26 listopada 2015, 20:50:12 - koofel
Jeden punkt Lecha

Lech Poznań zremisował 0-0 z portugalskim Belenenses w 5. kolejce fazy grupowej Ligi Europy. Rywale w pierwszej połowie za sprawą Tiago Silvy nie wykorzystali rzutu karnego. "Kolejorz" z pięcioma punktami zajmuje trzecie miejsce w tabeli i wciąż ma szanse na awans.

W 6. minucie Filipe Ferreira przerzucił piłkę do stojącego kilkadziesiąt metrów dalej Fábio Sturgeona, który przy biernej postawie Barry'ego Douglasa mógł znaleźć się w dogodnej sytuacji, ale przytomnie z bramki wyszedł Jasmin Burić. Po chwili szkocki obrońca Lecha dośrodkował z lewego skrzydła i nieomal nie zaskoczyło to między słupkami Hugo Ventury. W wyniku tej akcji piłka wyleciała na rzut rożny, po którym dośrodkowania Gergő Lovrencsicsa nie wykorzystał Dariusz Formella. Celnie na bramkę Belenenses uderzył już za to Denis Thomalla, lecz piłkę lecącą w jej środek pewnie złapał portugalski golkiper. Niedługo później podobnie skończyło się, gdy z dystansu uderzył Dariusz Dudka. Portugalczycy przed znakomitą szansą na gola stanęli w 36. minucie. Dudka sfaulował w polu karnym Tiago Caeiro i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Tiago Silva i nonszalancko kopnął nad bramką. Rehabilitacja mogła szybko nastąpić, ale kolejnego błędu Douglasa nie wykorzystał Tiago Caeiro, który na szóstym metrze nie trafił w piłkę.

Druga połowa zaczęła się od sennej gry obu zespołów. Dopiero w 66. minucie Rúben Pinto płasko uderzył z rzutu wolnego wprost w ręce Buricia. Następnie akcja przeniosła się od razu pod bramkę gospodarzy, lecz Szymon Pawłowski kopnął niecelnie z prostego podbicia z szesnastu metrów. Pomylił się również Tonel, nie wykorzystując celnej wrzutki z kornera Carlosa Martinsa. Na kwadrans przed końcem meczu Lech był bliski gola. Pawłowski znalazł sobie trochę miejsca w szesnastce i po jego uderzeniu piłka odbiła się od Ricardo Diasa i Tonela, by ostatecznie uderzyć w słupek. Wymianę ciosów zakończyło uderzenie Rúbena Pinto, po którym futbolówka przeleciała tuż obok bramki.

26 listopada 2015, 19:00 - Lizbona (Estádio do Restelo)
CF "Os Belenenses" 0-0 Lech Poznań

Belenenses: 24. Hugo Ventura - 19. André Geraldes, 4. Tonel, 28. Gonçalo Brandão, 20. Filipe Ferreira - 17. Fábio Sturgeon (79, 14. Dálcio Gomes), 18. Ricardo Dias, 6. Rúben Pinto, 10. Tiago Silva (67, 22. Carlos Martins), 12. Kuca - 9. Tiago Caeiro (76, 99. Luís Leal).

Lech: 1. Jasmin Burić - 4. Tomasz Kędziora, 15. Dariusz Dudka, 5. Tamás Kádár, 3. Barry Douglas - 11. Gergő Lovrencsics, 6. Łukasz Trałka (46, 55. Abdul Aziz Tetteh), 7. Karol Linetty, 14. Maciej Gajos, 28. Dariusz Formella (65, 8. Szymon Pawłowski) - 18. Denis Thomalla (74, 19. Kasper Hämäläinen).

żółte kartki: Ricardo Dias, Dálcio Gomes - Dudka, Linetty.

sędziował: Arnold Hunter (Irlandia Północna).
widzów: 1987.

W 36. minucie Tiago Silva (Belenenses) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił nad bramką).

guizmo - 26 listopada 2015, 20:51:11 - *.elisa-laajakaista.fi
ale ten mistrz Polski przeslaby jest, jak to mozliwe ze takie cos gra w Europie.

