8 sierpnia 2016, 19:51:35 - dyrovski
Przełamanie Kanté

W ostatnim meczu 4. kolejki Lotto Ekstraklasy Ruch Chorzów zremisował na własnym stadionie z Wisłą Płock 2-2 (1-1). Bramki dla gości zdobyli José Kanté i Giorgi Merebaszwili, dla których były to pierwsze gole strzelone na polskich boiskach. Hiszpański napastnik Wisły czekał na tę bramkę od lutego, kiedy to debiutował jeszcze w barwach Górnika Zabrze. Gospodarze odpowiadali trafieniami Mariusza Stępińskiego i Rafała Grodzickiego z rzutu karnego.

Bramce przeciwnika jako pierwsi w tym spotkaniu zagrozili goście. W 9. minucie Giorgi Merebaszwili zacentrował z prawej strony boiska, a Patryk Lipski chciał wybić piłkę, lecz ta trafiła wprost do José Kanté. Hiszpański napastnik szybko zorientował się w całej sytuacji, jednak z jego strzałem poradził sobie Kamil Lech. W odpowiedzi Lipski z lewej strony szesnastki zagrał do Miłosza Przybeckiego, ale skrzydłowy gospodarzy zakończył akcję Ruchu bardzo niecelnym uderzeniem. W 25. minucie Mariusz Stępiński kopnął mocno z dalszej odległości, lecz Seweryn Kiełpin szczęśliwie zdołał wybić futbolówkę na rzut rożny. Kilka chwil później po przeciwnej stronie boiska podobną próbę podjął Dominik Furman, ale Lech także nie dał się pokonać.

W 37. minucie Merebaszwili otrzymał piłkę od Kanté, a następnie oddał strzał z pola karnego, lecz bramkarz Ruchu zanotował skuteczną interwencję. Dwie minuty później na uderzenie sprzed szesnastki zdecydował się Maciej Urbańczyk, ale Kiełpin bez trudu złapał futbolówkę. Jeszcze przed przerwą szansę na strzelenie gola miał Kanté, ale strzał Hiszpana został obroniony przez Lecha. Ostatecznie napastnikowi Wisły udało się zdobyć bramkę. Merebaszwili dośrodkował z prawej strony boiska, a Kanté uprzedził Lecha i uderzeniem głową dał prowadzenie gościom. Odpowiedź Ruchu była natychmiastowa. W doliczonym czasie gry Mariusz Stępiński zagrał na prawą stronę do Martina Konczkowskiego i pobiegł w pole karne. Konczkowski zacentrował, a napastnik "Niebieskich" precyzyjnym strzałem głową nie dał szans Kiełpinowi.

Druga połowa nie obfitowała w tyle sytuacji bramkowych, co pierwsza. W 56. minucie Patryk Stępiński zdecydował się na uderzenie z dalszej odległości, jednak piłka poleciała obok słupka. W 69. minucie blisko strzelenia gola byli goście. Siergiej Kriwiec minął Urbańczyka i oddał ładny strzał z daleka, lecz futbolówka odbiła się jedynie od słupka. W 80. minucie Wisła zdobyła drugą bramkę. Kriwiec zagrał prostopadle do Merebaszwiliego, jednak wydawało się, że to podanie będzie za mocne i wychodzący za pole karne Lech wybije piłkę. Bramkarz Ruchu zrobił to jednak na tyle pechowo, że futbolówka odbiła się od nóg Gruzina i wpadła do pustej bramki. W 90. minucie ręką we własnej szesnastce zagrał Przemysław Szymiński i sędzia odgwizdał rzut karny. Pewnym wykonawcą "jedenastki" okazał się Rafał Grodzicki.

8 sierpnia 2016, 18:00 - Chorzów (Stadion Miejski)
Ruch Chorzów 2-2 Wisła Płock
Mariusz Stępiński 45, Rafał Grodzicki 90 (k) - José Kanté 45, Giorgi Merebaszwili 80

Ruch: 1. Kamil Lech - 15. Martin Konczkowski, 51. Rafał Grodzicki, 2. Mateusz Cichocki, 14. Michał Koj - 16. Miłosz Przybecki, 4. Łukasz Surma, 17. Maciej Urbańczyk (85, 9. Jakub Arak), 10. Patryk Lipski (57, 37. Bartosz Nowak), 20. Piotr Ćwielong (75, 27. Kamil Mazek) - 18. Mariusz Stępiński.

Wisła: 87. Seweryn Kiełpin - 20. Cezary Stefańczyk, 25. Przemysław Szymiński, 24. Tomislav Božić (85, 17. Damian Byrtek), 95. Patryk Stępiński - 10. Giorgi Merebaszwili, 8. Dominik Furman, 21. Maksymilian Rogalski (63, 30. Siergiej Kriwiec), 41. Dimityr Ilijew, 9. Arkadiusz Reca (58, 22. Dominik Kun) - 29. José Kanté.

żółte kartki: M.Stępiński - Rogalski, Furman, Szymiński, Stefańczyk.

sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).
widzów: 6176.

Kristof - 8 sierpnia 2016, 19:52:38 - *.cm-12-1a.dynamic.ziggo.nl
Kante a w Zabrzu strzelac Ci nie kazano???

PrOVIDENT - 8 sierpnia 2016, 19:53:07 - *.bb.sky.com
KArNY z kapelusza !

tato - 8 sierpnia 2016, 19:53:27 - *.toya.net.pl
Super,że ten buraczany zespół znów nie wygrał.

what? - 8 sierpnia 2016, 19:53:34 - *.137.252.130
Dobry mecz.Można było stawiać singla wszedł pięknie

matadoR - 8 sierpnia 2016, 19:53:51 - *.adsl.inetia.pl
remis dobry wynik, bo gralismy bez obrony i bramkarza.ps kante ty zabsko ciawo to twoj ostatni gol w ekstraklasie i sie ciesz.

rafalski - 8 sierpnia 2016, 19:53:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Bozic kontuzja ciekawe na ile wyeliminowany teraz Wisła Płock zagra w poniedziałek tez z Jagiellonia

Mogło być 3:2 dla Niebieskich.
Ale przynajmniej mamy punkt i do przodu!
PozdR
Wisła&Widzew&Ruch

judasz - 8 sierpnia 2016, 19:54:42 - *.bb.online.no
Czy sędzia nie dał kartek za te dwa wycięcia w ostatniej akcji meczu?

Pasiak - 8 sierpnia 2016, 19:55:44 - *.internetdsl.tpnet.pl
Byli wasi wielcy "BrACIA" z myslenic na meczu ?

eke - 8 sierpnia 2016, 19:56:02 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Ruch spadek padaka i tyle w temacie!!!!!!!

do judasz - 8 sierpnia 2016, 19:56:43 - *.satfilm.com.pl
Nie dał bo po tej akcji zakończył spotkania . Co do karnego to w 100 procentach prawidłowy.

hdh - 8 sierpnia 2016, 19:57:01 - *.dynamic.chello.pl
Jak mozna bylo nie wygrac z tak cienka druzyna jak Ruch przeciez to co oni grali to jakas kopanna bez sensu Wislo jak moglas zremisowac z takimi vieniasami

Kkk - 8 sierpnia 2016, 19:57:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo dla kibiców z Chorzowa za głośny doping po bramkach... Cisza jak w Niecieczy ;)

Haha - 8 sierpnia 2016, 19:57:50 - *.plock.mm.pl
Ruch na ostrym farcie

do Pasiak - 8 sierpnia 2016, 19:58:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
bracia z Myślenic nie mieli czasu, bo szukają świadectwa maturalnego nowego właściciela

wufu - 8 sierpnia 2016, 19:58:53 - *.235.205.80 (*.47.0.17)
Tu powino byc z 5 bramek dla Wisly Ruch na farcie jak zwykle Wisla o klase lepsza niz Ruch ale bardzo ale bidaki wymeczyli

Pl - 8 sierpnia 2016, 20:02:37 - *.net.upcbroadband.cz
Ruch na farcie. Szkoda Wisly bo zagrali jak frajerzy...

Quasimodo - 8 sierpnia 2016, 20:02:38 - *.010.c66.petrotel.pl
Z takim cienkim Ruchem tylko jeden punkt znowu po francusku tracimy punkty.

magnus - 8 sierpnia 2016, 20:04:32 - *.dynamic.chello.pl
Atak Wisły ujdzie. Pomoc jedna z lepszych w lidze, ale obrona to jest parodia. Bramkarz też niezbyt pewny. Może okrzepną tak jak Termalika, bo potencjał w tej Wiśle jest na pewno. A Ruch jeszcze gorzej. Atak niezły, pomoc słaba, obrona i bramkarze to parodia. Ale mają dobrego trenera...

Quasimodo - 8 sierpnia 2016, 20:05:06 - *.010.c66.petrotel.pl
*frajersku

ruch - 8 sierpnia 2016, 20:05:09 - *.227.36.19
Jestem pod wrazeniem fanatycznej publicznosci ruchu! Panowie byle tak dalej, jestescie kozakami, malo nie rozerwaliscie dzis obiektu swoim kozackim dopingiem! Mistrzostwo swiata! I ten nabity mlyn, ze 400 osob chyba sie zebralo? Repsekt!

MaRco - 8 sierpnia 2016, 20:06:24 - *.126.164.82
Niebiescy szukać bramkarza na za każde pieniądze.Lech dwa wyjścia i dwie puszczone.To nie torman na ex klasa.

Sosnowiec - 8 sierpnia 2016, 20:07:00 - *.play-internet.pl
Ile kibiców Pietrochemi w Chorzowie?Wakacje jeszcze są to może z 50 chętnych było?

piotras by - 8 sierpnia 2016, 20:10:59 - *.awacom.net
gości na oko 150 było, a Ruch po błędach Lecha remisuje szczęśliwie.

edward100 - 8 sierpnia 2016, 20:14:59 - *.adsl.inetia.pl
Ruch ma teraz ;fajne; cztery mecze 0 pkt

abc - 8 sierpnia 2016, 20:15:52 - *.centertel.pl
Ruch do spatku razem z Korona !!!!!!!!

ergo - 8 sierpnia 2016, 20:16:35 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lech na bramie...dwa błędy, dwa gole. Po co on siedzi w tym Ruchu. Za dużo kasy tam mają?

Freddy - 8 sierpnia 2016, 20:25:18 - *.gdynia.mm.pl
Ostatni gol Kante w ekstraklasie. W sobotę zagra w Chelsea przeciez

MaRco - 8 sierpnia 2016, 20:26:47 - *.126.164.82
Bramkarz pilnie potrzebny na C6

tuti - 8 sierpnia 2016, 20:29:26 - *.centertel.pl
Reca i Rogalski z Jagiellonią na ławkę!!!
Tyle co Krivets i Kun
zrobili po wejsciu w tym meczu to
duet Reca Rogal nie zrobili w 4 meczach.

asa - 8 sierpnia 2016, 20:30:38 - *.cheeloo.net
Bartek Nowak w Stali był kimś a w Ruchu biega jak błędna owca, ale za rok i tak wróci do Stali na jeden mecz bo Ruch spadnie.

# - 8 sierpnia 2016, 20:37:29 - *.centertel.pl
Brawa dla Jose Kante wiedział na kim ma się przełamać. Wątpliwy karny ratuje gospodarzom niezasłużony remis.

kosa76 - 8 sierpnia 2016, 20:38:36 - *.hutajazz.pl
HoRst - 8 sierpnia 2016, 19:55:12 - tor3.dpsi.jp
to nie są bracia ...

Wudu - 8 sierpnia 2016, 20:40:51 - *.146.7.36.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Trener Kaczmarek chyba dalej myśli że tak jak w 1 lidze wystarczy stać jak słup w przy linii bocznej, wziąć się pod boki a mecz sam się wygra.Z tak cienkim Ruchem jak dzis i z taką drugą linią (Furman Krivets Iliev)nie wygrać to wielka sztuka.Chyba pora na zmianę tego gościa zwanego trenerem. Aha i więcej lansu , turbokozakow i wywiadów dla synka prezesa.Dzis poraz kolejny był cieniem piłkarza.

płocki - 8 sierpnia 2016, 21:02:54 - *.centertel.pl
Jak można wypuszczać Rece tak grającego.
On się przewraca o własne nogi!
Przemotywowany ostro.

maksym - 8 sierpnia 2016, 21:12:36 - *.play-internet.pl
Panie Kaczmarek co robi na boisku Rogalski a Krivec ława.rogalskiemu trzeba już podziękować i dać odpocząć stefańczykowi i recy.

BOLO - 8 sierpnia 2016, 21:24:49 - *.centertel.pl
?płocki prawda naprawdę prawde... Reca super zawodnik al..
e na ekstraklase to za duzo

zks - 8 sierpnia 2016, 21:56:43 - *.9.125.223
Ależ szkoda stracić 2 punkty z bardzo słabym rywalem, jedyny plus że po dzisiejszym meczu trener Kaczmarek po prostu musi podziękować Rogalskiemu i Recy. Co do tego drugiego to przydałoby mu się mniej lansu.

płocki - 8 sierpnia 2016, 22:01:04 - *.centertel.pl
Furman opaska kapitana( czemu trener nie wystawia Furmi Krivets ?)
Rogalski ławka na długo
Reca ławka co najwyżej na ostatnie 15m z Jagą
Stefańczyk ławka mało zwrotny
------------------------------------
Krivets w miejsce bezproduktywnego Rogala!

L - 8 sierpnia 2016, 22:25:24 - *.kg.net.pl
dziwi mnie to ze kibica Górnika cieszą się z takiego wyniku pomimo gry ich pupili

płocki - 8 sierpnia 2016, 22:27:01 - *.centertel.pl
Czy stać Wisłę Płock na wystawianie
Bezproduktywnych Recy i Rogalskiego.
Są beniaminkiem a grają z dużym rozmachem wystawiając ich w podstawowym składzie.
Czy naprawdę taka gra którą prezentują stawia ich w roli żelaznej 11?
Niektórych poczynań nie rozumiem.
Trener stawia na nich po raz kolejny nie odwdzięczając się zupełnie niczym.
Reca jest wystawiany na siłę!

v - 8 sierpnia 2016, 22:48:42 - *.146.6.78.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Te śląskie kluby-bankruty należą do miast - i dopóki tak będzie o potędze będą mogły tylko pomarzyć.

hanys - 8 sierpnia 2016, 22:53:01 - *.adsl.inetia.pl
oj niebiescy 40 lot chodza na wasze mecze ale to co grocie to jes gańba -
ps. 90 % tych zawodniczków niy zrozumi o co mi chodzi

hagi - 8 sierpnia 2016, 23:00:54 - *.adsl.inetia.pl
MASAKRA Fornalik raus. Totalnym aktem desperacji było dziś wpuszczenie do bramki Lech Fornalik nie wie kompletnie co się w klubie dzieje. Przecież jak by by i widział co ten Kacper wyrobio na meczu rezerw to by dziś się nie ośmieszył.totalna klapa.przecież jak było wiadomo że Punockiemu kończy się w czerwcu kontrakta nie chciał przedłużać to czeka było dac szansę wtedy temu Lechowi dac szanse bez większych konsekwencji.masakra nic się nie uczymy.Fornalik powinie odejść solidarnie z prezesem Smagorowiczem takie jest moje zdanie.Noe wolno jeść chleba z dwóch różnych pieców

baska - 8 sierpnia 2016, 23:19:36 - *.centertel.pl
Plock spadek pewno info

Pancio - 9 sierpnia 2016, 1:18:16 - *.play-internet.pl
ruch spadek,pewne info
z krk...

gul - 9 sierpnia 2016, 3:16:46 - *.162.125.51
Fajnie się patrzy na skład Ruchu - same młode wilczki oprócz oczywiście doświadczonego Surmy, który ma już 39 lat. Jakby odjąć Surmę i Grodzickiego to Ruch ma naprawdę młody skład, ale rozumiem, że kilku doświadczonych w ekipie tez musi być. Fajnie, że w Ruchu stawiają na młodzież i Polaków. To się chwali. Życzę im utrzymania w Ekstraklasie. ;)
Wisła Płock też za starego składu to nie ma. Obie ekipy zasługują na Ekstraklasę.

tkwm - 9 sierpnia 2016, 7:30:51 - *.internetia.net.pl
Bog wybacza,Lechia nigdy!!!

jjo - 9 sierpnia 2016, 8:23:37 - *.bialapodlaska.vectranet.pl
Z jednej strony ręka była , a z drugiej strony to niby jak ją miał zabrać upadający zawodnik, który wpada na strzał. Owszem , niech już sędzia gwizdnie karnego, tak po gospodarsku, ale dlaczego żółta kartka ?

M - 9 sierpnia 2016, 9:31:00 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lech ,wiem że puścił dwa gole ,ten drugi bardziej frajerski ale nie zapomnijmy ze debiut,że w debiucie Lecha ,Ruch nie przegrał dajmy chłopakowi szansę bo coś tam umie i będzie się dalej uczył,przecież wszyscy się ciągle uczą nawet 30 letni bramkarze !

doM - 9 sierpnia 2016, 10:28:31 - *.tk
bramkarz młody niech nabiera doświadczenia w ESA

autor - 9 sierpnia 2016, 10:40:59 - *.054.c66.petrotel.pl
Jaki karny? Szymiński był metr od strzału i miał naturalnie ułożone ręce. Moim zdaniem nie powinno być karnego. Czy sporne sytuacje z meczów poniedziałkowych są wyjaśniane w Lidze+ extra na koniec tygodnia?

LEO - 9 sierpnia 2016, 14:47:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl