26 listopada 2015, 22:59:12 - euzi
Legia wciąż w grze

W swoim przedostatnim meczu fazy grupowej Ligi Europy Legia Warszawa wygrała u siebie 1-0 (1-0) z FC Midtjylland. Bramkę dla gospodarzy strzelił w 35. minucie głową Aleksandar Prijović. Podopieczni Stanisława Czerczesowa cały czas są w grze o awans do 1/16 finału, ale muszą pokonać w ostatnim meczu Napoli.

Choć o wygraną musieli walczyć przede wszystkim gospodarze, to inicjatywę na początku przejęli Duńczycy. Już w pierwszym kwadransie dwa razy rywali postraszył Erik Sviatchenko, jednak najpierw po wyrzucie z autu, a potem po rzucie rożnym głową posyłał piłkę nad bramką Arkadiusza Malarza. W 23. minucie szczęścia z dystansu spróbował Pione Sisto - na lewej stronie poczekał chwilę aż zdecydował się na strzał. Futbolówka wylądowała jednak tylko w bocznej siatce.

Legia odgryzła się dopiero w 30. minucie. Ivan Tričkovski ruszył do przodu, zagrał do Aleksandra Prijovicia, a ten w "szesnastce" natychmiast odegrał za siebie do Nemanji Nikolicia. Reprezentant Węgier przerzucił sobie piłkę na prawą nogę i przy próbie mocnego strzału z powietrza z kilku metrów źle trafił w futbolówkę i ze spokojem złapał ją Mikkel Andersen. Dużo lepiej było pięć minut później - Igor Lewczuk dośrodkował ze środka pola w pole karne do Prijovicia, a Szwajcar z Kianem Hansenem na plecach przelobował głową z kilkunastu metrów bramkarza i dał swojej drużynie prowadzenie.

W 54. minucie było bardzo groźnie po akcji Midtjylland - Daniel Royer poszukał miejsca do strzału prawą nogą sprzed pola karnego, a mocno uderzona futbolówka odbiła się Malarzowi od klatki piersiowej i tylko szybkie nakrycie jej ciałem uratowało warszawiaków od straty bramki. Chwilę potem po drugiej stronie boiska szczęścia z rzutu wolnego z ponad 20 metrów spróbował Stojan Vranješ, ale uderzył minimalnie niecelnie. W odpowiedzi Duńczycy - z lewej strony pola karnego wprowadzony w przerwie na boisko Awer Mabil uderzył natychmiast po dośrodkowaniu. Na szczęście dla Legii nieupilnowany Australijczyk z kilku metrów posłał futbolówkę wysoko nad bramką.

Mecz zdecydowanie nabrał szybkości w drugiej połowie. W 68. minucie Lewczuk zapędził się aż pod pole karne rywala, poszukał sobie miejsca do strzału i prawą nogą trafił prosto w golkipera. W bardzo podobnej sytuacji kilka minut później obok bramki uderzył Łukasz Broź. Lewy obrońca stołecznego klubu także postanowił popędzić do przodu i sprzed pola karnego spróbować strzału prawą nogą. Już w 90. minucie przy linii końcowej Bartosz Bereszyński dzielnie powalczył o piłkę przy linii końcowej, dostrzegł przed bramką Nikolicia i zagrał tam, a Węgier z bliska zdołał tylko musnąć piętą piłkę i ta wyszła za linię końcową.

26 listopada 2015, 21:05 - Warszawa (Stadion Wojska Polskiego)
Legia Warszawa 1-0 FC Midtjylland
Aleksandar Prijović 35

Legia: 1. Arkadiusz Malarz - 19. Bartosz Bereszyński, 4. Igor Lewczuk, 3. Tomasz Jodłowiec, 28. Łukasz Broź - 18. Michał Kucharczyk, 8. Ondrej Duda, 23. Stojan Vranješ, 99. Aleksandar Prijović (63, 6. Guilherme), 20. Ivan Tričkovski (82, 33. Michał Żyro) - 11. Nemanja Nikolić (90, 9. Marek Saganowski).

Midtjylland: 31. Mikkel Andersen - 28. André Rømer, 2. Kian Hansen, 4. Erik Sviatchenko, 70. Filip Novák - 77. Daniel Royer, 3. Tim Sparv, 7. Jakob Poulsen, 17. Kristoffer Olsson (69, 10. Martin Pušić), 27. Pione Sisto (46, 45. Awer Mabil) - 9. Morten Rasmussen (36, 33. Paul Onuachu).

żółte kartki: Duda, Żyro - Rømer, Sparv, Poulsen.

sędziował: Andre Marriner (Anglia).
widzów: 9568.

Poza składem gości znalazł się Patryk Wolański.

(L) !!! - 26 listopada 2015, 23:00:13 - *.is.a.tor.node.xmission.com
ból dupci cebulaczków, że "sędzia pomógł" za 3, 2, 1.....

kibic - 26 listopada 2015, 23:01:10 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
za te wyplaty ogórkowe Belenenses i FC Mikiliard 2001 powinno byc po 5-0 wstyd i hańba!!!

shaQ - 26 listopada 2015, 23:01:26 - *.warszawa.vectranet.pl
Nadzieja umiera ostatnia ….
Napoli wystawi rezerwy ?
Bramka stadiony swiata!

G - 26 listopada 2015, 23:02:01 - *.echostar.pl
No to nie wszystko... jeszcze w drugim meczu musi paść remis, a o to będą ciężko. Duńczycy będą grali o zwycięstwo, bo remis nie daje gwarancji awansu, z kolei Belgowie też postawią wszystko na jedną kartę, bo jeśli wygrają to awansują bez względu na wynik Legii. I tak dobrze, że legioniści nie wygrali np. 2:1, bo byłoby już po awansie.

Boa - 26 listopada 2015, 23:02:57 - *.itsa.net.pl
Jeszcze będą jaja jak Napoli zleje ten ostatni mecz jak Fiorentina z Lechem, a w Danii będzie lepiej i Legia wyjdzie z grupy. Tak czy siak dobrze, że chociaż kończą z twarzą.

Diego - 26 listopada 2015, 23:03:41 - *.centertel.pl
bardzo dobry mecz Legii. Szkoda, że nie tak było od początku fazy grupowej LE. Jeszcze szansa jest. Trzymam kciuki

CB - 26 listopada 2015, 23:03:46 - *.dynamic.chello.pl
Akurat samo pokonanie Napoli, to jeszcze nie wystarczy do awansu.

ziom - 26 listopada 2015, 23:03:55 - *.ostroleka.vectranet.pl
Co jak co ale 5.500 pkt w rankingu to drugi w historii wynik. A przed nami dwa mecze naszych klubów i nawet jak nie awansują to jest to super wynik. Dwa lata pod rząd podobne wystepy naszych klubów i mamy za dwa lata dwa kluby z polskiej ligi w eliminacjach LM i 3 w LE. I ja w to wierze...

LEO - 26 listopada 2015, 23:04:34 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
sendzia pomug
ale brawo gratulacje

Om - 26 listopada 2015, 23:04:40 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Gratuluję legii takich zawodników jak: Kucharczyk, Prijović, Nikolić. Zapomnijcie o MP.
Brawo dla Arkadiusza Malarza i pozdrowienia z Bełchatowa dla Arkadiusza Piecha.
Trzymajcie Go dalej na ławce a niech grają wynalazki z balkanów.

xxx - 26 listopada 2015, 23:06:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Murawa jak pole ziemniaków

Bromcik - 26 listopada 2015, 23:06:56 - *.elpos.net
Nie zdziwe sie, jak bramka Prijo zostanie okrzyknieta "bramka 5 kolejki w LE' :D

G - 26 listopada 2015, 23:08:00 - *.echostar.pl
Niestety trudno się dopatrywać jakieś regularności w zdobyczach rankingowych naszych klubów - po świetnym sezonie 11/12 nastąpiły dwa mizerne, dobrze że od tej pory progresja. Żeby poprawić tamten wynik potrzebujemy jeszcze 2 i pół wygranej - jeśli uda się komuś awansować to jest szansa.

hrafn - 26 listopada 2015, 23:08:17 - *.85-237-175.tkchopin.pl
Bramka jak Van Basten z Realem.

Olo - 26 listopada 2015, 23:28:52 - *.warszawa.vectranet.pl
Dużo ludzi fiuufiu,sukcesiaki opuściły bo za zimno!

toto - 26 listopada 2015, 23:29:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
kto placi takim kopaczom jakiekolwiek pieniadze? czy nie widzi jak oni są słabi ???!!!

Matt - 26 listopada 2015, 23:51:45 - *.b-ras2.cld.dublin.eircom.net
Sa szanse Legii na awans, mozliwe ze w meczu przeciwnikow padnie remis a Napoli wystawi rezerwy. Kto wie jak to bedzie, kiedys pamietam Wisla Krakow cudem awansowala z grupy LE wiec moze i Legii sie uda.

rzondzimod - 26 listopada 2015, 23:58:31 - *.dynamic.chello.pl
Najlepszy mecz wicelidera ekstraklasy Legii Warszawa ze wszystkich swoich w grupie, ale i tak więcej pecha jak szczęścia w tej edycji LE.

Majster - 27 listopada 2015, 0:12:44 - *.opera-mini.net (*.146.64.57)
Lipa cieniutko po pucharach pseudo piłkarzyki

123 - 27 listopada 2015, 0:21:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
co to za relacja
Wróciłem właśnie z meczu i powiem Wam że pierwsze 10 minut to bezustanny atak Legii . w tym czasie były chyba ze 3 albo 4 wole i gol ( słusznie nieuznany NIKOSIA) a tu czytam że te ogóry w pierwszym kwadransie brylowały. Co to za ściemy!!!

Ab - 27 listopada 2015, 7:48:01 - *.dynamic.chello.pl
Spójrz na tabelę, ty "pewny awansie", wygrali, fajnie, są punkty do rankingu, nic poza tym.

Fan Piłki - 27 listopada 2015, 8:39:18 - *.162.172.78
Wstyd Legia nawet sędziowie zagranicy są przykupywani aby Legie mogła mecz wygrać

vin - 27 listopada 2015, 10:14:08 - *.220.154.34
Igor Lewczuk to po Gliku i Pazdanie stoper numer trzy w Polsce. Jeśli nie pojedzie na Euro, Nawałka się skompromituje

Śmiech - 27 listopada 2015, 10:23:29 - *.ssp.dialog.net.pl
Ktoś to jeszcze ogląda?

b - 27 listopada 2015, 11:15:03 - *.146.9.80.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
NAPOLI NAPOLI - Legia was roz.....i
Tak poważnie Legia to potęga,ale tylko w E-klapie.
W Europie,to ogon ogonów.Podobnie Lech i inni...

Simsu - 27 listopada 2015, 12:07:21 - *.emfme.net
Patrząc na bilans Napoli to jednak Lech ma większe szanse na awans...

needle - 27 listopada 2015, 12:38:22 - *.adsl.inetia.pl
Sceptycyzm mnie ogarnia
Na pierwszym meczu przysnąłem zaś drugi pozostawił mieszane uczucia.
Bardzo fajnie, że LECH się odkuł wynikowo w Europie ale graja tak...jak LEGIA w tym roku w grupie LE. Fajnie, że awansowali na ten poziom ale nie za ciekawie
a LEGIA...?
Genialnie [na ten poziom; z Duńczykami to powinna JAGA czy POGOŃ; może PIASTUNKI się potykać...] ale nieskutecznie
Cóż z tego, że tak pięknie skoro poprzednie 4 mecze to była zwykła kopanina. Grając w ten sposób nie przegrają z NAPOLI ale i tak nie awansują...
Z jednej strony radość z drugiej niezaspokojenie jak przy technikach Carezza :P
IGła
PS1 A pozytywy...?
Nareszcie sędziowie bronią piękna gry; jak ktoś
parszywie się zachowuje to kartkują od razu. Niestety nie w Polsce; Tosik za wyeliminowanie Sagana na pół roku nie dostał nawet żółtej
PS2 A rzetelność wymaga aby podać, że to nie Lewczuk podał genialnie tylko Prijowić strzelił genialnie. Gdyby nie doszedł do tego podania nikt by nie mógł mieć pretensji
...a i tak nie jestem przekonany czy powinien grać w tak silnym klubie...

policzmy - 27 listopada 2015, 13:26:16 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Będzie jakaś analiza? Bo może się mylę, ale szans na awans już nie ma. Załóżmy, że Legia wygrywa a w meczu Brugge z Duńczykami jest remis. Wtedy liczą się mecze pomiędzy tymi drużynami i nie uwzględnia się meczów z Napoli bo wszyscy mają po 7 pkt. I tak Midtjylland będzie miało lepszy bilans z Brugge czyli 3 małe punkty, Brugge ma lepszy z Legią czyli 3 punkty do małej tabeli a Legia ma 0 za oba mecze bo z Mitdjylland są na równi, więc wchodzi Brugia. Dobrze mówię czy się mylę?

policzmy - 27 listopada 2015, 13:28:19 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Wybaczcie, nie wiem skąd wziąłem dwa dodatkowe punkty dla Brugge Pozdrawiam, komentarze do usunięcia.

Wa - 27 listopada 2015, 14:29:30 - *.adsl.inetia.pl
To jakiś protest znowu mają ze pusty stadion ?

tomco23 - 27 listopada 2015, 14:40:38 - *.play-internet.pl
uwazam ze legia przed 6 kolejka ma wieksze szanse na awans od lecha. o ile przed 5 kolejka awans legii wydawal sie iluzoryczny. teraz moze byc calkiem realny. bo zarowna bruggia jak i mydtyjlland w przypadku wygranej moga awansowac. wiec mecz bedzie krecic sie wokol remisu. a napoli juz awansowalo z 1 mijsca i jeszcze sporo meczy w A

tomco23 - 27 listopada 2015, 14:46:13 - *.play-internet.pl
...a swoja droga fajnie jakby awansowali....bylo by to wydarzenie bo nie wiem czy byl w historii LE i LM przypadek ,ze awansowala druzyna ktora po pierwszych 4 spotkaniach miala 1 punkt

Kibic - 27 listopada 2015, 16:55:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nie lubię was Warszawiaków jak psów, ale mimo wszystko chciałbym abyście przeszli dalej, bo przydała by się Polska drużyna dalej.
Pytanie tylko dlaczego Saganowski tak późno wchodzi z ławy. Jedyny świadomy na boisku, choć za krótko.

gregorh - 27 listopada 2015, 17:08:33 - *.toya.net.pl
poszukuję biletu z tego meczu jak i z innych meczów Legii w pucharach, mogę kupić/wymienić na jutrzejszej giełdzie kolekcjonerskiej w Warszawie, bliższe informacje na maila

LEO - 27 listopada 2015, 18:44:00 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Normalnie Szok!

Lider - 28 listopada 2015, 0:01:27 - *.play-internet.pl
Na co ta legia ma szansę ?? Chyba na dostanie niezłego w pi er dolu od kolejnej drużyny

Bartez - 28 listopada 2015, 9:44:57 - *.207.53.90
No patrząc na tabelę i wyniki, to jest po awansie. Chyba że ktoś uważa inaczej.

Wojtekrozu - 28 listopada 2015, 12:08:35 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kiedyś miałem do Czarka Kucharskiego zaufani jako kapitana mistrzowskiej Legii
Miałem do niego szacunek za to co zrobił dla klubu
Kiedyś dał bym sobie za niego rękę uciąć
I co ??
I bym k....a teraz nie miał ręki!!
Nie dość że poszedł do złodziejskiej platformy to jeszcze wali ściemami że nic nie wie a samu mu pewnie załatwił umowę pod stołem z Wolerhampton czy innym angielskim średniakiem w którym Żyro zagra w sumie może ze 100 minut i wygryzie go jakiś bury francuz fan mahometa lub gorsza małpa z afryki z przebitymi numerami

Mars - 28 listopada 2015, 18:55:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl