23 września 2015, 19:35:21 - dyrovski
Awans wywalczony z głową

Zagłębie Lubin wygrało na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 2-0 (2-0) w meczu 1/8 finału Pucharu Polski i awansowało do ćwierćfinału rozgrywek. Bramki w pierwszej połowie zdobywali Michal Papadopulos i Krzysztof Piątek.

W 5. minucie szansę na gola miało Zagłębie. Đorđe Čotra podał do Michala Papadopulosa, jednak Czech przepuścił piłkę między nogami i ta trafiła pod nogi Krzysztofa Piątka, który oddał strzał sprzed pola karnego, ale futbolówka poleciała obok słupka. Chwilę później Papadopulos zagrał do Krzysztofa Piątka, a młody napastnik ponownie zdecydował się na uderzenie, lecz tym razem Krzysztof Baran wybił piłkę. Golkiper gospodarzy zrobił to na tyle niedokładnie, że futbolówka spadła jeszcze pod nogi Papadopulosa, lecz dobitka czeskiego napastnika była niecelna. W 16. minucie goście zdobyli bramkę. Z prawej strony boiska piłkę w pole karne dośrodkował Łukasz Janoszka, a gola głową strzelił Papadopulos. Po upływie pół godziny gry Zagłębie prowadziło już dwoma golami. Krzysztof Janus zacentrował z rzutu wolnego wprost na głowę do Krzysztofa Piątka, który pokonał bramkarza Jagiellonii.

W drugiej połowie częściej zaczęli atakować gospodarze, lecz nie stworzyli sobie choćby jednej stuprocentowej okazji. W 56. minucie Konstantin Vassiljev podał do Tarasa Romanczuka, a Ukrainiec zdecydował się na uderzenie, jednak piłka poleciała nad poprzeczką. Dziewięć minut później Vassiljev oddał mocny strzał, ale Martin Polaček z trudem wybił futbolówkę na rzut rożny. Chwilę później Przemysław Frankowski strzelił na bramkę gości, jednak kąt był na tyle ostry, że skrzydłowy Jagiellonii zdołał trafić jedynie w słupek. Zagłębie mądrze broniło prowadzenia uzyskanego w pierwszej połowie i ostatecznie awansowało do kolejnej rundy.

23 września 2015, 17:45 - Białystok (Stadion Miejski)
Jagiellonia Białystok 0-2 Zagłębie Lubin
Michal Papadopulos 16, Krzysztof Piątek 31

Jagiellonia: 33. Krzysztof Baran - 2. Filip Modelski, 7. Sebastian Madera, 19. Igors Tarasovs, 3. Jonatan Straus - 10. Alvarinho (63, 21. Przemysław Frankowski), 22. Rafał Grzyb, 4. Jacek Góralski (63, 15. Fedor Černych), 6. Taras Romanczuk, 11. Karol Mackiewicz (46, 5. Konstantin Vassiljev) - 12. Piotr Grzelczak.

Zagłębie: 1. Martin Polaček - 4. Aleksandar Todorovski, 33. Ľubomír Guldan, 2. Maciej Dąbrowski, 3. Đorđe Čotra - 7. Krzysztof Janus, 28. Łukasz Piątek, 20. Jarosław Kubicki, 26. Krzysztof Piątek (85, 22. Eryk Sobków), 14. Łukasz Janoszka (61, 15. Adrian Błąd) - 27. Michal Papadopulos (67, 5. Jarosław Jach).

żółte kartki: Ł.Piątek, Janus.

sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
widzów: 8813.

Zagłębie w kolejnej rundzie, która odbędzie się 28 października i 18 listopada, zagra ze zwycięzcą meczu Lech Poznań - Ruch Chorzów.

Puchar Polski 2015/2016

arix - 23 września 2015, 19:36:15 - *.bialystok.vectranet.pl
Porażka....

spec - 23 września 2015, 19:37:23 - *.231.9.27.koba.pl
ale ten alvarinjo jest tragiczny

z - 23 września 2015, 19:37:23 - *.bb.sky.com
chcialem kibicom z Lubina powiedziec tylko ze w koncu wam ktos to powiedzial i to na forum ogolnopolskim komentator powiedzial : " w Zaglebiu nie ma presji ze strony kibicow bo w tym niewielkim miescie NIE MA ICH ZBYT WIELU " :D

ZL - 23 września 2015, 19:37:39 - *.ssp.dialog.net.pl
Jesteśmy w gazie. W niedzielę golimy Lechię

zlubin - 23 września 2015, 19:37:42 - *.static.ip.netia.com.pl
git

nikt - 23 września 2015, 19:38:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Było widać który zespół miał 2 dni więcej odpoczynku.

@z - 23 września 2015, 19:39:05 - *.play-internet.pl
Za to takich jak ty "z" wciąż jest zbyt wielu...

@z - 23 września 2015, 19:39:46 - *.ssp.dialog.net.pl
Taki Wrocław miasto 10x większe, a kibiców niewiele więcej

ZL - 23 września 2015, 19:40:00 - *.ssp.dialog.net.pl
Wielkie Zagłębie!
@arix - zadna porazka. Zaglebie gra teraz jedna z lepszych piłek w Polsce, od przerwy na reprezentacje nie wiem czy to nie jest najlepsza obecnie druzyna w Polsce. Leja kazdego, Legia sie jedynie uratowala fartem, no i Gornik wykorzystal 2 bledy u siebie. Natomiast reszta ekip bezradna.

do z - 23 września 2015, 19:40:10 - *.dsl.dynamic.simnet.is
A teraz do plecaka zobacz czy książki spakowane na jutro, kibicu z przed monitora. Zapraszam do Lubina w orzyszłą niedzielą to na własnej skórze zobaczysz co to są i ilu jest kibiców Zagłębia.

co - 23 września 2015, 19:42:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Może i dobrze że przegrana bo potem szarpać się 2 mecze z Lechem w 1/4 finału to średnia przyjemność a PP jest jedyną ich szansą na europejskie puchary.

zlubina - 23 września 2015, 19:42:30 - *.static.ip.netia.com.pl
@z liczy sie jakośc a nie ilośc, my już dawno w europie z normalną oprawą a wasza chulianka bawi się dopiero w skinowskie poglady narodowe, czyi jestescie 20 lat za tymi co ich scigacie

@z - 23 września 2015, 19:42:41 - *.ssp.dialog.net.pl
Hehe, no niewielu kibicow, ale wciaz wiecej niz we Wroclawiu na mlynie
Swoja droga niezly farmazon z brakiem presji, ile bylo protestow, pobicia pilkarzy, niszczenia samochodow - to jest brak presji? Niezla beka z pseudodziennikarzyn

WheelerZL - 23 września 2015, 19:43:59 - *.ssp.dialog.net.pl
@z - "mądrości" ze zmywaka.

narko1920 - 23 września 2015, 19:45:33 - *.opera-mini.net (*.61.137.53)
jaga chyba olala puchar na lawce vasiljev, frankowski, černych brawo zaglebie zreszta w ekstraklasie kazdy moze wygrac z kazdym dziwna liga

Tomek - 23 września 2015, 19:45:35 - *.ms-net.eu
Zagłębie to jedna z niespodzianek,być może Jagiellonia odpusciła puchar ale fajnie jest nowa ekipa która może być czarnym koniem pucharu niema co się spinać bo spinać się można w eliminacjach Ligi Europy czy Ligi mistrzów to to jest puchar pocieszenia dla tych co nie grają w ekstraklasie \

kielczanin - 23 września 2015, 19:46:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Fajna piłka.Gratki i brawa Zagłębie.Pozdrowienia z Kielc.

narko1920 - 23 września 2015, 19:48:30 - *.opera-mini.net (*.61.137.53)
Tomku zaglebie gra w ekstraklasie

Tomek - 23 września 2015, 19:52:09 - *.ms-net.eu
zaliczyłem wtopę ale swoją drogą fajnie,że mamy klub który jest w stanie wygrać z każdym

narko1920 - 23 września 2015, 19:57:18 - *.opera-mini.net (*.61.137.53)
kazdemu moze sie zdarzyc ludzie niesa nieomylni

figaro - 23 września 2015, 20:06:47 - *.net011-g2.isko.net.pl
szkoda Jagi nonszalancko oddali mecz

Pysiul - 23 września 2015, 20:11:26 - *.static.espol.com.pl
Świetny mecz Zagłębia. Jaga w dzisiejszym meczu nie miała nic do powiedzenia. Nie wiedzieli nawet jak zbliżyć się do bramki lubinian. Widać, że Miedziowi są na fali, strzelają dużo bramek i grają piłkę atrakcyjną dla oka. Natomiast w drużynie z Białegostoku coś się zacięło, a wygrana z czerwoną latarnią ligi Lechem niczego nie zmienia. Mam nadzieję, że Zagłębie znów dotrze do finału PP i tym razem wygra

zl - 23 września 2015, 20:17:54 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Swietnie
Oby tak dalej !!!
we remember HZL

Myrton - 23 września 2015, 20:24:37 - *.dynamic-ra-2.vectranet.pl
Brawo! Zagłębie gra w tym momencie najładniejszy futbol w kraju, gramy dobrze i równo, to donbrze rokuje na przyszłość.

ja - 23 września 2015, 20:48:11 - *.dynamic.chello.pl
Ja mam tylko nadzieję, że w Gdańsku, to Forenc usiądzie na ławce.

olaf - 23 września 2015, 20:50:50 - *.centertel.pl
Zagłębie gra w miarę dobrze, więc dlaczego kibice chodzą na mecze w tak małej ilości i nie ma zorganizowanego dopingu?

kaka - 23 września 2015, 20:58:45 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Piękna gra piękny wynik.
Psy szczekają a karawana jedzie dalej.
Brawo Zagłębie!!! Kubicki, Janus, Piątek świetni, reszta ZESPOŁU też rewelacja... oby tak dalej ;D

lubinianin - 23 września 2015, 21:00:59 - *.dynamic.chello.pl
Jako rodowity lubinianin podpisuje się pod tym, że w Lubinie nie ma nas kibiców za wiele. Na przodku stoją dzieciaki w sredniej wieku ok 14 lat a grupa gimnastyczna w Pit Bullach i Bad Boyach stoi w rogu i się napina! Przodek wygląda jak jeden wielki NIEOGAR !!! Każdy stoi gdzie chce... GENERALNIE RZECZ UJMUJĄC JESTEŚMY W CZARNEJ DUPIE !!! i jeszcze ta przyśpiewka "w herbie mamy młoty" . Ktoś z przyjezdnych w ogóle rozumie słowa tego dziadostwa?

do lubinia - 23 września 2015, 21:10:23 - *.jelenia.zicom.pl
Idź cyganku z Legnicy już spać bo rano trzeba wstać do szkoły.

@lubiniani - 23 września 2015, 21:11:29 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
sfrustrowany pajacu

Wheeler - 23 września 2015, 21:11:52 - *.ssp.dialog.net.pl
@lubinianin - na temat większości Twojego komentarza nie będę się wypowiadał. Zapytam tylko jakim trzeba być debilem żeby nie zrozumieć zdania "w herbie mamy młoty"?

• Mistrz Polski Juniorów 1 miejsce (2) 2008/2009, 2009/2010
30 lat gry w ekstraklasie ponad 1000 zdobytych punktów i bramek wiele wspaniałych chwil dostarczyli nam piłkarze Zagłębia LUBIN

opos - 23 września 2015, 21:19:58 - *.dsl.dynamic.simnet.is
Miedź Legnica sukcesy- Puchar Polski i żebranie na stadionie Zagłębia w meczu z Monaco bo swojego nie mieli.

las - 23 września 2015, 21:42:39 - *.146.65.12.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Jaga nie potrafi grać z Zagłębiem.Podobnie było w lidze.Przykre, ale gratulacje kibicom Lubina.

sfinks2 - 23 września 2015, 22:18:38 - *.adsl.inetia.pl
Brawo Zagłębie-kolejny świetny mecz na bardzo wysokim poziomie.Na 39 ostatnich ligowych meczów tylko 3 porażki,Stokowiec to jest naprawdę fenomen.Brawa dla Niego i dla całego zespołu.

siwakzcl - 23 września 2015, 22:23:37 - *.play-internet.pl
Cyganie jako beniaminek nieźle sobie radzą ,leją każdego brawo rozpędzony tabor cięężko będzie komukolwiek zatrzymać.

maro - 23 września 2015, 22:25:36 - *.dynamic.chello.pl
Jaga duuużo słabsza, nie mieli nic do powiedzenia. Cieszy tylko frekwencja i doping.

