8 listopada 2015, 19:52:19 - dyrovski
Legia bez strat

W ostatnim meczu 15. kolejki Ekstraklasy Legia Warszawa wygrała na własnym boisku z Pogonią Szczecin 1-0 (1-0). Jedynego gola jeszcze w pierwszym kwadransie spotkania strzelił Tomasz Jodłowiec. Tym samym po raz pierwszy od sierpniowego spotkania eliminacji Ligi Europy z Zorią Ługańsk Legia nie straciła bramki.

Gospodarze pierwszy groźny strzał oddali w 11. minucie. Z dalekiej odległości mocno kopnął Tomasz Jodłowiec, ale Jakub Słowik wybił piłkę na rzut rożny, z którego w pole karne dośrodkował Ondrej Duda. Strzał głową oddał Igor Lewczuk, lecz golkiper gości ponownie wybił futbolówkę. Tym razem w pole karne zacentrował Tomasz Brzyski, a z najbliższej odległości piłkę w bramce umieścił Jodłowiec. Po upływie pół godziny gry na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Stojan Vranješ, ale futbolówka poleciała wysoko nad poprzeczką. Goście pierwszy strzał oddali w 39. minucie. Patryk Małecki dośrodkował z rzutu rożnego, a głową uderzył Jarosław Fojut, jednak piłka poleciała nad bramką.

W 48. minucie Duda oddał strzał zza szesnastki, ale futbolówka, po odbiciu się jeszcze od Michała Walskiego, poleciała obok słupka. Cztery minuty później próbę podjął Nemanja Nikolić, lecz Słowik bez trudu złapał piłkę. Następnie z daleka uderzył Michał Kucharczyk, jednak i tym razem bramkarz Pogoni nie dał się zaskoczyć. W odpowiedzi z prawej strony boiska zacentrował Marcin Listkowski, ale Wladimer Dwaliszwili z bliskiej odległości źle trafił w futbolówkę i ta poleciała obok bramki. W 64. minucie Brzyski kopnął z rzutu wolnego, jednak Słowik bez problemu złapał piłkę. Kilka chwil później z prawej strony pola karnego mocno uderzył Łukasz Broź, lecz golkiper gości wybił futbolówkę. W 72. minucie z rzutu wolnego dośrodkował Rafał Murawski, a strzał głową oddał Dwaliszwili, ale Arkadiusz Malarz udanie interweniował.

8 listopada 2015, 18:00 - Warszawa (Stadion Wojska Polskiego)
Legia Warszawa 1-0 Pogoń Szczecin
Tomasz Jodłowiec 12

Legia: 1. Arkadiusz Malarz - 28. Łukasz Broź, 4. Igor Lewczuk, 2. Michał Pazdan, 17. Tomasz Brzyski - 6. Guilherme (66, 20. Ivan Tričkovski), 3. Tomasz Jodłowiec, 23. Stojan Vranješ (67, 37. Dominik Furman), 8. Ondrej Duda, 18. Michał Kucharczyk - 11. Nemanja Nikolić (76, 99. Aleksandar Prijović).

Pogoń: 1. Jakub Słowik - 9. Adam Frączczak, 4. Jakub Czerwiński, 3. Jarosław Fojut, 26. Sebastian Murawski (25, 10. Patryk Małecki), 33. Mateusz Lewandowski - 16. Michał Walski, 6. Rafał Murawski, 27. Takafumi Akahoshi (81, 19. Jakub Piotrowski) - 29. Marcin Listkowski (68, 14. Miłosz Przybecki), 11. Wladimer Dwaliszwili.

Wiesław - 8 listopada 2015, 19:54:03 - *.leczyca.vectranet.pl
Wiedząc że Polska awansuje na EURO to polska liga skończy się tydzień wcześniej, więc Legia olała Ligę Europejską, ma ją gdzieś łagodnie mówiąc i zależy im tylko na mistrzostwie oby ich los pokarał za takie myślenie.

lysy - 8 listopada 2015, 19:54:04 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Ile paprykarzy w wawie?

Legia - 8 listopada 2015, 19:58:27 - *.nycmny.fios.verizon.net
30 gry a pózniej dno co robi kucharczyk ta łamaga i duda chcieli za niego 6 mln ale chyba hrywien albo rubli guilherme tez ostatnio gra źle żeby nie pazdan i lewczuk pewnie byłby remis

bolek - 8 listopada 2015, 19:58:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
jak wam sędziowie pomagają to wam nawet idzie

kaliber - 8 listopada 2015, 20:01:07 - *.dynamic-ra-3.vectranet.pl
w stargardzie tylko pogoń 1948

chemik P. - 8 listopada 2015, 20:01:20 - *.pz1-nat.espol.com.pl
A paprykarz mama daje w niedzielę po kościele!!!!!

zzzxc - 8 listopada 2015, 20:01:50 - *.95.204.21
gwiazda twittera nie grala i legia pierwszy raz od 13? meczy nie stracila bramki

chemik P. - 8 listopada 2015, 20:05:41 - *.pz1-nat.espol.com.pl
Łysy sam smierdzisz ryba;-)

Mądry - 8 listopada 2015, 20:06:04 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Jodłowiec wartość...50 mln.Euro
Na dziś a po ME jeszcze lepiej.

Sosnowiec - 8 listopada 2015, 20:08:33 - *.range81-131.btcentralplus.com
Dwie slabiznay legiunia i śledzie legiunia i spadek razem z sledzami !!

kibic - 8 listopada 2015, 20:10:40 - *.mlawa.vectranet.pl
Legia grała beznadziejnie i wygrała fartem ale dalej się tak nie da tu są potrzebne zmiany

A - 8 listopada 2015, 20:11:30 - *.dg-net.pl
Nikolic i Vranjes beznadziejni !!!

Adam - 8 listopada 2015, 20:12:26 - *.logitus.pl
Nie stracili bramki bo nie było Rzezniczaka dla którego ten mecz to koniec w Legii

szaramorda - 8 listopada 2015, 20:17:40 - *.icpnet.pl
co was tak mało ? słoiki jakiś protest mają ?

he - 8 listopada 2015, 20:20:39 - *.dynamic-ww-3.vectranet.pl
Pazdan był kapitanem? Dobre jaja

Legia Fan - 8 listopada 2015, 20:21:01 - *.dynamic.chello.pl
Legia to jest potęga, Legia najlepsza jest, Legia to jest potęga, Legia CWKS

Ruch Radz - 8 listopada 2015, 20:21:34 - *.tarnowskiegory.vectranet.pl
Tylko słoiki z Ostrołęki,dwa piwka i spać,bo o 4 pociąg do roboty! Ziomale z Tłuszcza mogą pospać dłużej.

kres - 8 listopada 2015, 20:37:12 - *.dynamic.gprs.plus.pl
radzionków spać bo do szkoły jutro

kibic - 8 listopada 2015, 20:38:18 - *.interblock.pl
Jak szybko Nikolić wyzdrowiał.No tak na polską ligę to zdrowy a w Europie to chory.I dobrze niech gra sobie w polskiej lidze i strzela bramki przeciętniakom.Z Dunczykami w ataku zagra Saganowski z Prjovicem.Albo ewentualnie z Piechem, byle nie z tym Węgrem który znów pewnie zachoruje albo będzie kontuzjowany.I odważnie 2 napastnikami bo jednym nic a nic nie przynosi zero efektu.

Bartez - 8 listopada 2015, 20:48:53 - *.207.53.90
Lepsza ta nasza liga sprzedajna niż jakieś reale, menczestery czy inne francje.

boolek - 8 listopada 2015, 21:28:41 - *.dsl.sndg02.pacbell.net
kto by nie zdobyl mistrza .po za plska patalachy kompletne dno zero ambicji

WszystkoWi - 8 listopada 2015, 21:41:09 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Legia zagrała bardzo słabo,bez pomysłu. Obie drużyny murowały bramkę a ofensywne akcje można na palcach policzyć. Legia bez jakiejkolwiek taktyki ofensywnej. Coś mi się wydaje, że z tym rusem nic nie osiągną.

panzer - 8 listopada 2015, 21:47:29 - *.tktelekom.pl
Trenerze Czerczesow - wielkie dzięki za coś, co już dawno powinno być zrobione!!! "Twitterek" usiadł WRESZCIE na ławce.

fan - 8 listopada 2015, 21:58:54 - *.play-internet.pl
Centralnie-Wysrane-Kupsko-Stołeczne niepodtartego naszego dupska po paprykarzu. ! Ave pogoń

ZKS - 8 listopada 2015, 22:03:49 - *.48.63.56
Nie dziwie się braciom ze Stolicy że zerwali zgode z pogonią.To miernota i kibicowska 4ta liga.Olimpia Elbląg!!!

Kboken - 8 listopada 2015, 22:29:53 - *.adsl.inetia.pl
Coś malo kibicó na Legii, myślałęm że będzie więcej ale może w przyszłym roku.

@ZKS - 8 listopada 2015, 22:31:50 - *.tarnowskiegory.vectranet.pl
A ja się nie dziwię,że Pogoń zerwała z nimi zgodę,bo to obciach.Ale dla 4ligowców z Elbląga to na pewno nobilitacja być legijnym podnóżkiem.

ZSBKS - 8 listopada 2015, 22:50:18 - *.play-internet.pl
Pewnie w Elblągu już zapomnieli, jak ich Pogoń ganiała po mieście;)...

kocur - 9 listopada 2015, 3:56:18 - *.dyn.optonline.net
Szkoda ze Nawalka slepo wierzy w tych ktorzy przyczynili sie do awansu, bo Fojut wyglada ciekawie, Gajos w Lechu tez , nie wyobrazam sobie co moze czuc taki Mak wiedzac ze Peszko i Mila pojada na Euro chocby nogi polamali a reszta nie ma zadnych szans.

tomektsp - 9 listopada 2015, 7:36:00 - *.237.91-rev.victor.pl
Ciekawe czy ukaraja trenera Michniewicza za ta konsultacje z asystentem ktory mu pokazal zapis video jednej z akcji meczu.
Moim zdaniem powinni go ukarac

LEO - 9 listopada 2015, 14:55:10 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Czemu nie szło im tak w LE?

Międzyzdro - 9 listopada 2015, 18:37:05 - *.centertel.pl
Brawo Legia Warszawa. Wracajcie na należyte 1 miejsce. Słoiki innych miast widać odgonieni. Nie podam dłoni ...

Michał - 10 listopada 2015, 15:10:41 - *.warszawa.vectranet.pl
Wreszcie Rzeźniczak na ławce, już dawno tak powinno być bo jest on po prostu w słabej formie.

needle - 10 listopada 2015, 15:57:32 - *.adsl.inetia.pl