16 września 2015, 17:24:09 - dyrovski
Zawisza w ćwierćfinale

W drugim meczu 1/8 finału Pucharu Polski pierwszoligowy Zawisza Bydgoszcz wygrał na wyjeździe z drugoligową Stalą Stalowa Wola 2-1 (1-0) i awansował do ćwierćfinału rozgrywek. Bramki dla gości zdobywali Mica i Kamil Drygas, a dla gospodarzy Dawid Jabłoński.

W 9. minucie groźnie zrobiło się pod bramką gospodarzy. Jakub Łukowski dośrodkował w pole karne, a Mica strzałem bez przyjęcia z półobrotu chciał zaskoczyć Tomasza Wietechę, który jednak nie dał się pokonać. Osiem minut później Szymon Lewicki zagrał do Miki, który minął bramkarza gospodarzy, po czym oddał zbyt słaby strzał i piłka została wybita z linii bramkowej. Chwilę później Mica podjął kolejną próbę - tym razem z rzutu wolnego, lecz strzał ponownie był za słaby i Wietecha bez problemu złapał futbolówkę. Za czwartym razem Mica umieścił już piłkę w siatce. Portugalczyk dobiegł do piłki zagranej przez Macieja Konę i strzałem bez przyjęcia wyprowadził gości na prowadzenie. W 41. minucie Stal mogła wyrównać. Damian Łanucha podał na lewą stronę boiska do Marcina Kowalskiego, a ten podprowadził piłkę i zagrał ją w pole karne, ale Dawid Przezak z najbliższej odległości strzelił obok bramki.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście. Kamil Drygas podał do Miki, a ten piętą odegrał do wbiegającego w pole karne Drygasa, który strzałem bez przyjęcia pokonał golkipera gospodarzy. W 51. minucie Tomasz Płonka minął Piotra Stawarczyka, następnie ograł Tomasza Wełnickiego, po czym oddał strzał, który bez problemu obronił Damian Węglarz. Chwilę później Szymon Lewicki, będąc w sytuacji sam na sam, nie potrafił strzelić gola Wietesze. W 66. minucie Radosław Mikołajczak zagrał na lewą stronę pola karnego do Kowalskiego, który bez przyjęcia podał do Przemysława Oziębały, lecz ten źle trafił w piłkę i z najbliższej odległości nie trafił w bramkę. W 80. minucie Stal strzeliła gola. Dawid Jabłoński oddał mocny strzał z lewej strony pola karnego i piłka, odbijając się jeszcze od rąk Węglarza, wpadła do bramki.

16 września 2015, 15:30 - Stalowa Wola (stadion MOSiR)
Stal Stalowa Wola 1-2 Zawisza Bydgoszcz
Dawid Jabłoński 80 - Mica 28, Kamil Drygas 48

Stal: 1. Tomasz Wietecha - 9. Adrian Bartkiewicz, 8. Michał Kachniarz, 21. Michał Bogacz, 15. Marcin Kowalski - 26. Przemysław Oziębała, 16. Mateusz Jagiełło (46, 23. Paweł Giel), 10. Damian Łanucha (70, 6. Dawid Jabłoński), 2. Michał Mistrzyk, 20. Radosław Mikołajczak - 11. Dawid Przezak (46, 18. Tomasz Płonka).

Zawisza: 96. Damian Węglarz - 7. Jakub Smektała, 27. Tomasz Wełnicki, 2. Piotr Stawarczyk, 4. Krzysztof Nykiel - 28. Sebastian Kamiński, 21. Maciej Kona (81, 5. Michał Cywiński), 14. Kamil Drygas, 10. Mica (60, 13. Sylwester Patejuk), 23. Jakub Łukowski - 20. Szymon Lewicki (67, 6. Giorgi Alawerdaszwili).

żółte kartki: Mikołajczak, Giel - Kamiński, Lewicki, Smektała.
czerwona kartka: Radosław Mikołajczak (89. minuta, Stal, za drugą żółtą).

sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin).
widzów: 1376.

Zawisza w kolejnej rundzie, która odbędzie się 28 października i 18 listopada, zagra ze zwycięzcą meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała - Śląsk Wrocław.

Puchar Polski 2015/2016

Albioner - 16 września 2015, 17:30:04 - *.dynamic.chello.pl
Straszna kopanina

Giedlarowa - 16 września 2015, 17:32:22 - *.146.7.142.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Mica emigrant zarobkowy. Czytałem że kibice są przeciw emigrantom co jest dziwne bo w każdym zespole extraklasy i prawie każdym w 1 LIDZE grają emigranci. Np taki Jasmin Buric w Lechu.

Ojgen - 16 września 2015, 17:37:04 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wiedziałem, że będzie BTTS, dobrze, że dałem to do kuponu jako podbitka przed LM

fdsfsd - 16 września 2015, 17:42:23 - *.usr.onet.pl
szkoda, że znów sędzia przekręcił wynik. Pod koniec pierwszej połowy był ewidentny karny dla Stali, bo była ręka w polu karnym

Z(Z) - 16 września 2015, 17:47:48 - *.58.protonet.pl
Dobra gra Zawiszy w 1 poł. W drugiej po zmianach troche gorzej. Zaslużone zwycięstwo.

tran - 16 września 2015, 17:49:16 - *.centertel.pl
I znowu na Narodowym 15 tys. ZAWISZA! !!!

bolek - 16 września 2015, 18:19:56 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Nie jestem za arabami w polsce bo wiem co Francja przeżywa. Ale z polski emigranttów zarobkowych w całej europie są miliony. Ale na szczęście oni chcą do anglii i niemiec a nie do biedniejszej Polski.

kibicpol - 16 września 2015, 18:30:17 - *.cheeloo.net
do @bolek
A co to ma wspólnego z meczem ? Są inne fora na komentowanie polityki.

sabas - 16 września 2015, 18:33:03 - *.mtm-info.pl
Karny dla Stalówki ewidentny

Jasmin Buric i Semir Stilić to muzułmanie i emigranci zarobkowi.

StalM71 - 16 września 2015, 18:35:47 - *.174.109.9
Zaraz tu przeczytam, ze Jezus tez byl emigrantem, bo Do Egiptu przed Herodem uciekali. Skonczcie juz z tym belkotem, cynicznym wykorzystywaniem kazdej okazji a jak juz checke dykutowac, to zajmijcie sie tematem gruntownie, najpierw od analizy przyczyn i prawdziwej skali zjawiska. Tyle w temacie. Szkoda, ze Stalowka odpadla.

hubbabubba - 16 września 2015, 18:36:42 - *.as13285.net
Czemu Kami Drygas nie gra jeszcze w Legii/Lechii/Lechu? Ten facet przerasta 1 lige.

chenryk - 16 września 2015, 18:37:47 - *.play-internet.pl
Bolek jeszcze nie wytrzezwial po wczorajszej pijackiej libacji na melinie w poblizu wynajmowanego przez siebie lokalu socjalnego. Pijackie eldorado trwa w najlepsze. A fioletowa ambrozja leje sie niewyczerpanym strumieniem.

(L)egionis - 16 września 2015, 18:44:53 - *.174.47.98
Brawo Zawisza !
Szkoda, że nasze kluby nie mają zgody. Powodzenia w rozgrywkach !

fan - 16 września 2015, 19:03:08 - *.rypin.vectranet.pl
Drygas za dużo strat ale ogólnie dobrze.Mica super.
Polityka won ze stadionów.

pikoł - 16 września 2015, 19:08:26 - *.152.151.66.dsl.dynamic.t-mobile.pl
WWWWW KKKKK SSSSS
Karnego nie było ( nie było ruchu reki do piłki a wręcz przeciwnie uciekał z ręką kona a piłkarz stali ewidentnie celował w reke czegoś takiego sie nie gwiżdźe nigdzie na swiecie )
Radość tym wieksza ze kibolom przykro

wolf - 16 września 2015, 19:13:30 - *.xdsl.centertel.pl
sędzia dał awans ZAWISZY jedno wielkie oszustwo

2fff - 16 września 2015, 19:31:56 - *.csm.pl
Kibice i nie tylko sa przeciwko emigranta typu: tuman z pustyni, ktory nic nie potrafi. Takich mamy swoich pod dostatkiem po co nam nowi jeszcze z Afryki o innej wierze?
Druga sprawa ze ci emigranci ktorzy graja w Polskiej lidze to taki sam piach i drewno jak nasi grajkowie, sa tylko bogaci naiwniacy ktorzy mysla ze jest inaczej i ich kupuja. Emigranta typu CR7/Messi chetnie przyjmiemy ale tacy nigdy do Polski nie przyjda grac, tutaj pojawia sie tylko 4/5 garnituj Europy ktorego nikt inny nie chce.

brda - 16 września 2015, 19:33:01 - *.awacom.net
Wracam ze Stalowej do kuj pom. Mecz fajny, nasz Zawisza bardziej doswiadczy i ograny. Doping w SW ok. Fajne dyskusje z miejscowymi. Nawet pytania jak to się robi, że można mieć drużynę na takim poziomie bez kiboli? Można.....

Trybuna B - 16 września 2015, 19:47:37 - *.play-internet.pl
brda Ty to pisałeś z biura pinokia ? nadgodziny tam robisz ? ...nawet nie pytam jakie .

kibic - 16 września 2015, 20:08:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
ładnie się Stalówka zaprezentowała jeśli chodzi o doping pozdrowienia Osucha itp itd , doping , oprawy szkoda że piłkarze nic nie grają

2fff - 16 września 2015, 20:16:37 - *.csm.pl
W Stalowej bez zmian od 15 lat. Kibice na ekstraklase, pilkarze liga komedia 7.

Leon - 16 września 2015, 20:38:00 - *.239.125.190
Zawisza zaczyna się scalać. Będzie coraz mocniejszy. Awansuje do Ekstraklasy.

Koki - 16 września 2015, 20:50:19 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Doping z perspektywy tv momentami ekstraklasa ;) Stalówko awansuj gdzies wyżej!

z1946 - 16 września 2015, 21:36:45 - *.play-internet.pl
@A po trzecie kraje ktore bombardowaly Libie, Syrie i inne kraje zeby je "wyzwolic" typu USA, UK, Francja niech teraz zbieraja owoce swojej polityki "pokojowej" co nam do tego? Moge ci podac jeszcze kilka powodow czego NIE CHCEMY tutaj emigrantow z bliskiego wschodu. DO KLA DNIE!!!

Bromberg - 16 września 2015, 21:50:08 - *.146.1.212.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Brawo Chłopaki w Bytowie też w niedzielę będziemy WAM kibicować!!!

Lukas - 16 września 2015, 22:42:19 - *.citynet.rzeszow.pl
Widać było różnicę klas - Zawisza lepiej operowała piłką. Słowa uznania dla Stali za końcową fazę gry - zasłużona bramka na 2:1. Mogli się pokusić o 2:2, a wtedy byłoby naprawdę ciekawie...

shoow - 16 września 2015, 22:44:24 - *.azeronline.com

RNI - 16 września 2015, 22:57:20 - *.xdsl.centertel.pl
już przed meczem było wiadomo że jest sędzia z lublina i stalowa wola już odpadła , którego dowodem było nie odgwizdanie ewidentnej 11

kris - 16 września 2015, 23:39:22 - *.hsd1.il.comcast.net
brawo ZAWISZA,gramy dalej,powodzenia na NARODOWYM!!!!

Notolu - 17 września 2015, 13:15:01 - *.dynamic.chello.pl
Kopanina, ze wskazaniem na Zawiszę.
Dziwią tu komentarze o ustawieniu meczu..ale cóż, zawsze będą malkontenci.
Piszący info Pan dyrovski, to meczu nie widział, bo bramka dla Stalówki tak nie "padła"..

prawicowy - 17 września 2015, 13:34:58 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Polska dla Polakow! Anglia dla Anglikow i Polakow! Precz z imigrantami, szczegolnie z tymi ktorzy nie wierza w syna Bozego! To skandal zeby nie wierzyc w to co ja wierze!

Piechuś - 17 września 2015, 15:12:34 - *.internetdsl.tpnet.pl