6 września 2015, 19:52:05 - maciejko
eME: Czterej gracze z ligi polskiej zagrali w reprezentacji Łotwy. Awans Czech

Aleksandrs Fertovs, Vladislavs Gabovs (obaj Korona), Deniss Rakels (Cracovia) i Igors Tarasovs (Jagiellonia) wystąpili w reprezentacji Łotwy w przegranym 1-2 (0-2) meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy z Czechami. Fertovs, Rakels i Tarasovs rozegrali cały mecz w składzie gospodarzy, a Gabovs wszedł na boisko w 33. minucie za Gintsa Freimanisa. Dzięki tej wygranej oraz porażce Holandii z Turcją 0-3 (0-2), Czesi na dwie kolejki przed końcem eliminacji zapewnili sobie awans do turnieju finałowego ME.

6 września 2015, 18:00 - Ryga (Skonto stadions)
Łotwa 1-2 Czechy
Artūrs Zjuzins 73 - David Limberský 13, Vladimír Darida 25

żółte kartki: Vitālijs Maksimenko, Kaspars Dubra (Łotwa).

sędziował: Deniz Aytekin (Niemcy).

Cały mecz w drużynie gospodarzy rozegrał Kaspars Dubra (dawniej Polonia Bytom). Do 29. minuty na murawie przebywał były gracz Pogoni Vladimirs Kamešs, którego zmienił Aleksejs Višņakovs (kiedyś Cracovia i Widzew).

Na ławce rezerwowych Łotwy mecz spędzili Valērijs Šabala z Miedzi oraz byli polscy ligowcy - Pāvels Šteinbors (w przeszłości Górnik), Eduards Višņakovs (Widzew i Ruch) oraz Oļegs Laizāns (Lechia i ŁKS).

Kuba - 6 września 2015, 19:57:25 - *.13.7.45
Brawo Czechy! Oglądałem. Są lepsi od Polski. Awansować we wrześniu to jest coś :]

Kawi - 6 września 2015, 20:08:44 - *.dynamic.chello.pl
Brawo bracia Słowianie. Natomiast redakcja coś chyba zaspała i zapomniała napisać o nowym finaliście.

judasz - 6 września 2015, 20:10:09 - *.bb.online.no
W 29 min. 2 zmiany, hahahahhha brawo dla trenera za ustalenie składu wyjściowego.

nick - 6 września 2015, 20:11:30 - *.158.126.138
"Są lepsi od Polski."
Po czym to poznajesz? Czechy na MŚ 2014 nie grały, więc nie wiem, skąd takie zdanie. Bo chyba nie nawiązujesz do 2012 roku albo klubów .
Awansowali we wrześniu - no i co z tego? W takim razie Hiszpania królowała na początku XXI wieku, bo potrafiła najlepiej grać w eliminacjach?

do Kuba - 6 września 2015, 20:11:43 - *.13.7.45
@Kuba co ty bierzesz?? Oceniasz ze sa lepsi od nas po meczu z cienka Lotwa??

Kuba - 6 września 2015, 20:14:48 - *.13.7.45
W 29 i 33 jak coś. Czechy jako drugie awansowały! Kawi tak o nich nie myślą na symulacji pucharowej :]

Kuba - 6 września 2015, 20:23:03 - *.13.7.45
nick nawiązuję i do euro2012 i do pucharów i do awansu we wrześniu z medalistą MŚ. A wam się znowu coś wydaje :] Na euro2016 zobaczycie swoją potęgę hehe

Elek - 6 września 2015, 20:23:37 - *.belchatow.msk.pl
Aha, czyli nieważne jest to że awansowali już na ME, wygrali z Nami na Euro 2012.
Właśnie dlatego Czesi są lepsi od Polski.
Jeżeli Hiszpanie wygrali Euro 2008 + MŚ 2010 to chyba logicznie że królowała ?

Fddf - 6 września 2015, 20:23:42 - *.play-internet.pl
Gdyby nie gol Longa dla Irlandii tez jutro mielibyśmy awans

:-) - 6 września 2015, 20:24:04 - *.146.130.153.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Holandia - beka...

nick - 6 września 2015, 20:31:42 - *.158.126.138
"Jeżeli Hiszpanie wygrali Euro 2008 + MŚ 2010 to chyba logicznie że królowała ?"
Chodzi mi o lata 2001-2006. Nazywano ich "mistrzami eliminacji". No chyba, że nie pamiętasz tych czasów, to rozgrzeszam.

Kuba - 6 września 2015, 20:37:12 - *.avk-com.ru
Fddf jakby Polska wtedy wygrała to by miała +5 pkt. Czyli jeśli jutro by Irlandia wygrała by dalej było te 5 pkt na 2 kolejki przed końcem. I tacy tu są "ekspertami"(na symulacji też) :]

kibic - 6 września 2015, 20:54:24 - *.interblock.pl
Żałoba na Polsacie.Ich Holandia nawet nie załapie się chyba do baraży.Piszę ich bo faworyzuje się w studiu ten zespół jak się da, nic a nic o solidnych Turkach, tylko cały czas gadka o Holandii.. Iwanow chyba w rozpaczy.. dobrze że on nie komentowal tego spotkania bo by chyba wyklął Turków.

lol - 6 września 2015, 21:05:35 - *.dynamic-ra-3.vectranet.pl
mmhhh ciekawi mnie czemu Sabala nie grał a co do czechów gratulacje

Do kuba - 7 września 2015, 11:37:47 - *.play-internet.pl
Nie chodzilo mi o awans juz matematyczny ale raczej juz pewny bo irlandia nie wygra z niemcami

varadi - 7 września 2015, 12:26:55 - *.ssp.dialog.net.pl
Dlaczego nie wpuścili w końcówce Sabali ? W meczu z Turcją wszedł na ostatnie 5 minut i strzelił piekną bramkę ? No chyba , że odpoczywa na mecz z Arką. Hej Miedż

DIEGO - 7 września 2015, 14:43:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl