4 września 2016, 22:41:31 - mogiel
eMŚ: Rumunia 1-1 Czarnogóra

W meczu eliminacyjnym do mistrzostw świata Rumunia zremisowała z Czarnogórą 1-1 (0-0). Obie reprezentacje są rywalami Polski w grupie E.

4 września 2016, 20:45 - Kluż-Napoka (Stadionul Dr. Constantin Rădulescu)
Rumunia 1-1 Czarnogóra
Adrian Popa 85 - Stevan Jovetić 87

Rumunia: 1. Costel Pantilimon - 6. Romario Benzar, 4. Cosmin Moți, 21. Dragoș Grigore, 3. Steliano Filip - 17. Eric Bicfalvi (76, 8. Adrian Popa), 5. Ovidiu Hoban, 22. Cristian Săpunaru, 23. Nicolae Stanciu, 19. Bogdan Stancu (90, 13. Claudiu Keșerü) - 9. Florin Andone (70, 9. Gabriel Torje).

Czarnogóra: 1. Mladen Božović - 6. Žarko Tomašević, 15. Stefan Savić, 22. Marko Simić, 4. Nikola Vukčević - 23. Adam Marušić, 7. Marko Vešović (80, 16. Damir Kojašević), 10. Stevan Jovetić, 19. Aleksandar Šćekić, 8. Marko Bakić (68, 9. Stefan Mugoša) - 11. Fatos Bećiraj (90, 20. Nemanja Nikolić).

żółte kartki: Moți, Andone - Simić, Jovetić.

sędziował: Anthony Taylor (Anglia).
widzów: 25 468.

W 90. minucie Nicolae Stanciu (Rumunia) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił nad bramką).

W drużynie Czarnogóry wystąpił Damir Kojašević (kiedyś Jagiellonia Białystok i Górnik Łęczna), który zastąpił w 80. minucie Marko Vešovicia i zanotował asystę przy bramce. Cały mecz na ławce rezerwowych spędził Vladimir Boljević (dawniej Cracovia).

Kibic - 4 września 2016, 22:48:34 - *.play-internet.pl
Czy polskie drewienka powalczą o 5-te miejsce w grupie, czy może jednak już się pogodzili z mianem czerwonej latarni?

Zombiak - 4 września 2016, 22:49:13 - *.dynamic.mm.pl
Grupa w której każdy każdemu może urwać punkty. Oby nasi wyciągnęli wnioski z remisu w Kazachstanie. W październiku trzeba pokonać u siebie Danię i zadomowić się na pierwszym miejscu w grupie.

Mądry - 4 września 2016, 22:58:08 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Do:poi
Nikolić jako że ma serbskie nazwisko może grać w rep.Czarnogóry.
Grając dla Węgier grzał ławkę więc poszedł tam gdzie ma szansę na grę.

igor - 4 września 2016, 22:58:51 - *.centertel.pl
Sprawdźcie daty urodzenia tego Nikolica z Czarnogory i "naszego" z Legii ... ale zbieg okoliczności, te same imiona i nazwiska, ta sama dyscyplina sportu na poziomie reprezentacyjnym i jeden dzień różnicy w dacie urodzenia ...

Czech - 4 września 2016, 23:08:18 - *.static.cpe.netcabo.pt
igor ale jakże istotny dzień, który zmienia rocznik. Jest NN 1987 i NN 1988 i dwa różne kraje repr.

kowal - 4 września 2016, 23:13:55 - *.hsd1.ct.comcast.net
Nie ma co patrzec na innych mamy za mocna druzyne zeby liczyc na fuksa, trzeba podziekowac Nawalce ktory ma zboczenie na punktcie Milika i wogole coraz bardziej przypomina Smude ktory nie potrafi zmienic oblicza meczu, potrzebujemy trenera ktory bedzie mial odwage posadzic co niektorych na lawke , nie zmarnujmy potencjalu ktory moze jest nam dany raz na kilkanascie lat .Nawalka juz na euro polelnil mnostwo bledow co pokazuje ze jego umiejetnosci sa slabe wtedy myslalem ze okej duza impreza troche go przerosla ale dzisiaj z Kazachami udowodnil ze kompletnie sie nie nadaje .

qqryq - 4 września 2016, 23:14:18 - *.dynamic.chello.pl
Każdy narzeka na Polaków a ja myślę że remis trzeba uszanować bo tam nie jedna drużyna straci punkty.

Mądry - 4 września 2016, 23:43:19 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Tam może i jeszcze ktoś punkty straci...
Ale nikt tam punktów nie straci gdy będzie wygrywać 2:0.
NIE rozumiem dlaczego nie zagrał Jędrzejczyk skoro miał tak udane Euro.
Nie było nas w 2010 i 2014 czas na awans a nie takie coś !!!

Thorgal - 4 września 2016, 23:44:06 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
w tej grupie nie ma faworyta, i nie ma outsidera. W Kazachstanie i Armenii zawsze się gra trudno, i te drużyny u siebie są groźne, zwłaszcza, że grają chaotycznie, ale czasami w tym szaleństwie jest metoda (w ten sposób Szkocja zaprzepaściła szansę na Euro, przegrywając w Gruzji). Przed nami jeszcze 9 spotkań i ponad rok gry. Wiele się może zmienić i zdarzyć. Przestańcie więc narzekać oraz pluć jadem dookoła, i czekajcie na kolejne mecze, a na rozliczenia przyjdzie czas po zakończeniu eliminacji.

Czech - 5 września 2016, 0:08:12 - *.static.cpe.netcabo.pt
No pewnie Thorgal. Wystarczy wygrać next mecz z Danią u siebie i się jest liderem. A ci hejterzy już by linczowali cudotwórcę pana Nawałkę, który wyszedł z grupy na euro!

Dieguito - 5 września 2016, 0:56:20 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Nie jęczcie i nie plujcie na biało-czerwonych. Piłkarze wezmą sprawy w swoje ręce, bo Nawałka nie daje rady i awansujemy. Tylko głupi nie zauważy, że selekcjonera przerosła rola. Zero pomysłu, elementy zaskoczenia, a zmiany to bez komentarza. Może Zibi mu przemówi do rozsądku i pomoże bo szkoda marnować tak duży potencjał.jesteśmy z Wami a szydercy won.

Matt - 5 września 2016, 1:51:09 - *.b-ras2.cld.dublin.eircom.net
Jesli Polska wygra nastepny mecz z Dania to bedzie mozna ich rozgrzeszyc za stracone punkty w Kazachstanie. Jednak Nawalka bedzie mial teraz sporo roboty bo widac ze wiele jest do poprawy. Mimo wszystko licze na nich.

KCH - 5 września 2016, 7:38:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nie dopisywałbym sobie tak łatwo punktów za mecz z Danią (pomimo że u siebie). Zawsze nam się z nimi ciężko grało a ostatnio najczęściej to nas lali jak chcieli. Jakby się odpukać nie udało wygrać to już 3 mecz u siebie z Armenią urośnie do rangi "meczu o wszystko", bo przypomnę że tylko jedna wchodzi bezpośrednio a nie dwie jak do euro ostatnio.
Jakby na koniec zabrakło tego punktu zgubionego wczoraj to sobie nieźle będą w brodę pluli.

Kuty - 5 września 2016, 7:57:16 - *.ssp.dialog.net.pl
Zblaznili się nasi gwiazdorzy ale jak mają lepiej grać skoro więcej jak połowa z nich grzeje ławę w swoich klubach na zachodzie nie wchodząc nawet na ogony.

buhh - 5 września 2016, 8:01:39 - *.102.69.158.rdns.lunanode.com
Czarnogóra to pionki, a jednak udało im się urwać pkt. Romom. Jak nie wyjdziemy z tak słabej grupy to chyba czas rozwiązać tę reprezentację. Frajersko stracone 3 pkt. z Kazachstanem nie wróżą dobrze na przyszłość, ale miejmy nadzieję, że to tylko taki wypadek przy pracy.

buhh - 5 września 2016, 8:03:20 - *.102.69.158.rdns.lunanode.com
Z drugiej strony to Romowie z Rumunii też frajersko stracili punkty - pierwsza bramkę walnęli w 85. minucie, stracili po 2 minutach i w dodatku nie strzelili karnego i to grając u siebie. Nie ma co płakać, Panowie. Kazachstan to trudny teren, co pokazuje Astana.

tellchar - 5 września 2016, 8:48:17 - *.174.115.101
Jacy Romowie? Jak nie potrafisz odróżnić Romów (Cyganów) od Rumunów, to się nie wypowiadaj

@tellchar - 5 września 2016, 9:44:44 - *.250.173.61.erx.dynamic.cipherkey.com
rumuni to Cyganie, Romowie.

Winetu - 5 września 2016, 9:54:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
do @tellchar
Rumuni to dawni Wołosi (ludy pasterskie przybyłe ze stepów) pomieszani ze Słowianami. Tymczasem Romowie (Cyganie) pochodzą z Indii i nie mają nic wspólnego z Rumunami oprócz tego, że ich grupa mieszka w tym kraju. Lepiej nie wypowiadaj się jeżeli masz pisać nieprawdę.

ZIENIU - 5 września 2016, 10:26:47 - *.ssp.dialog.net.pl
Kiepsko u nich z frekwencją jak na reprezentacje na narodowym

żaża - 5 września 2016, 10:52:55 - *.dynamic.voo.be
@Winetu Rumuni przywędrowali d Rumunii z Indii jako cyganie, więc rumuni to cyganie.

Krzyś - 5 września 2016, 11:30:26 - *.adsl-surfen.hetnet.nl
Ktoś napisał że na Czarnogórę można liczyć. Nie koniecznie. W ostatniej minucie meczu oddali Rumunii strzelać karnego. Tylko ten Stanciu co zrobił, to chyba gorzej niż Milik.

Kamil - 5 września 2016, 12:06:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
do żaża
Nie jest to forum do dyskusji na temat etnografii ludów europejskich, ale człowieka krew zalewa jak czyta takie bzdury. Rumuni to nowa nazwa dla Wołochów z domieszką Słowian, ludów tureckich osiadłych (Kumanów) na terytorium obecnej Rumunii i Mołdawii\. Wołosi to ludy pochodzące z Bałkanów Południowych (Macedonia, Bułgaria i Serbia) silnie zresztą zromanizowane co widać po języku rumuńskim (chociaż został on zrfekonstruowany w XIX w. i wyrzucono z niego dużo naleciałości słowiańskich).
Natomiast odnośnie meczu: to przez 80 minut to było typowe męczenie buły, ale ostatnie 10 minut i doliczony czas gry to już inna historia.

/ - 5 września 2016, 12:10:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dzieci internetu pewnie "myślą", że w piłkę może grać tylko jeden Nemanja Nikolić.

MauroPB - 5 września 2016, 12:48:17 - *.centertel.pl
Kamil szacun. Przyjemnie skonstatowac że wsród pasjonatow piłki kopanej sa ludzie z szerokimi horyzontami(nigdy w to nie watpilem
buhh: "czarnogora to pionki" ? dobre w 2011 zajmowali w rankingu (glupim skadinad) obecne miejsce Polakow szalejących po niebywalym sukcesie w Euro. Potrafili na 4 mecze z Angolami 3 zremisowac;)

artuur,,, - 5 września 2016, 13:38:01 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
zaza@ ja bylem w kobylej gorze tam padal deszcz,,, jak masz klikac farmazony to idz do,,remizy.. na odpust bezmuzgu

Linek - 5 września 2016, 15:26:55 - *.lubin.dialog.net.pl (*.219.8.184)
Kto postawił u buka na Rumunię i oglądał mecz to chyba w szpitalu wylądował.

żaża - 5 września 2016, 15:54:44 - *.203.15.5
Rumuni to brązowi cyganie.
Cd. meczu to Romowie nie wykorzystali karnego w ostatniej minucie hłe hłe
Będą zacięte mecze z Danią i Rumunią, chociaż te zespoły nie są jakieś wybitne. :]

Kleks - 5 września 2016, 18:12:09 - *.play-internet.pl
Ja się trzy razy obsrałem przy tym meczu. Postawiłem u bukmachera na remis. Najpierw gdy Romowie strzelili później kiedy mieli karnego i na koniec ze szczęścia

LEO - 5 września 2016, 19:09:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Miejmy nadzieje że z Danią pójdzie nam lepiej

Stańczyk - 5 września 2016, 20:29:04 - *.dynamic.chello.pl
Grupa śmiechu!

kocur - 5 września 2016, 20:56:07 - *.hsd1.ct.comcast.net
Cala wina lezy po stronie trenera Nawalki ktory nie ma pomyslu na ta druzyna , kazdy widzial ze Teodorczyk ktory jest zadziorny bylby zdecydowanie lepszym wyborem na ten mecz , Nawalka niestety niczym nie rozni sie od poprzednikow ,wszyscy jaraja sie Euro a kazdy wie ze przy lepszym trenerze moglismy ugrac duzo wiecej , nie moze tak byc ze Milik gra totalny piach i jest nie do ruszenia jest to zwyczjnie niepsrawiedliwe czy Krychowiak ktory snuje sie po boisku przez 90 minut , 2012 spapral Smuda a teraz taki potencial spapra Nawalka . Widac golym okiem ze u Nawalki jedni maja pewny plac a niektorzy chocby nie wiem co zrobili to i tak nie zagraja,powinien wytlumaczyc dlaczego odstawil Jedrzejczyka od skaldu a postawil na Rybusa ?? co chcial zyskac robiac taka zmiane Kapustka - Defensywny pomocnik ?dziennikarze powinni ostro wziasc go za 4 litery niech sie tlumaczy czy aby napewno dobro druzyny narodowej jest najwazniejsze w podejmowaniu decyzji , czy to nie chodzi o jakies chore uklady .Jest duzo znakow zapytania i watpliwosci czy aby napewno Nawalka jest najlepsza opcja dla tej druzyny , to nie jest prywatny klub zeby trener robil takie cyrki na oczach calej Polski , co mi z tego ze Nawalka po meczu powie musimy wyciagnac wnioski a w meczu z Dania znowu bedzie to samo.

henio - 6 września 2016, 14:31:26 - *.petrus.pl
Juz niedlugo.
Polska-Dania 4:0

mat - 6 września 2016, 16:31:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Prawdą jest iż Pan Trener Nawalka zremisował mecz przy wyniku 2-1 powinien zdjąć Kapustke wpuścić Jedrzejczyka i przesunac Rybusa . Jest dobrym trenerem ale jeszcze mu dużo brakuje do poziomu Europejskiego .Jestem przekonany iż druga zmiana za Milik na Teodorczyk przyniosła by 3 punkty . Ale ... cieszmy się z punktu
Ps. Nigdy nie rozumiałem zmian Nawalki ???