11 sierpnia 2015, 19:53:15 - dyrovski
Olimpia ograna dubletem Holmana

W meczu 1/16 finału Pucharu Polski Lech Poznań wygrał na wyjeździe z pierwszoligową Olimpią Grudziądz 2-0 (1-0). Oba gole zdobył Dávid Holman.

Lech objął prowadzenie w 9. minucie. Tomasz Kędziora oddał strzał sprzed pola karnego, Michał Wróbel wybił piłkę, ta spadła pod nogi Dávida Holmana, który przerzucił futbolówkę nad leżącym bramkarzem gospodarzy. W 35. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Kebba Ceesay, jednak piłka poleciała nad poprzeczką. Pięć minut później groźnie było pod bramką gości. Marcin Kaczmarek podał z rzutu wolnego do Michala Pitera-Bučko, którego strzał bez przyjęcia był niecelny. W ostatniej akcji pierwszej połowy Donald Djoussé uderzył z lewej strony pola karnego, piłka po interwencji Macieja Gostomskiego odbiła się od głowy Adama Cieślińskiego i poleciała obok pustej bramki.

Drugą połowę od ataku rozpoczęli goście. Z rzutu rożnego dośrodkował Dariusz Formella, ale strzał głową Dawida Kownackiego był niecelny. W 53. minucie Robert Szczot rozegrał rzut rożny z Marcinem Woźniakiem, który podał w pole karne do Kaczmarka, lecz ten strzelił nad poprzeczką. Dziewięć minut później Abdul Aziz Tetteh zagrał prostopadle do Holmana, który trafił w wychodzącego z bramki Wróbla. W 69. minucie z daleka uderzył Gergő Lovrencsics, ale piłka poleciała obok słupka. W 83. minucie Djoussé przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i podał do Paweli, jednak jego strzał obronił Gostomski. Trzy minuty później Lovrencsics zagrał z prawej strony pola karnego do środka, piłka odbiła się od Michała Łabędzkiego, następnie trafiła w Holmana i wpadła do bramki.

11 sierpnia 2015, 18:00 - Grudziądz (Stadion Centralny)
Olimpia Grudziądz 0-2 Lech Poznań
Dávid Holman 9, 86

Olimpia: 69. Michał Wróbel - 6. Adam Banasiak (87, 77. Patryk Skórecki), 2. Michał Łabędzki, 4. Tomasz Lewandowski, 27. Marcin Woźniak - 9. Marcin Kaczmarek, 28. Michal Piter-Bučko, 11. Marcin Smoliński, 18. Adam Cieśliński (74, 21. Fabian Pawela), 7. Robert Szczot (69, 39. Donatas Kazlauskas) - 99. Donald Djoussé.

Lech: 33. Maciej Gostomski - 4. Tomasz Kędziora, 35. Marcin Kamiński, 26. Maciej Wilusz (77, 6. Łukasz Trałka), 21. Kebba Ceesay - 28. Dariusz Formella, 55. Abdul Aziz Tetteh, 15. Dariusz Dudka, 20. Dávid Holman, 24. Dawid Kownacki (62, 11. Gergő Lovrencsics) - 18. Denis Thomalla (70, 22. Marcin Robak).

żółte kartki: Lewandowski, Piter-Bučko - Kamiński, Ceesay.

sędziował: Marek Opaliński (Legnica).
widzów: 2402.

Lech w kolejnej rundzie, która odbędzie się 23 września, zagra ze zwycięzcą meczu Ruch Chorzów - Wisła Kraków.

Puchar Polski 2015/16

maly04 - 11 sierpnia 2015, 19:55:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
bravo mistrz Powraca !!!!

rajstopy - 11 sierpnia 2015, 19:56:09 - *.toya.net.pl
I tak odpadnie z Videotonem a mistrzem będzie Legia!!! Pozdro dla Legii z Łodzi!

rubik - 11 sierpnia 2015, 19:56:14 - *.eaw.com.pl
należałoby napisać, że rezerwy Lecha pewnie ograły pierwszoligowca, niemal na stojąco, brawo Kolejorz!!

L - 11 sierpnia 2015, 19:56:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Bardzo dobrze. Niech Lech gra w PP jak najdłużej, będzie tracił punkty w lidze.

FooTball - 11 sierpnia 2015, 19:56:49 - *.mirasoft.pl
Formella - NIe... i jeszcze długo...długo NIE !!

rajstopy - 11 sierpnia 2015, 19:58:50 - *.toya.net.pl
Tomala, Robak - co to za snajperzy?
Nemanja Nikolić (a kiedyś Orlando Sa) zjada ich na śniadanie
Formela - co on robi w 1 składzie Lecha? Bo moim zdaniem jego umiejętności wystarczają ale na...1 ligę. Nie wiem co trener Skorża w nim widzi.

barti - 11 sierpnia 2015, 19:59:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Teraz będzie potyczka z Wisełką od wieli lat Wisełka odpuszcza puchar polski zobaczymy jak bedzie i tym razem

Alan - 11 sierpnia 2015, 19:59:09 - *.satfilm.net.pl
Poziom sędziowania bardzo słaby. Ewidentny karny dla Olimpii. Zbyt szybkie puszczenia gry po faulach na Lechu (przez to 1 gol i jedna groźna kątra Lecha). Ogólnie sędziowanie pod Lecha. Thomalla, Robak niewidoczni. Solidnie Tetech. Holman mimo 2 bramek nie zagrał jakoś dobrze. W Olimpii po zmianach było dużo lepiej. Nie poddawali się, walczyli do końca. Szczcunek. Bardzo dobry mecz Djousse. Dobrze Kaczmarek, Kazlauskas. Średnio Wróbel, Pawela, Woźniak, Banasiak. Słabo Szczot, Smoliński.

lks - 11 sierpnia 2015, 20:01:06 - *.sub-70-208-68.myvzw.com
Tragedia dawno nie bylo tak slabego mistrza wstyd meczarnie z olimpia...

Lazio - 11 sierpnia 2015, 20:01:31 - *.icpnet.pl
@rajstopy twój nick już zwiastował głupotę komentarza, a jego lektura to tylko potwierdziła. Brawo Lech, mecz trzeba było wygrać i się udało. Może być tylko lepiej już

KanOnieR86 - 11 sierpnia 2015, 20:03:13 - *.dynamic.chello.pl
Oglądając spotkanie na kanale Polsat Sport i słuchając panów Ferdka i Ziobra w szczególności pana Siobra , sobie pleniąc to aż uszy więdły... !!!!
A co do meczu , bez rewelacji, strzelec dwóch bramek typowy Stojanow !!! Mimo dwóch bramek totalne dno, jeżeli chodzi o najlepszy plus spotkania to Tetteh , wyróżniał się spośród wszystkich, gra na dwa kontakty bardzo dobra, szukając najprostszych i skutecznych rozwiązań bardzo dobre spotkanie, największy plus spotkania

cudowny - 11 sierpnia 2015, 20:04:07 - *.play-internet.pl
Slaby lech szkoda ze nie dostali od ambitnego Grudziadza a mieli na to szanse..

kibic - 11 sierpnia 2015, 20:07:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Czemu ten Holman nie dostaję żadnych szans w lidze ( nie ma go nawet na ławce tak samo jak w el.lm ) strzelał bramki w sparingach przed sezonem, myślałem że bd coś grał a tu nic, nw czemu :/

Nuho - 11 sierpnia 2015, 20:10:29 - *.dip0.t-ipconnect.de
Rajstopy co to za ksywa wara od mistrza TAG

kibic - 11 sierpnia 2015, 20:10:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

leszek - 11 sierpnia 2015, 20:17:50 - *.centertel.pl
Mamy w rodzinie mieszane uczucia bo szwagier jest z Grudziądza i wiadomo komu dziś kibicował ją z Poznania ale od zawsze kibic Olimpii Poznań znowu żona z Warszawy Legionistka źle żyjąca z babcią z ŁKS do tego starszy syn z Wrocławia ale za motorem i córka białostocka jaga narobili bardachy u zięcia arkowca na plaży w Sopocie

Maras70 - 11 sierpnia 2015, 20:20:44 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Słaba gra i jednych i drugich, poziom gry adekwatny do aktualnej formy, jaką prezentują obydwa zespoły oraz do miejsc, jakie zajmują w swoich ligach. Ogólnie - polska mizeria.

leszek - 11 sierpnia 2015, 20:20:44 - *.centertel.pl

wichura - 11 sierpnia 2015, 20:25:46 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Brawo! Trochę rezerwami (choć na papierze, to te rezerwy to i tak Top5 ligi), bez wysiłku i kontuzji. Tak powinno się grać na tym poziomie.

Murphy - 11 sierpnia 2015, 20:25:50 - *.dynamic.chello.pl
Słaby mecz. Ale czasami i takie mecze trzeba wygrywać wręcz na stojąco.
Trzy lata temu Lech nie potrafił wygrać i takiego meczu.

lks - 11 sierpnia 2015, 20:35:07 - *.sub-70-208-68.myvzw.com

ree - 11 sierpnia 2015, 20:36:34 - *.elwico.pl
Skorża powinien próbować Holmana na ataku, ma potencjał i myślę że odpali ;)

jano - 11 sierpnia 2015, 20:57:12 - *.icpnet.pl
ogólnie sędziowanie pod Legie, ewidentny karny za odbicie piłki łokciem...bla, bla, bla

add - 11 sierpnia 2015, 21:11:30 - *.internetdsl.tpnet.pl
Kownacki bardzo słabo chyba trzeba dać mu odpocząć i niech trochę pogra w rezerwach.

ZZZ - 11 sierpnia 2015, 21:18:56 - *.icpnet.pl
Rezerwy Lecha 2-0 Olimpia Grudziądz, ns stojąco, bez wysiłku. zagrać, zwyciężyć, zapomnieć, ZZZ

Oli G-dz - 11 sierpnia 2015, 21:35:47 - *.146.128.254.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Lech był dzisiaj do ogrania! Zabrakło trochę szczęścia a sytuacje były ! Bramki Lecha z "niczego".

Robak Roba - 11 sierpnia 2015, 21:42:13 - *.as13285.net
Robak jest cienki jak du.a węża.

120minut - 11 sierpnia 2015, 21:51:00 - *.play-internet.pl
Dwa czy trzy tygodnie temu tak samo słabo zagrała Olimpia z Rodlem w 1/32 pucharu Polski. Tam tez patronowało hasło zagrać , wygrać i zapomnieć. Powiem tak : kazdy poziom czy to IV ligowe Rodlo czy I ligowa Olimpia czy wreszcie mistrz Lech to dno samo w sobie. Każde na innym poziomie. Takie małe cegiełki składają sie na jedna wielka Polska piłkarska makabrę.

... - 11 sierpnia 2015, 23:51:06 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
ewidentna czerwona kartka dla holmana! specjalnie naadepną na kolano Wróbla! liniowy i główny patrza i nic nie widza, wiadomo kto musial awansowac. 90 minut dna i zenady Lecha, wgl nie kryci nasi skrzydłowi którzy co raz dostawali 40-50m crossy i wychodzily z teo grozne ataki

Rumian - 12 sierpnia 2015, 7:44:39 - *.opera-mini.net (*.40.161.206)
Z taką grą to Lech będzie walczył w grupie spadkowej. Lech jest cienki co pokazał wczorajszy mecz i nie da rady na trzech frontach LE,PP,Liga.

Loyola - 12 sierpnia 2015, 8:27:22 - *.adsl.inetia.pl
Nie popadajmy w zachwyt nad normalnością. Ostatecznie w pojedynku mistrza Polski z I-ligowcem wynik był do przewidzenia. Formę Lecha ocenimy, kiedy za tydzień przyjdzie zmierzyć się z Videotonem, też nie mega-zespołem, ale solidnym, środkowoeuropejskim średniakiem.

znawca - 12 sierpnia 2015, 8:38:49 - *.tktelekom.pl
Nie wiecie czy z Węgrami nie może zagrać zamiast Lecha Grudziądz?W Olimpii nie ma w składzie pseudo gwiazdek w stylu Kownacki,Formella.Była by szansa by coś ugrać.

Neutral60 - 12 sierpnia 2015, 9:12:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nareszcie Kolejorz nie traktuje PP. Dzięki temu może będzie DUBLET AD 2016 .

Neutral60 - 12 sierpnia 2015, 9:19:10 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wirus zjadł słowo lekceważąco.

jjo - 12 sierpnia 2015, 9:39:55 - *.bialapodlaska.vectranet.pl
Lech niestety coraz słabszy. Młodziaki niby mają się ogrywać , ale to źle rokuje dla tej drużyny . Moim zdaniem sprzedać młodych póki są coś warci, a Lech jeszcze nie odpadł z LE. Jeżeli Lovrencic wraca po kontuzji i jest o klasę lepszy od takiego Formeli to jak wyglądał sezon przygotowawczy u tych kopaczy - pseudo gwiazdek. Pewnie chłopaki dyspozycję meczową ćwiczą na dyskotekach. Lech na dziś nie ma żadnych atutów by awansować do fazy grupowej LE. Nie ma napastników - może ten Węgier Holman , bo Robak Kownacki i Thomalla z dnia na dzień gasną. Drużyna nie ma skrzydeł i w ataku nic się nie dziej. Teteh i Trałka na poziomie reszta gaśnie w oczach. Moim zdaniem z taką grą Lech nie awansuje do LE.

tiger - 12 sierpnia 2015, 9:52:26 - *.play-internet.pl
Olimpia kolejny raz fatalnie w obronie wszyscy niepewni łącznie z bramkarzem. W ataku lepiej sporo sytuacji ale nieskutecznie, mało widoczny Ciesliński. Najlepszy Djusse i Kaczmarek. Za późno wpuszczeni Kazlauskas i Pawela ten drugi wg mnie obok Djusse był najlepszym zawodnikiem w meczu z Bytowią więc dziwi jego brak w wyjściowym składzie. W pomocy nieźle Bucko słabiej Smoliński i Szczot, którzy chyba więcej z siebie juz nie sa w stanie wykrzesać.
Podsumowując musimy poprawić grę w obronie a punkty zaczną wpadać.

Mistrz PL - 12 sierpnia 2015, 10:58:19 - *.ssp.dialog.net.pl
Brawo Lech psy niech szczekają

do tiger - 12 sierpnia 2015, 11:35:53 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
słabo Smoliński? co ty za mecz człowieku oglądałeś?... to był najlepszy mecz Smolińskiego od lat.

lucjanos - 12 sierpnia 2015, 11:49:15 - *.adsl.inetia.pl
Faktycznie Smoliński nigdy nie był jakimś rewelacyjnym grajkiem, ale teraz gra naprawdę słabo. Ubiegły sezon siedział na ławce, bo był dobry Popović. Po jego odejściu widać, że Smolińskiemu daleko do niego. Unika praktycznie każdego pojedynku, czy to jest górna piłka czy po ziemi. Masa niedokładnych zagrań itp. itd.

wstyd - 12 sierpnia 2015, 12:49:18 - *.unity-media.net
GKS Katowice to drewniana drużyna z sękatym trenerem i tartakowym zarządem

wstyd - 12 sierpnia 2015, 12:50:36 - *.unity-media.net
Lech Poznan to drewniana drużyna z sękatym trenerem i tartakowym zarządem

rafalski - 12 sierpnia 2015, 12:53:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
co ten Skorża się czepił tego Thomali o ludzie Robak powinien grać razem z nim w ataku to może by powalczyli z Basel a tak to ...

lutek - 12 sierpnia 2015, 12:55:37 - *.centertel.pl
lucjanos-od poczatku sezonu twoje opinie o Olimpii są negatywne. Na stronie Olimpii a moźe jeszcze gdzieś piszesz tylko zle i krytykujesz. Trener zly, zawodnicy zli. Jesteś typowym kibicem sukcesu. Dzień bez krytyki jest dla ciebie dniem straconym. A moźe czas najwyźszy traktować sport jak rozrywkę bo od tego twojego jadu komputer zaczyna mulić. Zgłoś się do klubu i jeśli masz odpowiednie kwalifikacje i duźo szczęscia to moźe wtedy się wykaźesz ale uwaźaj bo dostaniesz w necie to samo co ty teraz uprawiasz. Małych zakompleksionych ludzików w tym kraju są miliony.

dario_blau - 12 sierpnia 2015, 13:09:30 - *.146.82.244.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Wstyd czyli smRód robiony drewnem w kiblu

DENIS - 12 sierpnia 2015, 17:43:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Miała być sensacja a wyszła formalność i dobrze

kalost - 12 sierpnia 2015, 17:56:25 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Trzy lata termu marzyłem aby Olimpia utarła nosa Amice Wronki z Poznania i nie miałby żalu gdyby Olimpia tamten mecz przegrała ale wczoraj to się na Olimpii zawiodłem bo była okazja po raz drugi wygrać i wyrzucić za burtę PP a tym bardziej że do Grudziądza przyjechał prawie z rezerwowym składzie

lucjanos - 12 sierpnia 2015, 18:41:50 - *.adsl.inetia.pl
Do lutek. Widzisz, mam prawo do takiego zdania, jakie jest akurat wynikiem moich obserwacji. Od początku sezonu nie krytykuję zespołu jako zespołu dla zabawy czy sztuki, tylko nie mogę się pogodzić, że moja Olimpię "trenuje" człowiek bez doświadczenia i z tak mizernym warsztatem. Zresztą nie tylko ja to widzę. Mieliśmy fajny duet trenerski na koniec sezonu, to musiano z niego zrezygnować sięgnąć po kolegę bez pracy.
Odnośnie sportu jako rozrywki, to oczywiście tak to traktuję, ale aby w pełni delektować się widowiskiem, to wszyscy aktorzy muszą grać na dobrym poziomie wraz z impresario...

nyrol - 12 sierpnia 2015, 23:54:53 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Derby 11.11.2015 !!!!!!!!!!!!

nyrol - 13 sierpnia 2015, 0:02:34 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

olimpa - 13 sierpnia 2015, 6:51:57 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Sędzia który tak cienko wg wszystkich sędziował był w ostatnią kolejkę technicznym Lech Poznań - Korona Kielce. Czy to jest w porządku że najpierw jedzie do Poznania a później sędziuje za 3 dni w Grudziądzu ?

ismael - 13 sierpnia 2015, 12:09:42 - *.228.113.217