10 grudnia 2015, 22:57:49 - euzi
Czteropak Basel

W swoim ostatnim meczu w europejskich pucharach w sezonie 2015/16 Lech Poznań przegrał u siebie 0-1 (0-0) z FC Basel, a decydującego gola dla gości strzelił w 50. minucie Jean-Paul Boëtius. Dla podopiecznych Jana Urbana była to czwarta porażka ze szwajcarskim klubem w obecnym sezonie - w eliminacjach Ligi Mistrzów "Kolejorz" przegrał 1-3 i 0-1, a w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Europy 0-2.

Pierwsza połowa nie stała na najwyższym poziomie. W 16. minucie Darko Jevtić, będąc w polu karnym, uderzył na bramkę Basel, a do odbitej od rywala piłki z prawej strony dopadł nieupilnowany Tomasz Kędziora i z dziesięciu metrów posłał futbolówkę wysoko nad bramką. Z kolei kilka minut przed przerwą Maciej Gajos zagrał do Szymona Pawłowskiego, ten natychmiast dostrzegł Dawida Kownackiego, a napastnik Lecha poszukał sobie miejsca do strzału i uderzył lewą nogą. Na nieszczęście dla gospodarzy strzał zdołali zablokować defensorzy. Szwajcarzy próbowali się odgryźć w 24. minucie - Luca Zuffi spróbował strzału z dystansu, ale piłkę ze spokojem złapał Jasmin Burić. Dużo groźniej było tuż przed przerwą. Jean-Paul Boëtius z lewego skrzydła zagrał lobem do wychodzącego na wolne pole Albiana Ajetiego, jednak ten, mając przed sobą tylko bramkarza, nie zdołał sięgnąć futbolówki.

Lechici rozpoczęli drugą część od mocnego uderzenia. Po krótkiej wymianie piłki strzału sprzed pola karnego spróbował Darko Jevtić. Z jego uderzeniem poradził sobie Mirko Salvi, ale odbił futbolówkę tuż pod nogi Kownackiego. Pozostawiony bez opieki młody napastnik "Kolejorza" fatalnie przestrzelił. W 50. minucie goście wyszli na prowadzenie - z prawej strony pola karnego Taulant Xhaka zakręcił Pawłowskim oraz Kownackim i spod linii końcowej płasko zagrał pod bramkę Buricia. Tam sprytem wykazał się Boëtius i wpakował piłkę do siatki.

Goście poszli za ciosem i w 57. minucie Mohamed Elneny znalazł sobie miejsce do strzału sprzed "szesnastki", jednak fantastyczną interwencją popisał się Burić, zbijając futbolówkę na rzut rożny. Zaledwie kilka minut później już po drugiej stronie boiska Jevtić egzekwował rzut wolny z ponad 20 metrów. Do uderzonej ładnie piłki Salvi nawet się nie rzucił, lecz ta trafiła tylko w poprzeczkę i wyszła za linię końcową.

Kolejną świetną szansę podopieczni Jana Urbana zmarnowali w 76. minucie. Pawłowski zszedł z lewej strony do środka, poprowadził przez kilka metrów futbolówkę i dostrzegł Kaspera Hämäläinena, zagrywając mu kapitalną prostopadłą piłkę. Fin, mając przed sobą tylko bramkarza, spróbował uderzenia nad nim, ale Salvi zdołał obronić strzał i futbolówka tuż przy słupku wyszła na rzut rożny.

10 grudnia 2015, 21:05 - Poznań (Inea Stadion)
Lech Poznań 0-1 FC Basel 1893
Jean-Paul Boëtius 50

Lech: 1. Jasmin Burić - 4. Tomasz Kędziora, 23. Paulus Arajuuri, 35. Marcin Kamiński, 5. Tamás Kádár - 10. Darko Jevtić (73, 19. Kasper Hämäläinen), 6. Łukasz Trałka (46, 55. Abdul Aziz Tetteh), 7. Karol Linetty (61, 28. Dariusz Formella), 14. Maciej Gajos, 8. Szymon Pawłowski - 24. Dawid Kownacki.

Basel: 18. Germano Vailati (45, 23. Mirko Salvi) - 34. Taulant Xhaka, 5. Michael Lang (46, 37. Adonis Ajeti), 6. Walter Samuel, 3. Adama Traoré - 39. Davide Callà, 33. Mohamed Elneny, 7. Luca Zuffi, 8. Birkir Bjarnason (79, 28. Robin Huser), 77. Jean-Paul Boëtius - 38. Albian Ajeti.

janeeek - 10 grudnia 2015, 22:58:58 - *.lublin.mm.pl
Kownacki, Formella i Thomalla. Takich pilkarzy potrzebuje mistrz Polski!

maxx - 10 grudnia 2015, 22:59:01 - *.adsl.inetia.pl
Formella jest szalony.

Bobi - 10 grudnia 2015, 22:59:01 - *.static.chello.pl
Falstart

Max29 - 10 grudnia 2015, 22:59:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Cztery mecze w tym sezonie z Basel i cztery mecze w plecy. No ale zawsze znajdzie się „znafca” co powie ze był w naszym zasiegu albo ze przy odrobinie szczescia byśmy z nimi wygrali te mecze

tom - 10 grudnia 2015, 22:59:32 - *.134.65.163
tytul nic dodac nic ujac...

Bartt - 10 grudnia 2015, 22:59:37 - *.osk3.eonet.ne.jp
Heh... w każdym kolejnym meczu z Lechem Basel grało coraz słabszym składem, a Lech wręcz przeciwnie, niby z biegiem sezonu łapał formę, a i tak wszystkie mecze w plecy../

:-) - 10 grudnia 2015, 22:59:44 - *.146.139.79.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Bazylei to już się chyba znudziło obijanie tych ogórków z polskiej ligi.

Daro - 10 grudnia 2015, 23:00:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Takiego karnego nie widzieć na tym poziomie to dramat...

tipico - 10 grudnia 2015, 23:01:42 - *.customers.d1-online.com (*.93.40.169)
4 razy przegrac z tym samym rywalem to naprawde. Wstyd. 😞 i to jeszcze u siebie.

ja! - 10 grudnia 2015, 23:02:01 - *.42.98.8.ekolping.pl
K....a mać z drugim składem szwajcarów? na litość boską miejcie odrobinę przyzwoitości!! i oddajcie mój kupon, przepłacane pseudo-grajki!!!!!!!!

Daro - 10 grudnia 2015, 23:02:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nie ma obaw. Basel niebawem inni obiją

Bromcik - 10 grudnia 2015, 23:05:22 - *.100.143.214
Dno dno i jeszcze raz dno, z pół rezerwami Basel nie wygrać. 4 mecze z Basel 4 przegrane. Nie ma co komentować :D Basel pokazuje miejsce naszej ligi.

mickaz - 10 grudnia 2015, 23:06:46 - *.free.aero2.net.pl
Cztery porażki to jedna kwestia, druga jet taka, że Lech w tych czterech meczach strzelił tylko jedną bramkę, co pogłębia rozpaczliwość tego czteromeczu w wykonaniu Lecha.

Klocuch - 10 grudnia 2015, 23:07:20 - *.244.70.35
Czteropak najbardziej badziewnego piwa pod słońcem,jakaś tania tandeta a raczej jakiś sikacz w którym gustuje biedota i żuleria,więc raczej się basel tym nie nachlał,raczej przeciwnie,żygał tym stąd do glasgow bo taka elita jak basel nie nawykła do delektowania się trunkami przeznaczonymi dla patologi i nizin społecznych

kalbaro74 - 10 grudnia 2015, 23:08:14 - *.dynamic.chello.pl
Lech tak samo jak Legia przegrał,choć miał łatwiejszego rywala i grał u siebie.

el - 10 grudnia 2015, 23:08:26 - *.dynamic.chello.pl
Ha,ha,ha byłem smutny i już jestem wesół.

jjo - 10 grudnia 2015, 23:08:43 - *.net.hawetelekom.pl
niech ktoś powie tym Linetym Kownackim i Kapustkom że bez pracy to na dyskotece można gwiazdorzyć. Oto jakie dno prezentują polskie kluby . To jest III liga Europy. Bez ambicji bez walki bez punktów. Wasze klocki piłkarzyki. Na lidze już nie byłem od roku i nie mam zamiaru wracać, Wy do LM ?, po co ? Chyba żeby zrobić rekord * wynik dwucyfrowy w plecy. Kownacki ! zostań po meczu na tym kartoflisku co piłkarze(znaczy Basel) nogi sobie wykręcają i zrób sobie trening strzelecki Może kiedyś trafisz, do ligi kazachskiej.

chris - 10 grudnia 2015, 23:10:40 - *.dip0.t-ipconnect.de
Dwie dumy Polski, dwie najlepsze druzyny z naszego ukochanego kraju, ich zawodnicy chodza po galeriach i uwzaja sie za najlepszych, za "Mistrzow", wlasciwie Mistzowie Swiata! Nie pogadasz, nikt nie pogada!! A fakt taki, ze w zapleczu Europy gra sie LE, (Boze, to dla tych duzo slabszych, praktycznie kulawych..), i Legia i Lech ogony w tych rozgrywkach!! Przykre, wstyd, ja pierd....!

Smuda - 10 grudnia 2015, 23:10:49 - *.adsl.inetia.pl
Formella do rezerw albo do 1 ligi max, Thomalla na smietnik, Robak do hospicjum, Hamalainen odejdzie. Potrzeba solidnego skrzydlowego, super snajpera i bramkarza. Reszta jakos obejdzie.

Bromcik - 10 grudnia 2015, 23:13:15 - *.100.143.13
haha a ten Kownacki - takiej sytuacji nie strzelić i tak fatalnie się zachować ,zamiast rozegrać akcje to on biegnie na chama i traci piłkę ... fatalny piłkarz. Lech bez napastnika guzik może pokazać. Jedynie szkoda tej sytuacji Hamalainena sam na sam i poprzeczki Jevtica. Tak ogólnie - rozpacz. Przegrać z takim Basel i to 4 raz w tym roku. Masakra ten lech.

jorgus - 10 grudnia 2015, 23:16:40 - *.1.168.107
K....a mialem za 50 zł 1780 i spi...l mi tylko Lech nie strzelajac bramki,szmaty na maxa,mam nadzieje ze w Gliwicach polegna....

123 - 10 grudnia 2015, 23:20:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
i znowu same hejty kownacki ma potencjał ale sie musi nauczyć przypominam ze jak lewandowski grał w lechu to 5 akcji w meczu marnował a kownacki 3 kontuzje na miesiac w tym roku plus gra na skrzydle

xyz - 10 grudnia 2015, 23:28:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
ta porażka idzie i tak na konto Amiki Wronki.

caban - 10 grudnia 2015, 23:51:59 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
jasiu urban..victoria jaworzno..lysy kmiec fablok chrzanow..pozdrawiam

wdwd - 10 grudnia 2015, 23:56:28 - *.176.225.94
kiedy beda przymiarki transferow?

futbolista - 11 grudnia 2015, 0:11:09 - *.bois.qwest.net
chociaz rzesma slabe,to jednak z Legia cos sobie zarobilim.teraz muma okazyje zajuc sie naszua liga.a kibice,pamietojta by na mecze przybywac z biletem w zebach,bo to tyz i grosz dla nus.i gitara.

hrafn - 11 grudnia 2015, 0:28:25 - *.85-237-175.tkchopin.pl
Taktyka na fuksa i 1:0 wystarczy na Koronę ale na nic więcej. Mecz można przegrać ale tu kolejny raz nie ma żadnych szans od 1-szej minuty. Już te dwa pierwsze były lepsze a tylko czerwona skopała. Urban oczywiście że Basel za silny.

roro - 11 grudnia 2015, 0:34:45 - *.icpnet.pl
Nawet Ajax, Celtic czy Monaco nie traktują LE poważnie, to czemu niby Lech miałby się starać? W maju puchar i mistrzostwo!

Suseł - 11 grudnia 2015, 0:57:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
"Miszcz" który grając na pełnych obrotach w 5 meczach na 6 fazy grupowej LE nie potrafił zdobyć gola.
To nawet nie jest śmieszne, to jest żałosne.

orzeł76 - 11 grudnia 2015, 7:52:44 - *.175.159.179.koba.pl
To nie boisko to KARTOFLISKO. To już w Koziej Wólce na orlikach mają lepszy trawnik

znawca - 11 grudnia 2015, 8:41:16 - *.tktelekom.pl
Karykaturzyści z poznania!

ksS - 11 grudnia 2015, 10:05:04 - *.tsm.tarnobrzeg.pl
Ale żenada i nie mam tu na myśli tylko Lecha ale całokształt polskiej piłki klubowej.

picolo - 11 grudnia 2015, 10:12:38 - *.76.149.150
to byl dobry dzien oba kiepskie klubiki basel-lech 4/0 zeby ani jednego z nimi niewygrac a przyjdzie sparing bedzie podnieta i rewanz haha.

barti - 11 grudnia 2015, 10:14:54 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dzięki Bogu że nie ma w polsce LM było by po 0-2 0-4 w kazdym meczu oby mistrzem Polski została Legia a nie Piast

barti - 11 grudnia 2015, 10:16:35 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wisła Kraków obiła Basel 3-1 w 2006 jak Błaszczykowski i Brożek razem

Arka Gdyni - 11 grudnia 2015, 10:49:04 - *.094.217.pools.vodafone-ip.de
Wpadnicie znowu do Basel w przyszłym roku Pzdr.

zimny lech - 11 grudnia 2015, 11:25:21 - *.centertel.pl
Lech bedzie mistrzem polski

molnar - 11 grudnia 2015, 11:46:01 - *.opera-mini.net (*.43.152.37)
Ogladam polskie kluby w europucharach glownie temu zeby posluchac dopingu kibicow,wiem ze pilkarsko polskie kluby znacznie odstaja od wloskich,szwajcarskich czy belgijskich i brak awansu Lecha i Legii mnie nie dziwi.

fgdf - 11 grudnia 2015, 12:11:25 - *.173.3.21.tesatnet.pl
no tak barti bo gdyby była LM w Polsce to byśmy wszystkich klepali jak leci tak jak to robią obijani notorycznie mistrzowie np. Chorwacji, Izraela czy tam Szwecji.

MK - 11 grudnia 2015, 12:24:57 - *.134.65.146
Obrońcom Kownasia nie może przejść przez gardło że ich idol jest miernym kopaczem z sodówką

kotro - 11 grudnia 2015, 12:43:49 - *.finemedia.pl
Dlaczego w relacji NIE MA SŁOWA O TYM ,ZE SZKOCKI PAJAC Z GWIZDKIEM NIE PODYKTOWAŁ EWIDENTNEGO KARNEGO DLA LECHA????????????Drugi pajac za bramką też oślepł.Pytam dlaczego dziennikarze nie wspominają o takich przekrętach na polskich druzynach w pucharach?Dlaczego tego nie piętnują głosno i dobitnie na łamach prasy,w necie i w tv oraz radiu?Dlaczego działacze polskich klubóew stulaja uszy po sobie i nie składają protestów przeciw tak wyrazistym przekrętom?Boją się,ze ich wyrzucą z pucharów?A zcego tu się bać?To ŻADNA przyjemność grać w pucharach,gdysędziowie robią polskie drużyny w jajo.Gdybym był prezesemklubu,którego tak ordynarnie okradziono z karnego,od razu kazałbym zejść z drużynie z boiska.Co z tego,gdyby klub ukarali?Niech się bawią we własnym gronie dalej,bez nas.Trzeba mieć choć odrobinę honoru.Dla jasności-jestem z Wrocławia,ale w pucharach kibicuję wszystkim polskim drużynom.I w każdym meczu polskiej drużyny w pucharach jest dziwnym trafem jakiś wałek sędziego na niekorzyść polskiego klubu.PRZYPADEK????

KOTRO - 11 grudnia 2015, 12:52:44 - *.finemedia.pl
Druga sprawa.DLACZEGO MISTRZ POLSKI NIE GRA W LIDZE MISTRZÓW A GRAJĄ W NIEJ DRUŻYNY NIE BĘDĄCE MISTRZAMI SWOICH KRAJÓW??Dlaczego w miejsce mistrza Polski,Albanii,San Marino czy innego kraju ze słabszych lig grają drużyny z 2,3,4 i 5 miejsc z silnych lig??TO NIE SĄ MISTRZOWIE TYCH KRAJÓW.Mistrzami to mogą być co najwyżej w cymbergaja.W ogóle nie powinno ich być w tych rozgrywkach.Bo obecnie LIGA MISTRZÓW to nie liga prawowitych mistrzów krajowych tylko LIGA BOGATYCH KLUBÓW.Utrzymywanie obecnej nazwy czyli LIGA MISTRZÓW jest po prostu ŻAŁOSNE I KŁAMLIWE.I niech włodarze UEFA nie pieprzą głupot,że to dla dobra rozwoju piłki nożnej i propagowania tej dyscypliny.TOTALNA BZDURA!!!Oczywiście tym też zarówno dziennikarze jak i działacze klubowi się nie zajmują,tylko siedzą cicho,bo UEFA się zdenerwuje.PYTAM :A GDZIE W TYM WSZYSTKIM HONOR WŁASNY????

b - 11 grudnia 2015, 13:22:49 - *.146.2.73.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Polska E- klapa to oczywiście ogon Europy.
Ma jednak rację KOTRO pisząc o bogatych klubach. Nie dziś wiadomo, że LM to, takie kasyno z Las Vegas, gdzie rywalizują ze sobą najbogatsi bonzowie. Tylko elitarne- kasiaste kluby wymieniają między sobą najlepszych zawodników /tzw.transfery/,a potem "walczą" o najwyższy laur. Pozostałe kluby, z mniejszymi budżetami, służą tylko za przystawki.

b - 11 grudnia 2015, 13:30:50 - *.146.2.73.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Jeszcze jedno. Jeśli będę Abrahamowiczem,to z Lecha też zrobię Chaelsy-bis.

Neutral60 - 11 grudnia 2015, 15:02:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Szkoda . Szkoda. Szkoda. W tym meczu Kolejorz był najbliżej z czterech spotkań z Basel na pokonanie tego zespołu. Kolejorz winien strzelać jedenastkę ale Szkoci w mundurkach byli ślepi. Gdyby setki wykorzystali Hamalainen i Kownaś , gdyby strzał zamiast w poprzeczkę trafił trochę niżej...Gdybać można dalej. Nawet wygrana nie dałaby awansu .Włosi pokonali Portugalczyków(Powinno dla Lecha być odwrotnie i wygrana Kolejorza).Kolejorz w tym meczu był równorzędnym rywalem dla pierwszego składu mistrza grupy,a legia z rezerwami Napoli dostała lanie(pierwszy strzał na bramkę Napoli warszawiacy oddali w 41 minucie)

nipoznan - 11 grudnia 2015, 16:04:40 - *.centertel.pl
W piłce noznej decydują bramki, w tym meczu zdecydowal faul , po ktorym powinna byc jedenastka
i byc moze zamiast min. 1:1 bylo 0:1 .
Choc zalu nie ma bo nawet polowy widzow nie bylo

konferan - 11 grudnia 2015, 16:25:20 - *.centertel.pl
cos czuje ze jutro Polska wylosuje Szwajcarie.
Mimo wszystko w tym meczu euro 2016 piłkarze z Lecha mogliby odpoczywać.

alvaro - 11 grudnia 2015, 16:30:46 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@KOTRO, gościu, te druzyny z 5 miejsc z La Ligi, Premier League czy Bundes są 10 razy lepsze niz mistrzowie takich krajow jak polska, co wczoraj bylo widac, wiec nie osmieszaj sie, bo ja wole ogladac w LM kluby z 5 miejsc ale najlepszych lig gdzie pokazuja jak sie gra wspolczesna pilke, a nie jakies Legie ktore graja tak, jak gralo sie 30 lat temu - na stojaco

kotro - 11 grudnia 2015, 17:25:30 - *.finemedia.pl
do alvaro :Sam zauważyłeś,że jest to vLIGA MISTRZÓW a nie liga 2,3,4,5 zespołów z bogatych lig.Zanim powstała ta oszukańcza hybryda jaka jest LM mistrzowie grali tylko z mistrzami systemem pucharowym.Przegrywający odpadał i tyle.Nie było (tak jak teraz) jakichś rozstawień i dolosowywań,by kluby bogate nie wpadły na siebie od razu.Nic wielkiego by sie nie stało gdyby od razu w pierwszej rundzie zagrały ze sobą Barcelona z Bayernem i Real z Manc City.I tak wygrałby najlepszy,ale tylko MISTRZ danego kraju,nie jakieś pomyje z dalszych lokatMistrz Polski bedzie zawsze mistrzem a 5 druzyna ligi hiszpańskiej bedzie TYLKO 5 druzyną w Hiszpanii i nigdy nie będzie mistrzem Polski.To samo dotyczy innych słabszych lig-ich mistrzowie sa mistrzami ,nawet gdy sa słabsi od 2,3,4 druzyna bogatych lig

geo573 - 11 grudnia 2015, 18:00:10 - *.146.64.104.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Czas zej§ć na ziemię,jesteśmy 20 ligą Europy.a pozytywów to dobre i te 9 punktów w lidze Europy,2 bramki w Napoli i zwycięstwo we FlorencjiLigę w porównaniu do niektórych państw mamy wyrównaną,ale nasze najlepsze kluby są za słabe na to żeby coś ugrać.gdyby stsrawisła Cupiała istniała może coś by ugrali

timo - 11 grudnia 2015, 18:26:10 - *.tktelekom.pl