31 lipca 2015, 22:24:43 - akordial
Pierwszy punkt Lechii

W drugim piątkowym spotkaniu 3. kolejki Ekstraklasy Lechia Gdańsk zremisowała na własnym stadionie z Pogonią Szczecin 1-1 (1-1). Bramkę dla gospodarzy zdobył Adam Buksa. Goście odpowiedzieli trafieniem Łukasza Zwolińskiego.

W 4. minucie szansę na objęcie prowadzenia mieli gospodarze, jednak Bruno Nazário strzelił niecelnie. Pięć minut później indywidualną akcję przeprowadził Adam Frączczak, ale uderzył obok bramki. W 14. minucie piłkę w środku pola odebrał Ariel Borysiuk i strzelił na bramkę Dawida Kudły. Po drodze piłka odbiła się od jednego z obrońców gości i trafiła pod nogi Adama Buksy, który pokonał bramkarza Pogoni. W odpowiedzi akcję lewą stroną przeprowadzili Mateusz Lewandowski i Patryk Małecki, jednak strzał tego drugiego obronił Marko Marić. Po chwili szansę na wyrównanie rezultatu spotkania miał Frączczak, lecz jego strzał nie sprawił problemów golkiperowi gospodarzy. W 23. minucie z lewej strony dośrodkowywał Lewandowski, Mario Maloča wybił piłkę pod nogi Łukasza Zwolińskiego. Napastnik Pogoni strzelił, piłka odbiła się jeszcze od Ariela Borysiuka i wpadła do bramki. Chwilę później Pogoń mogła objąć prowadzenie, jednak strzał Lewandowskiego obronił Marić. W 38. minucie z dystansu uderzał Małecki, ale bramkarz gospodarzy pewnie obronił. Pięć minut później Rafał Murawski świetnie podał do Zwolińskiego, lecz napastnik "Portowców" strzelił nad bramką. W doliczonym czasie gry Bruno Nazário mocno uderzył z dystansu, ale piłka minęła bramkę Kudły.

W 49. minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał Ricardo Nunes, do piłki wyskoczył Jakub Czerwiński, jednak główkował niecelnie. Dziewięć minut później z rzutu wolnego dośrodkowywał Sebastian Mila, ale Rafał Janicki główkował nad bramką. W 63. minucie Małecki podał do Lewandowskiego, który precyzyjnym uderzeniem pokonał Maricia. Pomocnik Pogoni był jednak według sędziego na spalonym i gol nie został uznany. W 72. minucie mocno uderzył Grzegorz Kuświk, jednak strzał zablokował Czerwiński. Czternaście minut później z dwudziestu metrów strzelał Mateusz Matras, ale zrobił to niecelnie. W doliczonym czasie gry z rzutu wolnego dośrodkowywał Piotr Wiśniewski. Do piłki wyskoczył Maloča, lecz główkował niecelnie.

31 lipca 2015, 20:30 - Gdańsk (PGE Arena Gdańsk)
Lechia Gdańsk 1-1 Pogoń Szczecin
Adam Buksa 14 - Łukasz Zwoliński 23

Lechia: 50. Marko Marić - 23. Grzegorz Wojtkowiak, 2. Rafał Janicki, 22. Mario Maloča, 3. Jakub Wawrzyniak - 11. Maciej Makuszewski (70, 9. Michał Mak), 16. Ariel Borysiuk, 21. Stojan Vranješ, 6. Sebastian Mila (58, 14. Piotr Wiśniewski), 10. Bruno Nazário - 18. Adam Buksa (32, 30. Grzegorz Kuświk).

Pogoń: 66. Dawid Kudła - 9. Adam Frączczak, 4. Jakub Czerwiński, 3. Jarosław Fojut, 77. Ricardo Nunes - 20. Karol Danielak (83, 32. Robert Obst), 23. Mateusz Matras, 6. Rafał Murawski, 10. Patryk Małecki (73, 13. Takuya Murayama), 33. Mateusz Lewandowski (71, 7. Dominik Kun) - 93. Łukasz Zwoliński.

żółte kartki: Bruno Nazário, Maloča, Wiśniewski, Borysiuk, Janicki - Czerwiński, Matras.

sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).
widzów: 11 173.

kks - 31 lipca 2015, 22:25:13 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
A gdzie puchary Lechio?

kibic - 31 lipca 2015, 22:25:19 - *.bielskpodlaski.mm.pl
Pogoń znowu lepsza i jak ze Śląskiem traci 2 pkt. Lider mógłby być w Szczecinie po całkiem niezłej grze.
Lechia miała walczyć o mistrza Polski, a będzie walczyć o pierwszą 8.

Leszcz - 31 lipca 2015, 22:25:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lechia w pucharach!

Boateng - 31 lipca 2015, 22:25:37 - *.50.134.230
Mogliby w końcu zatrudnić jakiegoś trenera z prawdziwego zdarzenia w tym Gdańsku...

paprykarz - 31 lipca 2015, 22:25:43 - *.40.249.157.threembb.co.uk
Zwoliński król strzelców 2015/16.

Mądry - 31 lipca 2015, 22:25:50 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Zwoliński puka do Reprezentacji.

zwykły kib - 31 lipca 2015, 22:26:26 - *.dynamic.chello.pl
Nie mam pretensji do piłkarzy. Za to panu Brzęczkowi czas podziękować, bo ta Lechia nie gra nic pod jego wodzą.

CD - 31 lipca 2015, 22:26:30 - *.dynamic-ww-3.vectranet.pl
Sędzia śmiechu warte, Janicki dostał 2 żółte, a nie dostał czerwonej...

wks - 31 lipca 2015, 22:26:39 - *.play-internet.pl
Lechia mi przypomina Zawisze z rundy jesiennej. Są indywidualności a nie ma drużyny.

Kierowca - 31 lipca 2015, 22:27:12 - *.dynamic.chello.pl
Co za tendencyjny nagłówek. Pierwszy punkt Lechii... Ja bym napisał: Znowu 2 punkty stracone Pogoni! Przecież Szczecinianie grali znacznie lepiej, zabrakło odrobiny szczęścia, a 3 punkty pojechałyby na Pomorze Zachodnie!

pit - 31 lipca 2015, 22:27:15 - *.awacom.net
widze brzęczka przerasta ta liga, jesli chcecie pucharów czas na lepszego trenera.

koxu - 31 lipca 2015, 22:27:20 - *.cdma.centertel.pl
lechia jest silna w sparingach tylko,,za dozo gwiazdeczek w tym klubie a trener nie potrafi poukladac tej drozyny//

faul - 31 lipca 2015, 22:27:42 - *.centertel.pl
Brawo Brzdęczek.

Boateng - 31 lipca 2015, 22:27:44 - *.50.134.230
Zwoliński to jeszcze równie dobrze pod koniec sierpnia może gdzieś wyfrunąć do jakieś Bundesligi.

dsdas - 31 lipca 2015, 22:28:12 - *.cable.smsnet.pl
Zalosna gra Gdanszczan.
Szkoda Portowcow!

luli77 - 31 lipca 2015, 22:28:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Oprócz Brzęczka top jeszcze Mandziarę bym wywalił. Bo to on ustala skład a Brzeczek jest od prowadzenia zajęć treningowych.

koxu - 31 lipca 2015, 22:28:28 - *.cdma.centertel.pl
lechia spadek

wiko - 31 lipca 2015, 22:28:30 - *.internetia.net.pl
Pogoń znowu miała więcej ładnych akcji, dawała więcej dla oka niż Lechia która zgasła w 20 którejś minucie, później pełno podań do nikogo. To co dziś zrobił Matras i Mały to było to. Muraś oprócz błędy przy golu też był wiodącym zawodnikiem, nie wspomnę o Zwolińskim. Kilka ładnych strzałów. Wpadła "szmata" a było tyle okazji... Najgorszy chyba Danielak, dziś nie jego dzień. Nunies też kilka słabych zagrań.

dex - 31 lipca 2015, 22:28:53 - *.tktelekom.pl
O co chodziło z tym Janickim ? Dostał w końcu 2 żółte czy nie ?

retro - 31 lipca 2015, 22:28:53 - *.8-1.cable.virginm.net
Eh. I znowu to samo.. piłka parzy. Brak pomysłu na gre. Szkoda mi Lechii... no ale cóż, jaki trener taka gra. Brzęczka już po meczu z cracovią powinni się pozbyć.

w - 31 lipca 2015, 22:28:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lechia padaka ! Brzęczek musi odejść.

Bez napink - 31 lipca 2015, 22:29:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ładna seria Zwolińskiego. Fajnie, że Buksa też strzelił. Dawać szansę młodym chłopakom z Polski!

bart123 - 31 lipca 2015, 22:29:47 - *.static.ip.netia.com.pl
mi to samo przypomina ZAWISZE

Mks - 31 lipca 2015, 22:29:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Więcej skuteczności Pogoni i będzie lepiej.

Dddd - 31 lipca 2015, 22:30:17 - *.play-internet.pl
Gdzie czerwona dla Janickiego ?

CD - 31 lipca 2015, 22:30:28 - *.dynamic-ww-3.vectranet.pl
Na bank dostał 2 żółte, ale sędzia nie zapisał go w kajecie i dostał czerwonej.

Mądry - 31 lipca 2015, 22:30:37 - *.dynamic.gprs.plus.pl
A czy wy byście chcieli żeby was...ktoś zwolnił z pracy ??????

Boateng - 31 lipca 2015, 22:31:09 - *.50.134.230
I nie rozumiem czemu bronić ten Marić, który szału nie robi, a i tak jak coś to wróci do Hoffenhaim. Co to ma być za promowanie zawodników ze swojej stajni menadżerskiej?

. - 31 lipca 2015, 22:31:20 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Naśmiewacie się z innych drużyn a co wy gracie lechio?

ąćóś-pąćóś - 31 lipca 2015, 22:32:22 - *.78-98-131.t-com.sk
Lechia na klęczkach. Szkoda 2 pktów Pogoni, bo wygrana była zdecydowanie w zasięgu

bart123 - 31 lipca 2015, 22:32:27 - *.static.ip.netia.com.pl
ZWOLIŃSKI brawo !!!!!!!!!!

1929p.n.e. - 31 lipca 2015, 22:33:02 - *.dynamic.chello.pl
W tym sezonie Lechia walczy o utrzymanie, no chyba, że wydarzy się cud i papież abdykuje .

news - 31 lipca 2015, 22:35:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Mila to śmieszny grajek . Zapłać za Waldka Kiepskiego Mandziara !

craxa - 31 lipca 2015, 22:35:49 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lechia betony ma trenera Brzęczusia w sam raz na betony.
LECH-CRACOVIA-ARKA

elber - 31 lipca 2015, 22:36:03 - *.dynamic.kabel-deutschland.de
Dzisiaj otrzymalismy odpowiedz na to ze Lechia to jedyny zespol w ekstraklasie bez trenera.Remis 1-1 trudno odebrac jako dobry rezultat patrzac na gre w 2 polowie.Sytuacja zaczyna pomalu wychodzic poza kontrole.Jesli ten zespol ma cos znaczyc w lidze to wlasnie teraz jest ten czas na zmiane trenera.Sam mecz to tradycyjny scenariusz,czyli pierwsze minuty gry pod kontrola Lechii,nastepnie stracona bramka i dziekujemy nie mamy pomyslu co mozna zmienic.Na ta chwile jest to prowizorka-amatorka i daleko sie tak nie zajedzie.

Boateng - 31 lipca 2015, 22:36:18 - *.50.134.230
A Pogoni ewidentnie brakuje skrzydłowych z prawdziwego zdarzenia.

ja - 31 lipca 2015, 22:36:33 - *.web.vodafone.de
Figurant Brzeczek out,przekreciaze Mandziara, Jóźwiak i wasz przydupas Piekarski jak najdalej od Lechii.

legia - 31 lipca 2015, 22:38:00 - *.adslplus.ch
Kiedy rewanż z Juve? Może jeszcze uratują puchary, porażka 1:2 to nie koniec świata.

wojtas - 31 lipca 2015, 22:40:45 - *.devices.net.pl
Lechia słaba jak wielkanocny barszcz.

kibic - 31 lipca 2015, 22:40:46 - *.mlawa.vectranet.pl
W naszej lidze powinno być jak w Rosji że za remis goście dostają 2 punkty gospodarze 1 tym bardziej że potem jest ten podział ale ta Lechia jest słaba tam nie ma kto grać zero z przodu zero obrony no i pomoc też cienka

lilo - 31 lipca 2015, 22:41:21 - *.play-internet.pl
Wojtkowiak Mila na ławę.....

Lol - 31 lipca 2015, 22:42:27 - *.dynamic.chello.pl
Lechia to jakies nieporozumienie walka o utrzymanie bedzie .A co do frekwencji to jakis zart w tak duzym miescie tylko 11k to smiech na sali.

ii - 31 lipca 2015, 22:43:19 - *.dynamic.mm.pl
Ekstraklasa nieważna.Mandziara i spółka powinni stworzyć sobie zespół który będzie grał tylko sparingi.

jarock - 31 lipca 2015, 22:58:23 - *.free.aero2.net.pl
Danielak - czekamy na bramkę ! Jarota Jarocin pamięta i pozdrawia !

Bocian - 31 lipca 2015, 23:01:00 - *.255.233.205
Pogon zdecydowanie lepsza w grze brzeczek aut!!

futbolista - 31 lipca 2015, 23:01:51 - *.bois.qwest.net
tylko i sparingi sa do tylu tez.nie ma tu winy ani trener ani pilkarze.wina stoi po stronie FATUM ciazacego na pochodzeniu nazwy Lechia[od nieurodzajnego pola].o tym mozna sobie poczytac na archiwum w Lechia.Gda.Pl[pisali sami o sobie tam jakies 4 czy 5 lat temu].teraz tylko sukcesem bedzie jak zarzad cos z tym zrobi.a wracajac do meczu,to fajnie,ze kluby na ten piekny stadion przyjezdzaja grac[wielu na taki nie stac]i jeszcze
osiagaja dobre wyniki[zgodnie z goszczeniem gosci].
i tak Lechio trzymaj !!!!

maracana - 31 lipca 2015, 23:04:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Boateng juz sobie odpowiedziales.To nie Brzeczek ustala sklad ale menadzerowie mowia kto ma grac a kto nie.

RKS - 31 lipca 2015, 23:12:24 - *.dynamic-ra-1.vectranet.pl
Lechia Gdańsk !!! pozdro z Radomia !

informator - 31 lipca 2015, 23:23:18 - *.dynamic.chello.pl
Brzeczek nowym menago U21 Czechy. pewne info !

Anis ben K - 31 lipca 2015, 23:28:30 - *.252.40.97.internetia.net.pl
Nagrywałem sobie ten mecz i prześledziłem, kto otrzymał żółtą kartkę po korzyści w 84. minucie gry. Nie był to Janicki, jak pokazał realizator, tylko Ariel Borysiuk (#16). Brawo 90minut za czujność!

bob1 - 31 lipca 2015, 23:53:01 - *.as13285.net
ostatni wynik mi nie wszedł - BANDA!!

Nyrol - 31 lipca 2015, 23:53:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Derby bez Kibiców Pogonii szkoda Pozdro Analogs i Skins Pogoń!!! Mecz ciekawy ale jakoś tak bez walki Brak Kibicow Pogonii!!! Szkoda że nie ma Old Czasów Najazdy Pogonii na Wrzeszcz Mecz Klasyk!!! Pozdro dla Sztama i Old Fanów Lechii Czasów Wolfa i Duffa!!! Bastion Prawicy na Wildzie Tylko Warta 1912 First Club Poznań !!!

jaqnko59 - 31 lipca 2015, 23:53:38 - *.122.187.2
nazwiska nie grają,wy grajki z Gdańska macie reprezentatów Polski ale jako drużyna-zero cieszcie się z jednego punktu a teraz jedziecie na jednego (punkta) do przapsiułek z Wrocławia ale oni też są potrzebowscy,pozdrówki ze Sttetina

BKS - 1 sierpnia 2015, 0:03:00 - *.dynamic.chello.pl
Lechia jeszcze odpali to dopiero początek. Potrzebny jest tylko lepszy trener

znachor - 1 sierpnia 2015, 0:10:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lechia dziś zagrała beznadziejnie i trzeba sobie zadać pytanie jak słaba jest Pogoń że tego meczu zdecydowanie nie wygrała?

normalny - 1 sierpnia 2015, 0:46:26 - *.160.16.10
pijem, bawim się sia la la... brzęczek tam ma dużo do gadania phi

Q - 1 sierpnia 2015, 1:48:03 - *.226.249.237
Śląsk powinien wrzucić Lechii 3-0.

golab - 1 sierpnia 2015, 2:35:05 - *.dynamic.mm.pl
co wy chcecie od Brzęczka. Zajmijcie się swoimi działaczami w Gdańsku,to oni żądzą. Trener odstawił 2 zawodników,a zarząd jeszcze 2 bez wiedzy trenera. to są jaja co się dzieje w polskiej lidze . Po co są trenerzy przecież właściciel sam może sobie prowadzić drużynę tak samo jak klub, bez wiedzy trenera. CIEMNOGRÓG POLSKA

olo - 1 sierpnia 2015, 5:45:07 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Nie chcę nic mówić ale Zwoliński przypomina mi Lewandowskiego jak grał w Lechu. Rośnie nam trzeci super napastnik.

LECHIA - 1 sierpnia 2015, 6:32:00 - *.dynamic.mm.pl
Brzeczyszczykiewicz ciao ciao arrivederci

amicorz - 1 sierpnia 2015, 7:09:15 - *.210.93.137
zwróciliście uwagę, że tracimy już drugą bramkę w takich samych okolicznościach? z kiepskimi i lechią następuje szybki odbiór piłki która ląduje "za kołnierzami" naszych super-stoperów a strzelający jest na czystym polu, nie atakowany, Kudła bezradny.

Wladcy -Pn - 1 sierpnia 2015, 7:29:10 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Tak jak napisal BKS damy rade.

kiki - 1 sierpnia 2015, 8:01:30 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Brzeczek dymisja

naderx - 1 sierpnia 2015, 8:19:34 - *.dynamic.chello.pl
kolesiostwo w Lechi trwa ...fajnie jest się bawić za czyjeś pieniądze...Brzęczek z kolesiami którzy go zatrudnili wypad i zakaz działania w polskiej piłce

nico - 1 sierpnia 2015, 8:34:26 - *.204.170.7.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
te 11 tys pikników na tym kolosie wyglądało raczej śmiesznie.... betony po co wy gracie?

arkowiec - 1 sierpnia 2015, 9:19:57 - *.web.vodafone.de
Tak BKS odpali w 1 lidze

kibic - 1 sierpnia 2015, 9:29:06 - *.play-internet.pl
Przede wszystkim podziękujcie w Lechii trenerowi Beretowi i Madziarze

Guru - 1 sierpnia 2015, 9:52:44 - *.devs.futuro.pl
Na lechie u siebie śmiało można stawiać poniżej 2,5 bramki bo to pewniak.

Bolo - 1 sierpnia 2015, 10:19:46 - *.222.216.64
Lechia musi wstrzasnac trener z jajami,ktos taki jak Smuda !!!

Gryfita - 1 sierpnia 2015, 10:27:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
W zeszłym sezonie Pogoń byłą królową remisów. Teraz i ze Śląskiem, i z Lechią powinna wygrać, bo na boisku wyglądała ewidentnie lepiej, a tu znowu dwa remisy. Czy to tak zawsze?!?!

LG spadek - 1 sierpnia 2015, 11:43:31 - *.dynamic.chello.pl
To będzie największy i najładniejszy stadion w I lidze. I derbowe mecze z Arką Gdynia, to będzie coś.

Marcel kod - 1 sierpnia 2015, 12:19:02 - *.dynamic.chello.pl
NAWAŁkA nie śpij Zwolak napadzior nr3 w polsce

Olsz - 1 sierpnia 2015, 12:23:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo udało sie zdobyc 1 pkt.Myslałem że do końca rundy jesiennej zdobeda 1 pkt ale z Termalicą nie z Pogonią.

fi fi - 1 sierpnia 2015, 12:28:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zwoliński to jest facet dla którego warto wpaść na stadion. Pracuj dalej z pokorą facet a będzie z Ciebie kawał napastnika. Pozdrawiam kibiców Pogoni.

Znawca - 1 sierpnia 2015, 13:52:09 - *.ssp.dialog.net.pl
I gdzie są ci, któzy chcieli Lechii w pucharach?

Żal - 1 sierpnia 2015, 13:53:44 - *.play-internet.pl
Od kiedy w Rosji dostaje się 2pkt za remis, koleś weź troche ogarnij co piszesz i zrób większe rozeznanie.

śledź - 1 sierpnia 2015, 14:41:40 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl