22 września 2015, 22:20:05 - koofel
Defekt nowej miotły

Śląsk Wrocław wygrał 1-0 (0-0) z Podbeskidziem Bielsko-Biała w 1/8 finału Pucharu Polski. Bramkę dla gości strzelił w drugiej połowie Marcel Gecov. Wrocławianie w ćwierćfinale zagrają z Zawiszą Bydgoszcz. Pierwszy mecz zostanie rozegrany 27 października, a rewanż zaplanowano na 18 listopada.

Gospodarze szybko stworzyli sobie kilka okazji na bramki. Jakub Kowalski uderzył z narożnika pola karnego, a piłka przeleciała obok słupka. Po chwili dwukrotnie w bramce Śląska wykazał się Jakub Wrąbel. Najpierw odbił piłkę nad poprzeczkę po mocnym uderzeniu zza pola karnego Mateusza Szczepaniaka, a potem wykazał się refleksem, gdy Mateusz Możdżeń strzelał z ostrego kąta. Goście pierwsze uderzenie na bramkę Podbeskidzia oddali w 31. minucie. Kamil Biliński z kilkunastu metrów kopnął jednak bardzo niecelnie. Po drugiej stronie boiska Adam Mójta mocno dośrodkował z rzutu wolnego, futbolówka minęła wszystkich stojących w polu karnym, ale czujny w bramce był Wrąbel.

Tuż po zmianie stron Biliński wycofał piłkę do Krzysztofa Danielewicza, a pomocnik Śląska mocno kopnął z dwudziestu metrów obok bramki. Pięć minut później Peter Grajciar znalazł sobie trochę miejsca, ale strzelił wysoko nad poprzeczką. Przewagę Śląska w drugiej połowie szybko udokumentowała bramka. Jakub Kiełb wysoko dośrodkował dośrodkował w szesnastkę do Flávio Paixão, ten zgrał do Marcela Gecova i Czech uderzeniem prawą nogą z siedemnastu metrów pokonał Emilijusa Zubasa. W odpowiedzi w zamieszaniu pod bramką Śląska piłka spadła pod nogi Możdżenia, który uderzył bardzo niecelnie. O wiele lepszą okazję na gola miał Jacek Kiełb, ale stojąc kilka metrów od bramki uderzył czubkiem buta nad poprzeczką. Skrzydłowy Śląska mógł zaliczyć asystę w 77. minucie, ostatecznie jednak jego podania wzdłuż bramki nie wykorzystał Flávio Paixão. Chwilę później prawą stroną boiska pomknął Paweł Zieliński, a po jego podaniu Biliński z bliska strzelił w Zubasa. W ostatniej akcji meczu Flávio Paixão po podaniu od Grajciara w sytuacji sam na sam zlekceważył Zubasa i Litwin nie dał się pokonać.

22 września 2015, 20:30 - Bielsko-Biała (Stadion Miejski)
Podbeskidzie Bielsko-Biała 0-1 Śląsk Wrocław
Marcel Gecov 58

Podbeskidzie: 1. Emilijus Zubas - 77. Adam Pazio, 4. Gracjan Horoszkiewicz, 90. Kristián Kolčák, 15. Adam Mójta - 10. Marek Sokołowski (69, 5. Frank Adu Kwame), 6. Kōhei Katō, 7. Mateusz Możdżeń (73, 9. Dariusz Kołodziej), 20. Mateusz Szczepaniak, 8. Jakub Kowalski (81, 17. Kamil Jonkisz) - 23. Róbert Demjan.

Śląsk: 22. Jakub Wrąbel - 23. Paweł Zieliński, 3. Piotr Celeban, 20. Adam Kokoszka, 17. Mariusz Pawelec - 28. Flávio Paixão, 15. Marcel Gecov, 5. Krzysztof Danielewicz, 29. Peter Grajciar, 9. Jacek Kiełb - 19. Kamil Biliński (88, 4. Tom Hateley).

żółte kartki: Demjan, Możdżeń, Kołodziej - Pawelec, Gecov, Flávio Paixão.

sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

mat - 22 września 2015, 22:30:20 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Czy Flavio chce się chcieć ? Generalnie Śląsk nadal w dołku.

bolek - 22 września 2015, 22:30:42 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Ale Podbeskidzie niezły mecz dużo strzałów i waleczność. Brakuje tylko Koniecznego na stoperze i Slobody w formie. Może i dobrze teraz walka o utrzymanie a teraz PP to tylko kłopot.

ja - 22 września 2015, 22:41:48 - *.dynamic.gprs.plus.pl
po tym co zrobil Lewy nie powinno byc newsow na niebiesko przynajmniej do pazdziernika

plo - 22 września 2015, 22:55:43 - *.237.c89.petrotel.pl
Cieszymy sie ze Hiszpanski grajac sie rozwija.

