w ich przyp. jest czego żałować.

KOT - 23 lipca 2015, 22:27:15 - *.255.139.119
Gratulacje dla Legii !!Powodzenia i pZDR

@Dundy - 23 lipca 2015, 22:36:29 - *.148.multiplay.pl
Dokładnie. Przydałby się polskim klubom ten Martinus. Rewelacyjny zawodnik.

@ASSE - 23 lipca 2015, 22:39:21 - *.62.37.233
Legia z Goeteborgiem czy Omonią nie poradziłaby sobie lepiej. Trzymać z daleka od pucharów, poziom by się przynajmniej wyrównał.

hahahihi - 23 lipca 2015, 22:44:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
tak Legia nie przeszłaby tych cypryjskich ogórów. Idź się rozpędź i walnij w ściany białostocka prowincjio... Wy naprawde nie macie wstydu za grosz. Brak klasy jak u tego buraka Probierza.

KOT - 23 lipca 2015, 22:53:32 - *.255.139.119
Trzymam kcuki za Legie i Lecha bo slask i jagielonia to miernoty niech wracaja do domu nie powiemy nikomu hahahehehehe

Rudy - 23 lipca 2015, 23:03:31 - *.toya.net.pl
Legia nie jest z mojej bajki, ale chyba jako jedyna będzie nas reprezentować w europejskich pucharach. Życzę jej w związku z tym samych sukcesów!

Dominik_S - 23 lipca 2015, 23:33:16 - *.beskidmedia.pl
Szkoda. Został Lech i Legia i także mam nadzieję na obie ekipy w fazie grupowej pucharów. Tym bardziej szkoda, że z Wisłą teraz tak kiepsko-bo moglibyśmy mieć ( i powinni) trzeci klub, który byłby w stanie coś konkretnego ugrać. A dodatkowo im za chwilę odpada 9 pkt. Trochę czasu minie, nim się podniosą z tego kryzysu. Wielka, wielka szkoda. Ale wracając do meritum-mielibyśmy 3 poważnych reprezentantów. Pozostałaby kwestia tego czwartego. Kto mógłby nim być? Na razie jak widać-nie widać tego czwartego (ależ zdanie ;) ). Przepraszam kibiców innych drużyn za to co teraz napiszę, ale mam dość (pewnie nie tylko ja) "wynalazków" typu: Zawisza, Ruch, Piast czy nawet Jagiellonia. Śląsk też powinien być klubem, który coś ugra, a widzimy jak jest. Niestety.
Też bym chciał, żeby nasz kraj był w 15-to uprawniałoby do wystawienia 5 klubów do gry w pucharach (2 w el. LM, 3 w el. LE), ale punkty automatycznie dzieliłyby się przez 5. I Jeżeli teraz mamy problem ze znalezieniem 3 i 4 porządnego klubu, który byłby w stanie ugrać trochę punktów, to gdzie tu mowa o 5. Z czym do Europy?
A nasz kraj spokojnie powinien być w tej 15. To w końcu ponad 38 milionowy kraj! A tu tak cienko. Od 19 lat nie łapiemy się do LM. Może w tym roku się w końcu dowiem, jakie to uczucie-polski klub w tych elitarnych rozgrywkach (choć oczywiście wolałbym, aby to była Wisła. No i dobrze byłoby też coś ugrać-a nie tak, ze sam awans jest, a w grupie stanowimy tło.

arczi78 - 23 lipca 2015, 23:56:23 - *.centertel.pl
Legia,Lech. Dwie polski drużyny eksportowe. Reszta- żenada, kompromitacja,wstyd.

KCH - 23 lipca 2015, 23:59:30 - *.centertel.pl
Dokładnie, Legii można nie lubić ale trzeba docenić że akurat w pucharach to mają jak żadna obecnie polska drużyna określoną jakość i od jakiegoś czasu nie odpadają z byle ogórkami. To Botosani co prawda słabiutkie ale pewnie na większość polskich "mocarzy" by wystarczyło. P.S. Nikolic jak się rozegra to będzie z niego w stolicy dużo pożytku.

Waldi - 24 lipca 2015, 0:04:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
A ja kocham Legię, ale tylko BERGA bo to fachowiec, którego w Polsce jeszcze nie było.

GzZ - 24 lipca 2015, 0:14:11 - *.itcomp.pl
brawo legia.. GIEKSA

Wroclaw - 24 lipca 2015, 0:27:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Legia pokazała klasę i tyle.

kucik - 24 lipca 2015, 3:23:23 - *.20-2.cable.virginm.net
W tym zespole Popek gra klasyczna ,,9,, wiec bedzie sie musieli niezle napocic!!!

Bolo - 24 lipca 2015, 7:50:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Lech, brawo Legia. Szkoda Śląska i Jagiellonii. Marzyły mi się 4 polskie zespoły w Lidze Europy (wydaje mi się, że Lech nie wejdzie do LM). Niezależnie jaki polski klub, byle tylko doszedł jak najdalej w europejskich pucharach. Liczy się przecież ranking. A w tym roku UEFA zwiększyła pulę za awans do fazy grupowej Ligi Europy z 1,5 mln do 2,4 mln Euro (to na obecny kurs lekko ponad 10 mln PLN). Więc jest o co walczyć, bo taka kasa to duży zastrzyk finansowy dla klubu (taka kwota to 20% dochodów rocznych obecnego mistrza Polski - Lecha Poznań). Nie licząc oczywiście apanaży za awans do kolejnych rund II, III i IV. Jakby to podsumować to wyjdzie 3 mln Euro czyli ponad 12 mln PLN. A teraz dodać do tego ewentualne zwycięstwa w fazie grupowej LE i można spokojnie jechać do przodu bez obaw, że budżet klubu się nie dopnie. Pozdrawiam wszystkich kibiców. Kibic Legii.

Legia jest rozstawiona bo zebrała wiele pkt
Teraz jest ok 70 miejsca w Europie a Śląsk czy Jaga ? 200 czy 300?
Który klub w pucharach dołączy do Legii i Lecha ?
Lechia Cracovia ?
Kto ?

panzer - 24 lipca 2015, 8:13:14 - *.tktelekom.pl
Brawo Legia! Coraz lepsi Nikolics (Legia chyba wreszcie będzie miała skutecznego egzekutora karnych z prawdziwego zdarzenia!) i Prijović, niezły Pazdan. Pomimo strzelonej bramki słabiutki Guilherme. A jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości czemu Furman nie dał sobie rady w Tuluzie, to niech obejrzy wczorajszy mecz. Może ze dwa dobre podania, zero zaangażowania w grę i krycie na radar. Słaby ligowy Śląsk Wrocław to wszystko na co było go stać, bo 8-ma drużyna ligi rumuńskiej to już za wysokie progi dla Furmana. Vrdoljak już prochu nie wymyśli, ale niech wróci do składu bo gorzej na pewno grał nie będzie!

Giovanni - 24 lipca 2015, 8:20:59 - *.play-internet.pl
Super !

bałamut - 24 lipca 2015, 9:11:49 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
pisałem juz dwa tygodnie temu że odpadna po pierwszych rundach jagiellonia i Śląsk.Teraz kolej na lecha.Chyba nikt o zdrowych zmysłach nie wierzy w przejscie Basel.Legia w tej drugiej rumdzie kwalfikacjyjnej ptrzejdzie dalej przy tak wzrastajacej formie i zgraniu druzyny.Znowu bedziemy trzymac kciuki zamiast za 4 polskie zespoły .To jak zwykle w ostatnich latach za jedą .Czyli Legię.Szkoda!!!że tylko jeden klub przejdzie dalej.

fan - 24 lipca 2015, 9:44:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
No niestety , pozaa lechem i legia i ewentualnie wisła to nikt z exkstrajlapy nie ma czego szukać w pucharach!!!!!! Dno!!

4weuropie - 24 lipca 2015, 9:53:49 - *.centertel.pl
gdzie jest ta reszta ekstraklasy , ktorej nalezy sie miejsce w niej zamiast klubow z innych lig!
No gdzie oni są ??
Skoro Termialica po awansie moze grac , bo sie zbuduje to pozostali już nie mogliby

Slawiko - 24 lipca 2015, 12:08:55 - *.kwidzyn.mm.pl
Legii nie kibicuje ale na tę porę jakoś dali radę myśle że tych Albańczyków ograją .

kayore - 24 lipca 2015, 12:35:13 - *.dynamic.chello.pl
Jako kibic Legii cieszę się z awansu do kolejnej rundy i nawet słowem nie wspomnę o pozostałych klubach,które wczoraj "grały"...

patataj - 24 lipca 2015, 12:45:17 - *.149.64.231
Oto jak wygląda przed III rundą kwalifikacji LM i LE sytuacja Polski na tle Europy:
Gorzej od nas wypadają:
San Marino, Andora, Gibraltar, Walia, Malta, Wyspy Owcze, Armenia, Estonia, Irlandia Północna,Litwa, Czarnogóra, Luksemburg, Łotwa, Irlandia, Gruzja, Islandia, Słowenia, Bułgaria - wszystkie te kraje bez drużyn w rywalizacji
Finlandia, Mołdawia, Bośnia i Hercegowina, Macedonia, Liechtenstein - 1 drużyna pozostała w walce
Tak jak Polska (2 drużyny pozostałe) - Izrael, Serbia, Chorwacja, Albania, Kazachstan, Szkocja, Węgry, Białoruś.
Przed nami (3 drużyny i więcej) są takie potęgi jak : Azerbejdżan, Dania, Cypr, Norwegia, Rumunia, Szwecja, Czechy, Słowacja.
Plasuje nas to obecnie ex aequo z drużynami mającymi tyle samo drużyn na 23 pozycji w Europie na 54 federacje.
Wniosek prosty : Nie oczekujmy więcej niż się da. Jesteśmy klubowym średniakiem od lat. Czasem przebijemy się do 20. ale to koniec. Nigdy nie byliśmy w 15. (ta pozycja gwarantuje eliminacje dla 2 drużyn do LM). Kibicujmy Legii i Lechowi, a z większą nadzieją patrzmy na poczynania drużyny narodowej, której pozycja wskazuje na mocnego średniaka w Europie, potrafiącemu urwać punkty najlepszym.
Pozdrawiam.

@hahahahih - 24 lipca 2015, 13:19:17 - *.opera-mini.net (*.10.200.125)
poziom wypowiedzi jak u typowego warwsiawiaka z Grójca owszem, nie przeszłaby

undercover - 24 lipca 2015, 14:44:27 - *.play-internet.pl
Do Kolejorz:spójrz na mapę,to miasto nazywa się Botoszany

DENIS - 24 lipca 2015, 17:24:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Uff Honor uratowany

stary Rome - 24 lipca 2015, 18:50:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Do silesia: niby dobrze piszesz, ale co do wyższości poziomu ligi rum. nad polską mam pewne wątpliwości. Zobacz, nie licząc Steauy (dla mnie jedyna ekipa na Puchary "na poziomie" - może ewent. Astra), kto teraz reprez. ten kraj - Targu M., które zapewne szybko skończy i Botosani (8 m-sce), które zagrało w LE tylko z czystego przyp... Kiedyś to poziom i był wyższy, jak w Eur. Puch. grała cała "3" z Bukaresztu, a teraz wg mnie jest z tym już różnie od dobrych kilku sezonów...

gen. idiot - 24 lipca 2015, 19:00:11 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
do Patataj: z 1-ych 2 grup ewidentnie to, co rzuca się w oko, to wyraźny kryzys Bułgarów (NIE tylko poprzez pryzmat tego sez., ale i kilku poprz.) Na plus bym zaliczył występ Vaduz (repr. Lieht., który może wystawić tylko 1 zespół), wprawdzie rywale byli jacy byli, ale Estończycy wyelimin. Kazachów. Nasi nie wypadają tak najgorzej na tle większ., ale do niezłego poziomu nam daleko trzeba przyznać. Przykład Śląsk - marzył o walce o grupę LE, a nie dał rady Szwedom...

gen. idiot - 24 lipca 2015, 19:05:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
A co widać nie poprzez przypadek, to fakt, jak zaczyna rozwijać się piłka w ost. latach w takich krajach, jak Albania, Kazachstan, Azerbejdżan czy choćby Szwecja, które jeszcze niedawno zbytnio się nie liczyły. A teraz niektórzy przedstaw. tych państw grają coraz nawet w fazie grup. LE...

domatorek - 24 lipca 2015, 19:21:22 - *.centertel.pl
Rzeczywiście Nemanja przyćmiewa Rudnewa, król strzelców nieprzypadkowo .