13 września 2015, 17:23:24 - dyrovski
Bramka klawa Jarosława

W pierwszym niedzielnym meczu 8. kolejki Ekstraklasy Pogoń Szczecin wygrała na własnym stadionie z liderem ligi - Piastem Gliwice 3-1 (1-1). Dla gości bramkę zdobył Saša Živec, a dla gospodarzy dwukrotnie trafił Łukasz Zwoliński i raz Jarosław Fojut, który strzelił gola z własnej połowy. Dzięki wygranej Pogoń awansowała na drugie miejsce.

Już w 2. minucie Piast mógł zdobyć bramkę. Karol Danielak niedokładnie zagrał piłkę, do której dobiegł Gerard Badía, jednak po jego strzale futbolówka odbiła się od słupka. Pięć minut później goście już wyszli na prowadzenie. Kamil Vacek zagrał z lewej strony do wbiegającego w pole karne Sašy Živca, a ten przyjął piłkę i z najbliższej odległości pokonał Dawida Kudłę. W 32. minucie Takafumi Akahoshi podał na prawą stronę pola karnego do Miłosza Przybeckiego, który oddał strzał bez przyjęcia, ale piłka poleciała nad poprzeczką. Tuż przed przerwą Pogoń doprowadziła do remisu. Rafał Murawski dośrodkował z lewej strony boiska, w polu karnym piłkę głową zgrał Mateusz Matras, a Łukasz Zwoliński umieścił piłkę w siatce.

W 53. minucie na strzał z dalszej odległości zdecydował się Radosław Murawski, ale Kudła nie miał problemów z obroną tego uderzenia. Dziesięć minut później na prowadzenie wyszli gospodarze. Rafał Murawski minął Radosława Murawskiego, a następnie zagrał prostopadle do Zwolińskiego, który pewnym strzałem pokonał Jakuba Szmatułę. W 71. minucie mocny strzał sprzed pola karnego oddał Patryk Małecki, lecz golkiper gości wybił piłkę. W 80. minucie Živec podał do Vacka, ale ten nieczysto trafił w piłkę, przez co ułatwił interwencję Kudle. Dwie minuty później rzut wolny z własnej połowy wykonał Jarosław Fojut, który dostrzegł wysuniętego z bramki Szmatułę i strzelił gola.

13 września 2015, 15:30 - Szczecin (Stadion im. Floriana Krygiera)
Pogoń Szczecin 3-1 Piast Gliwice
Łukasz Zwoliński 43, 63, Jarosław Fojut 82 - Saša Živec 7

Pogoń: 66. Dawid Kudła - 21. Sebastian Rudol, 4. Jakub Czerwiński, 3. Jarosław Fojut, 20. Karol Danielak - 14. Miłosz Przybecki (58, 11. Wladimer Dwaliszwili), 6. Rafał Murawski, 23. Mateusz Matras, 27. Takafumi Akahoshi (90, 13. Takuya Murayama), 10. Patryk Małecki (85, 29. Marcin Listkowski) - 93. Łukasz Zwoliński.

Piast: 1. Jakub Szmatuła - 5. Marcin Pietrowski (77, 22. Tomasz Mokwa), 28. Kornel Osyra, 88. Uroš Korun, 91. Hebert, 2. Patrik Mráz - 21. Gerard Badía (66, 90. Josip Barišić), 9. Radosław Murawski, 25. Kamil Vacek, 12. Saša Živec (85, 10. Karol Angielski) - 16. Martin Nešpor.

żółta kartka: Listkowski.

sędziował: Marcin Borski (Warszawa).
widzów: 8811.

aaasda - 13 września 2015, 17:23:58 - *.ip.telfort.nl
troche lipa. GKS !

gryfus - 13 września 2015, 17:24:35 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Mówcie, co chcecie,ale Pogoni,należało się zwycięstwo i dziś pokazali swoją klasę.Brawo Pogoń. Piast skończył serię zwycięstw, a Pogoń serię remisów

Kibicekstr - 13 września 2015, 17:24:37 - *.clubnet.pl (*.168.9.3)
mecz tragedia i ta oprawa na piknikach "pogon szczecin hooligans" hehe

paprykarz - 13 września 2015, 17:25:54 - *.19-2.cable.virginm.net
Gdyby nie kiepski stadion, atakowalibysmy pierwsze lokaty po gre w pucharach. A tak w mistrzowskiej znowu po staremu. Zobaczymy...
Gol Fojuta bramka kolejki swiata !

SG - 13 września 2015, 17:26:03 - *.140.154.66
Brawo dla Pogoni za ten mecz, byli niestety dzisiaj lepsi szczególnie w drugiej połowie. Hej Piast!

wiko - 13 września 2015, 17:29:36 - *.internetia.net.pl
Najpierw trzeba zjechać sędziego. Zawodnik Piasta leży, gwizdek. Nie ważne czy słusznie czy nie. Karnych nie było, to było naciągane, ale później czyste wejścia Małeckiego, gwizdek. Piastunki jak pajace co chwile leżały... Karą była 3 bramka. I połowa dla Piasta, ale też ogromnej przewagi nie było, czym dalej w las tym mniejsza przewaga. II połowa 2-3 akcje Piasta, ciśnie Pogoń.

janek - 13 września 2015, 17:30:16 - *.centertel.pl
Kickerstr co tam marcin w gliwicach na dekabrysow?

frt - 13 września 2015, 17:30:19 - *.dsl.comwave.net
do polowy powinno byc 3;1 dla Piasta, ewidetny blad Szmatuly ktory zawsze wychodzi za daleko z bramki.w sumie sprwiedliwy bylby remis, Pogon nic nie pokazala, w drugiej polowie Piast slabszy.w sumie niezly mecz, ktory dalo sie ogladac

Machoń - 13 września 2015, 17:30:19 - *.dynamic-ra-3.vectranet.pl
Oto moje wrażenia po meczu Pogoń-Piast:
1.Stadion Pogoni istna komuna i jeszcze ten Star 28 z podnośnikiem za bramka bez trybuny śmiech na sali
2.Doping żenada pikniki i Janusze.
3.Wygrana zasłużona,ale bramka Fojuta choć ładna to czysty fuks i do tego kalectwo Szmatuły haha
4.Gra Piasta to czysta padaka,z czym do ludzi jeszcze ze 3 takie oklepy i ekipa z Gliwic wraca do swego szeregu.

@kibicekst - 13 września 2015, 17:31:40 - *.internet.szczecin.pl
i wlasnie przez takich brudasow jak ty jestem przeciwko emigrantom w polsce

maks - 13 września 2015, 17:34:00 - *.dsl.comwave.net
machon
nie wiem komu kibicujesz , ale chyba ogladalismy dwa rozne mecze.w pierwszej polowie Piast zdecydowanie lepszy [powinno byc3;1 , w drugiej polowie zdecydowanie lepsza Pogon , w sumie niezly mecz

KriSiG - 13 września 2015, 17:34:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pierwsza i nie ostatnia porażka Piasta
Legia już tylko ma 6 pkt straty
Za tydzień kolejna porażka lub remis z Lechią

123mike123 - 13 września 2015, 17:36:39 - *.dynamic.chello.pl
A u jednego z bukmacherów można było postawić, że padnie gol zza połowy. Ciekawe czy bramkarz wiedział o tym zakładzie? :D

lider - 13 września 2015, 17:36:54 - *.dynamic.chello.pl
Zwoliński do reprezentacji.

Maxymalny - 13 września 2015, 17:39:41 - *.szczecin.mm.pl
Cześka na ławce zabrakło i od razu 3 punkty są. Brawo chłopaki.

milano - 13 września 2015, 17:41:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
to by było na tyle teraz już będzie tylko spadek Piasta w dół po prostu mieli farta i ze słabiakami grali takiego Lecha każdy ogrywa

kęsik - 13 września 2015, 17:42:10 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zwolak i Fojut do kadry!

obiektywny - 13 września 2015, 17:42:19 - *.bb.sky.com
do maconia kilka wrazen: jestes du rniem!!!! nie pisz wiecej!!!!! szykuj kanapki do szkoly!!!

Gliwice - 13 września 2015, 17:42:24 - *.net.brewet.pl
Każda seria się kończy, indywidualne błędy sprawiły gole gospodarzom,ale nadal patrzymy z góry na stawkę, a ostatniego to nawet nie widać.

Machoń - 13 września 2015, 17:42:38 - *.dynamic-ra-3.vectranet.pl
Czy ja cie obrażam koleżko @alberto????,tego na g i trutnia to u siebie w chałupie poszukaj!

dave - 13 września 2015, 17:42:58 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Machon padake to masz w glowie...po pierwszej polowie powinno byc 3-1 dla Piasta i po meczu...to raz ,dwa nie da sie wszystkiego wygrywac i tyle

obiektywny - 13 września 2015, 17:43:22 - *.play-internet.pl
1 polowal dla Piata.druga dla Pogoni.dla mniej rozgraninetych gimbusow....zamiast pisac tu swoje wpociny wezcie sie za nauke i swoje macierzyste kluby.To nie wina Pogoni czy pilkarzy ze nie maja stadionu a Prezydenta miasta.pozdro dla normalnych

eusebio - 13 września 2015, 17:44:40 - *.dip0.t-ipconnect.de
Obojetnie czy Piast czy Pogon, takie mecze chce ogladac PRAWDZIWY KIBIC !!! BRAWO dla obydwu druzan !!!