Beret - 23 września 2015, 22:37:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wśród Kibiców Jagiellonii coraz większa chęć wspierania drużyny i ładna frekwencja a zarząd i właściciele swoją polityke sprzedawania najlepszych zawodników! Władzo to źle się skończy dla Jagiellonii!

zdzich659 - 23 września 2015, 22:58:43 - *.adsl.inetia.pl
Nareszcie na 0 z tyłu,

ZyLeta - 24 września 2015, 7:07:54 - *.ssp.dialog.net.pl
Jestem z Lubina.Jestem dumny z gry,oraz wyników naszej drużyny ! Pozdrawiam kibiców Jagi.

cesio - 24 września 2015, 7:20:53 - *.centertel.pl
Tak ku przestrodze Lubinowi.Przypomnijcie sobie gdzie w tabeli w tamtym roku był Bełchatów.

obiektywny - 24 września 2015, 7:58:37 - *.233.60.65.static.msgaz.pl
dwa gole Tarasowsa, do tego przegranych wiele pojedynków główkowych, to już kolejny słaby występ tego stopera (np zawalony gol z Omonią czy Legią). Chyba trzeba dać szansę komuś innemu. Co do Grzelczaka to wiązałem z nim jakies nadzeje ale teraz uwazam że ten tranfer to mega pomyłka, podobnie jak wczesniej Frankowskiego. Alvarinho moze i ma technike ale jest tak słaby fizycznie że nie nadaje się na ekstraklasę. Reasumujac lepiej żeby w ataku grał jakis junior niż beznadzejny Grzelaczak który nie potrafi się nawet zastawić

Ok - 24 września 2015, 8:35:19 - *.internetdsl.tpnet.pl
Jaga z taką linią ataku daleko nie zajedzie! Tarasovs musi troszkę odpocząć!

olo - 24 września 2015, 8:47:16 - *.ssp.dialog.net.pl
Pozdrowienia dla ZL od wiernych kibiców z Obory.

ALe wara - 24 września 2015, 8:52:01 - *.146.67.1.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Alvarihno będzie jeszcze tęsknił za Zawiszą

ks - 24 września 2015, 12:38:43 - *.tsm.tarnobrzeg.pl
Sekulski jakaś kontuzja, czy zwyczajnie nie daje rady?

@olo - 24 września 2015, 12:56:23 - *.17.196.156
oj Varadi Varadi jesteś bardzo dowcipny. A kumple wiedzą że jesteś kibicem Zagłebia z Obory?

Slasher - 24 września 2015, 12:57:39 - *.17.196.156
w Legnicy bez zmian kompleks Zagłębia Lubin trwa.

WZL - 24 września 2015, 15:55:17 - *.ssp.dialog.net.pl
Heh dokładnie, no ale jak się nie ma żadnego klubu w mieście to trzeba kompleks "frustracić" na najlepszym klubie w swoim województwie.

morbus5 - 24 września 2015, 17:49:13 - *.skybroadband.com
Dokladnie zlubina!Liczy sie jakosc a nie ilosc!W pierwszym meczu tych druzyn miesiac temu w Bialymstoku!Kibicow gospodarzy kilkanascie tysiecy,z Lubina oddalonego o okolo 600km,okolo 40 osob!I ta wlasnie mala grupka,powtarzam 40stu osob,przekrzyczala te kilkanascie tysiecy.Tak wiec powtarzam nie ilosc,a jakosc sie liczy!Jezeli chodzi o ustawki to tez jestesmy w czolowce WZL

panczo - 24 września 2015, 20:43:20 - *.175.3.93.rev.sfr.net
Cos ci sie po.........Bylem na tym meczu w przeciwienstwie do ciebie.Gosci bylo kilka razy wiecej niz twierdzisz(+fc Boleslawiec,Arka,SWZ),a i tak dopingu gospodarzy nie przebili.

ponton - 25 września 2015, 6:58:17 - *.17-4.cable.virginm.net
Boli wielu ludzi w Polsce ze Zaglebie Lubin to fajny poukladany klub z fantastycznymi kibicami................South West London. Langley

ZAGŁĘBIE - 25 września 2015, 14:23:53 - *.146.128.149.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl