5 listopada 2015, 22:55:38 - euzi
Bez powtórki z Florencji

W swoim czwartym meczu w ramach fazy grupowej Ligi Europy Lech Poznań przegrał u siebie z Fiorentiną 0-2 (0-1). Obie bramki dla Włochów strzelił Słoweniec Josip Iličić. Lechici nie zdołali powtórzyć wyniku sprzed dwóch tygodni, kiedy wygrali we Włoszech 2-1.

Na początku meczu Lech dwukrotnie zagroził rywalom strzałami z dystansu. Sygnał do ataku dał w 10. minucie Szymon Pawłowski - po rzucie wolnym piłka spadła przed pole karne prosto pod nogi lewoskrzydłowego gospodarzy, a ten natychmiastowym uderzeniem posłał futbolówkę minimalnie obok bramki. Kilka minut później Łukasz Trałka z rzutu wolnego uderzył z około 20 metrów prosto w mur, jednak na dobitkę czyhał Marcin Kamiński i ładnym strzałem lewą nogą zmusił do interwencji Luigiego Sepe.

Fiorentina spróbowała się odgryźć w 24. minucie - Federico Bernardeschi zagrał w pole karne do Josipa Iličicia, Słoweniec poszukał miejsca do uderzenia, ale ostatecznie wycofał futbolówkę przed pole karne do Matíasa Fernándeza. Reprezentant Chile bez zastanowienia podkręcił piłkę, a ta o centymetry minęła bramkę Jasmina Buricia. Z kolei lechici wypracowali sobie świetną okazję w 33. minucie. Trałka dojrzał w polu karnym dobrze ustawionego Karola Linettego. Młody pomocnik "Kolejorza", mając za sobą tylko Davide Astoriego, natychmiast obrócił się z piłką w stronę bramki, lecz nie trafił w bramkę.

Lech przez prawie całą pierwszą połowę stwarzał sobie dobre okazje do strzelenia gola, ale to Włosi schodzili do szatni na przerwę, prowadząc 1-0. W 42. minucie Iličić pięknym strzałem z rzutu wolnego ponad murem lewą nogą z ponad 20 metrów nie dał żadnych szans bośniackiemu golkiperowi Lecha. Futbolówka wpadła do siatki tuż przy lewym słupku bramki Lecha.

Po bardzo nerwowym początku drugiej połowy, pełnym fauli ze strony gospodarzy, w 56. minucie ładnym rajdem popisał się Fernández, wbiegł z lewej strony pola karnego, a jego uderzenie w ostatniej chwili zdołał przyblokować Tomasz Kędziora. Z drugiej strony boiska dziesięć minut później dobre podanie z lewej strony "szesnastki" dostał Pawłowski - lechita spróbował pociągnąć akcję bliżej bramki, ale przyciśnięty przez defensywę uderzył w trybuny. Dużo groźniej było chwilę później - Kasper Hämäläinen, mając sporo miejsca około 30 metrów od bramki Fiorentiny, mocnym strzałem posłał futbolówkę nieco ponad bramką Sepe.

W 78. minucie Lech powinien doprowadzić do remisu. W środku pola za rozegranie akcji zabrał się Pawłowski, a na prawej flance dostrzegł wybiegającego Gergő Lovrencsicsa. Wprowadzony w drugiej połowie na boisko Węgier ruszył na bramkę gości, nie dał się przepchnąć Marcosowi Alonso i mocnym płaskim strzałem postraszył bramkarza włoskiego klubu. Po jego uderzeniu futbolówka tylko minimalnie minęła dalszy słupek. Niewykorzystane sytuacje się mszczą i w 83. minucie Fiorentina podwyższyła prowadzenie. Po małym zamieszaniu w środku pola z akcją ruszył Fernández, świetnym podaniem na wolne pole uruchomił Iličicia, a Słoweniec w sytuacji jeden na jednego z Buriciem ze spokojem podciął futbolówkę nad wychodzącym bramkarzem. Już w doliczonym czasie gry Dariusz Dudka przegrał pojedynek z Nikolą Kaliniciem, ale Chorwat z ostrego kąta trafił prosto w ręce Buricia.

5 listopada 2015, 21:05 - Poznań (Inea Stadion)
Lech Poznań 0-2 ACF Fiorentina
Josip Iličić 42, 83

Lech: 1. Jasmin Burić - 4. Tomasz Kędziora, 15. Dariusz Dudka, 35. Marcin Kamiński, 5. Tamás Kádár - 28. Dariusz Formella (60, 11. Gergő Lovrencsics), 6. Łukasz Trałka, 55. Abdul Aziz Tetteh (72, 18. Denis Thomalla), 7. Karol Linetty, 8. Szymon Pawłowski - 19. Kasper Hämäläinen (77, 14. Maciej Gajos).

Fiorentina: 33. Luigi Sepe - 4. Nenad Tomović, 2. Gonzalo Rodríguez, 13. Davide Astori - 16. Jakub Błaszczykowski (72, 28. Marcos Alonso), 8. Matías Vecino, 18. Mario Suárez (80, 5. Milan Badelj), 72. Josip Iličić, 14. Matías Fernández, 10. Federico Bernardeschi - 22. Giuseppe Rossi (63, 9. Nikola Kalinić).

żółta kartka: Linetty.

sędziował: Halis Özkahya (Turcja).
widzów: 22 343.

Do 72. minuty w barwach gości grał Jakub Błaszczykowski.

dkib - 5 listopada 2015, 22:58:01 - *.icpnet.pl
Dobry mecz, mimo wyniku, wstydu na pewno nie ma Lider ligi włoskiej był do ogrania

Kuba - 5 listopada 2015, 22:59:25 - *.96.59.102
Też śpiewali hymn jak podnieśli szaliki? Dwumecz dla Włochów :]

as - 5 listopada 2015, 22:59:28 - *.135.192.13
przynajmniej walczyli - nie to co Legija ...

bigos - 5 listopada 2015, 22:59:48 - *.dip0.t-ipconnect.de
deszer:Idz już spać i nie denerwuj całej normalnej polski kibicującej dziś Lechowi.
Co do meczu to Lech naprawdę mógł się podobać i mimo porażki to powoli się odbudowują po fatlnym starcie sezonu.

Kranow - 5 listopada 2015, 23:00:57 - *.op-net.com
Nie normalnej polsce tylko pożytecznych idiotów otępionych i ogłupionych przez system

as - 5 listopada 2015, 23:01:58 - *.135.192.13
a poza tym ... Fiorentina chciała wygrać minimalnym nakładem sił i to jej się udało. Bo niestety - jeżeli stawiasz wszystko na puchary tak jak Lech, to masz miejsce w tabeli w lidze właśnie takie jak Lech. Fiorentinę po prostu stać kadrowo na to, żeby i w lidze i w pucharach jakoś zagrać - a mimo to muszą się oszczędzać.

kris - 5 listopada 2015, 23:03:28 - *.adsl-surfen.hetnet.nl
Wyniki Polskich drużyn,niestety nadal łatwe do przewidzenia.

legiunia - 5 listopada 2015, 23:08:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Czyli nic nowego i wszystko wraca do normy.

zaborek12 - 5 listopada 2015, 23:12:20 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Szkoda, że Kuba Błaszczykowski bez gola.

legiunia - 5 listopada 2015, 23:12:46 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pyry wracają na swoje tory.

abb - 5 listopada 2015, 23:14:49 - *.246.158.50.rev.vline.pl
Bez napastnika meczu się nie przeważnie nie wygrywa.
Reszta formacji w miarę na plus, na pewno lepiej od Legii.

Piciu - 5 listopada 2015, 23:15:00 - *.icpnet.pl

Tylko Lech Poznań

hmm - 5 listopada 2015, 23:15:37 - *.wroclaw.mm.pl
no z rezerwami nie wygrali u siebie? żenada

ArekCssar - 5 listopada 2015, 23:18:00 - *.play-internet.pl
Mecz słaby, sędzia tragiczny wszystkie pady gwizdał dla gości. A sprawiedliwie dopiero gdy faworyt UEFA prowadził.
Walka była, ale gdzie do kur.Y nędzy jest napastnik. Thomalla spaceruje, Trałka bez formy, Formella szkoda gadać a Dudka niech wraca do Wisły. Smutny powrót.

oko - 5 listopada 2015, 23:20:20 - *.play-internet.pl
Ludzie przestancie plakac. Nie wiem czego wy oczekujecie ? Ze co mecz polskie kluby beda ogrywac takie Fiorentiny czy Celtiki ? Sam Ilicic jest warty tyle co caly zespol Lecha. To tak jakby sie scigac z kims kto ma duzo wiecej koni pod maska.Mozna wygrac ale chyba tylko jak ten ktos sie wy...bie.

Leszek - 5 listopada 2015, 23:20:45 - *.centertel.pl
LECH grał rewelacyjnie- zadecydował wykonany wolny nie do obrony przez genialnego piłkarza. Skład Lecha wyceniony na 19,50 mln EURO, a skład Fiorentiny na 131,40 mln EURO. Lech miał 6,7x tańszy skład. I tak grał na 120% możliwości.

simon - 5 listopada 2015, 23:23:35 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Zazdrośnicy tylko się wyśmiewają.
Ot, Polska

hrafn - 5 listopada 2015, 23:24:06 - *.85-237-175.tkchopin.pl
Lech za Urbana gra jak Korona Kielce, antyfutbol i liczenie na fuksa z przodu, jak wpadnie i się wyciągnie na 0 jest OK a jak nie to nie ma żadnych szans. Jaka powtórka? Sousa oczywiście miał rację.

bumar - 5 listopada 2015, 23:25:20 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kiedy Derby Warta-Amica bo 11.11.2015 meczu nie ma być bo lechowe gimbazy jadom na zgrupowanie ???? Derby Poznanie gdzie we wronkach??? Oi Janusze w Landu coś tak was malutko??? Estadio 43000 i Rych G i PO Wasi Fani a na Meczu Roku tylko gimbaza!!! Dobrze że PIS Likwiduje gimnazja!!!! Czas Na DD 12 Old Skins W1912 Wilda OI!!!

lysy - 5 listopada 2015, 23:25:32 - *.zapnet-isp.net
jaka jest roznica miedzy Juventusem Turyn a Lechem Poznan ktos wie?

bumar - 5 listopada 2015, 23:28:20 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Derby PO-znania Przełożone Czy Nie???? Derby 11.11.2015 Godzina 14/00 tak podaje WZPN!!! Derby W 1912 Wilda Versus Kibice z 15 miejsca E tra klasy !!!

bumar - 5 listopada 2015, 23:31:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Błaszczykowski Profesor na Warcie Super Powitanie Jurek Brzęczek Szacun!!!! Zdjęcia RO RO Super !!!!!!!!!!! Viola Kibicowska Dała Radę!!! a gdzie race i oprawa z piły???? w Pile Tylko Żużel i Polonia Piła Pozdro Old Fani Polonii Piła i Golloby!!!

MR2000 - 5 listopada 2015, 23:31:33 - *.146.1.179.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
@bumar
Możesz to przetłumaczyć ma polski? czytam kolejny raz i nadal nie rozumiem.

bumar - 5 listopada 2015, 23:33:40 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nie Jesteś z PO-znania to nie wiesz że Derby Miasta chcą odwołać 11.11.2015!!!! Derby Poznania Najważniejsze !!! Nieważne ze 4 liga Warta gra z Wsiom Dymbiec Lech!!!!!!!!!!!!

bumar - 5 listopada 2015, 23:36:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
gdzie te 43000 lph robi Man City skradziony z Celticu Glasgow!!! Wracaj Uszol !!!! Uszol to była Mega Old Ekipa Lecha!!! a teraz nawet Derby z Wartą są Przekładane !!!! Nowe Czasy Nowa Kultura!!! Warcinka Nie Zginie!!!!!!!!

mysza - 5 listopada 2015, 23:41:51 - *.internetdsl.tpnet.pl
Nyrol czemu zmieniłeś nick na bumar? I dlaczego przestałeś brać leki co wpis to debilniejszy rodzina sie tobą nie interesuje czy z Tworek nadajesz?

bumar - 5 listopada 2015, 23:43:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Mysza Kiedy Derby ??? myszo z landu Uszol Wracaj!!!!!!!!!!!!!!

bumar - 5 listopada 2015, 23:46:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
mysza nowy lph To Kiedy Derby Warta -Lech 2 ???? 11.11.2015 ??? Kiedy !!!! Warcinka Wilda PIS OI SKINS!!!!

mysza - 5 listopada 2015, 23:50:26 - *.internetdsl.tpnet.pl
Nie interesują mnie mecze amici i twojej piknikowej Warty nawet nie jestem z wielkopolski wiec trafiles jak lysy grzywą o kant kuli.

bumar - 5 listopada 2015, 23:53:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
no to mysza ogladaciu z wsi Papa!!!!!!!!!! Warta-Lech-Olimpia-Polonia Poznań i Admira Teletra Klasyka Poznań Derbowy Zawsze Zna Co Gdzie Gra Uszol Trzymaj Sie i Wracaj na Old Lecha!!!!!!!!!!!!

bumar - 6 listopada 2015, 0:09:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
a gdzie race trocadero catering ??? race z piły schneidemulle piła piła za swoje rac nie było???? Warta OI Derby 11.11.2015 co na to Prawnicy z WZPN?????? Derby W1912 lutnia !!!!!!!!!!!!

mk - 6 listopada 2015, 0:30:22 - *.uddi.cable.virginm.net
przynajmniej walczyli, nie to co legia

oko - 6 listopada 2015, 0:47:29 - *.play-internet.pl

mysza - 6 listopada 2015, 0:50:12 - *.internetdsl.tpnet.pl
Walczyli, dzielnie przyjmowali ciosy na twarz. Mam nadzieje ze jakims cudem awansują i spadną z ligi wtedy mogą sie połączyć z Termalicą jak kiedyś z amicą ale przynajmniej beka jakiś czas będzie.

lechXVI - 6 listopada 2015, 1:12:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
poznaniary w piłkę kopały, Fiorentina w piłkę grała. Życzę dalszych porażek i zostawiania po sobie dobrego wrażenia. Małym nakładem sił, bo to mecz ligowy w weekend, Włosi przyjechali i zrobili porządek na najbardziej przepłaconym i najbardziej sfuszerowanym (gospodarna Wielkopolska - a świstak siedzi i zawija w sreberka) stadionie na Euro 2012.

Betony - 6 listopada 2015, 4:10:50 - *.compute.jp-e1.cloudn-service.com
Dobra lechici, teraz gościcie u siebie piątą polską drużynę, więc pora przygotować się na kolejną klęskę!

op@op.pl - 6 listopada 2015, 6:57:24 - *.dynamic.chello.pl
Lech nie ma powodów do wstydu. Grali bardzo dobrze i tylko pech pozbawil Lechitów goli. Mam nadzieję na skuteczną walkę w następnym meczu. Powodzenia

Bolo - 6 listopada 2015, 7:20:42 - *.dynamic.chello.pl
Grając na 6 obrońców nie wygra sie z violą...

lolek - 6 listopada 2015, 8:09:29 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wybryk Dudki ,który sfaulował piłkarza stojącego tyłem do bramki i dał bramkę Włochom na 1;0,to powinien być filmem pokazowym dla młodych piłkarzy jako szczyt głupoty.

jasnowidz - 6 listopada 2015, 8:34:29 - *.uznam.net.pl
Ten Dudka to jakiś oszołom,oby do kadry nie trafił.

g - 6 listopada 2015, 8:45:38 - *.icpnet.pl
Sędzia tragedia, bo to Turas był, a Włochom sędziował, bo oni przyjmują uchodźców a my nie...
Taka dyrektyw UEFA.

areq - 6 listopada 2015, 8:46:45 - *.swkeurope.com
Jak widać każdy portal ma swojego Cielocha/Bumara vel. Nyrolo bez leków...

bis - 6 listopada 2015, 9:10:42 - *.146.139.233.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Dwa tygodnie temu pisałem, że takie mecze jak wygrana Lecha we Florencji zdarzają się - bardzo rzadko, ale zdarzają się. Teraz lider włoskiej ligi zagrał super poważnie...i wszystko wróciło do normy. Niby Lech zagrał poprawnie, ale zawsze o ten jeden krok, wślizg lepsi byli Włosi. Co prawda nadal pudłowali, jednak perfekcyjnie wykonany rzut wolny wystarczył. Nadal Lech i Legia to ogony Europy. Reforma E-klapy o podziale punktów i rozgrywaniu większej ilości spotkań-nic nie dała. Nadal poziomem w rozgrywkach europejskich odbiegamy od Europy. Wyprzedzają nas Cypr, Rumunia i Białoruś.
Jeszcze jedna myśl przychodzi do głowy. Jak to możliwe, że będąc za "żelazną kurtyną" przez 44 lata, będąc krajem biednym i niesuwerennym, byliśmy 2 razy trzecią drużyną świata oraz mieliśmy eksportowe drużyny/Górnik Zabrze, Legia, Widzew/, które ogrywały ówczesne potęgi Europy.
Teraz- ponoć- przez 25 lat mamy wolny, normalny kraj z gospodarką wolnorynkową i jedynym słusznym ustrojem, a w piłce nie możemy przebić PRL-u /klęska w Korei w 2002 i na Euro-2012/. Ponadto, ile to już lat czekamy,by jakiś polski klub dostał się do LM. Wstyd.
Pozdrowienia dla normalnych i myślących.

mike - 6 listopada 2015, 9:10:57 - *.ssp.dialog.net.pl
W sumie dobry mecz Lecha. Faktem jest niepotrzebny faul Dudki przed polem karnym , ale to co wyprawiał ten Turas to żenada- za faul na Kędziorze powinien wywalic Włocha , a wtedy nie wiadomo jak by sie to skończyło. 6 Turasów i żaden nie chciał widziec faulu na czerwoną kartkę.

jorg. - 6 listopada 2015, 9:37:55 - *.adsl.inetia.pl
bigos.jo nigdy nie kibicowoł lechowi przepraszam Amice i nigdy nie będę kibicował temu klubowi co się zwie lech amica Poznań.

eryk - 6 listopada 2015, 10:03:35 - *.internetdsl.tpnet.pl
100% poparcia Lolek....stary zawodnik a takie głupoty robi. W ogóle jego transfer to od początku było nieporozumienie.

ASSA - 6 listopada 2015, 10:42:48 - *.zychlin.vectranet.pl
Wyniki polskich drużyn w tegorocznych europejskich rozgrywkach dedykuję wszystkim mądralom,którym się wydaje że polska liga jest dobra (a jest nędzna) i wszystko idzie ku lepszemu.
Właśnie gra w Europie weryfikuje siłę naszej piłki.
Zwycięstwo Lecha we Florencji to przykład na to,że polskie drużyny od czasu do czasu stać na sprawienie niespodzianki i tylko tyle,nic więcej.
Polska "ekstraklasa" to słabizna,co widać oglądając tą kopaninę między sobą,a jeśli komuś mało,może się dobitnie przekonać na podstawie meczów naszych drużyn w Europie.

olo - 6 listopada 2015, 10:54:15 - *.adsl.inetia.pl
mi sie wydaje ze to jest wina "ambicji" grajków, to nie sa zli pilkarze, ale im sie nie chce.

v - 6 listopada 2015, 11:25:13 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jeszcze jednego by Fiorentina wrzuciła i trafiłbym wynik...

krzyniu - 6 listopada 2015, 11:58:26 - *.255.233.17