@obiektywn - 13 września 2015, 17:46:25 - *.internetia.net.pl
True.

dobranasza - 13 września 2015, 17:49:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Piast już został rozszyfrowany

wert@op.pl - 13 września 2015, 17:49:44 - *.izacom.pl
Ale zainteresowanie meczem w Szczecinie!!! wooowww!! ile komentarzy!!! masakra jakas, wsumie od dawna wiedzialem ze cala Polska oglada mecze Pogoni!!! MKS!! MKS!! MKS!!

typowapyra - 13 września 2015, 17:56:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Pogoń

kolorowy79 - 13 września 2015, 17:57:13 - *.static.espol.com.pl
machon synu trynkiewicza

narko1920 - 13 września 2015, 17:58:23 - *.opera-mini.net (*.61.136.215)
szkoda ze Piast przegral

PogSz - 13 września 2015, 17:58:57 - *.7-1.cable.virginm.net
Brawo Pogon!
Dalej niepokonani i najmniej straconych goli w lidze.
Bramka Fojuta MASAKRA!

kolorowy79 - 13 września 2015, 18:00:55 - *.static.espol.com.pl
machon pikniki i janusze chętnie by się z toba spotkal walczyc trenować ...musi panować

Fan - 13 września 2015, 18:05:39 - *.cdma.centertel.pl
Piast spadek, pewne info

gregor102 - 13 września 2015, 18:05:52 - *.7-4.cable.virginm.net
Obiektywnie. Piast lepszy w pierwszej połowie, ale trochę zabrakło dokładności. W drugiej lepsza Pogoń, ale tu przewaga nie była aż tak widoczna. Błędy indywidualne zawodników z Gliwic, dały zwycięstwo Pogoni. Bramka Jarka...ci co widzieli wiedzą... mało kto na świecie potrafi wykorzystać złe ustawienie bramkarza, i strzelić TAKIEGO GOLA!!
Podsumowując:
Piast gra naprawdę dobrze, "nawtyka" jeszcze nie jednej drużynie.
Pogoń musi uzupełnić ławkę rezerwowych, bo przy powtarzających się (nie daj Boże) kontuzjach, i pojawiających się żółtych i czerwonych kartkach będzie duży problem z "poskładaniem" składu...(masło-maślane hehe)

hugh - 13 września 2015, 18:06:05 - *.dynamic.gprs.plus.pl
papierowy lider padł na pysk,teraz już szybciutko na swoje miejsce w szeregu.Paprykarze bez podniety wy podobnie komuna i długo nic.

Kuba - 13 września 2015, 18:11:06 - *.ctinets.com
Śmiać mi się chce jak was czytam. Już skazywanie, że będzie szedł w dół. Przecież tu każdy wygrywa z każdym. Taka liga dawaczy d :] Piast powinien wygrać z lechią. Po 10.kolejce będą dalej liderem.

typowapyra - 13 września 2015, 18:12:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
narko1920 'szkoda ze Piast przegral'.
Wcale nie szkoda. Dostali to, na co sobie w tym meczu zasłużyli. Pogoń była lepsza, bardziej uważna i sprytniejsza. A zatem, dobrze, że Piast przegrał. Będzie miał okazję wykazać się w następnych meczach. Ale teraz zasłużona porażka.

hugh - 13 września 2015, 18:23:50 - *.dynamic.gprs.plus.pl

MKS - 13 września 2015, 18:25:15 - *.izacom.pl

rafi - 13 września 2015, 18:31:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
ludzie zaczeli chodzic na Pogon tylko.. ten mlyn cieniutki

ciekawy - 13 września 2015, 18:35:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Czy to prawda, że mecz był ustawiony? Podobno dużo zakładów było, że Pogoń wygra i strzeli co najmniej dwa gole a Piast jeden...wesoło

vip - 13 września 2015, 18:45:10 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Mecz Piasta jak mecz z Ruchem. Czyli lipa. Szmatula wraca na właściwe tory czyli jeden babol musi puścić

b - 13 września 2015, 18:52:34 - *.146.76.133.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Piast - papierowy lider...już nie długo.

@hugh - 13 września 2015, 19:05:01 - *.internet.szczecin.pl
nie pluj tak na ta komune bo gdyby nie stacjonujace wojska radzieckie w twoim miasteczku, to by cie na swiecie nie bylo

REX - 13 września 2015, 19:18:31 - *.174.117.16
Niepokonana jest nasza POGON kochana!

Jatu - 13 września 2015, 19:40:33 - *.dynamic.chello.pl
To kiedy Latal out? Jak spadną z 1 miejsca, czy po 2 porażce?

Google - 13 września 2015, 20:35:25 - *.google.com (*.146.6.216)
Ale ta liga dziwna, paprykarze pewnie w nastepnej kolejce dla rownowagi zbiora oklep.

hee - 13 września 2015, 20:37:42 - *.dynamic.chello.pl
Ha, ha, ha, ha, ha. Ha, ha, ha, ha, ha Legia ciągle ma tylko 6 pkt straty.Legia i tak będzie mistrzem Polski.Przypominam,że po 30 kolejce punkty są dzielone na dwa.Legia przez ten regulamin w zeszłym sezonie nie zdobyła mistrzostwa. A w tym sezonie, dzięki temu regulaminowi,Legia będzie mistrzem, a Lech i Górnik spadną z ligi, bo po podzieleniu punktów na dwa,będą mieć niewiele więcej niż zero.

Góral - 13 września 2015, 20:45:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
miód na serce moje
He he

hee - 13 września 2015, 20:50:14 - *.dynamic.chello.pl

dangen - 13 września 2015, 21:51:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Co jeszcze Fojut musi zrobić żeby wskoczyć w miejsce Cionka w kadrze ??

tryneKSG - 13 września 2015, 22:29:34 - *.centertel.pl
brawo brawo piast !
kury wracają na swoją grzęde :D

Bocian - 13 września 2015, 23:57:23 - *.255.234.208
Pogon czarny koń tych rozgrywek 😄😄😄😄

sdf - 14 września 2015, 0:43:03 - *.play-internet.pl
Czerwiński czyści lepiej niż Pazdan już od 3 sezonów gra na bardzo wysokim poziomie w Niecieczy miał serię bodajże 12 meczy że gdy przebywał na boisku jego drużyna nie przegrywała.

anty Piast - 14 września 2015, 7:10:38 - *.97.30.192
a teraz Lechia, Slask i Wisła, 3 razy 0 pkt i będą teksty że wiadome było że nie idziemy na mistrza itd itp Widząc co Piast gra to skończy sezon na ... 9 miejscu a 1 to może i zaliczy ale w grupie spadkowej

kocham Pog - 14 września 2015, 11:11:33 - *.72-65-87.adsl-dyn.isp.belgacom.be
żenada,żal jak gimbusy się starają wypowiedzieć...

@Dangen - 14 września 2015, 13:22:25 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Grać w lepszym klubie.

BOLO - 14 września 2015, 18:47:13 - *.szczecin.mm.pl
Grać słabo i pewnie wygrać 3-1 to może
dokonać jedynie MORSKI KLUB SPORTOWY POGOŃ SZCZECIN
Nasza POGOŃ NAJLEPSZA W ŚWIECIE JEST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
JARKOWI FOJUTOWI NALEŻY SIĘ SUPERPOMNNIK
W SZCZECINIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nice - 14 września 2015, 18:56:57 - *.183.91.46.78.clients.your-server.de
nice

dzidzi - 14 września 2015, 19:05:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
piszta co chceta, ja w tabeli widzę teraz 1.Piast 2.Pogoń
tyle w temacie

Legionovia - 14 września 2015, 22:45:06 - *.legionowodom.pl (*.8.8.8)
Brawo dla Jarka Fojuta pochodzącego z Legionowa

PG - 16 września 2015, 19:23:53 - *.95.93.42.gl.digi.pl
tryneKSG-jesteś śmi...ciem który napewno dostał parę przyjacielskich uscisków od Piastoli dlatego się napinasz .U was to norma napinka na wszystkich i na wszystko bo co to nie ja przecież ja chodza w rurkach mam żel na głowie i jestem mistrzem karate i wszystkich sportów Śmieszny jesteś tak jak to coś które się nazywa Klub -samotnych -Ge.ów.Może napisz jaką sraczkę masz jak przejeżdzasz przez prawdziwe Gliwice bo przypuszczam że jesteś posr...ny