17 września 2016, 19:50:54 - dyrovski
A to Kanté

Wisła Płock wygrała na własnym stadionie z Pogonią Szczecin 2-0 (0-0) w drugim sobotnim meczu rozegranym w ramach 9. kolejki Lotto Ekstraklasy. Obie bramki w ostatnim kwadransie spotkania zdobył José Kanté.

Gospodarze już na początku spotkania stworzyli sobie kilka dobrych okazji do objęcia prowadzenia. Najpierw w 11. minucie Cezary Stefańczyk dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne, a strzał głową oddał Siergiej Kriwiec, ale Adrian Henger zdołał instynktownie odbić piłkę. Cztery minuty później Dominik Furman zagrał z rzutu rożnego, a bez przyjęcia uderzył Kriwiec, jednak futbolówka została wybita przez Jarosława Fojuta. Po kolejnym wykonaniu rzutu rożnego przez Furmana, niecelny strzał głową oddał Tomislav Božić. W 23. minucie Arkadiusz Reca podał na lewej stronie do wbiegającego w pole karne Patryka Stępińskiego, a obrońca Wisły kopnął w kierunku bramki, lecz bardzo dobrą interwencją wykazał się golkiper gości. W 29. minucie w końcu groźnie zrobiło się w szesnastce gospodarzy. Spas Delew, mając przed sobą Stępińskiego, ładnym dryblingiem znalazł sobie miejsce do oddania strzału, ale Seweryn Kiełpin nie dał się zaskoczyć. Sześć minut później trójkową akcję Adama Frączczaka, Kamila Drygasa i Rafała Murawskiego niecelnym uderzeniem zakończył pierwszy z wymienionych.

W drugiej części spotkania przewagę mieli goście. Pogoń prowadziła grę, a Wisła nie miała pomysłu jak skutecznie zaatakować. W 58. minucie mocny strzał sprzed pola karnego oddał Murawski, ale Kiełpin skutecznie interweniował. Dwie minuty później Ádám Gyurcsó zacentrował z lewej strony boiska, a doskonałą okazję do strzelenia gola miał Drygas, jednak z bliskiej odległości nie potrafił pokonać bramkarza Wisły. W 64. minucie z bardzo daleka kopnął Murawski, ale było to słabe uderzenie i Kiełpin nie miał problemu ze złapaniem piłki. Dziewięć minut później Ricardo Nunes zacentrował w pole karne z lewej strony, a niecelny strzał głową oddał Delew. W 78. minucie wreszcie poważniej zaatakowała Wisła i od razu udało jej się zdobyć bramkę. Furman przebiegł kilkadziesiąt metrów z futbolówką i podał do José Kanté, a Hiszpan precyzyjnym uderzeniem pokonał Hengera. Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Wisła prowadziła już dwiema bramkami. Po dwójkowej akcji Kanté z Dimityrem Ilijewem, Hiszpan kopnął sprzed szesnastki i nie dał szans Hengerowi na skuteczną interwencję.

17 września 2016, 18:00 - Płock (Stadion im. Kazimierza Górskiego)
Wisła Płock 2-0 Pogoń Szczecin
José Kanté 78, 85

Wisła: 87. Seweryn Kiełpin - 20. Cezary Stefańczyk, 25. Przemysław Szymiński, 24. Tomislav Božić, 95. Patryk Stępiński - 10. Giorgi Merebaszwili (82, 18. Piotr Wlazło), 8. Dominik Furman, 21. Maksymilian Rogalski, 30. Siergiej Kriwiec (67, 27. Witalij Hemeha), 9. Arkadiusz Reca (67, 41. Dimityr Ilijew) - 29. José Kanté.

Pogoń: 12. Adrian Henger - 9. Adam Frączczak, 21. Sebastian Rudol, 3. Jarosław Fojut, 33. Mateusz Lewandowski (46, 77. Ricardo Nunes) - 11. Spas Delew, 6. Rafał Murawski, 19. Jakub Piotrowski (82, 10. Dawid Kort), 14. Kamil Drygas, 7. Ádám Gyurcsó - 18. Seiya Kitano (46, 93. Łukasz Zwoliński).

żółte kartki: Stefańczyk - Lewandowski, Gyurcsó.

sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).
widzów: 5620.

Świnia - 17 września 2016, 19:52:52 - *.internetia.net.pl
Hehe, jednak ciągną ten Płock za uszy.

hero - 17 września 2016, 19:54:19 - *.centertel.pl
jak pilka jest dobrze dograna to nie ma ze bramki nie bedzie pozatym mereba czy kante ( tech chlopak zasuwa i w ataku i obronie nie jak ogrych iliew ktory tylko czeka jak slup

Ryba - 17 września 2016, 19:54:47 - *.adsl.inetia.pl
Hej. Trzeba koniecznie napastnika, a po drugie mieć przewagę, sytuacje bramkowe i przegrać.Wstyd.

relief21 - 17 września 2016, 19:54:49 - *.66.195.20
Adas Fraczczak

or - 17 września 2016, 19:55:24 - *.rev.pro-internet.pl
Wreszcie Pogoń zajmuje właściwe miejsce w szeregu.Niech się nie wychylają bo mogą spaść do I ligi.Dzialacze Pogoni którzy nie mają pojęcia o harataniu w gałę niech nie bredzą o LE lub LM z takimi kopaczami !!.

mariao - 17 września 2016, 20:09:15 - *.szczecin.mm.pl
Biedny Delev zajeżdża się, bo nie wie że AF09 sprzedał mecz

kibic - 17 września 2016, 20:12:37 - *.19.73.lan.ekonet.info
A już myślałem, że tylko ja zauważałem, że Frączczak liczy na transfer do Wisły Płock i mocno dziś na to pracował.

zetks - 17 września 2016, 20:20:18 - *.226.128.87
Górnik sobie pluje w brodę :D
Furman klasę lepszy od całej ekstraklasy razem wziętej

valdi - 17 września 2016, 20:23:25 - *.dynamic.chello.pl
Frączczak po co TY kopiesz się w czoło , o matko grajej jak z huraganu różowa ;)oczy bolo

Rafi - 17 września 2016, 20:25:46 - *.146.72.83.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Ale ta nasza liga jest daremna.

Haha - 17 września 2016, 20:28:20 - *.plock.mm.pl
No i proszę, Wisła jako 'ogórek' rozpoczyna swoją passę zwycięstw Hej ZKS!

kojot - 17 września 2016, 20:35:21 - *.dynamic.chello.pl
Byłem na meczu, jak dla mnie frekwencja trochę zaniżona.

valdi - 17 września 2016, 20:53:21 - *.dynamic.chello.pl
Frączczak .... dobry obrońca jeżdzi po flance jak Ronaldo i te kiwki ,,,miodzio ,

lipeusz - 17 września 2016, 20:55:12 - *.218.227.123
Pozdrawiam szanownego redaktora. Po raz kolejny ciekawy tytuł.

Xdx - 17 września 2016, 20:56:10 - *.centertel.pl
Hameha .. Reca...

j - 17 września 2016, 21:09:34 - *.centertel.pl
tytul jak na onecie ale co sie dziwic bardzo podobny poziom czyli mizeria

zibider - 17 września 2016, 21:29:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dzięki Wisełko za świetny prezent urodzinowy - wspaniały wieczór!!!

fan Wisła - 17 września 2016, 21:30:29 - *.154.70.0
czy do kur.... nędzy!!! Może pan P. Kaczmarek, nie wystawiać już więcej tego RECY !!!

Pl - 17 września 2016, 21:30:30 - *.play-internet.pl
Brawo Nafciarze! Super Kielpin!
Mamy swietna druzyne

wislak - 17 września 2016, 21:31:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Tak jest! 3 punkty, 2 bramki Kante i przyjemny dla oka mecz! Dobrze, że wraca Kun, bo Reca z taką grą niedługo wyląduje w rezerwach..

fan Wisła - 17 września 2016, 21:40:32 - *.154.70.0
Wisełko- SUPER !!! Ale RECY już nie chcemy więcej oglądać !!!Kompletne ZERO !!! DRAMAT !!KUN- ostatnio w gazie.....

fan Wisła - 17 września 2016, 21:43:17 - *.154.70.0
Nie wspomniałem o KANTE : brawo!!! bramki fajne, ale najważniejsze że może się tym odblokował i coś jeszcze strzeli!!! JOSE KANTE: BRAWO !!!!!

FILO - 17 września 2016, 22:08:25 - *.146.71.63.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Drygas jak mógł nie trafić w takiej sytuacji jaką miał ??

Go - 18 września 2016, 0:50:56 - *.146.37.62.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Z meczu na mecz coraz większe tłumy, zaraz na nieciecze będzie więcej chodziło ludzi 😂

cc - 18 września 2016, 0:58:57 - *.dynamic.volgograd.ertelecom.ru
Uuu. Pogoń Szczecin kolejna porażka. Odblokowanie Kante na plus, chociaż. Frekwencja fatalna. 5650 widzów to fatalny wynik. Przeżarcie Ekstraklasą nastąpiło w Płocku? Kibice sukcesu? :D

zik - 18 września 2016, 1:05:03 - *.class99.petrotel.pl
5620? Chyba żartujecie!!! Było 6000 -7000. No nikt mi nie powie ze była połowa stadionu skoro 3/4 było zapełnione krzesełek (stadion o pojemnosci 11000) + kupa ludzi na koronie stadionu. Nie wiem skąd taka zaniżona liczba. Wszyscy którzy byli ze mną na meczu nie bardzo to rozumieją.
Brawo WISEŁKA!!!!

pams - 18 września 2016, 1:12:42 - *.dynamic.volgograd.ertelecom.ru
Szacun dla Pogoni za promowanie młodzieży. Piotrowski, teraz ten młody bramkarz i jeszcze kilku innych młodych zawodników Pogoni, jak Kitano, Rudol, Kort i inni. Pogoń chyba wygra tę nagrodę za wprowadzanie młodych do drużyny, ale Ruch Chorzów i Lech Poznań tak łatwo im nie odpuszczą. No, ciekawe, kto zajmie te pierwsze miejsce za ten Pro Junior System, który został stworzony przez PZPN. Na pewno ktoś ze wspomnianej trójki: Pogoń, Ruch, Lech.

P - 18 września 2016, 1:28:29 - *.dynamic.mm.pl
Ludzi podobnie, jak nie więcej na Koronie, a tu 5600? Jaja jakieś...

apol - 18 września 2016, 2:53:52 - *.play-internet.pl
5600 - nie ty siedz na swojej wsi, wez kozy na łancuch i na miedze, a kibicow zostaw w spokoju

kiBBic - 18 września 2016, 11:22:58 - *.bialnet.pl
Dyrovski co to za tytuł? jak rymowanka nie wyszła to mógłbyś bardziej z sensem coś wymyśleć.

MZKS ChG F - 18 września 2016, 12:01:08 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Gratki Wisla od Fanow z Glogowa.

Płock - 18 września 2016, 14:23:35 - *.146.68.144.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
oficjalnie widzów 6800

zik - 18 września 2016, 14:40:04 - *.plock.mm.pl
Rzeczywiście oficjalnie podano ze było 6800 bo tak to tez wyglądało na ok 7000. Fajny klimat na trybunach!
Tylko Wisła ZKS!!!

Plocki - 18 września 2016, 15:43:51 - *.dynamic.chello.pl
Od razu bylo widac golym okiem, ze jest sporo wiecej ludzi niz 5600. 6800 to juz by sie zgadzako.

123 - 18 września 2016, 15:55:58 - *.098.c84.petrotel.pl
Dokładnie, czy klub nie może od razu podać rzeczywistej liczby widzów? A tak poszła w obieg nieprawdziwa liczba, a 1200 osób, to jest jednak różnica. ;)

KUTNO - 18 września 2016, 16:39:01 - *.play-internet.pl
rze_ograli_portowcow.html
Redakcjo, zmieńcie błąd.

krzych - 18 września 2016, 17:12:58 - *.183.237.68.dsl.dynamic.t-mobile.pl
dokladnie zasuwa na boisku za trzech ,fakt ze nieraz sie gubi i traci pilke ale nie stoi i nie czeka jak nygus Iliev az do nogi mu podadzą ,bravo Jose

Do redakcj - 18 września 2016, 22:52:22 - *.plock.mm.pl
Proszę o poprawę informacji o frekwencji.Na oficjalnej stronie Wisły 6800.

olo - 19 września 2016, 7:59:19 - *.080.c64.petrotel.pl
Do frekwencji nie wliczana jest chyba cała trybuna vip która wchodzi za friko.Sporo ludzi wchodzi też za darmo z tzw.firm partnerskich.Myślę,że spokojnie uzbiera się z 1,5 tysiąca i cała odpowiedź na zaniżoną frekwencję.

ziemniak - 19 września 2016, 12:49:29 - *.212.223.20 (*.2.80.241)
Kurna Ola, za friko na VIP?? Ja zapłaciłem w morde jeża...Na Wisłe z Krakowa juz nie place tylko wchodze jak do siebie

bolek - 20 września 2016, 15:35:42 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Michniewicza pozbyli w Szczecinie - a Michniewicz w Termalice 3 miejsce a nowy "lepszy" trener 12 miejsce z Pogonią. Teraz chcą Podolińskiego czyli spadek pewny - patrz Podbeskidzie.

Luqas - 21 września 2016, 0:25:27 - *.plock.mm.pl
Droga redakcjo!Możecie przestać "drukować" frekwencję?To już zaczyna się robić denne z waszej strony...