6 maja 2016, 22:23:38 - dyrovski
Wisła pewna utrzymania

Wisła Kraków wygrała na własnym boisku z Jagiellonią Białystok 1-0 (1-0) w drugim piątkowym meczu 35. kolejki Ekstraklasy i jako pierwsza w grupie spadkowej zapewniła sobie utrzymanie w lidze. Zwycięską bramkę zdobył Paweł Brożek.

Wisła przeszła do ataku pod koniec pierwszego kwadransa. W 14. minucie dwukrotnie Bartłomieja Drągowskiego próbował zaskoczyć Krzysztof Mączyński. Pomocnik Wisły najpierw uderzył z dalszej odległości, leczgolkiper gości zdołał wybić piłkę, a kilka chwil później Mączyński jeszcze raz kopnął sprzed pola karnego, ale tym razem zrobił to gorzej i bramkarz Jagiellonii bez trudu złapał futbolówkę. W 25. minucie Wisła przeprowadziła akcję, po której objęła prowadzenie. Rafał Boguski zagrał na lewą stronę do Patryka Małeckiego, a skrzydłowy Wisły zacentrował wprost na głowę do Pawła Brożka, który pewnym strzałem pokonał Drągowskiego.

Sześć minut później Zdeněk Ondrášek uderzył sprzed szesnastki, lecz Drągowski zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Wisła jednak źle rozegrała stały fragment gry, co pozwoliło wyprowadzić Jagiellonii bardzo dobry kontratak, lecz po podaniu Konstantina Vassiljeva Przemysław Frankowski strzałem bez przyjęcia trafił w Michała Miśkiewicza. W 41. minucie Małecki jeszcze raz dośrodkował z lewej strony boiska, ale tym razem Brożek oddał niecelny strzał głową.

Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy dwie dobre szanse miała Jagiellonia. Najpierw Vassiljev podał do Karola Mackiewicza, a ten przyjął futbolówkę i mocno uderzył, lecz Miśkiewicz wybił piłkę na rzut rożny. Następnie Vassiljev zacentrował ze stałego fragmentu gry. Ondrášek głową wybił futbolówkę wprost pod nogi do Łukasza Burligi, a obrońca gości uderzył w dobrej sytuacji nad bramką. W 59. minucie Vassiljev kopnął z rzutu wolnego, ale zrobił to zbyt słabo i bramkarz Wisły nie miał problemu ze złapaniem piłki.

W 65. minucie Jakub Bartosz dośrodkował z prawej strony boiska, a ponownie głową uderzył Brożek, jednak skuteczną interwencją popisał się Drągowski. W odpowiedzi jeszcze jeden strzał z daleka oddał Vassiljev, ale ponownie górą był bramkarz Wisły. W 81. minucie z rzutu wolnego uderzył Małecki, lecz Drągowski wybił futbolówkę. W doliczonym czasie gry Piotr Grzelczak jeszcze mocno kopnął z daleka, ale Miśkiewicz złapał piłkę.

6 maja 2016, 20:30 - Kraków (Stadion Miejski)
Wisła Kraków 1-0 Jagiellonia Białystok
Paweł Brożek 25

Wisła: 1. Michał Miśkiewicz - 38. Jakub Bartosz, 26. Richárd Guzmics, 4. Maciej Sadlok, 19. Tomasz Cywka - 9. Rafał Boguski (80, 13. Krzysztof Drzazga), 29. Krzysztof Mączyński, 27. Rafał Wolski (72, 10. Denis Popovič), 23. Paweł Brożek (85, 8. Alan Uryga), 88. Patryk Małecki - 14. Zdeněk Ondrášek.

Jagiellonia: 69. Bartłomiej Drągowski - 8. Łukasz Burliga, 20. Dawid Szymonowicz, 25. Guti, 77. Piotr Tomasik - 21. Przemysław Frankowski (46, 28. Karol Świderski), 22. Rafał Grzyb (82, 12. Piotr Grzelczak), 6. Taras Romanczuk, 5. Konstantin Vassiljev, 11. Karol Mackiewicz (68, 13. Przemysław Mystkowski) - 15. Fedor Černych.

żółte kartki: Bartosz, Ondrášek - Burliga, Grzyb, Szymonowicz.

sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).
widzów: 10 565.

Od 36. minuty z powodu kontuzji arbitra sędziował Tomasz Wajda (Żywiec).

Giedymin - 6 maja 2016, 22:24:55 - *.centertel.pl
Czernych wyjazd na Żmudź.

adin - 6 maja 2016, 22:25:32 - *.free.aero2.net.pl
po co Wiśle taki duży stadion jak 2/3 to wolne krzesełka?

JKMfan - 6 maja 2016, 22:25:38 - *.tepsanet.com
sędzia skandal! powienien być karny dla Wisły i czerwona dla drągowskiego, do tego żółta dla Ondraska z niczego

tokas9 - 6 maja 2016, 22:25:45 - *.nyc.res.rr.com
Słaby sędzia zmiennik 😕

bb - 6 maja 2016, 22:26:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
No i gitara
Jazda jazda jazda Biała Gwiazda !

Corsar - 6 maja 2016, 22:27:49 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Stało się to, co musiało się stac. Wygrana Wisełki i pewne utrzymanie Beka z tych, co wróżyli spadek Białej Gwieździe :D

@Corsar - 6 maja 2016, 22:28:42 - *.dynamic.chello.pl
A co dopiero beka z tych co wróżyli jej puchary :D

oo - 6 maja 2016, 22:30:02 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Na Wiśle tylko adaś lyczmanski dobrze sedziuje

nikt - 6 maja 2016, 22:30:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Frankowski i Burliga zmarnowali najlepsze szanse na wyrównanie. Brożek jak faulował to się mu upiekło i mało gola nie strzelili a dopiero po powtórkach było widać że był karny i żółta nie czerwona bo bliżej bramki jeszcze jakiś Białostoczanin był.

ok - 6 maja 2016, 22:34:43 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ile napadziory Jagiellonii potrzebują sytuacji aby strzelić gola? Szok szok niektórzy z nich nigdy nie powinni kopać piłki w ekstraklasie

J - 6 maja 2016, 22:35:15 - *.play-internet.pl
Karny na Brożku ewidentny, ale wcześniej chyba jedenastka należała się dla Jagi. Faul na Romańczyku przeszedł jakoś niezauważony przez komentatorów.

@nikt
Trafny sobie nick/pseudonim dobrałeś "nikt" bo z twojej wypowiedzi wnioskuję, że jesteś nikim tak się mądrząc, nie mając zielonego pojęcia wypisując takie herezje. Po pierwsze Brożek nie faulował w sytuacji, w której przebiegł około 50 m z piłką na bramkę Jagiellonii. Zaryzykuję stwierdzenie, że to zawodnik Jagielloni naskakiwał z powietrza i powstał kontak z ręką Pawła Brożka nie powodujący jego upadku. Po drugie karny dla Wisły wg Postanowień PZPN nie była to realna szansa na zdobycie bramki, czyli rzut karny bez kartki. Za przerwanie korzystnie rozwijającej się akcji przeciwnika w polu karnym nie udziela się napomnienia w postaci żółtej kartki, gdyż wg postanowień PZPN rzut karny jest korzystną sytuacją. Jedyne za co Drągowski mógł dostać i powinien dostać żółtą kartkę, to za nierozważny atak wślizgiem w nogi przeciwnika. Mam nadzieję, że dosadnie i konstruktywnie się wyraziłem. Koniec kropka. Tyle w temacie.

spider8 - 6 maja 2016, 22:52:09 - *.dynamic-ra-3.vectranet.pl
Kto daje Frankowskiemu grać? To sabotażysta, a nie zawodnik.

kibic - 6 maja 2016, 22:55:25 - *.dynamic.chello.pl
,, Szanowny Panie Prezesie ,,,,,,,BONIEK,,
,, ZWRACAM SIĘ Z UPRZEJMĄ PROŚBĄ,,
,,poproszę o publiczne podanie nowych przepisów w grę piłki nożnej,, na aktualnych przepisach tych które zmam , w żaden sposób nie rozumiem dzisiejszego sędziowania,,i ja i inni internauci będą wdzięczni aby w ramach aktualnych ,,ha, ha,chcą zrozumieć sędziego..przepisów zrozumieć jego to co sędziował Pan sędzia i wyprawiał na boisku,
,, panie Prezesie ,, rodziny z dziećmi chcą przyjść na mecz ,, bezpiecznie ,, bez rac,, bez chuliganów,,i Z OBIEKTYWNYM SĘDZIOWANIEM!!

Morientes - 6 maja 2016, 23:01:37 - *.ip189.fastwebnet.it
Obydwu klubom życzę jak najlepiej, a w dzisiejszym spotkaniu wielką czerwoną kartkę powinien dostać pseudo-sędzia. W 60.minucie bramkarz Jagi wyraźnie zahaczył Brożka, cała akcja tutaj: https://vine.co/v/iQKbD1KtTqB Nie wiem, czy ten "sędzia" był ślepy czy złośliwy, ale na pewno najgorszy na boisku. Nawet strona Jagi uczcicie przyznaje, że był faul. Tak czy siak, gratulacje dla Wisełki a Jadze życze zwycięstwa i utrzymania w najbliższej kolejce. Howgh!!

WigryF - 6 maja 2016, 23:24:20 - *.centertel.pl
No to ch.... Poleglim na dwóch frontach - i w Głogowie i w Krakowie .

norbi560 - 6 maja 2016, 23:27:50 - *.105.135.182.tvsat364.lodz.pl
Wisła najlepsza pokazała ze jest za silna na grupę spadkową.Zawsze po tłustych latach przychodzą chude ale wszystko idzie w dobrym kierunku żeby Wisła znowu powalczyła z legią o mistrzostwo Polski,tylko trzeba wygrzebac się z długów. Jak myślicie kiedy Wisła powalczy znowu o mistrzostwo,przecież nie chcecie takiego piasta mistrzem bo tylko by się skompromitowal się w el do ligi mistrzów. Rzeczywistość jest brutalne ale jeżeli ktoś inny niż legia zostanie mistrzem to szybciej do ligi mistrzów się Widzew zakwalifikuje

lucek - 6 maja 2016, 23:29:39 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
ile jutro czerwieni dla PIASTA by wygrała legunia ?

Lysy - 6 maja 2016, 23:37:09 - *.dynamic.chello.pl
Dziękuję. Wisła po gdańskiej Lechii jest dla mnie wszystkim. Zdrówko Bracia

ffd - 6 maja 2016, 23:44:27 - *.dynamic.chello.pl
Ogółem słaby mecz. Wisła troszkę jakby siadła. Pozdrowienia dla kibiców Jagi od prawdziwych kibiców Wisły.

ffd - 6 maja 2016, 23:48:08 - *.dynamic.chello.pl
Ciekawy jestem jaka frekwencja będzie jutro na Cracovii. Pewnie jak zwykle - powalająca :-)

wawel - 6 maja 2016, 23:56:36 - *.dynamic.chello.pl
@ffd- no jutro pewnie będzie okrągłe zero, a jak w niedziele to się okaże...ale pewne jest że kołowrotki będą liczone a nie bilety rozdawane i zgubione karnety..

Nyrol - 7 maja 2016, 0:15:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kiedyś to byl Klasyk 30 letnia Zgoda Wisła-Jaga!!! a dziś dolne rejony Szkoda!!! Warta 1912 Pride of Prawica Tylko PIS!!!

kibic - 7 maja 2016, 0:17:47 - *.22.161.3
do wawel na wasze mecze nie rozdaja bo i tak by nikt nie przyszedl nawet jak bd grac w pucharach to max 9tys ;)

miki - 7 maja 2016, 0:22:53 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
takie pytanie - bo nie wiem....
Czy jest limit zmian dla sędziów?

miki - 7 maja 2016, 0:26:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
A co do sędziego.....
to byl ten sędzia co był arbitrem w meczu Łęczna - Wisła 0-3 i były opinie, ze sprzyja Wiśle

geograful - 7 maja 2016, 5:58:04 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@miki
Jest taki limit. Tyle sędziów ilu przyjechało na mecz tylu może wejść jako główni. Najpierw techniczny, a później asystenci.

MisiekBKS - 7 maja 2016, 6:33:43 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ok
Jacy napadziorzy? W tej druzynie nie ma napadziora...

Mario - 7 maja 2016, 6:57:38 - *.135.192.11
Kiedy Pan M.pro. zrozumie że Frankowski nie nadaje się na ekstraklasę on tylko tyle że szybki jest i nic więcej.bezproduktywny typ.czernych walczy ale co to za napadzie co strzela 3 bramki w sezonie .karny ewidentny.

kibic - 7 maja 2016, 7:04:22 - *.dynamic.chello.pl
,, do miki,
,,szanowny kibicu,, podaj choć jeden przykład ,że sędzia Wajda w Łęcznej faworyzował Wisłę ,, obejrzyj sobie ten mecz ponownie i zamilcz,,,,,,,,,,ośmieszaś się,, rozumię że masz zoologiczną nienawiść do Wisły,,pozdrawiam obiektywnych kibiców,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Adam - 7 maja 2016, 8:13:43 - *.dynamic.chello.pl
Bez napastnika Jaga nie ma czego szukać w lidze. Chyba, że interesują ją dolne rejony tabeli i ciągła walka o utrzymanie. Tu nie ma kto goli strzelać. Frankowski w każdym meczy ma patelnię i doopa... Generalnie nie zapracuje na swoje nazwisko. Franek zawsze będzie tylko jeden...

bul - 7 maja 2016, 8:45:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Skuteczność jest porażająca!

FREKWENCJA - 7 maja 2016, 9:46:13 - *.centertel.pl
Widzów było nie więcej niż 6 tysięcy - nie wiem dlaczego Wisła podaje notorycznie frekwencje na podstawie sprzedanych przed sezonem karnetów i przed spotkaniem biletów, a nie realnie na podstawie ilości ludzi, którzy zjawili się na stadionie. To taki nowy świecki zwyczaj przy Reymonta???

darek - 7 maja 2016, 10:41:27 - *.088.065.pools.vodafone-ip.de
ufff kamien spadl mi z serca wisla sie utrzymala jejku jak sie ciesze , dzieki chlopaki :*

szczepan - 7 maja 2016, 12:04:17 - *.internetdsl.tpnet.pl
Malecki to walczak ale juz chyba na euro nie bardzo się nadaje. Wsla powinna grać w pierwszej ósemce bylo by ciekawiej

szczepan - 7 maja 2016, 12:07:04 - *.internetdsl.tpnet.pl
Sedzia zmiennik to nawet do b-klasy się nie nadaje

miki - 7 maja 2016, 12:11:39 - *.156.55.81
kibic.....
cóż polecam czytanie ze zrozumieniem.....
jesli juz to kibicuje Wiśle....
w moim ws
pisie nie napisałem, że faworyzował Wisłę,
tylko, ze były TAKIE opinie.
wystarczy wejść na opinie kibiców po meczu Łęczna - Wisła.
tak trochę głupio kogoś obsmarowac, bez zrozumienia postu....
więc oczekuje przeprosin ;-)

CK - 7 maja 2016, 13:39:23 - *.dynamic.chello.pl
Korona Kielce też jest pewna utrzymania.

Piekar - 7 maja 2016, 15:10:08 - *.dynamic.chello.pl
@Nyrol - tyle że PiS to socjalizm, a nie prawica. 500+ i pomysł by jak najwięcej było państwowych zakładów mówi to ci coś?

LEO - 7 maja 2016, 15:59:49 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Gdyby nie zwrot akcji ze zimną sędziego było by nudno

civ - 7 maja 2016, 16:07:18 - *.146.73.0.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Zaglebie i tak zrobilo swoje...po tym meczu maczety opadly...

Nyrol - 8 maja 2016, 10:58:34 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nyrol pozdro piekar Warta 1912 Poznań Old Fans

kibol - 8 maja 2016, 18:41:51 - *.as13285.net
FREKWENCJA jakbys kiedykolwoek był na meczu (na stadionie, nie w necie!!) to wiedziałbyś, że na telebimach podają ile biletów sprzedanoa oraz ilu jest faktycznie widzów (wynik z kołowrotków)!!

polityk - 8 maja 2016, 18:51:27 - *.as13285.net
Piekar, prawica to nie tylko gospodarka!! Chodzi również o tradycje narodowe, religie etc, itp.....

kibic - 9 maja 2016, 5:21:13 - *.dynamic.chello.pl
, do miki,,
,,nigdy nie zamierzałem Cię obsmarować ,,lub obrazić,,jednak jeżeli poczułeś się obrażony to przepraszam,, ,,,,,,,,,,,,,,,,proszę pamiętać i zrozumieć że sędziowie na boiskach popełniają koszmarną ilość błędów,, sędziowie do tych błędów się nie przyznają ,, a u kibiców powstaje frustracja i złość!