10 października 2015, 19:51:50 - Monki
eME: Bramka Valērijsa Šabali i występ trzech graczy Ekstraklasy w reprezentacji Łotwy

Valērijs Šabala z Miedzi Legnica, Igors Tarasovs z Jagiellonii Białystok, Vladislavs Gabovs z Korony Kielce i Deniss Rakels z Cracovii wystąpili w reprezentacji Łotwy w zremisowanym 2-2 (0-2) wyjazdowym meczu grupy A eliminacji Euro 2016 przeciwko Islandii. Šabala zdobył jedną z bramek dla swojego zespołu i podobnie jak Gabovs i Rakels rozegrał całe spotkanie. Tarasovsa w 78. minucie zmienił były zawodnik Lechii Gdańsk i ŁKS-u Oļegs Laizāns.

10 października 2015, 18:00 - Reykjavik (Laugardalsvöllur)
Islandia 2-2 Łotwa
Kolbeinn Sigþórsson 5, Gylfi Sigurðsson 27 - Aleksandrs Cauņa 49, Valērijs Šabala 68

żółte kartki: Alfreð Finnbogason, Ragnar Sigurðsson - Igors Tarasovs, Vitālijs Maksimenko.

sędziował: Aleksiej Jeśkow (Rosja).
widzów: 9767.

Na ławce rezerwowych reprezentacji Łotwy pozostał pomocnik Korony Kielce Aleksandrs Fertovs. Cały mecz w barwach Łotwy rozegrał za to Kaspars Dubra (kiedyś Polonia Bytom). Do 65. minuty na murawie przebywał Aleksejs Višņakovs (dawniej Cracovia i Widzew Łódź), którego zmienił Artūrs Karašausks. Ponadto wśród rezerwowych gości znaleźli się byli polscy ligowcy - Pāvels Šteinbors (w przeszłości Górnik Zabrze), Vladimirs Kamešs (Pogoń Szczecin) i Eduards Višņakovs (Widzew Łódź i Ruch Chorzów).

Dude - 10 października 2015, 20:02:15 - *.146.1.95.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
@ Islandia Nie płacz mi drugi z kolei na grubą kasę jednym wynikiem padł - Marek Hamsik miał strzelić, a GKS Tychy wygrać... Choć Islandia - Łotwa akurat trafiłem, że Islandia nie wygra. Gramy dalej Kolego!

asa - 10 października 2015, 20:18:08 - *.dynamic-ww-3.vectranet.pl
Islandia grała o pietruszke, więc nie ma co sie dziwić

Miedziak - 10 października 2015, 21:03:55 - *.ssp.dialog.net.pl
Ten cały Sabala więcej gra dla reprezentacji niż dla Miedzi taki z niego pozytek ... dzisiaj by się przydał i to bardzo w meczu z GKS Bełchatów bo nie było komu wykańczać akcji

a - 10 października 2015, 21:40:43 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
przy drugim golu asysta Rakelsa a przy pierwszym Visniakovsa

Ciekawostk - 10 października 2015, 22:58:19 - *.dynamic.mm.pl
Ten Sabala w wieku 20 lat ma już 5 bramek w dorosłej reprezentacji Łotwy, a dla porównania Artjoms Rudnevs ma 1 gola na 31 meczów.

Rafał - 10 października 2015, 23:07:59 - *.ip4.greenlan.pl
Sabala to ma 8 goli, a nie 5.... Pięć to ma w meczach eliminacyjnych o punkty.
Miedziak, przecież Sabala od marca nie grał w oficjalnym meczu. Późno zaczął przygotowania. My też graliśmy słabo. Widać, że to mega talent, dzisiaj by coś pewnie strzelił, brakowało go. Ja tam w niego wierzę.

LEO - 11 października 2015, 18:21:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl