6 sierpnia 2015, 22:51:09 - dyrovski
Formalność Legii

W meczu rewanżowym III rundy eliminacji Ligi Europy Legia Warszawa wygrała na własnym stadionie z albańskim FK Kukësi 1-0 (0-0) i awansowała do kolejnej rundy. Pierwszy mecz został przerwany w 52. minucie, a Albańczycy zostali ukarani walkowerem 0-3.

W 6. minucie pierwszy strzał oddała Legia. Ondrej Duda zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego, ale piłka poleciała nad poprzeczką. Jedenaście minut później podobną próbę podjął Michał Kucharczyk, ale strzał znów był niecelny. Kolejne zagrożenie pod bramką Albańczyków gospodarze stworzyli w 22. minucie. Z rzutu rożnego dośrodkował Dominik Furman, lecz po strzale głową Jakuba Rzeźniczaka futbolówka poleciała obok bramki. Po upływie pół godziny z rzutu rożnego bramce Legii zagrozili goście. Erick Flores zacentrował w pole karne, gdzie Birungueta chciał zaskoczyć Dušana Kuciaka strzałem piętą. W 41. minucie Duda minął dwóch zawodników Kukësi, po czym oddał strzał na bramkę, który jednak obronił Ervis Koçi.

Już pierwsza akcja w drugiej połowie dała Legii prowadzenie. W zamieszaniu na prawej stronie boiska największą przytomnością wykazał się Duda, który zagrał w pole karne do Kucharczyka, a ten strzałem bez przyjęcia pokonał bramkarza gości. W 62. minucie Kucharczyk zdecydował się na strzał z dalszej odległości, ale uderzył obok słupka. Pięć minut później skrzydłowy Legii wymanewrował defensywę FK Kukësi i strzelił na bramkę, jednak Koçi obronił. W 75. minucie sprzed pola karnego uderzał Jean Carioca, ale Kuciak poradził sobie z jego strzałem. Cztery minuty później Tomasz Brzyski otrzymał piłkę z lewej strony boiska i zdecydował się na strzał. Po drodze futbolówka odbiła się jeszcze od Roberta Bartczaka, ale nie zmyliło to golkipera gości.

6 sierpnia 2015, 21:00 - Warszawa (Stadion Wojska Polskiego)
Legia Warszawa 1-0 FK Kukësi
Michał Kucharczyk 47

Legia: 12. Dušan Kuciak - 19. Bartosz Bereszyński, 25. Jakub Rzeźniczak, 4. Igor Lewczuk, 17. Tomasz Brzyski - 33. Michał Żyro (45, 6. Guilherme), 37. Dominik Furman, 2. Michał Pazdan (61, 47. Rafał Makowski), 8. Ondrej Duda, 18. Michał Kucharczyk (68, 27. Robert Bartczak) - 99. Aleksandar Prijović.

Kukësi: 12. Ervis Koçi - 13. Rrahman Hallaçi, 5. Gentian Muça, 24. Renato Malota, 7. Gledi Mici - 17. Birungueta, 23. Besar Musolli, 16. Edon Hasani (50, 10. Ndriqim Halili), 9. Erick Flores, 19. Jean Carioca (82, 4. Ylli Shameti) - 18. Felipe Moreira (90, 8. Edison Qafa).

żółte kartki: Bereszyński, Furman - Birungueta.

sędziował: Tony Chapron (Francja).
widzów: 11 847.

Mecze IV rundy eliminacji odbędą się 20 i 27 sierpnia.

Liga Europy 2015/16

Hyh - 6 sierpnia 2015, 22:52:01 - *.lublin.hypnet.pl
Się chłopaki nawet nie zmęczyli. Jak w ostatnim meczu z Górnikiem Łęczna. ;)

t. - 6 sierpnia 2015, 22:52:15 - *.97.213.99
No i brawo, pkt do rankingu i klubowego i krajowego.

miko - 6 sierpnia 2015, 22:52:48 - *.dynamic.chello.pl
Legia zagrała tak jak Lech czyli nie pokazała niczego .

dan - 6 sierpnia 2015, 22:52:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
mecz roku:d

a-be-ce - 6 sierpnia 2015, 22:52:52 - *.range86-143.btcentralplus.com

WAŻNE1 - 6 sierpnia 2015, 22:53:08 - *.dynamic.chello.pl
Podobno aktywiści FARE dostrzegli na żylecie 2 tatuaże z krzyżem celtyckim. W związku z tym Legia może zostać wykluczona z pucharów, w końcu to recydywa - no chyba że powołają się na buty Pejovicia...

@@@ - 6 sierpnia 2015, 22:53:15 - *.dynamic.chello.pl
Legia powinna kibicom Albańczyków podziękować, bo z czymś takim to chyba faze grupową sobie razem z Lechem co najwyżej w TV obejrzą ;/

zygfryd - 6 sierpnia 2015, 22:53:23 - *.23.108.234
ale padaka z tej Legii

ups - 6 sierpnia 2015, 22:53:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ledwo, ledwo....poziom polskiej ekstraklasy to Albania

javan - 6 sierpnia 2015, 22:53:28 - *.dynamic.gprs.plus.pl
wydaje mi się że Legia zupełnie olała mecz kibiców na stadionie oraz tych przed telewizoranmi wystąpie do KRTV o ukaranie legii za dwumecz z kukesi

Mądry - 6 sierpnia 2015, 22:53:46 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Polak strzelił gola w pucharach.
Weszli młodzi.

Ogier - 6 sierpnia 2015, 22:53:56 - *.play-internet.pl
Gratu(L)acje!

kibic - 6 sierpnia 2015, 22:54:09 - *.246.67.3.skyware.pl
teraz losowanie, oby szczęśliwe, bo przynajmniej jeden zespół z Polski w grupie musi być.... miejmy nadzieję, że i Lechowi dopisze szczęście

Murphy - 6 sierpnia 2015, 22:54:24 - *.dynamic.chello.pl
Pozostaje życzyć udanego losowania jutro i łatwego rywala w IV rundzie.

Piknik - 6 sierpnia 2015, 22:54:28 - *.9.155.160
Producent transmisji w polskiej tv powinien powiedzieć tym na sitku w końcówce meczu, że hymn Polski kibice Legii śpiewają i żeby zamknęli się na tą minutę.

MarcinMiel - 6 sierpnia 2015, 22:54:29 - *.cheeloo.net
Prijović słaby jak woda... Irytowało patrzenie na jego paralityczną grę.

Tommykaira - 6 sierpnia 2015, 22:55:45 - *.adsl.alicedsl.de
Wazne ze Punkty sa !

Michal - 6 sierpnia 2015, 22:56:39 - *.as13285.net
Witam , TVP oskarzala ostatnio telewizje z albanii za to ze nie pokazali meczu w HD a moje pytanie w jakiej Tvp pokazala mecz? bo napewmo mie w HD , transmisje np bundesligi w eurosporcie to jest HD a nie...Chyba ze sie myle pozfro

bob - 6 sierpnia 2015, 22:57:34 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dawno nie widziałem tak nudnego meczu.
Warszawska legia to b.słaba druzyna, mająca szczescie w losowaniach pucharów eu. Mam nadzieje, że jutro trafią na europejskiego średniaka i odpadną z LE

Giovanni - 6 sierpnia 2015, 22:58:05 - *.play-internet.pl
Fajnie że wygrali
Dominik Furman powinien trenować futbol ale amerykański
Cieszę się że nie było zadym

rafi - 6 sierpnia 2015, 22:58:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Piknik-"Hymn śpiewamy podczas ważnych uroczystości państwowych" ale niektorzy tego nie potrafia zrozumiec- to samo z napisami na flagach

pablo - 6 sierpnia 2015, 22:59:43 - *.dab.02.net (*.66.6.143)
Witam
Gratuluję Legii i jej kibicom awansu.
A teraz mam pytanie panowie. Czy znani są potencjalni rywale Lecha i Legii w nastepnej rundzie?
Z góry dzięki!

Szakis - 6 sierpnia 2015, 23:00:40 - *.ssp.dialog.net.pl
Piach..dno i żenada. Kibice okradzeni bo oszczędności na Wisłę.

Matt - 6 sierpnia 2015, 23:00:59 - *.16-2.cable.virginm.net
Chciałem nadmienić ze jakos meczu pucharowego w tvp a mecz ekstraklasy w c+ masakra. Kto i czym to nagrywa? A mecz ważne ze wygrali, trzeba kibicować polskiej lidze na każdym stopniu jakich kolwiek rozgrywek.

@rafi - 6 sierpnia 2015, 23:01:05 - *.dynamic.chello.pl
mecz reprezentacji polski jest ważną uroczystością państwową mądralo? zresztą, napisz jeszcze o zawłaszczaniu patriotyzmu i inne blablabla

@WAŻNE1 - 6 sierpnia 2015, 23:01:05 - *.limes.com.pl
Może uznają tego Maćka za faszystę

kawulok - 6 sierpnia 2015, 23:01:30 - *.dynamic.gprs.plus.pl
do boba: A ja mam nadzieję, że Ty w życiu zawodowym/osobistym trafisz na krajowego średniaka i odpadniesz. Tyle, że z hukiem...

szpieg - 6 sierpnia 2015, 23:03:10 - *.warszawa.vectranet.pl
Legia nic nie pokazała? Ciekawe, mi się wydawało że pokazała że Albańczyków może pokonać na stojąco, w dodatku grając bez kilku podstawowych zawodników, w drugiej połowie wprowadzając dwóch nastolatków którzy mają do tej pory łącznie jeden występ w Ekstraklasie.

perpi - 6 sierpnia 2015, 23:06:11 - *.adsl.inetia.pl
@Michal - to co pokazywali Albanczycy to nie tyle nie było HD, ile format prehistoryczny. Przebili w tym nawet relacje z tamtego roku z Aktobe.

boRsig - 6 sierpnia 2015, 23:11:41 - *.094.220.pools.vodafone-ip.de
wpadnijcie na nos we grupie gorole!!!!!! Nur BVB 09 !!! ObeRschlesien!!!!!!!! wy i te wasze smieszne przegrane powstanie!!!!!!! harkom na wos!!!!!!!!!

Maxim - 6 sierpnia 2015, 23:12:56 - *.173.28.148.tesatnet.pl
Mam pytanie przed meczem Legia miala w swoim rankingu klubowym 1,500...po meczu serwis 90minut zaktuakizowal na 1550pkt...za wygrana jest tylko 0,050pkt ??? Dziekuje za odpowiedz

rob - 6 sierpnia 2015, 23:13:20 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Ktoś tutaj pisał, że liga Polska to jak Albańska, przypomnę tylko ze mistrz Albanii jest w 4 rundzie eliminacji LM z pewną LE i szansą na LM. A dla Legii brawo, bez wysiłku ograli albanczykow, zagrali to Basel z Lechem.

Gabro - 6 sierpnia 2015, 23:16:29 - *.175.107.166.static.turktelekom.com.tr
Pozamiatane. Fajnie, ze mogli zadebiutować Makowski i Bartczak. Prijovic przynajmniej klasę gorszy od Nikolicia.

Kibic - 6 sierpnia 2015, 23:17:10 - *.dynamic.chello.pl
Faktem jest, że mecz tyłka nie urywał, ale skoro było przyznane 3:0, to męczyć się nie musieli i gra była jaka była. Ale chyba nic nie przebije żenady reszty pucharowiczów. Dziwi mnie tylko jedno. Za co te pseudo piłkarze biorą taką kasę ? Za takie żenady jak odpadanie wręcz od razu, to oni powinni płacić, za to, że mogą w piłkę grać, a nie brać za coś takiego "pensję".

Sheva - 6 sierpnia 2015, 23:21:09 - *.centertel.pl
Legia w dzisiejszym składzie to jest przeciętna drużyna. Kuciak Rzeźnik Lewczuk Brzyski Furman Kucharczyk i Duda, ta 7 ma pojecie ale Prijovic Bereszynski i Zyro to dramat. Pazdan solidny Ale nie na dp. Jak widze Zyre i jego trZymanie pilki to mi sie rzygac chce.

hubi - 6 sierpnia 2015, 23:21:44 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
boRsig - napisz im to po polsku a i tak nic z tego Te pyszałki nie skumają( pisza po polsku by być obiektywny)

Mądry - 6 sierpnia 2015, 23:26:59 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Gol Kucharczyka.
Grali Piszczek i Jędrzejczyk.
To dobrze...szkoda że Wszołek tylko kilka minut.
Liczę że to będzie dobra jesień dla Polski i dla Legii.

chris - 6 sierpnia 2015, 23:46:02 - *.dip0.t-ipconnect.de
Ludzie, kuzwa, z Albanczykami 1:0 u siebie? Przypomina mi sie "Poranek Kojota". No to z kim my mamy wygrac w Europie pewnie 3:0 u siebie? Z San Marino? Andora? Poziom tej naszej ekstraklasy weryfikuja od lat puchary europejskie. Kibicuje wszystkim naszym druzynom od 20 lat i katastrofa.Wyjatki byly: Wisla, Lech, ale to wyjatki! Cypr, Grecja, Bialorus, Slowenia i inne lepsze od 40-to mln. narodu z tradycjami pilkarskimi.

Mądry - 6 sierpnia 2015, 23:57:26 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Do:chris
Lepiej wygrać 5 meczy po 1:0 niż 1 mecz 5:0

stach - 6 sierpnia 2015, 23:57:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@chris wyluzuj... Dwumecz był rozstrzygnięty po decyzji UEFA. Trzeba umieć szachować siłami, bo sezon naprawdę jest długi. Nie widzisz tego?

nilis - 7 sierpnia 2015, 0:06:30 - *.dynamic.chello.pl
wszystkie wozy HD obsługują tour de Pologne dlatego taka jakosc. Czy ktoś wie kto ma prawa TV do fazy grupowej ligi Europy?

Mądry - 7 sierpnia 2015, 0:12:02 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Chyba NC +

ree - 7 sierpnia 2015, 0:47:36 - *.elwico.pl
fajnie zagrali Makowski i Bartczak, Legia ma na każdą pozycję po paru zawodników, brakuje jej do szczęścia jeszcze jednego lewego obrońce i powinien nim zostać SADLOK, powinien zrobić tak jak PAZDAN że przyszedł do Legii i pogra sobie w europejskich pucharach i w reprze tak samo myślę, wyróżniający się polscy piłkarze powinni iść do tych najlepszych klubów a nie zagranice grzać ławę.

KoN RAFAL - 7 sierpnia 2015, 1:07:58 - *.9.28.78.cable.dyn.petrus.com.pl
Brawo Legia za pkt do rankingu! Zagrali na luzie ale wygrali. Mam nadzieję że kontuzja nie będzie poważna!

Wiślacki p - 7 sierpnia 2015, 1:21:10 - *.range31-54.btcentralplus.com
Legia nie forsowała tempa ze względu na niedzielne spotkanie BTW. To będzie najlepszy mecz sezonu! !!!

MK - 7 sierpnia 2015, 2:12:51 - *.centertel.pl
I brawo Legia. Zagrali mądrze tak żeby się zbytnio nie meczyc w tym upale przed nadchodzącym meczem z Wisłą, a i tak wygrali. O to chodzi. Legia zagrała jak Basel z Lechem:-) Teraz tylko trzymac kciuki za dobre losowanie.

Toruniak - 7 sierpnia 2015, 5:10:31 - *.torun.mm.pl
No prosze a wielkie potęgi takie jak Omonia i Goteborg które wyrzuciły JAGE i ŚLĄSKA już poza burta ha ha ha to tylko świadczy o tym jaki poziom prezentuje nasza Extra Klapa, tyle w temacie.

Yy - 7 sierpnia 2015, 6:46:57 - *.dynamic.chello.pl
Lekko przyjemnie bez spinki, tak jak Basel ogral smieszny Lech

Znany - 7 sierpnia 2015, 6:47:15 - *.adsl.inetia.pl
Legia ma szansę w 4 rundzie moim zdaniem wygrać z każdym gorzej z Lechem bo jak trafią na Southampton to może być ciężko tak jak z Basel

Znany - 7 sierpnia 2015, 6:48:34 - *.adsl.inetia.pl
A Nie Sorki Southampton jest rozstawione

cesio - 7 sierpnia 2015, 7:18:16 - *.centertel.pl
Różnica trzech klas.O meczu można napisać tylko tyle ,że się odbył.Co by nie mówić o Ondreju to trzeba uznać go za piłkarza nietuzinkowego.

Dormi - 7 sierpnia 2015, 8:07:53 - *.internetdsl.tpnet.pl
Legia jak FC Basel - upokarzająco niezainteresowana.

znawca - 7 sierpnia 2015, 8:40:02 - *.tktelekom.pl
Nie chce mi się wierzyć ze budżet Legii to ponad 100 milionów.Gdyby tak było to na bokach obrony nie graliby tacy nieudacznicy jak Bereszyński czy Brzyski.W drugiej lidze Czeskiej grają na tych pozycjach lepsze grajki .To jest po prostu skandal ze przy takim budżecie Legia nie może zakontraktować jakiegoś rozsądnego zawodnika co by potrafił sensownie kopać ze stojącej piłki.W okręgówce mamy lepszych specjalistów od tego niż patałach Brzyski.

pw - 7 sierpnia 2015, 9:02:06 - *.lublin.mm.pl
Nie dziw ze Bereszynski, Żyro lawka bardzo slaba forma w tej chwili. Pazdan ciezko ocenic bo to niby def pom i swoje zrobil, ale do przodu brakuje. Furman klasa. W tej chwili chyba najlepszy polski def pomocnik. Fajnie rozwija się Guiherme z najslabszego ogniwa wedlug mnie w zeszlym sezonie europejskich pucharow stal sie najlepszym. Reszta raczej dobry wystep. Kontrola w defensywie, mecz aby bardzo sie nie zmeczyc

Cbr600 - 7 sierpnia 2015, 9:14:26 - *.customers.d1-online.com (*.25.229.226)
Gratulacje frekwencji na stadionie,

Pipi - 7 sierpnia 2015, 9:51:11 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Kibicuję wszystkim polskim drużynom w pucharach. Legia jak Szwajcarzy z Lechem na stojąco. Tak się gra w dwumeczu. Fajnie młodzi bez napinki. Coś zaczyna się układać. Kuciak, Rzezniczak, Pazdan, Furman, Duda,Nikolics to na nich powinna opierać się gra.Żyro,Brzyski, Kucharczyk, Bereszynski tragikomedia.Potrzebne są jeszcze dwa trzy Dobre wzmocnienia i dawać młodych na parkiet. 100 % bez oslabien!!!

Rafał - 7 sierpnia 2015, 11:09:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Żenująca gra legii powinni oddać pieniadze ludziom za oglądanie tej żałosnej kopaniny.

babajaga - 7 sierpnia 2015, 11:17:41 - *.adm.uni.wroc.pl
zastanawia mnie, jak to jest ze podoba wam sie jak legia gra na pol gwizdka i wygrywa. Przyjezdzaja jakies ogorki z albanii i zamiast ich rozgromic tak jak np wczoraj dortmund to niee. Bedziemy sobie stac, kibice zaplaca a hajs na koncie sie bedzie zgadzac. Piszecie ze sezon dlugi, to co maja pilkarze innych lig powiedziec (dodam tylko ze przerwa zimowa w polsce jest dluga, w porownaniu do innych lig), a na dodatek jeszcze graja w lepszych pucharach i z lepszymi druzynami. Nie dziwie sie ze za granica nie chca naszych pilkarzy, bo przeciez jak graja z ogorkami zamiast biegac to stoja ;/

olalala - 7 sierpnia 2015, 11:37:03 - *.134.65.201
Tak,jest wyższy poziom w wiadomych ligach, ale jak jest 3-0 w pierwszym meczu to się tak gra, bez spiny na awans, a jeszcze jedno, jak zagrały Śląsk i Jaga w pucharach? z potęgami??

moro - 7 sierpnia 2015, 12:52:17 - *.centertel.pl
Wymęczone 1-0

DENIS - 7 sierpnia 2015, 16:13:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
To że mieli awans w kieszenie nie znaczy że mogli odpuścić sobie ten mecz a tak zdecydowanie było wynik mógł być dużo większy

DENIS - 7 sierpnia 2015, 16:13:49 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

kiki - 7 sierpnia 2015, 22:22:17 - *.net011-g2.isko.net.pl