27 października 2015, 22:21:38 - mogiel
Zagłębie nie sprostało Cracovii

Zagłębie Sosnowiec przegrało 1-2 (1-1) na własnym stadionie z Cracovią w pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Polski. Bramki dla gości strzelili Miroslav Čovilo i Deniss Rakels, a jedyną bramkę dla gospodarzy - Michał Fidziukiewicz.

Pierwszą groźną sytuację w tym meczu stworzyli sobie piłkarze Cracovii. W 13. minucie z prawej strony dośrodkowywał Deleu, jednak Wojciech Fabisiak nie dał się zaskoczyć i z trudem wypiąstkował piłkę. Zagłębie odpowiedziało bardzo niecelnym strzałem Łukasza Matusiaka w 19. minucie, a już trzy minuty później przegrywało 0-1. Rzut rożny wykonywał Mateusz Cetnarski, piłka poszybowała wprost na głowę Miroslava Čovilo, a ten pewnym strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy. W 27. minucie po faulu na Martinie Pribuli z rzutu wolnego strzelał Sebastian Dudek, jednak uderzył prosto w mur zawodników Cracovii. Chwilę później w polu karnym gospodarzy piłkę otrzymał Marcin Budziński, jednak uderzył wysoko nad bramką. W 37. minucie z rzutu wolnego strzelał Žarko Udovičić, piłka przeleciała obok muru, a Krzysztof Pilarz z trudem wybił ją na rzut rożny.

Napór Zagłębia przyniósł efekt tuż przed przerwą. Na strzał z dystansu zdecydował się Dawid Ryndak, Pilarz wybił piłkę przed siebie, a Michał Fidziukiewicz dobił ją do siatki. Już dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy Zagłębie miało okazję wyjść na prowadzenie. Dudek dośrodkował do Jakuba Araka, ale jego strzał był zbyt lekki i Pilarz nie miał problemów z interwencją. Trzy minuty później strzelał Matusiak, ale piłka ominęła prawy słupek bramki Cracovii. W 53. minucie na strzał z narożnika pola karnego zdecydował się Pribula, jednak wprost w bramkarza gości. Chwilę później w polu karnym gospodarzy uderzał Mateusz Wdowiak, a Fabisiak wybił piłkę wprost do Denissa Rakelsa, który jednak nie skorzystał z okazji. Następnie rzut rożny wykonywał Cetnarski, piłka dotarła do Piotra Polczaka, który uderzył minimalnie tuż obok słupka. W 59. minucie piłkę w polu karnym otrzymał Fidziukiewicz, wycofał ją do nadbiegającego Pribuli, jednak ten fatalnie spudłował. Sześć minut później Dudek podał prostopadle do Ryndaka, ale jego centra do nadbiegającego Araka okazała się zbyt głęboka i piłkę wybił Pilarz. W 71. minucie z woleja kapitalnie uderzał Rakels, ale z trudnym strzałem poradzili sobie Fabisiak i Marcin Sierczyński. Chwilę później sprytnym, ale niecelnym strzałem piętą popisał się Cetnarski. Trzy minuty później Žarko Udovičić wykonał rajd lewym skrzydłem, wycofał piłkę do niepilnowanego Fidziukiewicza, ale ten nie wykorzystał doskonałej sytuacji.

Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, po fantastycznej wrzutce Wdowiaka Rakels strzałem głową pod poprzeczkę zdobył drugą bramkę dla Cracovii.

27 października 2015, 20:30 - Sosnowiec (Stadion Ludowy)
Zagłębie Sosnowiec 1-2 Cracovia
Michał Fidziukiewicz 43 - Miroslav Čovilo 22, Deniss Rakels 90

Zagłębie: 12. Wojciech Fabisiak - 7. Marcin Sierczyński, 4. Łukasz Sołowiej (79, 30. Konrad Budek), 10. Krzysztof Markowski, 22. Žarko Udovičić - 16. Dawid Ryndak, 29. Łukasz Matusiak, 17. Sebastian Dudek, 9. Michał Fidziukiewicz, 19. Martin Pribula - 18. Jakub Arak.

Cracovia: 80. Krzysztof Pilarz - 26. Deleu, 21. Hubert Wołąkiewicz, 24. Piotr Polczak (64, 14. Damian Dąbrowski), 25. Bartosz Rymaniak - 22. Jakub Wójcicki (36, 96. Mateusz Wdowiak), 27. Marcin Budziński, 5. Miroslav Čovilo, 10. Mateusz Cetnarski (83, 23. Łukasz Zejdler), 62. Erik Jendrišek - 92. Deniss Rakels.

żółte kartki: Sołowiej - Deleu, Rymaniak, Dąbrowski.

sędziował: Marcin Borski (Warszawa).
widzów: 1360.

Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane 19 listopada o godz. 17:45 w Krakowie.

Puchar Polski 2015/2016

Lul - 27 października 2015, 22:22:18 - *.play-internet.pl
Dalej pasy!

tnh - 27 października 2015, 22:22:20 - *.dynamic.chello.pl
Brawo Zagłębie!!! Wynik niesprawiedliwy, remis najbardziej zasłużony. Niewykorzystane sytuacje się mszczą. Głowy do góry, zajefajny mecz zagraliście. Szacun.

Areczka - 27 października 2015, 22:22:40 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zagłębie szczęśliwe że Arka im znowu pod kasy nie wjechała..

tnh - 27 października 2015, 22:24:50 - *.dynamic.chello.pl
Taka jest piłka. Pierwsza połowa dla Cracovi, wynik remisowy. Druga dla Zagłębia, ale Cracovia strzela gola i wygrywa.

KS Rozwój - 27 października 2015, 22:26:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zagłębiu zdecydowanie bardziej chciało się dziś grać. Na pewno nie zasłużyli na porażkę. Jak na to, że w zeszłym sezonie przegrywali z Legionovią czy Okocimskim, a teraz remisując na Ludowym trzecia drużyna ekstraklasy gra na czas, szacunek się gorolom należy. Wracać do ekstraklasy, tam jest miejsce tak ciekawie grających drużyn ;)

obiektywny - 27 października 2015, 22:26:59 - *.ists.pl
Cracovia wyraźnie lepsza, wynik zasłużony.

do Areczka - 27 października 2015, 22:27:17 - *.dynamic.chello.pl
do kas im trochę brakowało ;) pozrawiam intenetowy hoolsie, a co do meczu to początek pierwszej połowy nie zachwycił za to w drugiej połowie sosnowiczanie pokazali, że nie przez przypadek są liderami pierwszej ligi. Zabrakło skuteczności tak samo jak w poprzednim meczu.

Januszka - 27 października 2015, 22:29:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Piłka nożna dla kibiców!!! Wojewoda mały smutny hanysek, życzę mu i jego rodzinie, żeby dopadła go zemsta sprawiedliwości!!!!

mcz - 27 października 2015, 22:30:24 - *.internetia.net.pl
Fajny mecz. Dużo strzałów z jednej i drugiej strony. Zagłębie nie przez przypadek jest liderem I ligi, zapewne awansuje. Cracovia wyraźnie oszczędzała siły, 3 dni wstecz mecz z Pogonią, a w najbliższy piątek wyjazd do Łęcznej.

Szczery - 27 października 2015, 22:31:25 - *.adsl.inetia.pl
Obiektywny wg mnie Cracovia nie była wyraźnie lepsza. Zagłębie miało więcej groźnych szans , zwyczajnie zabrakło wykończenia. Cracovia bardzo ładnie gra piłką. Zagłębie niesamowite kontry i pomysłowe akcję. Awans nie przesądzony zobaczymy co w Krakowie. Niech wygra lepszy!

Tom - 27 października 2015, 22:32:10 - *.40.249.84.threembb.co.uk
Graty dla Craxy ale my nie rezygnujemy i nie wywieszamy białych flag . Zaglebie lepiej gra na wyjazdach i łatwo nie bedzie .

qwert - 27 października 2015, 22:33:00 - *.gdynia.mm.pl
Brawo Pasy za punkty do rankingu!

tnh - 27 października 2015, 22:33:53 - *.dynamic.chello.pl
do obiektywny - nie wiem jaki mecz ty oglądałeś, może powinieneś się wypowiadać na hokej.net a nie tutaj. Typowy hejter!

MisiekPB - 27 października 2015, 22:35:37 - *.dip0.t-ipconnect.de
Gdzie mamy flagi? W dup...Zatrudnijcie jeszcze raz siostry z Bielska żeby dzieci obić !!! Akcja godna żołnierzy wyklętych !!
Pozdro dla Cracovii !!!

Swanley - 27 października 2015, 22:36:25 - *.as13285.net
Fajna piłka zaprezentowana przez Zagłębie. Więcej skuteczności a pierwsza liga zostanie rozjechana w cuglach.

PasiakNH - 27 października 2015, 22:37:12 - *.dynamic.chello.pl
Od wyniku bardziej interesuje mnie co z Wójcickim i Polczakiem.Zagłębie gra dobrą piłke,widać u nich radość z gry i rewanż będzie napewno dobrym meczem.

pablomks - 27 października 2015, 22:38:38 - *.dynamic-ra-4.vectranet.pl
gratki dla zagłębia za dobry mecz ale powiem tak niepotrzeba 10 sytuacji żeby wygrac mecz, niestety tutaj crocovia pokazała klase no i żeby teraz to na lidze sie nieodbiło bo tak często bywa że nasze kluby niepotrafią grać co 3 dni a do tego uraz sołowieja dobrze że my niegramy w tym pucharze zresztą

M.L. - 27 października 2015, 22:39:26 - *.182.226.42
Zagłębie z taką grą ekstraklasa.
Kto drugi? Pewniaka brak. Długa lista...
Szkoda, że brak na niej mojego klubu.

do KS Rozw - 27 października 2015, 22:39:46 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
a tobie Rozwojku chciałoby się grać jakby na przeciwko grały różne dudki, co zawód pomyliły (Du.ek powinien zostać rzeźnikiem. Wyeliminował 2 graczy Cracovii, a "sędzia" borski nawet mu kartki na to nie dał, zaś jak Dąbrowski powiedział mu co sądzi o takiej "pracy" "arbitra" to od razu było żółtko).

Jedrus - 27 października 2015, 22:42:18 - *.dynamic.chello.pl
Zgłębię wyraźnie lepsze mecz trochę wyglądał jak z Wisłą Płock rewannż bedzie dla zagłębia

PASY - 27 października 2015, 22:43:46 - *.centertel.pl
Dobry meczyk - Zagłębie ambitnie, a my konsekwentnie. Rewanż powinien być formalnością - ale to jest sport wiec emocje napewno będą PS.czemu idiota nazywający się wojewodą popsuł kibicom święto? Czyżby z zawisci po wynikach wyborów?

tr001 - 27 października 2015, 22:47:37 - *.prenet.pl
Jak na razie Zagłębie gra solidną piłkę...

rumcajs - 27 października 2015, 23:07:48 - *.iweb.pl
Wdowiak jest dobry grajek. Zarobi Prezes wkrótce pare baniek na dwoch transferach

WiLLY - 27 października 2015, 23:11:27 - *.telesim.com.pl
@do KS Rozw Ty chyba slepy jestes... Pierwsze starcir to w ogole brak kontaktu miedzy zawodnikiem ZS, a Wojcickim.

tnh - 27 października 2015, 23:16:55 - *.dynamic.chello.pl
Kogo tzw. przez ciebie Du.ek wyeliminował? Nie zauważyłem żadnych brutalnych fauli. Piłka nożna jest sportem kontaktowym. Rymaniak dostał kartkę bo był wolniejszy, a Dąbrowski za pyskówkę. Takie są realia.

FortArt - 27 października 2015, 23:25:24 - *.opera-mini.net (*.11.193.231)
Bardzo dobry, emocjonujący mecz obu drużyn. Pierwsza połowa dla gości, druga dla gospodarzy. ZS będzie mocnym ogniwem ekstraklasy za rok.

mcz - 27 października 2015, 23:34:30 - *.internetia.net.pl
Zgadzam się z FortArt. Ekstraklasa potrzebuje tak fajnie, ofensywnie grających zespołów jak Zagłębie. Fajnie jakby drugą ekipą która awansuje była Arka.

black - 27 października 2015, 23:52:59 - *.146.66.145.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Dobry mecz. Zagłębie ambitne i groźne w kontrach, choć rozregulowane celowniki Pribuli, Fidziukiewicza i Araka. Cracovia lepsza technicznie, jej gracze dobrze panowali nad piłką, umiejętnie się zastawiali, w pierwszej połowie wygrali większość piłek w środkowej strefie. Ogólnie sprawiedliwy byłby remis. Głupi wojewoda popsuł widowisko.

Éire - 27 października 2015, 23:53:48 - *.7.185.2
Awansujemy na 100% AVE Pasy!

x - 28 października 2015, 0:27:37 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Brawo Pasy!
Brawo Zieliński!
Zagłębie z taką grą przyjemnie będzie oglądać w ekstraklasie,tylko jeden warunek-otwarty stadion z sektorem gości

gil - 28 października 2015, 6:20:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Widać po zagłębiu że to 2 liga, mają dobry początek ale zaraz polecą w dół, pełno takich beniaminków było

fc D.G. - 28 października 2015, 7:53:29 - *.skybroadband.com
zs przegralo a placz slychac az pod jasną górą !

oley - 28 października 2015, 8:20:53 - *.silesialan.eu
Mecz na remis, chociaż tzw. setek to Zagłębie miało o jedną więcej. Ale cóż taka jest piłka. Zespół jeszcze w fazie budowy. Buduje to że w tym sezonie jeszcze nie przegraliśmy na wyjeździe.