Młyn - 22 września 2015, 22:56:01 - *.dynamic-ww-2.vectranet.pl
gdzie już zaszli

kacper82 - 22 września 2015, 22:56:19 - *.adsl.inetia.pl
Komentatorzy stwierdzili ze w Podbeskidziu powinni szuka zawodników z regionu, i taką politykę próbował realizować Prezes Okrzesik,który starał się prowadzić dialog z ludźmi z regionu którzy za głupi karnet na cały sezon byli w stanie współpracować polecając najlepszą z regionu.Działo się tak równiez za czasów Prezesa Wolasa.Właśnie z takiej wswpółpracy z regionem do Podbeskidzia trafił Mateusz Kupczak który Błyszczy w Termalice bo Podbeskidzie go niechciało.Przecież po innych klubach z powodzeniem graja oprócz wspomnianego Kupczaka inni zawodnicy z regionu.Prezes Borecki olał współpracę z małymi klubami z regionu i poszukiwań zawodników z lokalnych klubów bo woli układziki menadzerskie a to że trybuny pustoszeją na tak pieknym stadionie go nie interesuje.Dla Bielska ratunkiem zapełnienia stadionu sa zawodnicy z regionu którzy przyciągną na stadion swoje rodziny,znajomych,młodzież z klubów z których się wywodzą.W BKS za czasów Gienka Kulika kiedy grali o awans do I ligi(obecnej ekstraklasy)stadion pękał w szwach a na mecz z GKS Katowice przyszło 20 tys.ludzi.Czekam kiedy Borecki zapełni stadion choćby 10 tysiącami. Życzę powodzenia Panie Prezesie WB.

44 - 22 września 2015, 23:01:32 - *.icpnet.pl
mam już 44 w łapie i mogę zacząć jeździć na mecze

misiek - 22 września 2015, 23:11:37 - *.adsl.inetia.pl
prezesowi Boreckiemu nie podobało się, że Ojrzyński nie wprowadził drużyny do pierwszej ósemki w tamtym sezonie i zwolnił najlepszego trenera w historii klubu.Potem za sprawą nieudacznika pana Kubickiego rozwalił całą drużynę pozbywając się zawodników, którzy teraz błyszczą w swoich klubach(Tomasik, Stano, Iwański, Śpiączka itd), potem pokłócił się z Murapolem, teraz pokłócił się z kibicami......czy ktoś jeszcze ma nad nim kontrolę?????

kornik - 22 września 2015, 23:34:18 - *.simant.pl
Do misiek...tak, kontrole ma nad Boreckim ma..prezydent Bielska-Białej

Kacper82 - 22 września 2015, 23:56:46 - *.adsl.inetia.pl
Kontrole to ma Borecki nad Krywultem bo w przeciwnym wypadku juz dawno by wyleciał

DziadBorow - 23 września 2015, 0:18:26 - *.play-internet.pl
Prezesik to dno. Więcej nie ma sensu pisać.

aspius - 23 września 2015, 7:04:07 - *.dynamic.mm.pl
misiek ! Ochłon człowieku nie pisz steku bzdur. Iwanski i Spiaczka rezerwa, nic nie graja. Najpierw mysl , potem pisz ZNAWCO!

LG-Gdynia - 23 września 2015, 7:14:39 - *.rzeszow.mm.pl
Brawo Śląsk!!!!! WKS!!!WKS!!!WKS!!!!

tomektsp - 23 września 2015, 7:28:18 - *.237.91-rev.victor.pl
Z tych pilkarzy ktorych wymienia misiek to mi osobiscie najbardziej brakuje Iwańskiego i Śpiączki.
Co do komentatorów to się potwierdziło ze Polsat nie ma dobrych komentatorów. Wczorajszy mecz komentowali jedni z gorszych do nich zaliczają się panowie Iwanow i Kołtoń.Nie mogę się zgodzić zeby to był dobry pomysł by w Podbeskidziu poszukać piłkarzy z regionu.Bo w którym innym klubie z ekstraklasy grają przynajmniej w rezerwach by się ogrywali piłkarze z regionu mam tu na myśli takie kluby jak Pogoń Szczecin,Lechia Gdańsk, czy Ślask Wrocław.Przecież w tamtych okolicach tez sa kluby w nizszych ligach.Zresztą tak szczerze ilu piłkarzy grających w jakimś klubie w 3 czy 4 lidze dałoby rade zagrac w ekstraklasie nie mowie ze oddrazu pełne 90 minut ale przynajmniej 40-60 minut i zagrać przynajmniej przyzwoicie?

zl - 23 września 2015, 18:47:45 - *.185.147.55