28 października 2015, 22:21:18 - dyrovski
Lech bliżej półfinału

W pierwszym ćwierćfinałowym meczu Pucharu Polski Zagłębie Lubin przegrało na własnym boisku z Lechem Poznań 0-1 (0-0). Zwycięskiego gola w drugiej połowie zdobył Paulus Arajuuri.

Pierwszy celny strzał gospodarze oddali w 8. minucie. Ján Vlasko uderzył z dalszej odległości, ale Jasmin Burić wybił piłkę w bok. Kilka chwil później Vlasko ponownie mocno kopnął w kierunku bramki, jednak golkiper gości trącił futbolówkę palcami, dzięki czemu ta odbiła się od poprzeczki. W odpowiedzi Barry Douglas dośrodkował w pole karne z lewej strony boiska, lecz strzał Denisa Thomalli był niecelny. W 37. minucie Tomasz Kędziora podał na prawej stronie boiska do Łukasza Trałki, a kapitan Lecha wbiegł w szesnastkę i podał do nabiegającego Darko Jevticia, jednak Szwajcar nie zdążył odpowiednio zareagować i piłka, po odbiciu się od jego nogi, poleciała nad poprzeczką. Tuż przed przerwą z rzutu wolnego uderzył Krzysztof Janus, ale futbolówka poleciała obok bramki.

Już w 46. minucie prowadzenie mogli objąć goście. Trałka przebiegł z piłką kilkanaście metrów, minął Macieja Dąbrowskiego i zdecydował się na strzał, lecz futbolówka minęła bramkę strzeżoną przez Martina Polačka. Dwie minuty później mocno z daleka uderzył Thomalla, jednak bramkarz Zagłębia wybił piłkę. W odpowiedzi Vlasko zacentrował z rzutu wolnego w pole karne, a Jarosław Jach z najbliższej odległości trafił w słupek. W 74. minucie sprzed pola karnego uderzył Adrian Rakowski, lecz futbolówka poleciała daleko obok bramki. Siedem minut później padła w końcu bramka. Trałka podał w polu karnym do Paulusa Arajuuriego, a Fin nie dał szans na skuteczną interwencję Polačkowi. W odpowiedzi strzał oddał Arkadiusz Woźniak, jednak Burić bez trudu złapał piłkę.

28 października 2015, 20:30 - Lubin (Stadion Zagłębia)
Zagłębie Lubin 0-1 Lech Poznań
Paulus Arajuuri 81

Zagłębie: 1. Martin Polaček - 4. Aleksandar Todorovski, 2. Maciej Dąbrowski, 5. Jarosław Jach, 3. Đorđe Čotra - 7. Krzysztof Janus (67, 24. Jakub Tosik), 17. Adrian Rakowski (75, 26. Krzysztof Piątek), 20. Jarosław Kubicki, 90. Ján Vlasko, 9. Arkadiusz Woźniak (85, 14. Łukasz Janoszka) - 27. Michal Papadopulos.

Lech: 1. Jasmin Burić - 4. Tomasz Kędziora, 23. Paulus Arajuuri, 35. Marcin Kamiński, 3. Barry Douglas - 28. Dariusz Formella, 15. Dariusz Dudka (87, 19. Kasper Hämäläinen), 6. Łukasz Trałka, 10. Darko Jevtić (63, 8. Szymon Pawłowski), 20. Dávid Holman (77, 14. Maciej Gajos) - 18. Denis Thomalla.

żółte kartki: Kędziora, Trałka.

sędziował: Paweł Gil (Lublin).
widzów: 4587.

Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane 19 listopada o 20:45 w Poznaniu.

Puchar Polski 2015/2016

x - 28 października 2015, 22:22:30 - *.icpnet.pl
Tylko Lech

kibiccc - 28 października 2015, 22:23:00 - *.centertel.pl
Brawo Kolejorz. Gra może nie jest zbyt piękna ale jest efektywna.

z - 28 października 2015, 22:23:16 - *.bb.sky.com
poniewaz ostatnio Lech przyniosl mi troche pieniazkow patrzylem na jego gre , bardzo dobre 3 ost mecze Buricia , i jedno pytanie kiedy oni tego Thomalle odstawia widac jaki jest slaby ze Arajuuri za niego musi jako snajper strzelac

kiciakks - 28 października 2015, 22:23:33 - *.adsl.inetia.pl
WYgrali mi kupon a 2.75 kurs był

Bromcik - 28 października 2015, 22:25:43 - *.elpos.net
Lech ma mocną kadrę; moim zdaniem mocniejszą kadrę od Legii! :D

Wiesław - 28 października 2015, 22:26:05 - *.leczyca.vectranet.pl
Skandal już dawno powinni odpaść z Ruchem Chorzów, nie nawidzę takich klubów co kosztem innych awansują a potem jeszcze dalej przechodzą, jak w poprzednim sezonie Dnipro powinno odpaść już w fazie grupowej a doszli do finału, przypominam że sędzia nie uznał gola dla Qarabachu który by wyeliminował u kraińców z LE.

CRACOVIA' - 28 października 2015, 22:26:24 - *.dynamic.chello.pl
Gratulacje z Cracova.

Zgredek - 28 października 2015, 22:26:48 - *.play-internet.pl
nie może być innego finału PP niż Legia:Lech bo PZPN nie zarobił by kasy no i narodowy by się nie wypełnił. wszystkie stykowe sytuacje gwizdane były na korzyść Lecha - czas spojrzeć prawdzie w oczy - tu się nie gra bo tu coś nie gra.

x - 28 października 2015, 22:27:49 - *.icpnet.pl
wiesławom mówimy już dobranoc.A KKS w tydzień wygrał na 3 frontach

Antyver - 28 października 2015, 22:27:54 - *.dynamic.chello.pl
A takie były mocarstwowe plany w tym lubiniu. A wszystko wskazuje na to że nie będą mieli ani podium w lidze ani pucharu Polski.

Dj rox - 28 października 2015, 22:28:29 - *.197.46.8
Mistrzów jest trzech Arka,Cracovia LECH!!!
jeszcze 3 mecze i widzimy sie 2maja na NarodowyM !!

thc - 28 października 2015, 22:28:38 - *.icpnet.pl
Dlaczego Thomalla? Winter is coming!!! I czymś napalić trzeba |\\//|

Smuda - 28 października 2015, 22:49:01 - *.adsl.inetia.pl
Napastnik to priorytet na zime. Robak - czlowiek szklanka, Thomalla - czlowiek a nie pilkarz, Kownas - czlowiek szklanka

Dgl - 28 października 2015, 23:00:22 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Lubinki Przegrali oj! Pucharek Im sie Marzyl.

ogolnie - 28 października 2015, 23:08:02 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zaglebie było lepsze od Lecha ale liczą się bramki.. Zzaglebie gra dobrze ale brak Napastnika odbija się czkawką..!!! i 5ty mecz Stokowc aaa bez zwycięstwa.

ZL - 29 października 2015, 0:27:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
awans się oddala ale jeszcze nie wszystko stracone .. znów Wąskiemu niestety sie głowa zagotowała

mobil73 - 29 października 2015, 1:54:58 - *.piastlan.net
bravo kolejorz...jedziemy dalej..

d - 29 października 2015, 3:57:44 - *.internetia.net.pl
3 zwyciestwa na 3 frontach i 3 na wyjeździe.

olo - 29 października 2015, 4:04:33 - *.home1.cgocable.net
Takie zaglebie chce ogladac...niewazne ze przegrali,bo to tylko sport ale podobalo mi sie zaangarzowanie i to ze walczyli o kazda pilke...brawo i glowa do gory w Poznaniu sie zabawimy

Franco - 29 października 2015, 6:26:44 - *.204.191.115
Typowy Urban. Zero finezji, ale punktują. W tym roku jeszcze tylko 8 kolejek. Za wiele nie zdziałają ale powinni się umocnić w dolnej ósemce.

DSW - 29 października 2015, 7:41:04 - *.dynamic.gprs.plus.pl
W Świdnicy niezmiennie,Wielkie Zagłębie!!!

WZL - 29 października 2015, 8:01:53 - *.adsl.inetia.pl
Wywalone mam na jakiegoś spadkowicza. Liczy się tylko liga i Puchary Euro.

majki - 29 października 2015, 8:06:07 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Lech podniósł się z kolan. Czy Jaga i Śląsk też dadzą radę?

do DSW - 29 października 2015, 8:11:33 - *.pkp.pl
Heh, niby gdzie?

info - 29 października 2015, 9:34:59 - *.232.242.2
Legionista - szacun za liczbę Lecha na wyjeździe (termin raz, etap dwa - to nie półfinał chociażby). Nie przypominam sobie aby jakaś ekipa pojawiła się na PP w takiej liczbie w tyg..ktoś mnie poprawi?
Brawo Lech!
Ps. Tak znam odległość pomiędzy Poznaniem i Lubinem i co z tego

17wojo - 29 października 2015, 10:22:03 - *.116.35.39 (*.174.215.27)
Byli jacyś widzowie czy mecz bez publiczności? Często zapominacie o tym...

Pepo - 29 października 2015, 11:36:51 - *.dynamic.chello.pl
Jak spotkanie z Rutkowskim?
Czy jak wygrali 3 mecze znów jest wszystko cacy a za chwilę znów będziecie robić jakieś quasi protesty/bojkoty?

@wiesław : Ty tak na poważnie? haha
@antyver: Nikt w Lubinie nie miał mocarstwowych planów .Zagłębie za cel ma grę w pierwszej ósemce,a to że zaczęło sezon dobrze nie oznacza,że ktoś w klubie myślał o podium(co nie oznacza,że tak być nie może)
Puchar Polski to cel raczej Legii czy włąsnie Lecha,a nie beniaminka z Lubina(co nie oznacza,że Zagłębie odpadnie-jest jeszcze rewanż.Rok temu Zagłębie jako spadkowicz zagrało w finale PP)
@doDSW: Świdnica to fanklub Zagłębia(podobnie jak śląska) Zawsze sporo fanów z tego miasta jest na meczach w Lubinie?(podobnie jak np.Bolesławiec)
@jan: Tak ,masz rację.LubLin coś słabo stoi od "100 lat" -która teraz liga ten twój LubLin? :D

xxx - 29 października 2015, 16:23:54 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl