15 sierpnia 2016, 19:53:41 - dyrovski
Bez Estończyka szansa umyka

W meczu kończącym 5. kolejkę Lotto Ekstraklasy Wisła Płock wygrała na własnym boisku z Jagiellonią Białystok 1-0 (1-0). Zwycięską bramkę zdobył kilka minut przed końcem pierwszej połowy Dimityr Ilijew, dla którego było to pierwsze trafienie na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Goście przez ponad godzinę musieli radzić sobie bez Konstantina Vassiljeva, który opuścił boisko z kontuzją.

Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane i nie obfitowało w stuprocentowe okazje do zdobycia bramki. W 17. minucie Konstantin Vassiljev uderzył z rzutu wolnego z bardzo daleka, lecz Seweryn Kiełpin - choć z trudem - zdołał wybić piłkę. Dopiero dziewiętnaście minut później przeprowadzony został kolejny groźny atak, tym razem przez gospodarzy. Giorgi Merebaszwili kopnął sprzed pola karnego, a futbolówka odbiła się jeszcze od Łukasz Burligi i ostatecznie została wybita przez Mariána Kelemena.

W 38. minucie Fedor Černych oddał strzał bez przyjęcia, ale piłka poleciała nad poprzeczką. Dwie minuty później Wisła objęła prowadzenie. Dominik Furman dośrodkował z rzutu rożnego, a w szesnastce futbolówka odbiła się najpierw od Piotra Tomasika, a następnie od Černycha i leciała w kierunku bramki. Wślizgiem chciał ją jeszcze wybić Burliga, lecz trafił w także robiącego wślizg Dimityra Ilijewa i ostatecznie znalazła się w bramce.

W 49. minucie sprzed pola karnego uderzył José Kanté, ale był to słaby strzał i golkiper gości nie miał problemu ze złapaniem futbolówki. Na kolejne zagrożenie pod którąkolwiek z bramek trzeba było czekać 21 minut, kiedy to Kanté podbił sobie piłkę i oddał strzał "przewrotką", lecz była to próba niecelna. W 78. minucie Arkadiusz Reca wbiegł w pole karne i uderzył w kierunku bramki, ale dobrze interweniował Kelemen. W 89. minucie Tomasik zacentrował z lewej strony boiska, a strzał głową oddał Dmytro Chomczenowśkyj, lecz futbolówka poleciała obok bramki.

15 sierpnia 2016, 18:00 - Płock (Stadion im. Kazimierza Górskiego)
Wisła Płock 1-0 Jagiellonia Białystok
Dimityr Ilijew 40

Wisła: 87. Seweryn Kiełpin - 20. Cezary Stefańczyk, 25. Przemysław Szymiński, 24. Tomislav Božić, 95. Patryk Stępiński - 22. Dominik Kun, 8. Dominik Furman, 30. Siergiej Kriwiec (61, 21. Maksymilian Rogalski), 41. Dimityr Ilijew, 10. Giorgi Merebaszwili (74, 9. Arkadiusz Reca) - 29. José Kanté (90, 17. Damian Byrtek).

Jagiellonia: 25. Marián Kelemen - 8. Łukasz Burliga, 20. Dawid Szymonowicz, 14. Marek Wasiluk, 77. Piotr Tomasik - 21. Przemysław Frankowski, 22. Rafał Grzyb, 6. Taras Romanczuk (74, 18. Maciej Górski), 5. Konstantin Vassiljev (26, 28. Karol Świderski), 11. Karol Mackiewicz (53, 7. Dmytro Chomczenowśkyj) - 10. Fedor Černych.

żółte kartki: Furman - Romanczuk, Wasiluk.

space - 15 sierpnia 2016, 19:54:53 - *.dynamic.gprs.plus.pl
JAGA! 2 miejsce dalej jest. Sędzia pomaga Jadze - czy to na pewno był Gil?

M - 15 sierpnia 2016, 19:56:25 - *.146.43.46.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Brawo Wisła nieźle grają, gdyby byli bardziej uważni byloby kilka pkt więcej ale i tak jest dobrze. Bardzo mocna pomoc, żeby był jeszcze dobry napastnik można bić się o 4 miejsce. Ale i tak grupa mistrzowska bardzo realna.

space - 15 sierpnia 2016, 19:56:49 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Ej, ale gol samobójczy - widać dokładnie !

fehfjef - 15 sierpnia 2016, 19:57:09 - *.internetia.net.pl
@Marek hahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahahahah
haa

koko - 15 sierpnia 2016, 19:57:38 - *.internetia.net.pl
Ale mecz słaby Jagiellonii

Mirek - 15 sierpnia 2016, 19:58:08 - *.dip0.t-ipconnect.de
Nie ma samoboja, z innej kamery widac ze Burliga pilke wybija, odbija sie od nogi Iljewa i wpada do bramki

do Marek - 15 sierpnia 2016, 19:58:33 - *.lubin.vectranet.pl
W twoich snach Lechia liderem.

DIABSON - 15 sierpnia 2016, 20:00:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
ZAGŁĘBIE LUBIN dziękuje Wiśle Płock... WZL!!!

SPQR - 15 sierpnia 2016, 20:00:59 - *.dynamic.chello.pl
Jaga bez Vassilieva to zespół dolnej połówki tabeli.

Anton - 15 sierpnia 2016, 20:02:20 - *.dynamic.chello.pl
Poziom gry żałosny. Typowa polska ekstraklasowa kopanina. Pasterze z Kazachstanu rozklepaliby bez problemu i Wisłę i Jagiellonię.

Jdnd - 15 sierpnia 2016, 20:02:35 - *.opera-mini.net (*.68.22.70)
Juz bol Wisla grala naprawde swietne spotkanie brawo Petra z Olsztyna

Kibic4 - 15 sierpnia 2016, 20:02:40 - *.dip0.t-ipconnect.de
Eurosport schodzi na psy jak Hajto komentuje mecze zero pojecia!!!

Merol - 15 sierpnia 2016, 20:03:51 - *.opera-mini.net (*.47.12.34)
Brawo Wisla Kun bardzo dobre spotkanie

koalicja - 15 sierpnia 2016, 20:04:33 - *.adsl.net.t-com.hr
Petra&Stomil&Slask&Lechia! brawo Petra!

johny - 15 sierpnia 2016, 20:09:12 - *.play-internet.pl
Kazdy kto widzi jak gra Lechia a jak Jaga powinien wiedzieć że to Lechia będzie faworytem. Jaga z cienkimi zespołami robi sobie dużą przewagę w posiadaniu piłki i w takich meczach gra jej się lepiej. A Lechia potrafiła zdominować Legię Staśka w Wawie. Mecz Jaga-Lechia typ na Lechię z lekkim wskazaniem na remis.

leka - 15 sierpnia 2016, 20:09:52 - *.euro-net.pl
Jagiellonia : Lechia tradycyjnie 0:3

WigryF - 15 sierpnia 2016, 20:10:03 - *.centertel.pl
Szkoda punktów Jagi.
Czy ze statystyk meczowych Jagi nie wynika, ze gdy Jaga pierwsza traci bramke, to przeważnie przegrywa?

Go - 15 sierpnia 2016, 20:10:58 - *.146.188.7.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
I widzów z meczu na mecz coraz mniej za 2 miesiące po 2 tys na meczu☺

Hdh - 15 sierpnia 2016, 20:13:14 - *.opera-mini.net (*.68.22.70)
Nie mniej tylko jeden sektor musialbyc wolny na bufor dziafu Hej Wisla hej

David - 15 sierpnia 2016, 20:13:41 - *.play-internet.pl
Go -porównaj sobie frekwencję i pojemności stadionów. Bez odbioru.

lider - 15 sierpnia 2016, 20:17:16 - *.dynamic.chello.pl
Zagłębie Lubin w drodze po mistrzostwo!

Pl - 15 sierpnia 2016, 20:22:18 - *.play-internet.pl
Brawo Nafciarze! Zasluzone 3 pkt!

zielin - 15 sierpnia 2016, 20:24:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ryba to jak słabo grała Jaga skoro nie wygrała...

Go - 15 sierpnia 2016, 20:24:21 - *.146.188.7.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
David a co mają pojemności stadionów do frekwencji? Wystarczy popatrzeć ubiegły sezon nieciecza śmiem twierdzić że będzie miała podobna srednia

rafi - 15 sierpnia 2016, 20:25:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
juz sie pustki zaczynaja

gino - 15 sierpnia 2016, 20:27:10 - *.146.130.238.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
No to traneiro probierzo dzisiaj glebsza szklana do lychy....a juz sobie dopisali do 13 -tu punktow a tu ogorki ich ogolily...uuuu...

Hero - 15 sierpnia 2016, 20:37:58 - *.opera-mini.net (*.47.0.131)
Nie wdawajcie sie w dyskusje z miernotami Wisla wygrala i to sie liczy

Płock - 15 sierpnia 2016, 21:00:29 - *.098.c84.petrotel.pl
Góral wracaj do Nas! Będziesz siedział po jakichś Jagielloniach na ławce.

Portowiec - 15 sierpnia 2016, 21:28:05 - *.dynamic.chello.pl
Ktoś jest w stanie wyjaśnić co w 1 składzie robi paralityk Kante a nie Mikołaj Lebedyński?

pok - 15 sierpnia 2016, 21:31:58 - *.plock.mm.pl
@portowiec ty tak serio? kante najlepszy na boisku

apol - 15 sierpnia 2016, 21:34:08 - *.play-internet.pl
Ludzi tylu ilu miało być. Gęgajcie hehe dalej

max - 15 sierpnia 2016, 21:36:00 - *.dynamic.chello.pl
zeal
Czy nie pomyliły się tobie kluby?Lechia to nie Arka.

autor - 15 sierpnia 2016, 22:51:13 - *.054.c66.petrotel.pl
Lebedyński ma na pieńku z Kaczmarkiem? W meczu z Lechią zagrał nieźle. Z Piastem gorzej, ale miała asystę i później z Legią zasiadł na ławce, a od meczu z Ruchem nie ma go nawet na ławce. Na pewno nie jest gorszy od Drozdowicza. W meczu z Jagiellonią bardzo dużo plusów. Tak się zastanawiam jakby spróbować Recę na 9. Dobra szybkość, niezła gra głową, dobre wykończenie akcji. Ogólnie dobrze się wprowadził. Powinien w następnym meczu dostać 30-35 min, a w kolejnym już pewnie od początku. Iliev w końcu powalczył. W drugiej połowie dawał od siebie tyle ile powinien w każdym meczu. Bardzo dobrze skrzydła. Kun i Merebaszwili w ofensywie, ale i w defensywie zagrali dobrze. Szymiński z Boziciem w spółce z Kiełpinem bardzo solidnie. Nie ma się do czego przyczepić nawet Rogalski po wejściu poza jednym błędem solidnie popracował. Co z Sylwestrzakiem? Liczę na niego na lewej obronie i wtedy Stępiński z prawej strony będzie hasał.

KONIU - 15 sierpnia 2016, 23:07:37 - *.google.com (*.185.194.241)
Pytanie do spostrzegawczych. Czy oprócz mnie ktoś z Was zauważył, że Romańczuk śpiewał hymn Polski przed rozpoczęciem spotkania, gdy byl on odgrywany na stadionie? Było takie ujęcie w TV.

mis_fis - 16 sierpnia 2016, 0:40:05 - *.free.aero2.net.pl
no niestety ;-(

wislak - 16 sierpnia 2016, 1:26:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Bardzo dobry mecz Wiselki! Najlepszy na boisku Merebaschvili i Mitko. Góral wracaj do Płocka!

Białystok - 16 sierpnia 2016, 1:42:37 - *.61.255.68
Szacun za frekwencję. Jak na poniedziałek i w takim mieście jak Płock - jest ok.

apol - 16 sierpnia 2016, 3:07:17 - *.play-internet.pl
no przecież panie kolego,ale nie przeciez profesorzy Jacki Gmochy od frewkwencji zaraz nam to rozrysują...

judasz - 16 sierpnia 2016, 6:50:59 - *.opera-mini.net (*.13.106.211)
poziom komentatorow eurosportu nadaje sie do kabaretu smiechowego niepokoju

joł - 16 sierpnia 2016, 7:24:34 - *.sheab.net
Wiadomo już, czy to coś poważnego z tą kontuzją Vasilieva? Wielka strata dla Jagiellonii będzie. Najpierw wypadł podstawowy obrońca Ivan Runje, a teraz Estończyk. Niedobrze, niedobrze, bardzo niedobrze to się rysuje na przyszłość.

ZKS - 16 sierpnia 2016, 7:32:18 - *.play-internet.pl
śmieszą mnie teksty o pustkach na stadionie - akurat tutaj do Wisły nie ma co się czepiać. Na pierwszy meczu 8k, z Legią ponad 9K, wczoraj 7k przy czym trzeba pamiętać że stadion to ruina, wczoraj co chwila padało a na stadionie Wisły nie ma dachu w dodatku mecz był w publicznej TV. 7k to jest 5% mieszkańców Płocka, to tak samo jakby na Legię przyszło 85 tys ludzi a jakiś pajac by napisał że pustki na stadionie. leczcie kompleksy na kimś innym.

raf - 16 sierpnia 2016, 7:33:37 - *.play-internet.pl
dzięki za punkty,szkoda ale Panowie "K"oraz ich trenejro maja mają smutne miny.

xx - 16 sierpnia 2016, 8:02:26 - *.sheab.net
Wisła Płock frekwencja - kompromitejszyn.

Kazik - 16 sierpnia 2016, 9:28:31 - *.play-internet.pl
Dawno się tak nie uśmiałem czytając niektóre komentarze Rozumiem, że wzory w rozmiarze frekwencji są w Kielcach, Szczecinie (miasta wojewódzkie) i Lubinie? Dramat frekwencji to ja w Poznaniu widziałem, no ale "fachowcy" wiedzą lepiej

bis - 16 sierpnia 2016, 9:59:33 - *.146.35.225.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Czym tu się zachwycać E-klapa to padaka, ogon Europy i nic więcej.

qq - 16 sierpnia 2016, 11:11:34 - *.opera-mini.net (*.146.9.175)
@xx - pal wrotki berecie.

qq - 16 sierpnia 2016, 11:11:39 - *.opera-mini.net (*.146.9.175)

M.B. - 16 sierpnia 2016, 12:18:37 - *.146.c86.petrotel.pl
Lebedyński już nie zagra bo tak sobie dyro życzy. W jego miejsce ściągnie kolejnych obcokrajowców ze swej stajni. Mikołaj został już skreślony.Za chwilę ten los czeka kolejnych.Mrozu,Rogal,Dino. Kasa musi się zgadać. Co do poziomu meczu to w drugiej lidze widziałem lepsze. Straszliwa kopanina i fura szczęścia pana Kaczmarka. Bez Vasilieva środek Jagi nie istniał i grali tylko długie lagi jak na podwórku.

zzz - 16 sierpnia 2016, 12:24:51 - *.itvmedia.pl
i niech sciaga na pewno duzo wartosciowych niz lebedynski nie mowiac o mrozu czy rogalskim to sa grajki na 1 lige a nie na ekstraklase ,co ja pisze w 1 lidze by sie nie lapali

Sebek - 16 sierpnia 2016, 12:29:46 - *.226.255.200
@M.B. akurat Mrozińskiego czy Rogalskiego niespecjalnie mi szkoda, za to Dino czy Sielewski zasłużyli na co najmniej szansę w Ekstraklasie.

Sebek - 16 sierpnia 2016, 12:31:00 - *.226.255.200
* Miało być "Dino czy Lebedyński"

rafinia - 16 sierpnia 2016, 14:17:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
1 połowa tempo gry piłkarzy poziom boisk orlikowych Nie wiem czym się zmęczył bo straszną miał zadyszkę po meczu Dominik Furman Dlaczego komentujacy mecz w Eurosport 1 Tomasz Hajto nie powie jak mocno w kość dostał podczas pierwszego obozu letniego po przejsciu z Zabrza do Duisburga

LEO - 16 sierpnia 2016, 15:05:40 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zagłębie skorzystało

bezspiny - 16 sierpnia 2016, 15:37:16 - *.centertel.pl
Do kibiców wisły az tak nisko upadliscie ze z gumakami zgoda dajcie spokój z wrogiem sie kumac i to tymi co donosili jak bolek do sb haha zal

rafalski - 16 sierpnia 2016, 15:38:54 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
albo niech Hajto opowie jaki mikrocykl byl u Wolfa w Nurnberdze haha u nas jak by takie obciążenia wprowadził w 1 i 2 Lidze gdzie gra sie fizycznie najbardziej to by rozlecieli sie piłkarze i tyle Interwal biegowy w lesie 900 metrów i tak 9 razy plus rozciąganie i rozbieganie 3 km do hotelu

pipi - 16 sierpnia 2016, 17:01:01 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Kiedyś musiało się to stać. Oby wszyscy szybko powrócili do zdrowia.