13 sierpnia 2015, 21:48:45 - akordial
Kiler Lipski

W meczu 1/16 finału Pucharu Polski Ruch Chorzów pokonał na własnym stadionie Wisłę Kraków 2-1 (1-0). Bramki dla Ruchu zdobyli Patryk Lipski i Eduards Višņakovs. Gola dla Wisły strzelił Maciej Jankowski.

W 6. minucie spotkania szansę na zmianę rezultatu mieli gospodarze. Po błędzie Alana Urygi Marek Zieńczuk przejął piłkę i uderzył mocno, ale trafił w poprzeczkę. Po chwili po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Maciej Iwański uderzył niecelnie. Trzy minuty później z dwudziestu metrów strzelał Martin Konczkowski, ale Michał Buchalik sparował piłkę na bok. W 15. minucie Kamil Mazek podał do Łukasza Surmy, który uderzył wprost w Buchalika. Po chwili Mazek sam mógł pokonać bramkarza gości, ale jego uderzenie w ostatniej chwili zablokował Krystian Kujawa. W 18. minucie młody pomocnik Ruchu zagrał w pole karne do Mariusza Stępińskiego, lecz jego strzał został zablokowany. Trzy minuty później Ruch objął prowadzenie. Mazek dośrodkował z prawej strony w pole karne do niepilnowanego Patryka Lipskiego, który głową pokonał Buchalika. W odpowiedzi Rafael Crivellaro strzelił dystansu, jednak Wojciech Skaba skutecznie interweniował. W 25. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego szansę na podwyższenie wyniku miał Marek Szyndrowski, jednak główkował niecelnie. Jedenaście minut później Tomasz Cywka po indywidualnej akcji zdecydował się na strzał z dystansu, ale Skaba wybił piłkę na rzut rożny. W ostatniej minucie pierwszej połowy indywidualną akcją popisał się Mazek. Pomocnik Ruchu minął kilku rywali i oddał mocny strzał zza pola karnego, ale piłka minimalnie przeszła obok bramki.

W 48. minucie Łukasz Burliga dośrodkował do Rafała Boguskiego. Zawodnik gości głową próbował przelobować Skabę, lecz ten nie dał się zaskoczyć. Trzynaście minut później Boban Jović zagrał wzdłuż bramki, ale Rafael Crivellaro nie przeciął podania. W 66. minucie Grzegorz Marszalik mógł wyrównać wynik meczu, ale trafił tylko w poprzeczkę. Po chwili Krzysztof Mączyński uderzył z dystansu, jednak piłka minimalnie minęła bramkę Ruchu. W odpowiedzi z rzutu wolnego strzelał Zieńczuk, lecz Buchalik pewnie obronił. W 70. minucie po dośrodkowaniu Rafaela Crivellaro, Jankowski główkował nad bramką. Dziewięć minut później strzał Pawła Brożka z dwudziestu metrów został zablokowany. W 83. minucie Jović zacentrował w pole karne, ale uderzenie głową Brożka zablokował Konczkowski. Chwilę później strzał Rafaela Crivellaro zablokował Rafał Grodzicki. W odpowiedzi Surma podał do niepilnowanego Eduardsa Višņakovsa. Łotysz nie zmarnował sytuacji i pokonał Buchalika. W doliczonym czasie gry Wisła zdołała jeszcze zmniejszyć straty. Jović dośrodkował do Macieja Jankowskiego, który silnym strzałem w środek bramki ustalił wynik spotkania.

13 sierpnia 2015, 20:00 - Chorzów (Stadion Miejski)
Ruch Chorzów 2-1 Wisła Kraków
Patryk Lipski 21, Eduards Višņakovs 88 - Maciej Jankowski 90

Ruch: 84. Wojciech Skaba - 15. Martin Konczkowski, 51. Rafał Grodzicki, 2. Mateusz Cichocki, 20. Marek Szyndrowski - 27. Kamil Mazek (67, 13. Rołand Gigołajew), 4. Łukasz Surma, 7. Maciej Iwański (81, 8. Artur Lenartowski), 10. Patryk Lipski, 5. Marek Zieńczuk - 18. Mariusz Stępiński (75, 90. Eduards Višņakovs).

Wisła: 22. Michał Buchalik - 5. Boban Jović, 42. Krystian Kujawa (62, 29. Krzysztof Mączyński), 3. Michał Czekaj, 21. Łukasz Burliga (56, 40. Grzegorz Marszalik) - 9. Rafał Boguski (62, 23. Paweł Brożek), 10. Denis Popovič, 8. Alan Uryga, 50. Rafael Crivellaro, 19. Tomasz Cywka - 7. Maciej Jankowski.

żółte kartki: Grodzicki, Surma - Kujawa, Mączyński.

sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).
widzów: 6504.

Ruch w kolejnej rundzie, która odbędzie się 23 września, zagra z Lechem Poznań.

Stańczyk - 13 sierpnia 2015, 21:51:59 - *.dynamic.chello.pl
Tak świętowali remis z pomocą sędziego na Legii, że z tego wszystkiego odpadli z Ruchem! LOL

judasz - 13 sierpnia 2015, 21:52:11 - *.dynamic.chello.pl
Polsat jest beznadziejny. nawet nie zrobią stop klatki żeby zobaczyć czy był spalony. Przy 2 bramce miałem wrażenie że spalony.

slawek - 13 sierpnia 2015, 21:52:58 - *.adsl.inetia.pl
Tytuł wyszedł
Siara jakiego jest zdania??

Majka - 13 sierpnia 2015, 21:53:29 - *.141.217.82
Z przyjemnością zobaczyłam grę Ruchu. Gratulacje.

Warszawiak - 13 sierpnia 2015, 21:53:43 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wisła tak się "nalatała" w Warszawie żeby ugrać remis, tylko po to żeby nie mieć sił na Ruch i odpaść z PP. Wiśle gratuluje strategi--- Warszawiak. hahaha

. - 13 sierpnia 2015, 21:54:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dlaczego taki zawodnik jak Brożek jeszcze gra w Wiśle?

StrzelecGG - 13 sierpnia 2015, 21:54:35 - *.dynamic.chello.pl
Na prawdę fajnie oglądało się Ruch w tym meczu. Oglądając Mazka totalnie dziwię się, że Legia go puściła.

tbksr - 13 sierpnia 2015, 21:55:22 - *.centertel.pl
judasz. Jak tam? Ekstraklasa albo śmierć? Wara od czternastokrotnych.

Rekin - 13 sierpnia 2015, 21:55:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wisła walczy o mistrzostwo , grali bez 7 zawodników co zagrają z Lechią od początku , olać Puchar bo to gra dla pocieszenia , w samej drugiej połowie cztery setki i poprzeczka , także Wisła nadal niepokonana w lidze

Jo - 13 sierpnia 2015, 21:57:39 - *.146.80.175.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Judaszku !!! Był spalony i to trzy metrowy ale bramka do Wisły była zdobyta po regulaminów czasie ! Fersztejen ?

ZawieRcie - 13 sierpnia 2015, 21:57:44 - *.kg.net.pl
Brawo Ruch!!! Szkoda że nie mogłem być dzisiaj na meczu. ZawieRcie było, jest i będzie NIEBIESKIE!!!

dd - 13 sierpnia 2015, 21:58:33 - *.polkowice.vectranet.pl
W Warszawie remis dzięki sędziemu zdobyła Legia, bo nie podyktował drugiego karnego dla Wisły po zagraniu ręką.

Rewiński - 13 sierpnia 2015, 22:03:01 - *.ssp.dialog.net.pl
Znaczy że ty żeś go killim ? - Zgodnie z umową. - No tak, ale ja przygotowałem aneks do tej umowy, a w nim jest żeby nie zabijać !

haha - 13 sierpnia 2015, 22:04:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
w Ruchu na + zdecydowanie Mazek, Lipski, Konczkowski, Stępiński, Cichocki i wiadomo profesor Surma.. cieszy że młodzi zaczynają sie pokazywać.. a jest jeszcze Helik i Urbańczyk

znawca - 13 sierpnia 2015, 22:05:08 - *.156.230.166
@rekin - to znowu ty bajkopisarzu? Od 4 lat walczycie o MP, a od 15 gracie w LM a prawda jest taka, że w tym sezonie Cracovia będzie przed wami w tabeli. Dziś porażka z przeciętnym Ruchem, a w niedziele kolejna wtopa z dołującą Lechią.

bluefangh - 13 sierpnia 2015, 22:05:28 - *.home.otenet.gr
Ruch z 6 rezerwowymi leje Wisłę!!! Piękny wieczór piękny!!

Petrus - 13 sierpnia 2015, 22:07:16 - *.dynamic.chello.pl
Nie długo ten Lipski po gra w Chorzowie,widać,że chłopak stylem i sposobem gry jest lepszy od wyjadaczy ligowych.

Kamil - 13 sierpnia 2015, 22:08:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Żeby coś osiągnąć w PP trzeba mieć szeroką kadrę. Wisła takiej kadry nie ma, więc nic dziwnego, że odpuścili sobie PP...

RaV - 13 sierpnia 2015, 22:09:48 - *.dynamic.chello.pl
3 niebieskie bramki

Tomek - 13 sierpnia 2015, 22:10:18 - *.ms-net.eu
Każdy olewa puchar wystawiając rezerwy to jest skandal taka drużyna jak Wisła powinna walczyć o minimum półfinał Pucharu Polski i o min 4 miejsce w Ekstraklasie ludzie się śmieją z amatorskich lig a nasza liga leci w dół poziomem piłkarskim

premo - 13 sierpnia 2015, 22:10:58 - *.mynet.com.pl
Wisła zagrała bardzo słaby mecz!Zastanawiam sie czy po co gra co roku w tych meczach pucharowych,bo nie podchodza do nich powaznie!Wisla nie bedzie miala wytlumaczenia ,ze gra na dwoch frontach!teraz zostala liga!

Kuba - 13 sierpnia 2015, 22:22:49 - *.centertel.pl
Piękny mecz. Fantastyczna postawa w linii pomocy Sławomira Palucha i żelazna defensywa pod wodzą Marka Wleciałowskiego były ozdobą tego fenomenalnego widowiska. Asystę przy bramce Bizackiego zaliczył niezawodny jak zawsze Mariusz Śrutwa. Hehehe.

R - 13 sierpnia 2015, 22:25:01 - *.146.0.227.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
To nie Wisla slaby ino Ruch dobry ... kibice Wisly szkoda ze glosnego dopingu nie umiecie dac swojej druzynie tylko spinacie sie na wrzutach :/ no i kara wos spotkała ... DZIEKI NIEBIESCY SUPERRRRRR

Siara - 13 sierpnia 2015, 22:28:42 - *.131.89.91
I cały ten misterny plan w ...

FV - 13 sierpnia 2015, 22:36:10 - *.dynamic.chello.pl
pierwsza polowa koncertowa w wykonaniu Ruchu, Wisla praktycznie nie istantiala przez 45 minut
druga polowa wyrownana, duzo walki ale bez chamskich fauli, gra z pierwszej pilki, ogolnie mecz mogl sie podobac, wynik sprawiedliwy

premo - 13 sierpnia 2015, 22:51:50 - *.mynet.com.pl
do FV : druga połowa wyrównana ? inny mecz oglądałeś!przecież Wisła miała przewagę w drugiej połowie i tylko żenującej skuteczność zawodników Wisły to Ruch wygrał!A zawodnicy Wisły na treningach powinni trenować skuteczność ,bo to żenada,aby nie potrafić strzelić w światło bramki!

needle - 13 sierpnia 2015, 22:55:52 - *.adsl.inetia.pl
Wydaje mi się, że rację ma Znawca odpisując Rekinowi
Gdzie Ty widzisz klub z Reymonta na tronie...? Jest spora szansa, abyście byli za CRAXĄ
IGła

Irtysz - 13 sierpnia 2015, 23:07:54 - *.dynamic.chello.pl
Brawo Ruch teraz po Puchar!

Jorg - 13 sierpnia 2015, 23:11:23 - *.centertel.pl
Viśniakovs to jednak musi wchodzić jako jocker, wtedy coś strzela. Jak gra w wyjściowej 11 to się zacina.

nyrol - 13 sierpnia 2015, 23:28:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Tylko Ruch i Warta 1912 Rodowici !!! A Surma profesor na boisku !!! A mecz amica-Ruch Poezja!!! Warta Rodowici Duma Wildy Kibicuje Ruchowi by te dzieci netu z amici Nauczyć Szacunku !!! Derby 11.11.2015 na Wildzie!!!!

mark - 13 sierpnia 2015, 23:34:17 - *.216.224.38
Naprawdę fajny mecz dziś w wykonaniu Ruchu. Brawo!

alex - 13 sierpnia 2015, 23:40:59 - *.dynamic.chello.pl
Nie wiem jak ta Wisła z Legią nie przegrała...

ócean - 14 sierpnia 2015, 2:34:39 - *.55.80.121
Trzech piłkarzy z Chorzowa strzela bramki.

barti - 14 sierpnia 2015, 8:18:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Widać że Wiśle nie zależy na pucharze Polski od wielu lat wiec śmiało było można postawić na Chorzów

mike400514 - 14 sierpnia 2015, 8:39:53 - *.95.235.67
pierwsze 20 minut Ruchu w stylu tego "starego dobrego" z Cieślikiem, Suszczykiem, Alszerem, Przecherką, Kubickim, Breiterem etc. , przecieralem oczy ze zdziwienia . To był Ruch w jego prawdziwym stylu a nie w jakiejś kurczowej obronie , przyczajony na swojej połowie przez 90 minut.
Potem już, niestety , w miarę upływu sił, wróciło już współczesne "granie" .
Pilnować Lipskiego , działacze Ruchu , bo wkrótce zacznie się polowanie na niego i propozycje kupna za psie pieniądze , pozdrawiam ruchowców w różnym wieku w tym takich "wiekowychi zawsze z R " jak ja

slazak - 14 sierpnia 2015, 9:56:40 - *.adsl.inetia.pl
Ciekawy mecz. Wszystkie bramki strzelili zawodnicy Ruchu W 1993 roku rezerwy Ruchu dotarły aż do finału PP Powtórka z historii? W Chorzowie jednak dzieją się cuda. Z takiej beznadziejnej kopaniny (sparingi) stworzyć walec do miażdżenia przeciwnika....

lukas - 14 sierpnia 2015, 10:04:38 - *.nette.pl
Patryk Maria Lipski

Maź 16 - 14 sierpnia 2015, 10:28:23 - *.238.spine.pl
Lipski to niechciany junior Wisły Kraków. Może zaś się zastanowić nad fachowością trenerów grup młodzieżowych. Chłopak pokazał na co go stać. Nie on pierwszy i nie ostatni !!!

Irtysz - 14 sierpnia 2015, 10:33:47 - *.dynamic.chello.pl
Ruch na mistrza

rrrrrrrrrr - 14 sierpnia 2015, 10:46:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
lipski urbanczyk helik mazek efir stempinski konczkowski jest grupa mlodych zawodnikow zlapia ogranie swietna mlodzierz

R - 14 sierpnia 2015, 10:54:23 - *.dynamic.chello.pl
Maź 16 co Ty bredzisz, Lipski to wychowanek Salosu Sczecin.Bierz polowe.

leon - 14 sierpnia 2015, 11:30:04 - *.internetdsl.tpnet.pl
wisła 3 składem,także bez podniety

gosc - 14 sierpnia 2015, 11:45:53 - *.dynamic.chello.pl
Ruch bez 6 podstawowych zawodnikow.Wisla bez 4.Takie sa fakty.

Siara - 14 sierpnia 2015, 13:22:24 - *.dynamic.chello.pl
Potwierdzam.

KozA - 14 sierpnia 2015, 14:12:38 - *.centertel.pl
Jovic burliga boguski i crivelairo. 4 zawodników pierwszego składu. Reszta rezerwy, niech bedzie ze jeszcze Jankowski i uryga. Odpuszczone i tyle. Ręcznik na bramce, czekaj co sie boi piłki (mecz z Legia w wawie w ubiegłym sezonie kto oglądał wie o czym mowię) to juz świadome osłabienie - chyba tylko po to żeby upewnić sie ze ani jeden ani drugi nie nadaje sie do gry w ekstraklasie. Tak panie Kaziu, z cała pewnością sie nie nadają. My to wiemy, mam nadzieje ze pan tez.

tago - 15 sierpnia 2015, 10:54:57 - *.Red-79-154-115.dynamicIP.rima-tde.net
Buchalik to slaby bramkarz mogl wyjsc i wybic pilke przy pierwszym golu dla RCH...nie powinien grac ...dwaj inni bramkarze sa o klase LEPSI !

zielok - 16 sierpnia 2015, 15:17:51 - *.toya.net.pl