13 października 2015, 22:38:31 - euzi
eME: Vladislavs Gabovs, Deniss Rakels i Valērijs Šabala zagrali w barwach Łotwy

Vladislavs Gabovs z Korony Kielce, Deniss Rakels z Cracovii oraz Valērijs Šabala z Miedzi Legnica zagrali w reprezentacji Łotwy w przegranym 0-1 (0-0) meczu grupy A eliminacji mistrzostw Europy przeciwko Kazachstanowi.

13 października 2015, 20:45 - Ryga (Skonto stadions)
Łotwa 0-1 Kazachstan
Isłambiek Kuat 65

żółte kartki: Artūrs Karašausks - Isłambiek Kuat.

sędziował: Steven McLean (Szkocja).

Gabovs, Rakels i Šabala rozegrali całe spotkanie, podobnie jak byli gracze polskich klubów - Kaspars Dubra (Polonia Bytom) i Oļegs Laizāns (Lechia Gdańsk i ŁKS). Aleksejsa Višņakovsa (w przeszłości Cracovia i Widzew Łódź) w 57. minucie zmienił Artūrs Karašausks, a za Aleksandrsa Cauņę w 72. minucie wszedł Eduards Višņakovs (dawniej Widzew Łódź i Ruch Chorzów). Na ławce rezerwowych gospodarzy pozostali z kolei Aleksandrs Fertovs z Korony Kielce i Igors Tarasovs z Jagiellonii Białystok, a obok nich kolejni byli ligowcy - Pāvels Šteinbors (Górnik Zabrze) i Vladimirs Kamešs (Pogoń Szczecin).

W barwach Kazachstanu do 90. minuty grał Siergiej Chiżniczenko (w przeszłości Korona Kielce), a zmienił go Aleksiej Szczotkin. Wśród rezerwowych pozostał jego były klubowy kolega Abzał Biejsiebiekow.

@xtr - 13 października 2015, 22:58:37 - *.dynamic.chello.pl
Od czasów Ataturka Turcja była nam bardzo życzliwym krajem, ale jednak zawsze z Węgrami było nam najbardziej po drodze. Naprawdę mało jest krajów, które miałoby ze sobą tak mało konfliktów, a tyle nawzajem sobie pomogło co Polacy i Węgrzy.

sadasd - 13 października 2015, 23:34:43 - *.play-internet.pl
Obejrzałem skrót na polsat sporcie, to niebywałe zeby kazachowie tyle 100% sytuacji stworzyli jakby walczyli o baraże lub coś, a Łotwa która potrafiła jeździć na tyłku z Turcją w obu meczach do 90 minuty oddała ledwie jeden groźny strzał. Nie wyciągam żadnych wniosków, ale to samo w sobie wygląda dziwnie.

Imesh - 14 października 2015, 1:19:49 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Polak, Węgier - dwa bratanki. Oni też będą źle wspominać Łotyszy, jak my w 2003.

LEO - 14 października 2015, 15:35:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl