15 września 2015, 17:22:22 - MichalMKS
Bezproblemowy awans Zagłębia Sosnowiec

W pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu Polski pierwszoligowe Zagłębie Sosnowiec bez problemu wygrało na wyjeździe z trzecioligową Wdą Świecie 4-1 (2-1). Gole dla sosnowiczan zdobyli Konrad Zaradny, Adrian Paluchowski, Martin Pribula i Tomasz Szatan, dla gospodarzy trafił Patryk Urbański.

W 10. minucie do piłki w polu karnym doszedł Piotr Siekirka, po czym zdecydował się na próbę przelobowania Szymona Gąsińskiego, który zdołał sparować futbolówkę na słupek. Trzy minuty później gospodarze objęli prowadzenie. Piłka uderzona z rzutu wolnego przez Patryka Urbańskiego, przy nieporadnej interwencji golkipera gości, wpadła do bramki. W dalszej fazie meczu żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie klarownej sytuacji do zdobycia gola. Z kolei niecelnie na bramkę gospodarzy zza pola karnego strzelali dwukrotnie Grzegorz Fonfara oraz Łukasz Matusiak. W 32. minucie Zagłębie doprowadziło do wyrównania. Najlepiej w zamieszaniu w "szesnastce" zachował się Konrad Zaradny, który doszedł do futbolówki i pokonał Łukasza Zapałę. Chwilę później w pole karne gości wpadł Kamil Kamiński, ale uderzył tuż obok słupka. Siedem minut przed końcem pierwszej części gry piłka trafiła do Krzysztofa Markowskiego, który strzelił wprost w Zapałę, do odbitej futbolówki doszedł jeszcze Adrian Paluchowski, jednak uderzenie napastnik sosnowiczan było niecelne. W 41. minucie Rafał Lipiński wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Konrada Budka. Chwilę później goście wyszli na prowadzenie. Po błędzie obrońców Wdy w polu karnym do piłki doszedł Fonfara, zagrał do Paluchowskiego, a ten pewnym strzałem zdobył gola.

Trzy minuty po wznowieniu gry Gąsiński bez problemów poradził sobie z uderzeniem z rzutu wolnego przez Urbańskiego. W 53. minucie Paluchowski zagrał do niepilnowanego Martina Pribuli, a ten strzałem z pierwszej piłki zdobył trzeciego gola dla Zagłębia. Dziesięć minut później goście strzelili kolejną bramkę. Dwójkową akcję przeprowadzili Tomasz Szatan z Paluchowskim i ten pierwszy pewnym uderzeniem pokonał Zapałę. W 67. minucie piłka po strzale Matusiaka minimalnie przeleciała nad poprzeczką. Dziewięć minut później kolejną dobrą interwencją popisał się Gąsiński, który obronił mocne uderzenie z rzutu wolnego Urbańskiego. W odpowiedzi tuż obok słupka strzelił Fonfara. Chwilę potem piłka uderzona zza szesnastki przez Karola Maliszewskiego została wybita na rzut rożny przez golkipera gości. W 89. minucie Zaradny zagrał piłkę do niepilnowanego w polu karnym Paluchowskiego, który przestrzelił z pięciu metrów.

15 września 2015, 15:30 - Świecie (Stadion Miejski)
Wda Świecie 1-4 Zagłębie Sosnowiec
Patryk Urbański 13 - Konrad Zaradny 32, Adrian Paluchowski 43, Martin Pribula 53, Tomasz Szatan 63

Wda: 1. Łukasz Zapała - 18. Damian Szczukowski (70, 13. Damian Meyer), 19. Patryk Urbański, 20. Jakub Gackowski, 2. Rafał Lipiński - 21. Kamil Czyżniewski (52, 23. Maciej Andrzejewski), 8. Dawid Frelek (65, 30. Maciej Rożnowski), 6. Grzegorz Brzeziński, 11. Karol Maliszewski, 7. Piotr Siekirka - 15. Kamil Kamiński.

Zagłębie: 56. Szymon Gąsiński - 7. Marcin Sierczyński (78, 4. Łukasz Sołowiej), 30. Konrad Budek, 10. Krzysztof Markowski, 22. Žarko Udovičić - 19. Martin Pribula (56, 16. Dawid Ryndak), 6. Grzegorz Fonfara, 29. Łukasz Matusiak (68, 20. Tomasz Margol), 8. Tomasz Szatan, 77. Konrad Zaradny - 87. Adrian Paluchowski.

żółte kartki: Brzeziński, Szczukowski, Meyer - Szatan.

sędziował: Łukasz Bednarek (Koszalin).
widzów: 986.

Zagłębie w następnej rundzie, która odbędzie się 28 października i 18 listopada, zmierzy się ze zwycięzca meczu GKS Katowice - Cracovia.

Puchar Polski 2015/2016

Ojgen - 15 września 2015, 17:24:06 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dla Wdy to był samobój Gąsińskiego

rafalski - 15 września 2015, 17:25:37 - *.play-internet.pl
Panowie komentujący popijali herbatkę z prądem ??

Ojgen - 15 września 2015, 17:25:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Swoją drogą pewniaczek, kurs 1,57 na Zagłębie hehehe dobra podbitka przed LM

nyrol - 15 września 2015, 17:25:49 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Zagłębie Real Horror Show teraz zlac craksow OI Mecz Na Grubości bądz potwtorka z Gieksą!!! Old Fan Warty 1912 Wiara Która Przetrwała!!! Ile Zagłębia ???? Pozdro od Nyrola Zawsze Wierni Na Wildzie Bez Zmiany Warta 1912 Rodowici!!!!!!

Paweł - 15 września 2015, 17:27:19 - *.dynamic.chello.pl
Fajna frekwencja, jak na taką godzinę. Zagłębie lepsze, ale Wda nieźle się zaprezentowała.

nyrol - 15 września 2015, 17:30:10 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wda Super Załoga Ciekawe Miasto Kibice Ok i Miasto Super szkoda że odpadli ale ZS Wiadomka Legenda Klub!!!! Pozdro od Starego Kibola Warty dla obu klubów !!! a dla fanów lecha z amicii Tradycyjne w....lac !!! Derby 11.11.2015 Droga Dębinska Derby dla Warty!!!!

robchy - 15 września 2015, 17:30:11 - *.146.69.200.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Gasior w kazdym meczu jeden klops ehhh

ryjek - 15 września 2015, 17:30:54 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Łatwo miło i przyjemnie ale Gąsińskiemu już dziękujemy.

Johnny_SBE - 15 września 2015, 17:32:59 - *.warszawa.vectranet.pl
Zagłębie Sosnowiec najlepsze w Świecie !

nyrol - 15 września 2015, 17:34:29 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
szkoda Wdy wygrali ze Polonią Sroda a teraz porażka szkoda !!! Powodzenia w Izbicy Kujawskiej na Kujawiance!!!!!

kosa - 15 września 2015, 17:47:24 - *.centertel.pl
GKS - czy Cracovia jedni i drudzy są do ogrania przez wielkie i jedyne w Polsce Zagłębie Sosnowiec

heniek@wia - 15 września 2015, 17:53:14 - *.dynamic.chello.pl
Ciężko się gra bez bramkarza...
Niestety dopiero na wiosnę nadzieja na lepsze jutro w tej materii
Gąska potem się zrehabilitował, ale nie byłby sobą gdyby czegoś nie spieprzył...
No cóż...jedziemy dalej z PP
Teraz ciężki wyjazd do Nowego Sącza.
Forza Zagłębie!!!

nyrol - 15 września 2015, 18:00:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ile Zagłębia byla Sparta Brodnica i Legia Chełmża i Olimpia Elbląg??? Wyjazd we Wtorek na Kozaku i godzina 15 /00 Kto Pojechał na Wyjazd to jest Legendą Zagłębia Sosnowca!!!!

Druid - 15 września 2015, 18:04:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Gratulacje Zagłębie. Zawsze mieliśmy dobrych bramkarzy, teraz jest jakaś masakra. Na Wde taki błąd nic nie zaszkodził ale strach myśleć co będzie dalej. Oby się opamiętali.

tom - 15 września 2015, 18:09:37 - *.dynamic.chello.pl
Stanek mam nadzieję ze to widzisz , przeciez z wyrównanym przeciwnikiem to trudno odrabia sie takie babole Gasinskiego , SZUKAJCIE BRAMKARZA primo I tyle

trener - 15 września 2015, 18:11:25 - *.dynamic.chello.pl
Wyglądało w zasadzie na spacerek gości i 1:4 ładny wynik. Lepiej jak Kielce w Świeciu.

Znany - 15 września 2015, 18:15:44 - *.adsl.inetia.pl
Brawo Sosnowiec cóż Ćwierćfinał to już sukces ale kibice napewno się nie obrażą jak przebiją się dalej ale Półfinał wydaję mi się chyba dla Zagłębia za wysokie progi ale ogólnie dziś brawo powodzenia dalej od Oskara "Znanego" dla Sosnowskich fanów

pewne_info - 15 września 2015, 18:25:37 - *.156.230.166
@kosa gimbusie zejdź na ziemie. Cracovia twoje Zagłębie wciągnie nosem po rozprawieniu się z Katowicami

kubota - 15 września 2015, 19:36:30 - *.dynamic.chello.pl
Po cichu liczyłem na kujawsko-pomorską wersję Błękitnych z zeszłego sezonu, no ale trudno.

Komentator - 15 września 2015, 19:43:02 - *.cable.smsnet.pl
Kowalczyk niech idzie do okulisty lub nie pije podczas meczow. Udovicic bardzo dobrze na lewej obronie, niech Kowalczyk wskaze lewego polskiego obronce grajacego tak ofensywnie i majace takie dosrodkowania.
W kadrze na lewej obronie gra lewy pomocnik.

ZS - 15 września 2015, 19:57:40 - *.ip.cybergrota.com.pl
Gdyby w następnej rundzie Zagłębie znowu spotkało się z hanysami to byłaby piękna sprawa, dlatego mam nadzieję że GKS przejdzie Cracovię.Finał oczywiście z Legią na Narodowym .Pozdro dla Braci !

zaglebiak - 15 września 2015, 20:33:37 - *.dynamic.chello.pl
Fonfara wiecej daje niz Dudek w lidze. Derbin nie widzisz tego? Udovicic słabiutko

Murek - 15 września 2015, 20:58:04 - *.opera-mini.net (*.61.136.39)
Ile Zagłębia w Świeciu?

kol - 15 września 2015, 21:12:01 - *.internetdsl.tpnet.pl
I w Szczawnicy są fani (wierni i oddani) Zagłębia Sosnowiec.

Sc - 15 września 2015, 21:28:10 - *.centertel.pl
Brawo Udovicic,brawo Swierczynski. Kowalczyk nie osmieszaj sie juz tymi komentarzami,bo kariere przepiles, na rynku pilkarskim sie kompletnie nie znasz,a tacy lewi obroncy jak Udovicic to cie chowali do kieszeni.

abrakadabr - 15 września 2015, 22:32:56 - *.dynamic.chello.pl
Zagłębie jest tylko jedne i jedyne prawdziwe, oczywiście te z Lubina

PaństwOwa - 15 września 2015, 22:40:58 - *.centertel.pl
Pozytywnie Udovicic. Zobaczymy jak w lidze. Komentarz tego Kowalczyka lepiej bez komentarza. Ćwierćfinał PP raczej z Krakowem. Pazi napinaczy wymiotło hehe

tester - 15 września 2015, 22:44:55 - *.dynamic.kabel-deutschland.de
Kogo by tam obchodził jakiś marny sosnowiec. Szkoda Wdy!

WoooOoooW - 15 września 2015, 22:52:43 - *.azeronline.com

kosa - 15 września 2015, 23:08:58 - *.dynamic.chello.pl
pewne -info @ takie marne klubiki jaj Cracovia Zagłębie Sosnowiec zjada na rannych posiłkach między grzybkami i więcej szacunku do klubu o którego historii nawet nie masz pojęcia przywieżli cię w koszyku na grzyby i to jest twój życiorys

neutral - 15 września 2015, 23:14:11 - *.dynamic.chello.pl
Czy ktoś wie o co chodziło Bożydarowi i Kowalczykowi ? Oglądałem mało meczu ale pierniczyli równo trzy po trzy.
Czyżby kurs na ZS skoczył po samobóju Gąsińskiego? Nie wiem czy tylko mnie się tak wydaje ale gdy on broni to jakieś dziwne te wyniki (nie mówię o końcowych tylko). Pamiętam jak w sieci krążył filmik z tym bramkarzem jak przebiegł chyba 3/4 boiska w Sosnowcu dobrych kilka lat temu i uderzył rywala
Do abrakadabr - Jeżeli już piszemy GKS K. czy GKS B. to powinno być Zagłębie S. czy Zagłębie L. ale pod względem h ZS jest lepsze niż ZS pokazując to nieraz na sparingach między tymi klubami. ZS jest starsze. Co do bardziej utytułowanego klubu tych dwóch drużyn to chyba ZL jest lepsze. (ZL z MP, a ZS bez).
Pozdrawiam wszystkich sympatyków piłkarskich !

nyrol - 16 września 2015, 0:00:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
1906 Zagłębie Sosnowiec a wy lubinki synki arki i zetki kibice dan kumple po i lecha z wrunek Papa!!!! Warta Old 1912 Pozdro Old 1906 ZS Real H PUNK SKINS Wieczna Sztama!!! Warta 1912 i ZS Old Skins Pozdro!!!

oli - 16 września 2015, 5:52:48 - *.17-4.cable.virginm.net
brawo zaglebie pozdrowienia z lubina.................................

fc Mydlice - 16 września 2015, 7:58:09 - *.dynamic.dsl.as9105.com
Mam pytanie : czy wie ktoś dlaczego pod każdym wpisem o ZS, od kilku dobrych tygodni,pucują się medaliki? Jakaś nowa zgoda albo układ ? Pozdro dla kumatych !

Koalicja - 16 września 2015, 10:11:34 - *.play-internet.pl
Koalicja antyśląska - Częstochowa, Zagłębie Dąbrowskie, Bielsko-Biała :D

Tom - 16 września 2015, 14:00:21 - *.40.248.114.threembb.co.uk
Częstochowa i Sosnowiec to sąsiedzi . Choć na bezpośrednich meczach zdarzają sie przyśpiewki anty to na ogół jest bez agresji a często z sympatia . Trochę przyjaźni z siatkówki . Jak nie walczą miedzy sobą to jest wzajemne wsparcie

Hoolsovia - 16 września 2015, 14:17:01 - *.ncbj.gov.pl
Nyrol wymiata "Kto Pojechał na Wyjazd to jest Legendą Zagłębia Sosnowca!!!!"

nyrol - 16 września 2015, 15:09:59 - *.play-internet.pl
Nie Zagłębia Sosnowca a Zagłębia Sosnowiec

Druid - 16 września 2015, 16:45:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nyrol the best warta old itd

kosa - 16 września 2015, 17:49:20 - *.centertel.pl
Zagłębie Sosnowiec puchar po raz piąty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

widz - 16 września 2015, 23:42:06 - *.quarto.pl
Bania Kowalczyka przeszła na Bożydara, bo takich głupot nie da się nawijać po trzeźwemu.

fc nieistn - 18 września 2015, 11:15:55 - *.centertel.pl
@fc Mydlice vel fcDg te jednostki to fc? Lepiej z Polakiem jak niemcem, nawet na wyspach. Jak tam pucowanie do Lecha?

ZAGLEBIE S - 19 września 2015, 16:33:22 - *.beskidmedia.pl
Super, Zaaglebie!! TERAZ Jazda z craxa, bo nie sadze ze gkos ich przejdzie i idziemy po kolejny puchar dla Zaglebia. Ps. Jestem wiernym kibicem naszego Zaglebia, ale z tym pucharem to raczej nie tym skladem, chociaz pelne gratulacje dla chlopakow za walke !!!
Zaglebie Sosnowiec, duma calego Zaglebia Dabrowskiego!!

ZAGLEBIE S - 19 września 2015, 18:08:19 - *.beskidmedia.pl

ZAGLEBIE S - 19 września 2015, 19:09:38 - *.beskidmedia.pl