21 września 2016, 22:34:56 - dyrovski
Pewna wygrana Lecha

W meczu 1/8 finału Pucharu Polski Lech Poznań pewnie wygrał na wyjeździe z Ruchem Chorzów 3-0 (2-0) i awansował do kolejnej fazy rozgrywek. Bramki dla "Kolejorza" zdobyli Marcin Robak, Radosław Majewski i Szymon Pawłowski.

Spotkanie od samego początku mogło się podobać. Obie drużyny grały odważnie i próbowały atakować. Już w 6. minucie Bartosz Nowak zagrał do Jakuba Araka, a napastnik Ruchu sprytnie zwiódł Jana Bednarka i oddał strzał, jednak zbyt słabo kopnął piłkę i Jasmin Burić bez trudu ją złapał. Dwie minuty później dwójkową akcję Darko Jevticia i Marcina Robaka Szwajcar zakończył strzałem, z którego obroną poradził sobie Kamil Lech. W 12. minucie Szymon Pawłowski uderzył z okolic linii pola karnego, ale ponownie górą był bramkarz Ruchu. Kilka chwil później goście objęli prowadzenie. Jevtić zacentrował z rzutu rożnego. W szesnastce futbolówkę głową podbił Tomasz Kędziora, a z najbliższej odległości do bramki skierował ją Robak. W 19. minucie z dalszej odległości kopnął Patryk Lipski, lecz Burić zdołał odbić piłkę. W 30. minucie "Kolejorz" prowadził już dwoma golami. Robak podał do Radosława Majewskiego, a ten z łatwością minął Martina Konczkowskiego i pokonał bramkarza gospodarzy.

W 53. minucie goście zdobyli trzecią bramkę. Jevtić podał do Pawłowskiego, a ten precyzyjnym strzałem nie dał żadnych szans bramkarzowi Ruchu. Sześć minut później Pawłowski miał szansę na kolejnego gola, ale tym razem uderzył niecelnie. W 67. minucie Majewski podjął próbę z rzutu wolnego, ale dobrą interwencją wykazał się Lech. W odpowiedzi Łukasz Moneta dośrodkował z lewej strony, a strzał głową oddał Jarosław Niezgoda, jednak było to słabe uderzenie i golkiper gości bez problemu złapał futbolówkę. W 73. minucie w niezłej sytuacji znalazł się Majewski, ale bardzo dobrą obroną popisał się Lech. Kilka chwil później sprzed pola karnego kopnął Nowak, a Burić odbił piłkę przed siebie. Najszybciej dobiegł do niej Niezgoda, jednak jego strzał został zablokowany przez Bednarka. W 88. minucie sam na sam z Lechem znalazł się Dawid Kownacki, lecz górą z tego pojedynku wyszedł bramkarz Ruchu.

21 września 2016, 20:45 - Chorzów (Stadion Miejski)
Ruch Chorzów 0-3 Lech Poznań
Marcin Robak 14, Radosław Majewski 30, Szymon Pawłowski 53

Ruch: 1. Kamil Lech - 15. Martin Konczkowski, 2. Mateusz Cichocki, 5. Marcin Kowalczyk (46, 51. Rafał Grodzicki), 23. Paweł Oleksy - 16. Miłosz Przybecki (65, 20. Piotr Ćwielong), 10. Patryk Lipski, 22. Łukasz Hanzel, 37. Bartosz Nowak, 13. Łukasz Moneta - 9. Jakub Arak (46, 11. Jarosław Niezgoda).

Lech: 1. Jasmin Burić - 4. Tomasz Kędziora, 35. Jan Bednarek, 3. Lasse Nielsen, 2. Robert Gumny - 17. Maciej Makuszewski (80, 29. Kamil Jóźwiak), 6. Łukasz Trałka, 86. Radosław Majewski, 10. Darko Jevtić, 8. Szymon Pawłowski (63, 20. Dariusz Formella) - 11. Marcin Robak (46, 24. Dawid Kownacki).

żółte kartki: Hanzel, Oleksy.

sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).
widzów: 4816.

Lech w ćwierćfinale zagra ze zwycięzcą meczu Chojniczanka Chojnice - Wisła Kraków. Spotkania tej fazy rozgrywek odbędą się 26 października i 30 listopada.

Puchar Polski 2016/2017

judasz - 21 września 2016, 22:38:17 - *.opera-mini.net (*.137.1.221)
ruch gral caly mecz w 10 bez tormana ktory ma szerokie plecy ze dalej go w bramce trzymia

fezo1908 - 21 września 2016, 22:39:06 - *.wroclaw.dialog.net.pl
Chyba jakoś drastycznie się nie pomylę jeśli powiem, że zdobywca pucharu polski jest już znany ?

judasz - 21 września 2016, 22:39:37 - *.opera-mini.net (*.137.1.221)

yogi - 21 września 2016, 22:39:41 - *.sigma.jaslo.pl
Jak zagrał gumny ?

Baca - 21 września 2016, 22:39:55 - *.bb.sky.com
Jest trener Bjelica i przeciwników czeka kaplica 😊

t. - 21 września 2016, 22:40:34 - *.235.50.246
Lech po zmianie trenera wraca na właściwe tory, czas na Legię z nowym trenerem!

kibic - 21 września 2016, 22:47:57 - *.4-3.cable.virginm.net
to juz wiadomo kto zdobedzie puchar Polski - LECH , a w lidze to teraz marsz w gore i Mistrz Polski wraca do POZNANIA !!! LECH LECH KOLEJORZZZZ !!

19R20 - 21 września 2016, 22:49:23 - *.centertel.pl
gratki do Lecha
widać że Lech wraco na właściwe tory

Kibic - 21 września 2016, 22:56:05 - *.play-internet.pl
Trzymajmy się faktow - żaden Lech, tylko Amica, która w 2006 roku - ze względów marketingowych - zmieniła nazwę na Lech.

kjh - 21 września 2016, 22:58:50 - *.173.3.21.tesatnet.pl
Mega piłe gra Lech i oby tak dalej.

Plo - 21 września 2016, 23:06:11 - *.centertel.pl
Czemu tak mało ludzi? Wczoraj w Zabrzu przeciwnik mało atrakcyjny i 2x tyle luda!

Bumar - 21 września 2016, 23:12:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
do piciu lech amica !!! Liczy sie Tylko Warta 1912 Poznań Rodowici z Wildy!!!

cicho - 21 września 2016, 23:12:42 - *.centertel.pl
Miód na moje serce Aż 4816 razem śpiewało : jaki tu spokój na na na nic się nie dzieje na na na.. Szanse Lecha na puchar z każdą rundą coraz większe tym bardziej że główni przeciwnicy sypią się jak domki z kart.

Bumar - 21 września 2016, 23:20:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jutro Wisła ogra Bytovię i ogoli frajerków z lecha !!!! Warta 1912 Poznań Prawdziwa Duma Robotniczej Wildy.

hahaha - 21 września 2016, 23:23:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
GTS gra z Chojniczanką "frajerku" Dumą Poznania i Wielkopolski jest Kolejorz!
Warta a co to jest? Tylko rzeka

artuur,,, - 21 września 2016, 23:26:26 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
@bumar,,chyba slask z bytovia gra.Wisla z chojniczanka

Bumar - 21 września 2016, 23:31:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
do hahhah amica jest dumą landu!!! Liczy sie Tylko Warta 1912 Rodowity Klub czemu nie ma zgody z lechem syfem z landu!!! Bo Każdy Rodowity z Wildy jest Warciarzem !!!

Bumar - 21 września 2016, 23:35:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
50 lat z Wartą i mam was lechowe pionki gdzieś kibice sukcesów grobelnego i po a ten wasz syfiarski stadion za pieniądze Podatników z Miasta Poznania powinny zaorać miliony utopione a was coraz mniej dopłaty z UE sie skończa i wies i landy olejom lecha z kiecha!!! Tylko 1912 Warta 1912 Tylko PIS !!!

tyszanin - 21 września 2016, 23:40:18 - *.147.249.37.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Lecha nie znoszę. Tylko Warta. Ale kocham jak z Niemcami wygrywają wszyscy. WZL.

Bumar - 21 września 2016, 23:43:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Powinna Być Zgoda Warta -Polonia Warszawa Najlepsi Kibice i Cały Czas Walczą z legią i lechem amicom !!!

Bumar - 22 września 2016, 0:09:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Warta 1912 Fontowicz i Felek Krystkowiak Legendy OLD Poznania Warta Najbardziej Poznański Klub !!! Pozdro Old AKS Chorzów Kończyńki i Ruch Rodowici i Polski Ruch !!!

Ekspert - 22 września 2016, 0:11:16 - *.adsl.inetia.pl
Ja nie wiem co w tym sezonie Pucharze Polski się dzieje, ale widać kryzys klubów z ekstraklasy. Jak w 2002/2003 w Pucharze Francji, wtedy w półfinale był jeden klub z ligue 1 a tak to dwóch trzecioligowców i jeden drugoligowiec. Wygrał drugoligowiec !

M. - 22 września 2016, 0:34:26 - *.adsl.inetia.pl
@Bumar, czy Ty aby nie wypiłeś dziś swojego pierwszego browara w życiu? Piszesz jak potrzaskany i więcej szkody przynosisz tej swojej Warcie niż pożytku wypisując takie wypociny bez ładu i składu.

Bumar - 22 września 2016, 0:37:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
do m co ty wieś o Warcie junku z lecha z kiecha wlllja na land!!! Warta 1912 Jest i Będzie PIS OI!!!

M. - 22 września 2016, 0:41:21 - *.adsl.inetia.pl
Nie jestem kibicem Lecha. Po prostu piszę co widzę a widzę, że albo jesteś nienormalny albo napruty. Skończ bo przynosisz wstyd Warcie.

Bumar - 22 września 2016, 0:43:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
do m będą Derby i amicowy lechowy junki stracisz żeby lechowy szuszwolu!!!!!!! W 1912 Pride Of Wilda Pozdro Fan Club Londyn Warta OI!!!

M. - 22 września 2016, 0:52:01 - *.adsl.inetia.pl
Sporo Was musiało do tego Londynu wyjechać skoro na mecze chodzi po 500 osób (przy dobrych wiatrach). Z resztą w I lidze też pokazaliście jaką macie frekwencję. Echo pustych trybun oszałamiało.

jatywy - 22 września 2016, 1:22:25 - *.dynamic.chello.pl
Urban obyś już nie został trenerem w żadnym klubie w polskiej lidze !!!!!!!!!!!!!!!

lele - 22 września 2016, 1:24:12 - *.blktn5.nsw.optusnet.com.au
Lech odbija się od dna. Bez podniety. Za Urbana też zadziałał efekt nowej miotły, a potem była jak zwykle padaka. Ciekawe, ile jeszcze czasu w/w efekt będzie działał. Lech jeszcze musi udowodnić w lidze swoją formę, bo ograć tak słaby Ruch to nie sztuka, nawet rozbita Legia ich ostatnio ogrywała 0:2 w Chorzowie, także bez podniety fani Lecha, bo jeszcze działa efekt nowego trenera. Za jakiś czas znowu pikowanie w dół, jak za Turbana.

or - 22 września 2016, 6:42:39 - *.rev.pro-internet.pl
Po składch drużyn można było wywnioskować że Ruch odpuszcza grę w PP natomiast Amica chce dalej grać.Wszelkie żale trzeba mieć do działaczy Ruchu i trenera Fornalika !!.

jjo - 22 września 2016, 7:19:58 - *.bialapodlaska.vectranet.pl
Widać było grę w piłkę. Wreszcie. Kownacki niestety chyba wypadnie ze składu reprezentacji młodzieżowej.

Gadochan - 22 września 2016, 8:04:13 - *.gtnet.net.pl
test

Gadochan - 22 września 2016, 8:16:09 - *.gtnet.net.pl
Chciałbym się dowiedzieć z jakiego powodu usunięto mój komentarz skoro nie naruszyłem w nim prawa, ani zasad obowiązujących na forach internetowych, a w porównaniu z większością zaakceptowanych przez admina wpisów posługuję się językiem niezwykle kulturalnym?

brodatyWSH - 22 września 2016, 8:38:31 - *.146.64.60.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Tego napadziora deBille Nielsena juz zescie pogonili na dobre?

Neutral60 - 22 września 2016, 8:48:54 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Sam Kownaś miał 3 setki i teraz wiadomo dlaczego jest on tylko zmiennikiem Robaka. Takiego Kolejorza wreszcie oglądamy jakiego zawsze chcemy oglądać !!! Przy takiej grze stadion przy Bułgarskiej znowu się zapełni !!!! Bravo nowy trener ,Bravo piłkarze Kolejorza !!!!!

sss - 22 września 2016, 8:55:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lech dobrze, ale grali z rezerwami Ruchu, może nie rezerwami, ale zawodnikami, którzy w takim zestawieniu zagrali po raz pierwszy. Do tego w bramce pionek, który nie potrafi wyjść do piłki. Tak też padł pierwszy gol

Hanys - 22 września 2016, 9:13:59 - *.dynamic.chello.pl
Bumar--- piszę że 50 lat z wartą już jest a piszę teksty jak upośledzony 10 latek ale widać że po zachowaniu męża pani prezes Warty teraz kolejny idiota w postaci kibica .
tyszanin--- jakich Niemców Lech pogonił ??Czy w tym kraju zaczynają ludzie głupieć?? Jacy rządzący taki naród się robi;)

ja - 22 września 2016, 9:39:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Waldek King-brawo,tak trzymaj fachuro. No i jeszcze kominiarz Śrutwa w telewizji-wieś tańczy i śpiewa. Chorzowscy jesteście obciachem w tak zwanej ekstraklasie

matadoR - 22 września 2016, 10:23:24 - *.centertel.pl
chorzowskie grali w onucach.

beka - 22 września 2016, 10:28:31 - *.31.28.22
@Hanys
Same transparenty na stadionie mogą świadczyć, że Amica rozbiła Niemców! A co do władzy to jaka by ona nie była z Twoją głupotą nie da się dyskutować!

beka - 22 września 2016, 10:28:59 - *.31.28.23
@Hanys

Gadochan - 22 września 2016, 10:32:30 - *.gtnet.net.pl
Ty się, @Hanys, nie czepiaj rządzących i narodu, bo jak przez 8 lat niepodzielnych rządów praprezydenta z dziadkami z Wehrmachtu, obecnego króla Europy, niczego nie zrozumiałeś, to znaczy, że się normalnie do niczego nie nadajesz, albo najzwyczajniej w świecie jesteś obcy.

Krzychu - 22 września 2016, 10:46:10 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Naprawdę dobrze wyglądała gra Lecha Poznań w tym meczu. Zresztą z Lechią też, szczególnie w drugiej połowie ale zabrakło szczęścia/skuteczności do zwycięstwa. Widać walkę i pełne zaangażowanie ze strony zawodników oby to dalej w tą stronę szło.

aron - 22 września 2016, 10:50:09 - *.centertel.pl
Co tak mało widzów? Kibice tylko z Poznania?

Krzychu - 22 września 2016, 10:50:14 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Naprawdę dobrze wyglądała gra Lecha Poznań w tym meczu. Zresztą z Lechią też, szczególnie w drugiej połowie ale zabrakło szczęścia/skuteczności do zwycięstwa. Widać walkę i pełne zaangażowanie ze strony zawodników oby to dalej szło w tą stronę.

Kriss - 22 września 2016, 11:00:32 - *.dynamic.chello.pl
Do bramkarza Kamila: Chłopie nie rób z siebie pośmiewiska i szukaj sobie klubu gdzieś w trzeciej, czwartej lidze bo to jest twój poziom. Pozdrawiam

Środa Wlkp - 22 września 2016, 11:12:51 - *.icpnet.pl
Kolega widzę że ma jakiś kompleks na temat Lecha.. A Wy Warciarze kim jesteście? Gracie w 2 lidze gorzej niż źle,wrócicie w przyszłym roku znów do 3 ligi i będziecie dostawać baty od jakichś wiosek wioseczek.

popo - 22 września 2016, 17:05:51 - *.jkns.pl
Będę przekorny i powiem, że złapanie rytmu przez Lecha i wygranie meczu to także zasługa trenera Urbana, który ten zespól dobrze przygotował do rozgrywek i który zaczął od górnego C w superpucharze, a potem nieszczęsny remis ze Śląskiem i posypało się. Oby w lidze znów nie posypało się po przegranej, też nieszczęśliwe z Lechią.

kazimierz - 23 września 2016, 11:44:43 - *.dynamic.chello.pl
Zaskakujący wynik. Przecież jeszcze ta sama liga, niedawna grupa "mistrzowska", barwy te same.