Sebax - 28 października 2015, 8:25:17 - *.pcland.3s.pl
Brawo ZS ,dobry mecz. Trudno taka jest piłka ,na tym poziomie trzeba wykorzystywać sytuacje, ale ten mecz się jeszcze nie skończył. Liga najważniejsza.

irecki - 28 października 2015, 9:06:22 - *.play-internet.pl
jak na to, że Cracovia grała na 60% mocy to bardzo szczęśliwie wygrała. Zagłebie gra dobrze ale na razie w ekstraklasie to moze koło 12-14 pozycji byłoby conajwyżej - brakuje klasowych graczy, którzy nie tylko potrafią wypracować pozycję, ale przede wszystkim ją wykończyć. Jeśzcze trochę Pracy i wzmocnień w Sosnowcu potrzeba.
A Pasy osiągnęły plan 100% przy minimalnym wkładzie siły... ci którzy obserwiują Cracovię wiedzą ile meczy wygrywa przez cierpliwość w ostatnich minutach meczu - dokładnie jak wczoraj.

Areczka - 28 października 2015, 9:29:03 - *.play-internet.pl
Brawo Pasy! Pozdro z nad morza!

eSKa - 28 października 2015, 10:12:10 - *.internetdsl.tpnet.pl
Chwała zwycięzcom, szacunek pokonanym.
Dobra gra z obu stron, Cracovia grała dojrzalszą piłkę, to widać, a Zagłębie nadrabiało niesamowitą ambicją. Przy remisie rewanż byłby otwarty, bramka na 1:2 raczej wyłoniła półfinalistę. Dodatkowo na uwagę zasługuje czysta gra fair play. Nie było brutalności. Dziękuję za walkę - głowy do góry!!! Pokazaliście, że jesteście gotowi na ekstraklasę.

Macisław - 28 października 2015, 18:26:17 - *.adsl.inetia.pl
Jeszcze za słabi.Ambicją się meczu nie wygra.Wzmocnienia.

LEO - 28 października 2015, 19:01:29 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zgodnie z planem

Marian - 28 października 2015, 20:21:31 - *.centertel.pl
@ fc D.G. kto tu płacze? Ciągle dobra gra, sporo dobrych wyników. W 1 lidze nie ma Rakelsów.
Z resztą Dąbrowa Górnicza to ZS, to oczywiste.

@Marian - 29 października 2015, 0:54:37 - *.146.132.26.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Jak zwykle gieksiarska prowokacja internetowa tak już mają konfitury

f.c.d.g. - 29 października 2015, 7:33:34 - *.bb.sky.com
Po co zs pcha sie do extraklapy? stadion pamieta jeszcze gierka wiec nici z licencji.co innego termalica oni majá chociaz kasiastego sponsora !

zakretka d - 29 października 2015, 10:32:50 - *.as43234.net
bravo pasy bic komune

AGKŚ - 29 października 2015, 11:37:01 - *.play-internet.pl
@f.c.d.g. to samo mozna powiedziec o ruchu... a nie tak dawno jaga gornik...

Zagłębie F - 30 października 2015, 12:25:49 - *.adsl.inetia.pl
Świetna druga połowa w wykonaniu Zagłębia. W pierwszej połowie nasi zawodnicy chyba nazbyt szanowali przeciwnika. Szkoda brami straconej w doliczonym czasie gry, ale nie oszukujmy się- mogliśmy strzelić bramkę na 2:1 dużo wcześniej po świetnych okazjach pod bramką Cracovii. Jedziemy do Krakowa po awans, bo Zagłębie gra fenomenalnie.
Olkusz os. Słowiki zawsze za Zagłębiem!

środula - 30 października 2015, 12:46:25 - *.dynamic.chello.pl
f.c.d.g co Ty piszesz a gdzie gra termalica w Mielcu bo stadionu nie na

dąbrowiak - 30 października 2015, 18:24:33 - *.play-internet.pl
Mecz dobry, ciekawy i czysty.
Cracovia pokazała mądrą piłkę zwłaszcza przez pierwsze 30 min.
potrafią wycofać piłkę,czekają na okazje. Śledzę ich grę, jeżeli nie będzie kontuzji to powinni zostać w trójce.
Zagłębie kolejny bardzo ładny mecz. Duże brawa!
taki zespół aż chce się oglądać. Dużo walki i zaangażowania. Brakuje nam jeszcze umiejętności co do zmiany tempa gry, ale jestem optymistą.
szkoda tylko że PO wojewoda zniszczył frekwencję Zagłębiaków i Cracowii.