17s - 26 listopada 2015, 20:51:11 - *.dynamic.chello.pl
Cienizna.

- 26 listopada 2015, 20:51:15 - *.dynamic.chello.pl
formella i thomalla do ligi salezjańskiej się nadają

eren - 26 listopada 2015, 20:51:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
kurde... a mogło lecieć "Jeden z dziesięciu"

xxx - 26 listopada 2015, 20:51:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
dno i taczka mułu

cyborg - 26 listopada 2015, 20:51:28 - *.rybnik.vectranet.pl
anty futbol ... dno jak takie coś mogą pokazywać w telewizji :/

obemer - 26 listopada 2015, 20:51:31 - *.sileman.net.pl
żenujący lech, a tak sie spinali. Wy chcecie grac dalej?

gjgj@wp.pl - 26 listopada 2015, 20:51:41 - *.adsl.inetia.pl
szkoda....

m_51@o2.pl - 26 listopada 2015, 20:51:46 - *.bb.sky.com
ZENADA..a człowiek co mecz sie ludzi, ze będzie sie to dalo ogladac

amd - 26 listopada 2015, 20:51:52 - *.dynamic.chello.pl
jak nie ma kompletu 3punktów z taka drużyną, to polskie kluby nie mają co robić w europie. azerskie i kazachy pewnie zdobyły by tu cała pule:/

Tomek - 26 listopada 2015, 20:51:59 - *.ms-net.eu
Szkoda tego słupka

v - 26 listopada 2015, 20:52:40 - *.146.67.155.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Słaby mecz dwóch słabych drużyn, zasłużenie zajmujących dwa ostatnie miejsca w grupie.
Jeszcze na koniec Tetteh powinien wylecieć z boiska i to z wielkim hukiem.

alvaro - 26 listopada 2015, 20:53:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Żenada... mistrz polski nie potrafi wyjść nawet z grupy LE... z polska piłką klubowa jest tylko gorzej z roku na rok. Może coś sie w Lechii ruszy ale tam potrzeba trenera

G - 26 listopada 2015, 20:53:48 - *.echostar.pl
Słabo, słabo. Uratowani przez Basel, który w końcówce odebrał punkty Fiorentinie (Szwajcarzy już awansowali). Teraz Lech musi wygrać z Basel i liczyć na wygraną Belenenses nad Włochami - ale nie większą niż o 2 bramki wyżej (jeśli 1:0 to Portugalczycy nie mogą wygrać wyżej niż 3:0 itd). A wystarczyło nie dać wbić sobie drugiego gola u siebie i awans byłby możliwy też przy remisie Fiorentiny...

u - 26 listopada 2015, 20:53:53 - *.play-internet.pl
Slaby mecz

kowal - 26 listopada 2015, 20:54:42 - *.dyn.optonline.net
Formella, Thomalla, Pawlowski bardzo bardzo slabi , czy w Lechu nie ma juniorow ktorych mozna by bylo sprawdzic bo w przypadku tej trojki to juz wszyscy wiedza ze zmiana zawodu to jedyna nadzieja .

Rafał - 26 listopada 2015, 20:54:48 - *.dynamic.chello.pl
Co w sytuacji gdy Lech pokona Basel które jest pewne awansu, a Fiorentina np. zremisuje?

G - 26 listopada 2015, 20:56:04 - *.echostar.pl
Rafał, Lech odpada, bo ma gorszy bilans (2:1 i 0:2)

zeyland - 26 listopada 2015, 20:56:10 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jestem kibicem Lecha od ponad 30 lat ale z taką grą nie zasługują na dalsze grę w LE. Przykro mi to pisać ale tak to wygląda

123 - 26 listopada 2015, 21:01:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
bez napastnika w europie się nie pogra ale wstydu nie było zawsze pare groszy do kasy klubu i rankingu

PJJ - 26 listopada 2015, 21:02:54 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Niestety bez napastnika nie można liczyć na dobry wynik. O awansie można zapomnieć. Mimo wszystko Lech pomimo trudniejszej grupy, zaprezentował się lepiej od Legii w tej edycji LE.

oo - 26 listopada 2015, 21:05:43 - *.adsl.inetia.pl
szkoda karnego

ryjek - 26 listopada 2015, 22:04:51 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Dla kilku gości LE to za wysokie progi: Thomalla, Formella, Dudka, Douglas i robiąc takie zmiany i w takich momentach to Urban chyba nie chciał awansować. I nie łudźmy się- jest po awansie, Fiorentina się przejedzie po Belenenses a Lech może zrobi punkt jak Basel przyjedzie drugim składem a Lech zagra w najsilniejszym.

barti - 26 listopada 2015, 22:08:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lech-Basel 0-4 Lechowi sie nie bd chciało grać w tym meczu juz

sebass85 - 26 listopada 2015, 22:12:33 - *.137.1.219
Powinni grać do końca w każdym meczu, zdobywać punkty do rankingu. Jak jakoś zdobędą PP to w przyszłym roku z tym współczynnikiem na dzień dobry spotkają się z takim zespołem jak Basel.

wykolejona - 26 listopada 2015, 22:14:44 - *.bb.sky.com
1:0 z helwetami i gramy dalej.

Adi-oz - 26 listopada 2015, 22:26:49 - *.lublin.mm.pl
Mecz padaka. Dawno takiej "kupy" nie oglądałem...

vxz - 26 listopada 2015, 22:47:21 - *.jawor.vectranet.pl
Polska piłka to DNO !!!

v - 26 listopada 2015, 22:55:13 - *.146.64.210.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Futbol na wysokim poziomie nam odjechał już dawno i wcale nie muszą to być od razu Barcelony i Bayerny. Po prostu tak - wolno i niedokładnie - już się nie gra, jeśli się chce coś znaczyć w Europie.

Jj - 26 listopada 2015, 23:30:35 - *.214.163.28
Kibice Lecha widoczni dzisiaj w Lizbonie w kilku miejscach, pozdrowienia

Majster - 27 listopada 2015, 0:10:45 - *.opera-mini.net (*.146.64.57)
Lipa

ą - 27 listopada 2015, 7:33:21 - *.dynamic.gprs.plus.pl
ale zagrali bez ambicji mecz jak w a klasie

KKS Amica - 27 listopada 2015, 9:44:50 - *.internetdsl.tpnet.pl
Żenada

WZL - 27 listopada 2015, 10:03:06 - *.ssp.dialog.net.pl
Śmieszny ten lech. Po co to w ogóle istnieje? Nigdy nawet nie kupiłem sprzętu amica, bo wolę stawiać na coś profesjonalnego i sprawdzonego.

mobil73 - 27 listopada 2015, 10:09:05 - *.piastlan.net
wzl-sam jestes smieszny....amica to dobry sprzet...

Simsu - 27 listopada 2015, 10:22:03 - *.adsl.inetia.pl
Bardzo dobre spotkanie z niezłym portugalskim zespołem. Po takim początku sezonu spodziewalem się kompromitacji w LE a tu jak na razie mile zaskoczenie..

Erni - 27 listopada 2015, 11:00:55 - *.google.com (*.61.138.218)
Kto wie jaki wynik lecha ze sportingiem juniorzy grali ???????

LEO - 27 listopada 2015, 13:57:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jeszcze nie tracimy nadziej

bis - 27 listopada 2015, 15:27:35 - *.146.79.165.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
E-klapa, to dno kupa mułu na tle Europy.
Na taki badziewiasty mecz z Lechem, Portugalczycy nie chodzą /puste trybuny/. Dlaczego ? Bo tam liczą się tylko- Benfica i FC Porto . Co na to gimbusy użalające, że w polskiej 1 i 2 lidze takie same tłumy chodzą ?

stozek - 28 listopada 2015, 11:58:36 - *.internetdsl.tpnet.pl
a ktora z druzyn z naszej extraklasy by sie nadawala??narazie nie mamy druzyny i tyle .fajnie ze piastowi nikt nie dokucza jak niecieczy rok temu bo wszytkim buzki zamkneli nawet mi ale oni tez 2 mecze w LM i liga europy -tu faza grupowa 6 meczy i tyle .pozdro dla kumatych

jeobab - 1 grudnia 2015, 18:58:13 - *.sta.asta-net.com.pl