18 listopada 2015, 22:38:12 - dyrovski
Legia pierwszym półfinalistą

Legia Warszawa wygrała na własnym boisku 4-1 (3-1) z Chojniczanką Chojnice w rewanżowym meczu 1/4 finału Pucharu Polski. W pierwszym spotkaniu warszawianie wygrali 2-1 i tym samym awansowali do półfinału rozgrywek.

Goście objęli prowadzenie już w 5. minucie. Bartłomiej Niedziela, jeszcze na swojej połowie, minął ostatniego obrońcę Legii, czyli Michała Kopczyńskiego i przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów mając przed sobą tylko Arkadiusza Malarza. Będąc już w polu karnym, pomocnik Chojniczanki podał do nadbiegającego Patryka Mikity, który strzałem bez przyjęcia trafił w słupek. Futbolówka odbiła się jednak w taki sposób, że trafiła wprost pod nogi Andrzeja Rybskiego, a ten bez problemu umieścił ją w bramce. Trzynaście minut później Łukasz Kosakiewicz dośrodkował w szesnastkę z prawej strony boiska, ale piłka po strzale Rybskiego poleciała obok słupka.

W 28. minucie groźnie zaatakowała Legia. Michał Kucharczyk zacentrował w pole karne, a strzał głową oddał Aleksandar Prijović, lecz Dominik Hładun zdołał wybić futbolówkę. Kilka chwil później gospodarze doprowadzili do remisu. Guilherme podał na prawą stronę do Tomasza Brzyskiego, który bez przyjęcia dośrodkował w szesnastkę, a tam piłkę zgrał Prijović i z najbliższej odległości gola głową strzelił Stojan Vranješ. Kolejna akcja Legii dała jej prowadzenie. Dominik Furman uderzył z rzutu wolnego, a futbolówka po odbiciu od słupka spadła pod nogi Prijovicia, który bez problemu umieścił ją w pustej bramce gości. W 38. minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie. Tomasz Brzyski zdecydował się na mocny strzał z dalekiej odległości, a piłka po odbiciu się od poprzeczki wpadła do bramki. Golkiper gości był bez szans.

W drugiej połowie pierwsi zaatakowali goście. W 53. minucie Niedziela wycofał futbolówkę na szesnasty metr, a Paweł Zawistowski uderzył bez przyjęcia, jednak Malarz nie dał się zaskoczyć. W odpowiedzi Robert Bartczak podał z prawej strony boiska do Guilherme, lecz piłka po strzale Brazylijczyka odbiła się od poprzeczki. Po upływie godziny gry Legia zdobyła kolejną bramkę. Brzyski dośrodkował z rzutu rożnego, a gola głową z bliska strzelił Nemanja Nikolić. Następnie sprzed pola karnego ponownie mocno uderzył Brzyski, lecz tym razem Hładun zdołał wybić futbolówkę.

W 75. minucie Nikolić zagrał do Michała Żyry, jednak pomocnik Legii, po opanowaniu piłki, oddał niecelny strzał. Kilka chwil później Kucharczyk zacentrował w pole karne z prawej strony boiska, a Bartczak oddał strzał bez przyjęcia, ale futbolówka poleciała obok bramki. W doliczonym czasie gry Kucharczyk podał do Żyry, który mocno uderzył na bramkę, lecz Hładun odbił piłkę przed siebie. Następnie po ładnej, zespołowej akcji gospodarzy Guilherme zgrał futbolówkę głową do Nikolicia, jednak piłka po strzale Węgra poleciała wysoko nad poprzeczką.

18 listopada 2015, 20:45 - Warszawa (Stadion Wojska Polskiego)
Legia Warszawa 4-1 Chojniczanka Chojnice
Stojan Vranješ 29, Aleksandar Prijović 33, Tomasz Brzyski 38, Nemanja Nikolić 63 - Andrzej Rybski 5

Legia: 1. Arkadiusz Malarz - 28. Łukasz Broź, 4. Igor Lewczuk, 15. Michał Kopczyński, 17. Tomasz Brzyski - 6. Guilherme, 37. Dominik Furman (45, 27. Robert Bartczak), 23. Stojan Vranješ, 99. Aleksandar Prijović (55, 11. Nemanja Nikolić), 18. Michał Kucharczyk - 9. Marek Saganowski (67, 33. Michał Żyro).

Chojniczanka: 12. Dominik Hładun - 21. Łukasz Kosakiewicz (70, 27. Radosław Bartoszewicz), 16. Marcin Biernat, 4. Piotr Kieruzel, 25. Wojciech Lisowski, 6. Przemysław Pietruszka - 5. Paweł Zawistowski, 10. Andrzej Rybski (61, 15. Przemysław Czerwiński), 18. Jakub Mrozik - 19. Bartłomiej Niedziela (83, 11. Rafał Majtyka), 20. Patryk Mikita.

żółte kartki: Kopczyński, Lewczuk - Biernat.
czerwona kartka: Stojan Vranješ (86. minuta, Legia, za uderzenie przeciwnika).

sędziował: Jacek Lis (Katowice).
widzów: 8376.

Mecze półfinałowe zostaną rozegrane 30 marca i 20 kwietnia przyszłego roku.

Puchar Polski 2015/2016

babu - 18 listopada 2015, 22:39:43 - *.petrus.pl
No to Legia zrobila sobie trening strzelecki hahahaha,ta Chojniczanka slabiutko zagrala

plis - 18 listopada 2015, 22:40:27 - *.dynamic-ra-3.vectranet.pl
słabo to cię widze

TRQ - 18 listopada 2015, 22:41:44 - *.warszawa.vectranet.pl
Brzyski - brama stadiony świata. W każdym sezonie wali piękne gole

aaa - 18 listopada 2015, 22:41:53 - *.146.2.238.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Do 30 minuty dobra Chojniczanka, bramka na remis dobiła totalnie Chojnicką drużynę i mecz się skończył. W pierwszym meczu kibice pociągnęli MKS do świetnej walki, dziś nie było szans. Gratuluje awansu, dla mnie to smutny wieczór. Dziękuje całej drużynie za emocje w tym sezonie.

Kuba - 18 listopada 2015, 22:42:11 - *.235.185.57
Bez zagranicznych byłoby 1-1

aaa - 18 listopada 2015, 22:43:06 - *.146.2.238.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Legia głównie wygrała psychiką i głową. Ambicja i serce po stronie MKSu. Dwie bramki Legii dość szczęśliwe, ale jak to powiadają szczęście sprzyja lepszym.

Bromcik - 18 listopada 2015, 22:45:56 - *.101.30.115
Miałem oglądać ale przegapiłem bo se chciałem pobiegać xD i tak mecz słaby. Chojniczanka spadek z I ligi, pewne info

Slasher - 18 listopada 2015, 22:49:38 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Wow. Nie spodziewałem się

Kofallus - 18 listopada 2015, 22:53:03 - *.petrus.pl
Ja nie widziałem ambicji i serce w poczynaniach Chojny. Przestraszeni, schowani za potrójną, bardzo nieszczelną gardą, raz po raz otrzymujac coraz silniejsze ciosy. Asekuracji brak. Boki obrony w tym roku nie funkcjonują. Z drugiej strony jak Niedziela ani razu nie cofnął sie na swoją połowę myślać tylko o grze do przodu, to nie ma co się dziwić. Środek pomocy słabiutko. Zawias z takim doswiadczeniem a podpalał się jak bezzębny na suchary. Mikita kiwaczek chciał się pokazać, no i fryzurą jedynie zaimponował. Dobrze się mecz w sumie oglądało, bo obie drużyny nie przykładały się do defensywnych obowiązków. Pomimo wszystko parę ładnych momentów było po stronie MKS, ale finalnie zawsze czegos brakowało. Głowa i przede wszystkim jaja do góry i walka z Miedzią, choć czuję, że będzie w beret.

aaa - 18 listopada 2015, 22:59:42 - *.146.2.238.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
@Kofallus, na pewno był to gorszy mecz MKSu niż w Chojnicach. Ja ambicję widziałem razem z sercem, chcieli ale nie przeskoczą takiej przeszkody. Legia jednak fizycznie oraz technicznie była lepsza co przełożyło się na porażkę. Legia miała szczęście oraz grała w zasadzie 2/3 meczu sporo lepiej. Z Miedzią wygramy, teraz mamy już jakiś poziom gry i będziemy piac się w górę tabeli jak każdą wiosną.

Kofallus - 18 listopada 2015, 23:07:03 - *.petrus.pl
No dobra chcieli, ale piłkarsko nie ta bajka. Za łatwo CWKS dochodził do sytuacji, mnóstwo gry na radar, brakowało asekuracji w każdych sektorach boiska. Z Legią to musiało tak wyglądać, gdybyśmy grali jak równy z równym to by fatalnie świadczyło o polskiej piłce, gorsze jest to, ze np. z Pogonią 3 dni temu ich gra przypominała wspinanie się na Mount Everest w japonkachŁobodziński pojeździ sobie po lewej stronie, zwłaszcza jezeli tam zupełnie bezsensownie kolejny raz Pawlak wystawi Grzelaka.Pożyjemy zobaczymy.

Kuba - 18 listopada 2015, 23:07:51 - *.169.217.51
Witam jeestem kuba i lubie BATE

fan - 18 listopada 2015, 23:14:47 - *.petrus.pl
Kibice z Chojnic chcieliby żeby Chojniczanka wygrała puchar, zawsze jest im mało. Należy się szacunek za to że doszli tak daleko. w lidze też nie jest źle, doceńcie ich bo krytykować jest najłatwiej.

aaa - 18 listopada 2015, 23:15:13 - *.146.2.238.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
@Kofallus, nawet nie ma co tutaj krytykować, czy złościć się na drużynę, Chojniczanka zagrała tak jak umiała. Fajna przygoda, ale teraz czas skupić się na lidze żeby tam grać spokojniej. Grzelaka widzę na środku jeżeli mam być szczerzy, na skrzydła go nie widzę.
Mnie cieszy, że strzeliliśmy Legii dwie bramki, że mieliśmy fajną przygodę i zainteresowanie klubem na pewno wzrosło. Wykorzystaliśmy swoją szansę w pełni.

aaa - 18 listopada 2015, 23:17:32 - *.146.2.238.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Za puchar ich nikt nie krytykuje. W lidze masz rację, że źle nie jest. Punktowo jest tak samo jak w poprzednich sezonach I ligi.

@Kuba - 18 listopada 2015, 23:22:38 - *.dynamic.mm.pl
chyba baty

Ism - 18 listopada 2015, 23:34:09 - *.adsl.inetia.pl
Taki przeciwnik pod Nicolica a nie reprezentacja

Analityk - 19 listopada 2015, 1:09:35 - *.free.aero2.net.pl
UWAGA!!! To nie żart.
Kurs na dokładnie takie zdarzenie, że Chojnice będą prowadzić 0:1 a Legia wygra dokładnie 4:1 - razy 100 (STO)! Ale dlaczego tylko w zakładach specjalnych FORTUNA ( ha ha ha). Chyba sam wróżbita Maciej tego by nie wywróżył - a FORTUNA i grono jej wybrańców tak ;) Pozdrawiam...

poznaniak - 19 listopada 2015, 8:10:30 - *.static.ip.netia.com.pl
legia 8 lat płaci Kopczynskiemu i w koncu pozwoliła mu zagrac. Brawo.

ar - 19 listopada 2015, 8:30:55 - *.95.234.33
ale ten Biernat to beksa lekko go Vranies szturchnie a ten juz płacze.

Jola - 19 listopada 2015, 8:51:22 - *.centertel.pl
No jaki sukces Legii co się by stało jak Rybski strzelił na 0-2

@Jola - 19 listopada 2015, 9:43:10 - *.centertel.pl
Wygrała by minimum 4:2 i awansowała dalej. Proste. Chojnice nie zagrały tak jak w 1 meczu. Powinno być kilkoma golami i było. Szczęście to w dwu meczu miała ChCh.
ps. Kolejny raz kompleksiarzy wywiało.

lazienek - 19 listopada 2015, 9:54:46 - *.gdynia.tpnet.pl
Takie mecze pucharowe się zdarzają co roku. Różnica klas rozgrywkowych odpowiada różnicy poziomów piłkarskich. Ale najgorszy w tym wszystkim był poziom komentatorski superfachowców polsatowych. Szydera Bożydara nie na miejscu. Po prostu niesmaczna. Pewnie z chojniczance nie grał żaden jego koleś. Poza tym do komentowania takiego meczu trzeba się przygotować. Mylenie nazwisk, pozycji. Brak ambicji nie po tej stronie drogi bożydarku!

Tomek - 19 listopada 2015, 10:05:40 - *.ms-net.eu
Bożydarek właśnie jak się niema do czego przyczepić to właśnie nawija o frekwencji albo wyszydza rywali taki właśnie jest jego poziom i komentarz meczowy już wole Szpakowskiego z przekręcaniem nazwisk

Wiesław - 19 listopada 2015, 10:09:58 - *.leczyca.vectranet.pl
Legia tak wpływa na zawodników że ci bez powodu uderzają przeciwnika łokciem przy rozstrzygniętym wyniku, nic dziwnego że najwięcej kontuzji mają ludzie grając przeciwko nim.

(L) - 19 listopada 2015, 10:18:39 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Puchar jest nasz !!! sialalalala... :-)

LS - 19 listopada 2015, 10:27:02 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Mówi się trudno, może w 1/2 ktoś im dokopie.

bueehehehe - 19 listopada 2015, 10:53:38 - *.ssp.dialog.net.pl
8 tys widzów gratuluje prawie 2 mln stolicy

Borek - 19 listopada 2015, 11:26:17 - *.adsl.inetia.pl
@bueehehehe z czego połowa to słoiki ze wsi takiej jak Twoja. Zdecydowanie wolałbym, żeby mieszkało tu pół miliona rodowitych warszawiaków, zamiast dwóch milionów buraków takich jak Ty.

mca - 19 listopada 2015, 11:29:38 - *.opera-mini.net (*.254.128.24)
Co do ilości ludzi, w Warszawie mieszka spokojnie ponad 3 miliony. Nieoficjalne dane ...

ppp - 19 listopada 2015, 15:54:22 - *.198.118.50 (*.17.151.58)
Taaaa oficjalnie 1,7mln, to ciekawe skąd i gdzie się podziewa te 1,3mln. Może z 30mln chciałeś napisać?

xx - 19 listopada 2015, 16:27:01 - *.elpos.net
Legia na farcie.

poeb - 19 listopada 2015, 16:37:50 - *.146.4.154.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
co do frekwencji to jest za duzo tzn. za duzo wolnych siedzisk .
Choc Termalica do pierwszej ligi bez pojemnosci trybun nawet tych 4,5tys.
Najpierw infrastruktura-obiket a dopiero potem awanse i w lidze i wpucharze na szczeblu centralnym.
PZPN sie czepia innych dupereli licencyjnych , naklada kary, a jak nie ma np.jupiterow to warunkowo nic- albo wystarczy se zagra klub goscinnie.

amatorszcz - 19 listopada 2015, 17:24:36 - *.146.1.121.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Ekstraklasa to jeszcze jakos, ale w piewszej lidze Boniek przesadza z tą prowizorką na 2000 miejsc, gdzie wcale nie zadaszony sektor przyjezdny (powinno byc 5%).
Zakaz takim klubom na wieksze ligi (przez niespelnienie komfortu ), a nie normalnym kibicom z rownie ubogich regionow.
A jak bedzie dobrze to inwestorzy beda .
W lepszych zagranicznych to maja takie boiska treningowe na europejskie rozgrywki
i sponsorow na kontrakty.
No i podnosznie cen wejsciowek najdrozszych mozna se windowac dowolnie, ale najtansze bilety powinny byc po 5 .
Ukraina regularnie w lidze mistrzow za srednio dyche wjazd.
W Polsce cala rodzina wyda razem z dojazdem i zakupem prowiantu powyzej 50,- albo zostanie w domu
i wydatek na bezpieczenstwo idzie w bloto, bo i tak sa burdy nie zlikwidowane .
Zas co do karnetow, ktory prawie nic nie kosztuja
(bez roznicy są czy nie te same oplaty) dorzucac pamiątki .
Dopiero jak jest w sezonie frekwencja bliska kompletu mozna sobie pozwolic bez zadnych takich promocji.
Przede wszystkim podwyzszyc wymog dla drugiej ligi
z 1000 do 1500 z telebimem , zeby byl zegar i tablica wynikow
to nie beda awansowac do zaplecza ex-y nieprzygotowane takie druzuny, zjawiska korupcji jakiejs co pod CBA podchodzi .
Kto gra w reprezentacji z Dolcana albo Niecieczy ?
Nikt .

orlik - 19 listopada 2015, 17:38:59 - *.146.0.101.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Połfinał pucharu Polski i mozliwości występu w finale tylko dla klubow ze stadionem na miare dopuszczenia do rozgrywek miedzynarodowych .
Poza tym doswiadczenie nie zdobywa sie na podworkowych zespolach, a najwieksze sukcesy Polacy odnosili nie przy pustawych ławkach .