17 września 2016, 18:00 - Legnica (Stadion Miejski)
Mariusz Rybicki 18, Adrian Łuszkiewicz 22 - Grzegorz Goncerz 25, Tomasz Midzierski 35 (s)

Miedź: 33. Paweł Kapsa - 19. Grzegorz Bartczak, 16. Jonathan de Amo, 24. Tomasz Midzierski, 27. Rumen Trifonow - 18. Michał Bartkowiak, 20. Adrian Łuszkiewicz (78, 21. Damian Rasak), 31. Keon Daniel, 7. Łukasz Garguła (63, 29. Paul Batin), 9. Mariusz Rybicki (34, 11. Óscar Martín) - 10. Petteri Forsell.

Katowice: 82. Sebastian Nowak - 4. Alan Czerwiński, 23. Łukasz Pielorz, 21. Oliver Práznovský, 3. Dawid Abramowicz - 16. Paweł Mandrysz (87, 5. Damian Garbacik), 6. Bartłomiej Kalinkowski, 35. Łukasz Zejdler, 90. Mikołaj Lebedyński, 17. Andreja Prokić (62, 11. Krzysztof Wołkowicz) - 7. Grzegorz Goncerz (90, 97. Eryk Sobków).

żółte kartki: Kapsa, Rasak - Goncerz, Czerwiński, Zejdler.

sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź).
widzów: 2598.

W 86. minucie Grzegorz Goncerz (Katowice) nie wykorzystał rzutu karnego (Paweł Kapsa obronił).

KATon - 17 września 2016, 19:53:12 - *.opera-mini.net (*.201.88.141)
Szalony mecz , szkoda że Goncerz nie strzelił karnego .
Strata dwóch punktów .

jojo - 17 września 2016, 19:54:00 - *.dynamic.chello.pl
Brawo Miedź!!! Pozdro z Sosnowca

siara1975 - 17 września 2016, 19:54:14 - *.153.53.185.ajc.com.pl
Dobrze jest teraz 3 pkt z Stalą i gonimy goroli z Sosnowca

/o/ - 17 września 2016, 19:54:19 - *.dynamic-ra-10.vectranet.pl
Szczęscie nie sprzyja lepszym. Miedz tylko grała 18-22 min w 1 połowie i ostatnie 5 min
To zdecydowanie za mało żeby wygrac mecz. Gratulacje dla GKS-u bo byli lepsi.

LordHaart - 17 września 2016, 19:58:19 - *.legnica.vectranet.pl
Dlaczego Tarasiewicz uparcie nie wystawia napastnika od początku meczu? Słaba gra środkowych obrońcow, de Amo i Midzierski nie mieli dzisiaj dobrego dnia. Szkoda straconych 2 pkt,trzeba grać dalej.

ZSH - 17 września 2016, 19:59:25 - *.centertel.pl
Widzisz siara. Tym sie roznimy ze wy nas musicie gonic. A goncie se hanyski goncie. Pozdrawiam, Ferdynand Lipski.

bociek - 17 września 2016, 20:00:42 - *.dynamic.gprs.plus.pl
W meczu Stomil - GKS Goncerz także nie wykorzystał rzutu karnego ! ! ! ?

/o - 17 września 2016, 20:04:21 - *.dynamic-ra-10.vectranet.pl
Jak dla mnie pierwsi do ostrzału to GARGUŁA !!! W dalszej kolejności to Oskar Martin i Paul Batin. W przerwie szukac lewego pomocnika i napastnika. Forssel za Gargułę. Ja to tak widze że Fin nie chce za bardzo wchodzic w kompetencje Garguły i nie wykorzysuje swojej pozycji( nie licze dzisiejszej pozycji Forssela). Kto Waszym zdaniem powinien opuscić Miedź

piterek - 17 września 2016, 20:06:41 - *.ssp.dialog.net.pl
Batin powinien od początku grać. Bez sensu jest granie wysokich piłek na kurdupli pokroju Forsel i Garguła. Batin przynajmniej umie się przepchnąć. Ale mecz b. dobry jak na 1 ligę.

wnc - 17 września 2016, 20:07:34 - *.centertel.pl
Gonzo daj sobie już spokój !!!dwa elwry i 4 pkt staty MASAKRA!!!!!

hanibal - 17 września 2016, 20:08:25 - *.internetia.net.pl
Dlaczego zmieniał wykonanie karnego,trzeba było strzelać jak z Wisłą , to już drugi błąd w decyzji.

Kame - 17 września 2016, 20:09:00 - *.dynamic.chello.pl
No i po co Goncerz strzela te karne, jak większość ostatnich nie strzelił, jedynie ostatnio z Puławami mu się udało. Strzelił przewidywalnie,więc to jego wina. Szkoda. Miedź ma potencjał, żeby grać o awans na poważnie w tym sezonie i nie zdziwie się jak to oni awansują.
@ZSH
Zobaczymy w przyszłym sezonie, mam nadzieje Ekstraklasy, Magiera odejdzie do Legii i będzie po was.

/o/ - 17 września 2016, 20:11:49 - *.dynamic-ra-10.vectranet.pl
Panie Tarasiewicz proszę wystawić od pierwszej minuty Rasaka zamiast Garguły. Szybkośc i zaangazowanie tego 1 juz nie te. Rasak mając za sobą 2 defensywnych obrońców wiecej wniósłby korzysci w ofensywie niż Garguła.

Kamil84IKS - 17 września 2016, 20:16:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Oj Oj szkoda straconych punktów GKS Katowice bardzo hm może za tydzień wroci na tor zwycięstw pozdro z Iławy fan

R.Tarasiew - 17 września 2016, 20:16:57 - *.opera-mini.net (*.201.88.141)
/o/... Dobrze .

Dąb - 17 września 2016, 20:19:08 - *.internetia.net.pl
Gonzo STOP strzelania karnych !!!!!!!!!!

Kamil84IKS - 17 września 2016, 20:20:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zgadzam się z kolegą nie jesteś w stanie strzelic karnego już drugiego to odpusc sobie inny niech strzela ,np Praznowsky

mas - 17 września 2016, 20:30:53 - *.dynamic.chello.pl
Ciapaki mam nadzieje ze nie awansujecie ! NIEBIESKIE KATOWICE

Kol - 17 września 2016, 20:31:56 - *.centertel.pl
Gieksa cienka jak co sezon. Ekstraklasa albo śmierć co rok pekam ze smiechu

Emil - 17 września 2016, 20:35:34 - *.hsi16.unitymediagroup.de
Tarasiewicz nie wystawia od początku napastnika, bo takowego nie ma. Midzierski,Garguła do odstrzału. W Miedzi nie ma ani jednego napastnika

1976 - 17 września 2016, 20:38:26 - *.opera-mini.net (*.254.178.155)
Sedzia w tym meczu chciał wykrecic Miedz jak nic, takiego karnego gwizdnac to wal jakich malo, na Forsselu w 1 połowie dwa takie faule były i nawet zawachania z jego strony nie bylo a tu gosc wbiega w bramkarza i obronce bez szans na dojscie do pilki i karny jest! Wszystkie wejscia zawodnikow Miedzi gwizdane Gks tylko te jak piłka trafiała do nas by akcje przerwac!

Arturo - 17 września 2016, 21:02:46 - *.centertel.pl
Karny był ale na Forsellu. Ewidentnie obronca go zlapal za koszulke i sprowadzil do parteru. A dla GKS przecież napastnik wpadł na Kapse. A czystki w Miedzi trzeba zacząć od takich kibiców jak o... Komantarze dramat.

Arturo - 17 września 2016, 21:07:11 - *.centertel.pl
Dodam tylko ze w judo by dostał ten obronca yuko. Widziałem w tv połowa fauli Katowic nie była gwizdka a przeciwko Miedzi wszystko co się nadawało. Wynik jednak jest sprawiedliwy. Sytuacji z obudowy stron od groma.

DG - 17 września 2016, 21:19:57 - *.saint-gobain.com
Oooo Zaagłębie Oooo Sooosnowiec

Rodowity k - 17 września 2016, 21:20:07 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
derby na remis

-o- - 17 września 2016, 21:35:27 - *.dynamic-ra-10.vectranet.pl
Artus dramat to tz jestes tzle w temacie

1976 - 17 września 2016, 21:56:58 - *.opera-mini.net (*.254.179.55)
Rece opadaja jak sie widzi ile karnych gwizdze sie innym drużyna i za jakie faule. a Miedz do tej pory nie miała żadnego! Choc byly faule ktore powinny byc gwizdane chocby na Forsselu ktory mijał obronce ktory go łapał i spowodował upadek! A dyktuje cos takiego dla Gks. Kpina jakich mało

/o/ - 17 września 2016, 22:30:10 - *.dynamic-ra-10.vectranet.pl
1976 troche obiektywizmu. GKS więcej miał sytuacji i na dzień dzisiejszy jest drużyną lepszą. Koniec kropka... ale sezon jest długi i mam nadzieje ze Miedz bedzie przed gieksą

zygfryd - 17 września 2016, 23:12:51 - *.dynamic-ra-07.vectranet.pl
Brawo GieKSa. Trójkolorowy Chorzów i Ruda Śląska. Pozdrowienia dla FC Siemianowice i Świętochłowice.

Ddd - 18 września 2016, 0:04:10 - *.internetdsl.tpnet.pl
Panie Dobry in, jak Pan się poczuł jak Kappa obronił karnego? Pan się też uważa za nieomal ego, czy może kierowały Panem inne pobudki? Panie Pan wstydu ni honoru nie masz!

pacior88 - 18 września 2016, 0:54:30 - *.dynamic.chello.pl
Nie umnieszajac umniwejetnosci Goza. ale trener powinien mienic wykomucjac zawodnika ktory wykonuje karne

pacior88 - 18 września 2016, 4:22:54 - *.dynamic.chello.pl
Niech w końcu zmieni wykonawce karnych bo Gonzo sie wypalił

pundu - 18 września 2016, 6:45:41 - *.cable.smsnet.pl
Fajny mecz jak na 1 ligę. Obydwie drużyny d końca walczyły o komplet punktów. Mimo nie strzelonego karnego Gieksa raczej powinna mówić, że wywalczyła 1 pkt, a nie straciła 2, chociaż przed karnym mieli też, kilka niezłych sytuacji, w tym ta Prokica. Ale trzeba to docenić, bo Miedź z tką grą i składem, trzeba rozpatrywać jako konkurenta do awansu.
A co do karnego to los zabrał Gieksie to co dał przt karnym Dudka. No może poza tym, że Kapsa powinien skończyć z czerwoną kartką, a tam karny był z kapelusza.

ksk - 18 września 2016, 9:24:06 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Oglądałem mecz w TV GKS ogólnie grał lepiej i spokojnie mógł mecz wygrać. Szkoda,że tak mało ludzi z Legnicy chodzi na mecze bo przy prawie pustych trybunach mimo dobrego meczu całe widowisko słabo się prezentuje. W TV wyraźnie słychać było doping kibiców GKS, Miedzi mało. Z Górnikiem Zabrze Miedź strzeliła bramkę z wyraźnego spalonego i sędzia ją uznał.

KKK - 18 września 2016, 10:13:30 - *.180.165.10
1976 i inni obejrzyjcie powtórkę, karny był jak najbardziej zasłużony, zero wątpliwości.

Xp25 - 18 września 2016, 11:24:19 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Czy w tym GKS nie ma kto strzelać karnych.Przy pierwszej bramce to Gonzo nie pokrył potem karny i po wygranym szpilu.Jak długo będzie nad nim parasol ochronny,przeciez przez niego cierpi cały zespół a punkty uciekają.Ten Kopacz jest bez formy i to widać.

pundu - 18 września 2016, 12:24:19 - *.cable.smsnet.pl
@Xp25
- ładna bramka jak na gracza bez formy
- samobója też by nie było jakby 'kopacza' tam nie było
A jak pewnie wiesz trudno się strzela bramki jak się przegrywa.

coco - 18 września 2016, 12:34:50 - *.dynamic.chello.pl
gonzo,nie zalamuj sie ,jeszcze im wszystkim pokazesz.Pare meczow z lebedynskim w ataku i...jestem spokojny.Sosnowiec i gieksa w ekstraklasie!

oko - 18 września 2016, 13:17:50 - *.dynamic.chello.pl
Brawo GIEKSA super!

oko - 18 września 2016, 13:19:02 - *.dynamic.chello.pl
Gonzo zaczyna koncert strzelecki.

oko - 18 września 2016, 13:21:00 - *.dynamic.chello.pl
Bardzo dobry mecz obu druzyn,kto awansuje do Ex zobaczymy .Do konca daleko.

Bob - 18 września 2016, 16:40:54 - *.adsl.inetia.pl
@Kame martw się o swój klub, bo z tego co pamiętam walczycie o ekstraklase któryś rok z rzędu i efekt mierny Z resztą część Katowic już dawno ma ekstraklasę więc po co wam dwa kluby!?
A my dalej i konsekwentnie robimy swoje. Zagłębie nic nie musi, jedynie co musi to wygrać z wami po raz trzeci na wiosnę w Sosnowcu

40i4 - 18 września 2016, 21:42:06 - *.play-internet.pl
@LordHaart
de Amo bardzo dobry występ, młotku. Najlepszy obrońca Miedzi. Jak wy oglądacie?
Ja siedziałem na B i wszystko mi zalało (po 20 minutach był taki gnój, że wszystko było mi jedno; portfel i smartfon w gacie, bo tam woda dolatywała z trudem ) - ale oczu mi nie zalało.

40i4 - 19 września 2016, 10:43:40 - *.play-internet.pl
Amo na pewno błąd przy karnym, ale dalej to wybujałe opinie komentatorów z tego co słyszałem na powtórce. Złych zawodników winili, np. przy pierwszej bramce mówili o Amo, a on przez chwilę miał obok siebie zawodnika więc został. Bartczaka wymanewrowali i od tego się zaczęło. Łuszkiewicz nie zablokował, a już tym bardziej stojący Keon. W Miedzi jest właśnie problem ze środkiem. Pomocnicy w zasadzie stoją od kilku meczy i słabo współpracują, nie zbierają piłek, robią dziury.

ggg - 19 września 2016, 10:47:20 - *.50.232.86
Do ksk ludzi nie było mało tylko wszystko siedziało pod trybuną krytą gdzie nie pokazywała telewizja . Ale fakt młyn Gksu na duży plus , tylko nie wiem po co wspominasz mecz z Górnikiem skoro to była pierwsza kolejka a jeżeli już tak grzebiesz w śmieciach to my grając na wyjeździe w Bytowie też nam strzelili z metrowego spalonego a sędzia uznał .

oko - 19 września 2016, 14:48:47 - *.dynamic.chello.pl
dzis oglaalem caffe futbol ,chyba powtórka i godali o fili legii tzw.zagłebiu sosnowiec Wysyłaja im zawodników do ogrywania.

gieksa - 19 września 2016, 15:47:14 - *.play-internet.pl