27 sierpnia 2015, 20:48:24 - koofel
Awans bez wysiłku

Lech Poznań wygrał 1-0 (0-0) z węgierskim Videotonem FC Fehérvár w rewanżowym meczu IV rundy eliminacyjnej Ligi Europy i awansował do fazy grupowej. Bramkę dającą zwycięstwo strzelił w drugiej połowie Tomasz Kędziora. W pierwszym spotkaniu "Kolejorz" wygrał 3-0 (1-0).

Gospodarze bardzo dobrą szansę na bramkę stworzyli sobie w 9. minucie. Mirko Ivanovski dośrodkował z lewej strony boiska do Róberta Feczesina, a jego strzał bez przyjęcia z kilku metrów z trudem obronił Jasmin Burić. Węgierski napastnik po chwili znów znalazł się w pozycji strzeleckiej przed bramką Lecha, lecz tym razem kopnął zbyt lekko zza szesnastki. "Kolejorz" pierwsze celne uderzenie oddał za sprawą Szymona Pawłowskiego. Polski skrzydłowy po podaniu od Dariusza Dudki strzelił w ręce Branislava Danilovicia. Niedługo przed końcem pierwszej połowy z dystansu uderzył Tamás Koltai, jeden z obrońców wybił piłkę pod nogi Andrása Fejesa, który akcję zakończył bardzo niecelną próbą lewą nogą.

Druga połowa toczyła się w równie sennym tempie, jak pierwsza. W 57. minucie mecz na chwilę ożywił gol Tomasza Kędziory. Barry Douglas zagrał piłkę z rzutu wolnego do Marcina Kamińskiego, ten zgrał piłkę głową na środek pola karnego, a prawy obrońca Lecha, wykorzystując błąd Danilovicia przy wyjściu z bramki, uderzył celnie z woleja. Na bramkę Videotonu strzelał także Denis Thomalla, którego płaskie uderzenie zablokował Roland Juhász. Po drugiej stronie boiska niecelnie z dwudziestu metrów kopnął Ádám Gyurcsó. Ten sam zawodnik dośrodkował z rzutu rożnego, po którym lekko w środek bramki główkował Ivanovski. Do końca spotkania oba zespoły nie starały się już zrobić sobie krzywdy, co skutkowało brakiem groźnych sytuacji.

27 sierpnia 2015, 19:00 - Székesfehérvár (Sóstói Stadion)
Videoton FC Fehérvár 0-1 Lech Poznań
Tomasz Kędziora 57

Videoton: 44. Branislav Danilović - 30. Roland Szolnoki, 23. Roland Juhász, 3. Paulo Vinícius, 6. András Fejes - 11. Tamás Koltai (58, 7. Ádám Gyurcsó), 4. Kees Luijckx (57, 46. Ádám Simon), 33. Dinko Trebotić, 10. István Kovács, 19. Mirko Ivanovski - 9. Róbert Feczesin (70, 14. Gergely Rudolf).

Lech: 1. Jasmin Burić - 4. Tomasz Kędziora, 35. Marcin Kamiński, 5. Tamás Kádár, 3. Barry Douglas - 28. Dariusz Formella, 6. Łukasz Trałka, 15. Dariusz Dudka, 19. Kasper Hämäläinen (72, 20. Dávid Holman), 8. Szymon Pawłowski (74, 11. Gergő Lovrencsics) - 18. Denis Thomalla (81, 34. Piotr Kurbiel).

żółte kartki: Fejes, Luijckx, Simon - Thomalla, Formella.

sędziował: Stefan Johannesson (Szwecja).
widzów: 2819.

W Videotonie wystąpił były zawodnik Arki Gdynia Mirko Ivanovski.

Liga Europy 2015/16

Olo - 27 sierpnia 2015, 20:49:22 - *.dynamic.chello.pl
Spoko.

Mateusz - 27 sierpnia 2015, 20:49:27 - *.9.141.166
Równo z gwizdkiem

paprykarz - 27 sierpnia 2015, 20:49:44 - *.19-2.cable.virginm.net
Czekamy na Legie! W Europie gramy i kibicujemy razem. Pozdrawiam normalnych kibicow

mik - 27 sierpnia 2015, 20:50:24 - *.vtelecom.pl
Brawo- punkty do rankingu!

Dudzix - 27 sierpnia 2015, 20:51:14 - *.access.telenet.be
Teraz jeszcze Legia i będzie git

Mintai - 27 sierpnia 2015, 20:51:30 - *.37.euro-lan.pl
Lech znowu awansował najmniejszym nakładem sił podobnie jak z Bośniakami. Ale nie dało sie na to patrzeć. Dobrze że ten mecz juz sie skończył...

Jużny - 27 sierpnia 2015, 20:51:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Szczepan ty wariaćie

przemo_lod - 27 sierpnia 2015, 20:52:05 - *.retsat1.com.pl
Gratulacje Lech. Powodzenia w fazie grupowej.

Baca - 27 sierpnia 2015, 20:52:07 - *.bb.sky.com
Klasa. Brawo Lech. Brawo Polacy

G - 27 sierpnia 2015, 20:52:14 - *.echostar.pl
Cieszą punkty do rankingu! Powodzenia w fazie grupowej, chociaż na powtórkę 2010/11 nie liczę.

Xyz - 27 sierpnia 2015, 20:52:33 - *.btk.net.pl
Co kibice Lecha śpiewali w drugiej połowie? Chodzi mi o to wulgarne w końcówce głównie.

ZIENIU - 27 sierpnia 2015, 20:52:37 - *.play-internet.pl
Brawo Lech wazne oba zwycięstwa! !!

tom - 27 sierpnia 2015, 20:52:40 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
czy zwycięstwo daje jakieś punkty do rankingu kraju i klubu ?

jim - 27 sierpnia 2015, 20:53:25 - *.ists.pl
Kiedy losowanie? O ktorej? Bedzie w tv ?

gugu - 27 sierpnia 2015, 20:54:35 - *.241.48.60
2+sy. Awans i punkty do rankingu brawo lech... Tera legia..

Znany - 27 sierpnia 2015, 20:54:39 - *.adsl.inetia.pl
No i brawo nie udało się w LM Lechowi ale grupa w LE jest brawo !! teraz oby Legia awansowała i będzie git panowie

Marek - 27 sierpnia 2015, 20:54:41 - *.suwalki.vectranet.pl
dobra frekwencja

karamba - 27 sierpnia 2015, 20:54:50 - *.play-internet.pl
Pkt do rankingu krajowego - są, awans do grupy - jest, siły przed ligą oszczędzone - są, ale Dobrej gry lub jej symptomów - wciąż brak.

muster - 27 sierpnia 2015, 20:55:48 - *.elartnet.pl
lech tragiczny. Wystarczą przeciętni rywale na poziomie Vojvodiny Novy Sad i Lech kończy z 6 porażkami w grupie.

nyrol - 27 sierpnia 2015, 20:59:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
doping januszy z lecha zpo mega slaby !!! Warta Tylko Warta 1912 Rodowici!!!!

rob - 27 sierpnia 2015, 21:00:39 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Brawo za awans i zwycięstwo, każdy punkcik się liczy. Ale oglądanie takiego meczu to aż boli, padaka straszna.

Krzysiak - 27 sierpnia 2015, 21:00:42 - *.222.56.205
Boże jak ten kks lech słaby, 2 strzały na bramke ze słabiutkim Videotonem. Ale dobrze że awansowali, w lidze punktów potracą, wreszcie kks lech trafi gdzie jego miejsce czyli grupa spadkowa (8-16)

milos - 27 sierpnia 2015, 21:01:33 - *.icpnet.pl
Mistrz Polski bez wysiłku awansuje do Ligi Europy w całym meczu rewanżowym trzymając rywala przy linach jak klasowy bokser widząc wygraną na punkty i nie podejmując żadnego ryzyka czekając na koniec ostatniej rundy.
Czy to słabo? Ja bym nie powiedział, znając burzliwą historię polskich klubów w eliminacjach to jak dar z nieba móc obejrzeć awans do europejskich pucharów osiągnięty na takim luzie.
Widać że Lech oszczędzał siły na niedzielny mecz z Termalicą
teraz tylko czekać na ciekawą grupę, super byłaby:
Ajax, Liverpool, Bordeaux

ree - 27 sierpnia 2015, 21:04:02 - *.elwico.pl
To prawda że Lech odpuści grupę żeby skupić się na lidze?

Zaki - 27 sierpnia 2015, 21:14:49 - *.dynamic-ww-2.vectranet.pl
Gra może i taka sobie, ale w pucharach gra się o awans, a nie żeby pokazywać piękną grę gamonie!

BP - 27 sierpnia 2015, 21:30:04 - *.centertel.pl
Gratulacje za awans, macie w Poznaniu po raz trzeci faze grupowa LE.

Paolo KKS - 27 sierpnia 2015, 21:40:54 - *.centertel.pl
Zadanie wykonane w 100%. Dwa zwycięstwa, punkty wpłynęły teraz czekają nas ciekawe mecze w grupie.

Piciu - 27 sierpnia 2015, 21:54:17 - *.adsl.xs4all.nl
Wielki LECH

pipek - 27 sierpnia 2015, 22:07:04 - *.zamosc.mm.pl
@jim jutro o 13 na miedzy innymi Canal+ Sport też ma być to losowanie!!!

alty - 27 sierpnia 2015, 22:27:59 - *.opera-mini.net (*.175.160.103)
ile Takowa na Węgrzech??

gh - 27 sierpnia 2015, 22:57:14 - *.146.135.192.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Kadar pierwszy raz nie zawalil gola, ale i tak najslabszy

Hoolsovia - 27 sierpnia 2015, 23:12:49 - *.internetdsl.tpnet.pl
Będzie walkower dla Lecha za typa z Węgier na trybunach z wytatuowaną swastą na klacie, info pewne 100% telefoniczne z Brukseli!

@nyrol - 27 sierpnia 2015, 23:26:36 - *.dynamic-ra-1.vectranet.pl
Przestań wreszcie wypisywać te bzdury bo czytać się tego nie da. warta to dno i pogódź się z tym

piast pokazal co potrafi 2 lata temu z karabachem :P
a lech jak nie bedzie na powaznie traktowal naszej ligi w koncu kosztem w 100% pucharow europejskich to za rok pojezdza sobie po europie ale palcem po mapie :P

Rodowity08 - 28 sierpnia 2015, 1:01:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
legia z takim nastawieniem tez moze miec problemy w lidze i MP zostanie jakas cracovia ktora odpadnie w 2 rundzie eliminacji lm z jakims mistrzem azerbejdzanu :/
niestety nasze ekipe sa za slabe na 2 nie mowiac juz na 3 fronty bo jeszcze PP

lhm - 28 sierpnia 2015, 1:23:08 - *.dynamic.chello.pl
Z Piasta nie ma co sie nasmiewac, walczyl jak rowny z rownym. Karabach wlasnie odstrzelil YB Berno. 3:0 u siebie, wczesniej 1:0 w Szwajcarii. Qabala - trzecia druzyna ligi azerskiej wyeliminowala Panathinaikos. "Jakis tam" mistrz Azerbejdzanu to nie jest juz latwy rywal.

Yuki - 28 sierpnia 2015, 9:35:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Gdyby za przeciwnika mieli Zorie z Ukrainy a nie słabiutki Videoton z Węgier.To by sie mogli od wczoraj skupic tylko i wyłacznie na E-klasie.Mówiac krótką piłka (Wypad by był)

rad - 28 sierpnia 2015, 10:06:28 - *.radom.vectranet.pl