22 października 2015, 22:52:39 - euzi
Dwie twarze Legii

W swoim trzecim meczu fazy grupowej Ligi Europy Legia Warszawa zremisowała 1-1 (0-1) z Clubem Brugge. Po fatalnej pierwszej połowie, w której prowadzenie Belgom dał Davy De fauw, podopieczni Stanisława Czerczesowa zdołali się odbudować i po przerwie gola dla gospodarzy strzelił Michał Kucharczyk.

Od samego początku dużo lepiej wyglądali Belgowie. W 14. minucie w małym zamieszaniu po rzucie rożnym Stefano Denswil głową uderzył prosto w ręce Dušana Kuciaka, a chwilę potem z lewej strony sprzed pola karnego ładnie z powietrza spróbował José Izquierdo. Po jego strzale piłka ponownie wpadła prosto w ręce bramkarza. Groźnie dla Legii było też kilka minut potem po świetnym zagraniu Boliego Bolingoliego-Mbombo do Abdoulaya Diaby'ego - Malijczyk uciekł obrońcom i, mając przed sobą tylko bramkarza, nie zdołał sięgnąć futbolówki.

Gospodarze mieli dużo szczęścia w 24. minucie. Po stracie piłki Belgowie natychmiast ruszyli z kontrą, piłka trafiła do Hansa Vanakena, ten niepilnowany dostrzegł w środku kolegę z zespołu, a Jelle Vossen zamiast wbić futbolówkę ze spokojem ze siatki przepuścił ją między nogami. W 39. minucie Club Brugge dopiął swego. Po rzucie rożnym piłka trafia pod nogi Brandona Mechele, jego płaski strzał przed siebie odbił Kuciak i Davy De fauw ze spokojem dał swojej drużynie prowadzenie. Jeszcze przed przerwą kapitalnym dalekim podaniem za linię obrońców popisał się Denswil. Izquierdo natychmiast uciekł defensorom, będąc jeden na jednego z bramkarzem, minął go, ale Igor Lewczuk zdołał dogonić rywala i wybił futbolówkę z pustej bramki.

Już na samym początku drugiej połowy Legia przeprowadziła akcję, jakich brakowało z jej strony przez całą pierwszą połowę. Tomasz Jodłowiec zagrał przed polem karnym do Ondreja Dudy, wprowadzony w przerwie na boisko Słowak natychmiast odegrał na lewo do Michała Kucharczyka, jednak po jego strzale piłka poleciała obok bramki. Druga dobra akcja gospodarzy dała im już bramkę - wszystko znów zaczęło się od Jodłowca, a akcję znów kończył Kucharczyk. Reprezentant Polski ładnie zagrał na wolne pole z prawej strony do Ivana Tričkovskiego, a po jego płaskim zagraniu na dalszy słupek lewoskrzydłowy Legii tym razem ze spokojem dał swojej drużynie remis.

Chwilę po strzelonym golu legionistów w świetnym stylu uratował Kuciak. Na lewej stronie podanie dostał Izquierdo, zbiegł do środka, a po jego strzale futbolówka odbiła się jeszcze od Lewczuka, nabierając dziwnej rotacji. Słowacki bramkarz zdołał w ostatniej chwili rzucić się do uderzenia i efektownie odbił futbolówkę na rzut rożny. W 61. minucie swoimi umiejętnościami musiał się popisać z kolei Sébastien Bruzzese - z ponad 20 metrów na mocny strzał zdecydował się Jodłowiec, a bramkarz gości z trudem wypiąstkował piłkę do boku. Po ponad dwudziestu minutach przestoju szansę na pięknego gola miał Tričkovski, zamykając dośrodkowanie z lewej strony przy dalszym słupku. Niepilnowany skrzydłowy Legii złożył się do strzału z półobrotu, ale nie trafił w futbolówkę. Chwilę później Kucharczyk popędził na lewym skrzydle, z linii końcowej zagrał do Michała Pazdana, a strzał reprezentanta Polski zdołała zablokować obrona.

22 października 2015, 21:05 - Warszawa (Stadion Wojska Polskiego)
Legia Warszawa 1-1 Club Brugge KV
Michał Kucharczyk 51 - Davy De fauw 39

Legia: 12. Dušan Kuciak - 28. Łukasz Broź, 4. Igor Lewczuk, 25. Jakub Rzeźniczak, 17. Tomasz Brzyski - 6. Guilherme (46, 8. Ondrej Duda), 3. Tomasz Jodłowiec, 2. Michał Pazdan, 37. Dominik Furman (46, 20. Ivan Tričkovski), 18. Michał Kucharczyk - 11. Nemanja Nikolić (76, 99. Aleksandar Prijović).

Brugge: 16. Sébastien Bruzzese - 19. Thomas Meunier, 44. Brandon Mechele, 24. Stefano Denswil, 63. Boli Bolingoli-Mbombo (68, 28. Laurens De Bock) - 10. Abdoulay Diaby (71, 55. Tuur Dierckx), 3. Timmy Simons, 2. Davy De fauw, 20. Hans Vanaken, 22. José Izquierdo - 9. Jelle Vossen (80, 17. Leândro Pereira).

wysek - 22 października 2015, 22:54:08 - *.13.235.49.koba.pl
dlaczego kibice Legii śpiewają "mistrzem Polski jest Legia" ???

Koniec - 22 października 2015, 22:54:33 - *.dynamic.mm.pl
Legia żegna się z pucharami

porto - 22 października 2015, 22:56:09 - *.174.42.49
za Berga lepiej grali. Nie zdziwie się jak Lech wygra z Legią w niedziele;)

mietek - 22 października 2015, 22:56:19 - *.ssp.dialog.net.pl
@Jatu: Odpuść Szpakowi. Posłuchałbyś tego, co Strejlau wyprawiał na Eurosporcie, to by Ci się mogło piłki na całe życie odechcieć

gość - 22 października 2015, 22:56:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
to nie liga. tu sędziowie nie pomagają, i nawet rezerw Brugge pokonać się nie da

a - 22 października 2015, 22:56:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
bardzo optymistyczny tytul 90 minut, ale w 2 polowie byla szansa na strzelenie jeszcze bramki, ale co ten Duda gra..

Bromcik - 22 października 2015, 22:56:42 - *.elpos.net
Legia poziom 4 ligowy w I połowie. W drugiej nieco lepiej ale dalej przerażająco słabo.

J.N - 22 października 2015, 22:57:45 - *.180.226.3
Oczy bolały od oglądania.

Toruń - 22 października 2015, 22:58:49 - *.torun.mm.pl
Czuje że przegra Legia w meczu na szczycie, bo formę złapał Lech a Legia ją traci....

G - 22 października 2015, 22:59:06 - *.echostar.pl
No to już wiemy, kto awansuje z tej grupy. Legia zawaliła pierwszy mecz z Duńczykami, którzy są jak najbardziej do ogrania, ale teraz nawet zwycięstwo nad nimi nie pomoże (zresztą mają wyjazd).

Tomek - 22 października 2015, 22:59:12 - *.adsl.inetia.pl
PZPN Legia Warszawa wygrywa tylko wtedy jak dostaje karne z kapelusza. Sedziowie ciagna ich caly czas za uszy i byli o wiele slabsi od Termaliki u siebie.

CB - 22 października 2015, 22:59:33 - *.dynamic.chello.pl
Zupełnie bez hejtowania, a po prostu przez ciekawość: dlaczego kibice Legii przed końcem meczu spiewają hymn narodowy?

demokrat - 22 października 2015, 23:01:04 - *.centertel.pl
Nie wiem co Strejlau bierze ale na koniec transmisji jak powiedział ze Mioduski i Leśnodorski wiedzą jak budować drużynę na LM to popłakałem się ze śmiechu. Kibice Legi też wporzo śpiewają Legia mistrz Polski. Zbiorowe urojenia?

Bromcik - 22 października 2015, 23:03:50 - *.elpos.net
a ci kibice Legii śpiewają non stop te same piosenki loool jakbym był piłkarzem Legii to by mi chyba odebrało chęci do grania. xD

Rafał - 22 października 2015, 23:04:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
To nie ekstraklapa gdzie legie sędziowie ciągną za uszy więc jest ostatnia grajac antyfutbol.

WIślak - 22 października 2015, 23:05:34 - *.eter.net.pl
Legia miała dużo szczęścia, na tle świeżych Belgów wyglądała jak wóz węgla. Myślę, że Staszek im zrobił taki kołchoz w przerwie na kadrę + mecz z cracovia w tym samym składzie, że to było dziś widać. Wygladali jak druzyna Smudy w pierwszych meczach sezonu. Jak to zaprocentuje w 2 polowie listopada i grudniu to nikt nie bedzie tego remisu wypominał. Jak Lecha zagraja w tym samym składzie to będzie ciężki temat

kibic - 22 października 2015, 23:12:51 - *.mlawa.vectranet.pl
Legia gra strasznie cienko Furman Guiherme Kuciak Lewczuk Rzezniczak dno z rezerwami nie wygrali pozamiatane trzeba ten zespół przebudować wymienić obronę pomocnik klasowy no i niestety bramkarz w każdym meczu ostatnio Legia traci gole tak słobo z tyłu dawno nie było

xyz - 22 października 2015, 23:16:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Rusek nic nie wymyśli. Sorry poza tym, że w sumie Piekario sprowadzi kolejne konie że swojej stajni. Legia w Europie nie istnieje...jedynie w w beznadziejnej ekstraklasie może zaistnieć. W wyścigu żółwi ekstraklapy może się doczołga do I miejsca.

Bromcik - 22 października 2015, 23:23:42 - *.elpos.net
Pazdan się tylko niezmiernie marnuje w pomocy. Jak przed kntuzją Pazdan grał na stoperze z Rzeźniczakiem to była seria chyba z 8 meczy bez straty bramki, a ten rusek go do pomocy wstawia gdzie Pazda się po prostu nie nadaje. Żenada i tyle Nie wygrali z rezerwami Brugge, szkoda słow.

@Bromcik - 22 października 2015, 23:24:43 - *.dynamic.chello.pl
A znasz klub gdzie co mecz kibice śpiewają inne piosenki?

greg - 22 października 2015, 23:27:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
do redakcji Legia jest na 3 miejscu w tabeli

Urbi - 22 października 2015, 23:28:02 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Brugge , napewno było trudniejsze od Fiorentiny , i lepiej grali od nich , szybciej grali , więcej indywidualności , Legia miała trudniejszego przeciwnika , u nich , coś mi się zdaje, że przegramy.

Atol - 22 października 2015, 23:29:16 - *.dynamic-ra-1.vectranet.pl
tragiczna gra legii przykre to. Kopali na oślep, nie umięli utrzymać piłki, nie patrzą za plecy, nie biegają :/ .. dobrze, że mają Kuciaka. Na jego miejscu uciekał bym z tego dna :/
Szkoda tak liczyłem na zwycięstwo i walkę o to drugie miejsce. Teraz moje nadzieje nieoczekiwanie rozbudził Lech, który mimo, ze był słabszy grał mądrze.

Bromcik - 22 października 2015, 23:35:27 - *.elpos.net
@Bromcik - nawet się nie umiesz podpisać więc nie wiem, jak mam się do ciebie zwrócić. :] Kibice Legii tak nudza na tym stadionie że można zasnąć. Nie dziwota, że piłkarze grali taką kaszankę, no ale to wina nagłego przerzucenia się z lekkich treningów za wodzą Berga na ciężkie pod wodzą Czerczesowa i "szok","zajechanie" piłkarzy Legii. Do tego dochodzi mecz z Craxą w nogach. Szkoda, że okupią to brakiem awansu do 1/16.

Raku - 22 października 2015, 23:42:30 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Ha,ha rozwalił mnie Strejlau na koniec jak zapodał "wspaniale chór Legii śpiewa, że mistrzem Polski jest Legia". Dawał ognia gość cały mecz. I tylko wspaniale, cudownie, znakomicie, doskonale na okrągło:-)

Leszek - 22 października 2015, 23:51:27 - *.centertel.pl
Jest nadal szansa na awans. Trzeba wygrać w FC Brugge. Potem wygrać u siebie z Duńczykami i wyjdziemy na 2 miejsce.

Bromcik - 22 października 2015, 23:51:49 - *.elpos.net
Co do komenta w eurosporcie to zastanawiam się jak oni się dostali na te stołki w komentowaniu. Ten 1 komentator "Legia grała ze Standardem liege rok temu" albo strejał powtarzający się, wcinający się w słowo i irytujący jak cholera... masakra

Mati - 22 października 2015, 23:58:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Do Wszystkich narzekających na Strejlaua - trzeba było oglądać mecz na TVP z Darkiem Szpakowskim.

kades - 22 października 2015, 23:59:59 - *.ostrowmaz.mm.pl
Ja bym zwrócił uwage na inna rzecz Nikolic który w lidze tak ladnie strzela w Europie praktycznie nie trafia napastnik dobry na lige Polska nic wiecej

:/ - 23 października 2015, 0:02:54 - *.ostroleka.vectranet.pl
grali gorzej niz za berga....

Bromcik - 23 października 2015, 0:04:19 - *.elpos.net
@kades - ja znam przyczynę. Niko trzeba ustawiać razem z Prijoviciem , wtedy ta gra była ładna, składna. Prijo i Niko powinni wychodzić razem w 1-wszym składzie, wtedy to jakoś wyglądało. Od kogo Niko miał dostawać podania? Od tragicznego Guilherme? Od tragicznego Furmana? Jedynie Jodłowiec trzymał poziom, reszta to pionki, ale jak już mówiłem to wina przerzucenia się z lekkich do ciężkich treningów.

kowal - 23 października 2015, 0:18:44 - *.dyn.optonline.net
Furman i Kucharczyk zdecydowanie za slabi na Legie, Rzezniczak i Lewczuk mimo ogromnych checi to jednak Legia potrzebuje wzmocnienia na tej pozycji, Formella to powinien Lechowi doplacac za lekcje gry w pilke , co taki czlowiek robi w klubie ekstraklasy?? Dudka tez marazm . Ogolnie to dzisiejsze mecze pokazaly ze swiat nam ciagle ucieka , ci Belgowie pogrywali z Legia co chcieli, a Lach wygladal jam dzieci we mgle .

pokrajany - 23 października 2015, 0:20:43 - *.51-175-136.customer.lyse.net
osobnicy z pokolenia nic się nie stao to polezno idiot ktorym sprzeda się sznurek na którym powieszą polską piłkę i tymi którzy im go sprzedali byli min.leśne dziady z pzpr vel pzpn dla których jest to przedłużenie ich dziadowskiego życia bycia przyspawanym do ciepłego stołka,bo jakby piłka polska stała chociaż na jako takim poziomie to ich by już tam dawno nie było,dlatego zależy im żeby polska kopana była cały czas na stryczku i nikt nie zechciał go odciąć

kosa - 23 października 2015, 0:29:15 - *.piraten-nds.de
aż dziw bierze że w kraju gdzie nienawidzi się rosji,gdzie mamy mistrzów świata w pokrętnych tłumaczeniach i teoriach spiskowych nikt nie wpadł na pomysł że to wina putina który podstawił paliakom swojego agenta od zadań specjalnych który miał za zadanie sabotowanie poleceń właścicieli,prowokowanie konfliktów w drużynie i zajechanie fizyczne i psychiczne kopaczy żeby nie byli zdolni do niczego i przegrywali mecz za meczem tak żeby kompromitowali to wredną,kapitalistyczną i niezwykle 'groźną' polske która może poważnie zagrozić 'tyrani' putina

kuju - 23 października 2015, 5:19:35 - *.dynamic-ww-3.vectranet.pl
Fatalnie to wygląda

NN - 23 października 2015, 5:51:38 - *.78.210.190
Wielki rusek pokazał co potrafi. Mam nadzieję, że teraz w lidze Lech i Lechia POprawią ruskowi.

Ja - 23 października 2015, 7:26:59 - *.dynamic.gprs.plus.pl
PiSzesz, że Lech poPRAWI i wygra z Legią? Nie ma szans, w niedzielę będą dwa wyniki, które bardzo poPRAWIĄ mi humor

15/16 - 23 października 2015, 8:55:30 - *.centertel.pl
Liga Europy juz byla wczesniej skitrana , ale jeden punkt to w calej historii Legia w grupie tak malo nie zarobila. Zostaly jeszcze mecze to mozna nadrobic byle nie przegrac .

alamo - 23 października 2015, 9:15:22 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
CWKS jest beznadziejnie słaba drużyna bez ambicji.

@kosa - 23 października 2015, 9:24:51 - *.17.196.156
rozumiem że ty uwielbiasz Rassiję. Tylko napisz za co najbardziej? Za 3 rozbiory Polski? Za zsyłki na Syberię? Za Katyń? Za imperializm carski i stalinowski? Czy za "bratnią" pomoc w 1939?

needle - 23 października 2015, 10:50:45 - *.adsl.inetia.pl
Kiedyś był Liga Mistrzów i grali w niej mistrzowie kraju
Był Puchar Zdobywcy Pucharów i grali ci co zdobyli puchary w swoich krajach
Był jeszcze Puchar UEFA (różnie się nazywał) ale grały tam drużyny czołówki lig i każdy wiedział kto jest kim
Dziś w finale LM mogą zagrać zespoły , które UWAGA! nigdy nie zdobyły mistrzostwa w swoich krajach
To już nie te emocje..., to można powystawiać dowolne drużyny.
IGła
PS1 Co do wpisów to się zgadzam; drużyna belgijska grała ładniejszą piłkę ale raczej wynik się nie wypaczył
PS2 Mieszanie polityki ze sportem to głupota, choć user odpisał dowcipnie na zaczepkę
Podobnie jak śpiewanie hymnów na meczach klubowych!
PS2' Na międzypaństwowych też jest to bez sensu przynajmniej od czasu gdy Francja zdobyła MŚ bez Francuzów w podstawowym składzie!
PS3 Tacy ludzie jak Alamo nigdy nie uprawiali sportu i nie zrozumieją, że czymś innym jest brak szczęścia czy umiejętności a czym innym odpuszczenie meczu
Czy jeszcze za głupotę rozstrzeliwują czy już to znieśli...?

przytulski - 23 października 2015, 10:54:33 - *.ssp.dialog.net.pl
Lech o wiele lepiej prezentuje się na arenie międzynarodowej !!!! Wstyd słoiki !!!

narko1920 - 23 października 2015, 11:24:06 - *.opera-mini.net (*.61.136.247)
warszwioki wymeczyli ten remis pa pa z lgi

wołyński K - 23 października 2015, 11:38:06 - *.ssp.dialog.net.pl
Przed meczem z Cracovią na stronie klubu widniała liczba ponad 22 tysięcy miejsc. Ale widzów było niecałe 17,5 tysiąca. Wczoraj przy okazji mecz z Brugią strona znów mocno zawyżyła liczbę kibiców.

Amaral - 23 października 2015, 11:40:02 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Legia ma po prostu słabych piłkarzy technicznie ,dlatego do wymiany jest sto procent składu jeśli chcą grać w Europie. Duda może jedynie zostać

tsfe7e - 23 października 2015, 13:09:05 - *.play-internet.pl
nikolic ładnie raz wywalczył aut a potem go zdjeli, piriwicz w swoim stylu piętka i wybór rozwiązań na które tylko on wpada, bedom z niego ludzie, przez sendziego nie wygralismy znowuż

Pyra - 23 października 2015, 13:38:14 - *.google.com (*.114.119.199)
Nędzne widowisko.

Zaki - 23 października 2015, 13:47:55 - *.dynamic-ww-2.vectranet.pl
Pierwsza połowa tragiczna w wykonaniu Legionistów, druga już lepsza, ale z taką grą nie ma najmniejszych szans na wyjście z grupy! Prawda brutalna lecz prawdziwa.

d - 23 października 2015, 21:07:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
rzeznik dla czego nie jest powolywany do reprezentacji? no wiemy ze mamy stoperow ale moze na prawym skrzydle by sie przydal a jesli nie na skrajach obrony to moze jako zmiennik glika i pazdana?

lolek - 24 października 2015, 8:46:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dla Legii Liga Europy się zakończyła.Pozbycie się wielu doswiadczonych graczy i trenera Berga odbija się wielką czkawką.Nikolć jako napastnik jest dobry w Extraklasie ,ale z obserwacji meczów w LE jest cienki.Pomoc w Legii cieniutka,obrona chyba w tej chwili najsłabsze ogniwo ,Kuciak broni sytuacje beznadziejne ale zdaża się jemu przepuszczać strzały do obronienia.Jedna uwaga do piłkarzy Legii,za dużo nerwowości w grze nie wiem dlaczego się tak dzieje czy słabo się przygotowali do sezonu czy może inne względy.